The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
تنظیم گرافیک

دوستان چون بازی تنظیمات گرافیکی زیادی داره ، خواستم بگم کدوماش مهمترن و بهتره فعال باشن .

مهمترین چیز رزولیشن هست که بیشترین تاثیر رو در زیبایی بازی داره . خلاصه اینکه هیچوقت زیر 768*1024 بازی نکنید. اگر کارت گرافیک خیلی خوبی دارید رزولیشن های بالاتر رو هم انتخاب کنید
(منظور از خوب یعنی حداقل geforce 7600 ، )
Texture ، در درجه بعدی . سعی کنید با large بازی کنید. Low رو بیخیال شید که اصلا بازی نکنید بهتره .
البته oblivion زیاد به این حساس نیست . یعنی راحت میشه با large بازی کرد . برعکس F.E.A.R که به texture خیلی حساس بود.

HDR . من که خودم تفاوت زیادی بین HDR و Bloom میبینم.در HDR نورپردازی بهتر میشه . اگه نتونستید bloom استفاده کنید.

View Distance – هرچی بیشتر بهتر . من خودم تقریبا وسط کذاشتم .

Fade ها رو میشه کم کرد یا صفر کرد ولی خیلی بهتره که حداقل 20% باشن . به هر حال صفر نکنید بهتره.

Shadow ها در درجه اهمیت کمی قرار دارند .

Water ها هم اگه on باشن تاثیر کمی روی performance دارن ولی رودها و آب ها طبیعی تر میشن .

Anti-aliasing ، اگه سیستم قوی دارید میتونید ازش استفاده کنید ولی چون نمیشه همزمان با HDR استفاده کرد ازش استنفاده نکنید بهتره .

Blood Decals –هیچ تاثیری روی performance نداره . راحت max بذارید.

۞۩ محمد ۩۞

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
من یکسری کلاس و نژاد عوض کردم . بازم راضی نیستم. 4 level بالا رفتم که در دو تا ازlevel up هام همش +2 یا +3 داشتم که خوب نیست .

اما پیشنهاد من به بقبه :

هیچوقت هر سه تا skill یه attribute رو که مهم هست براتون به عنوان Major ورندارید . اشتباه من و خیلی ها همین هست.

مثلا من که تریپ Mage هستم دوست دارم همیشه willpower و intelligence ام در level up +5 یا +4 باشه . حالا اگر هر سه تا skill مربوط به willpower ، major باشن و اگر من خودمم بکشم و بخوام +5 در willpower بگیرم باید هر 10 امتیازم رو رو این 3 skill صرف کنم و این یعنی intelligence ام میشه +1 یا نهایت +2 . همین مساله بالعکس هم صادقه . یعنی من هیچوقت نمیتونم هم int +5 , و هم willpower +5 بگیرم . (تو پست قبلیم گفتم سیستم level up این بازی یه نمه عجیبه و major skill ها ممکنه به ضرر شما باشن. )

راه حلش هم اینه که شما 1 یا دو skill از هر attribute که براتون مهمه رو minor بذارید.
و ازش در بازی خیلی استفاده کنید.

اگه همش +2 یا +3 بگیرید شاید در درجه سختی 50% (حد وسط ) بازی زیاد سخت نشه ولی در سختیهای بالاتر مطمثن باشید گیر میکنید مخصوصا هر چی level تون بالا بره.

۞۩ محمد ۩۞

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
چرا اینجا اومدی؟ با همون گداهه حرف بزن... بهش رشوه بده... بهت میگه کجا بری ... یدفترچه یاداشتهای روزانه این یارو رو بر میداری میدوئی پیشه همون یارو که بهت کوئستو داده..

mehrdad_

کاربر سایت
Oct 1, 2005
192
نوشته شده توسط Darkfie1d:
چرا اینجا اومدی؟ با همون گداهه حرف بزن... بهش رشوه بده... بهت میگه کجا بری ... یدفترچه یاداشتهای روزانه این یارو رو بر میداری میدوئی پیشه همون یارو که بهت کوئستو داده..

آخه من وقتی میام تو این اتاق فلش سبز میشه ولی هیچی توش نیست:(( :((

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
نوشته شده توسط mehrdad_:
آخه من وقتی میام تو این اتاق فلش سبز میشه ولی هیچی توش نیست:(( :((

شما که نتونستی اون diary رو بدزدی ، اون دختره زودتر دزدیده .
3 تا راه داری ،
از اول load کن و یکبار دیگه سعی کن. اون گداهه بهت میگه خونش کجاست . سریع که رفتی خونش توی یه کمد هست . اگه تیز نباشی دختره زودتر میدزدتش

راه دیگش اینه که از دختره بدزدی . باید تعقیبش کنی . البته خودم امتحان نکردم.

راه سوم اینه که چند روز صبر کنی و بعد دوباره بری پیش Armand ، یه ماموریت دیگه بهت میده.

در ضمن برای دیدن Armand باید نیمه شب مثلا حول و حوش 12 به بعد بری پشت پشت خونش نه تو اون خونه.

-------------------------------------------------------------
راستی برو بچ من الان سه تا guild عضوم
Mage’s guild
Thief’s Guild
Dark brotherhood Guild

۞۩ محمد ۩۞

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
مهمترین چیز رزولیشن هست که بیشترین تاثیر رو در زیبایی بازی داره . خلاصه اینکه هیچوقت زیر 768*1024 بازی نکنید. اگر کارت گرافیک خیلی خوبی دارید رزولیشن های بالاتر رو هم انتخاب کنید
(منظور از خوب یعنی حداقل geforce 7600 ، )
اگر مانیتور 15 داشته باشید رزولوشن 600 در 800 میتونه تصویر مناسبی داشته باشه
ولی از 17 به بالا دیگه این RES زیاد منا سب نیست
در مورد رزولوشن 1024 هم من پیشنها میکنم همیشه به جای این کار 600 در 800 را انتخاب کنید ولی AA را روی عدد 2 بزارید این طوری مقدار فریم ها نسبت به 1024 مقداری بیشتر هستش با وجود اینکه ترکیب تصویر بهتر میشه
البته من هنوز بازی را نگرفتم فقط پیشنهاد دادم

mehrdad_

کاربر سایت
Oct 1, 2005
192
نوشته شده توسط Nameless:
شما که نتونستی اون diary رو بدزدی ، اون دختره زودتر دزدیده .
3 تا راه داری ،
از اول load کن و یکبار دیگه سعی کن. اون گداهه بهت میگه خونش کجاست . سریع که رفتی خونش توی یه کمد هست . اگه تیز نباشی دختره زودتر میدزدتش

راه دیگش اینه که از دختره بدزدی . باید تعقیبش کنی . البته خودم امتحان نکردم.

راه سوم اینه که چند روز صبر کنی و بعد دوباره بری پیش Armand ، یه ماموریت دیگه بهت میده.

در ضمن برای دیدن Armand باید نیمه شب مثلا حول و حوش 12 به بعد بری پشت پشت خونش نه تو اون خونه.

-------------------------------------------------------------
راستی برو بچ من الان سه تا guild عضوم
Mage’s guild
Thief’s Guild
Dark brotherhood Guild

۞۩ محمد ۩۞

من دوباره load کردم ولی بازم تو کمدا هیچی نبود .تعقیببش کردم رفت تو شهر یه دور زد و برگشت خونه. پیش Armand رفتم ولی ماموریت جدید بهم نداد :((

دوتا ماموریت دیگه هم دارم ولی وقتی روشون کلیک میکنم اون فلشه نمیاد که بگه کجا باید بری اگه کسی کمک کنه ممنون میشم اخه چند روزه اینجا گیر کردم:((

اینم عکس اون دوتا ماموریتم

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
نوشته شده توسط mehrdad_:
من دوباره load کردم ولی بازم تو کمدا هیچی نبود .تعقیببش کردم رفت تو شهر یه دور زد و برگشت خونه. پیش Armand رفتم ولی ماموریت جدید بهم نداد :((

دوتا ماموریت دیگه هم دارم ولی وقتی روشون کلیک میکنم اون فلشه نمیاد که بگه کجا باید بری اگه کسی کمک کنه ممنون میشم اخه چند روزه اینجا گیر کردم:((

اینم عکس اون دوتا ماموریتم

اولش که میری توی خونه .. سریع باید بری سراغ اون میز تحریر که فلش سبزه نشونش میده کجاست !
البته یک میز تحریر بیشتر توی طبقه پایین نیست .. که فکرکنم قفل medium داره !
اگه دختره زودتر ازت بدزده باید از اون بدزدی .. یعنی از جیبش بزنی .. نه اینکه فقط تعقیبش کنی !
وقتی روی sneak هستی و نمی بینتت از پشت باید بهش نزدیک شی . یک علامت دست میاد و اگه space بزنی محتویات جیبش رو نشون میده .. البته قبلش save کن .. چون اگه sneak درست حسابی نداشته باشی و اینها میفهمه و میفته دنبالت و اینها ..

من Quest های Thieves Guild ام تموم شده .. ولی انصافا اون آخریش خیلی خیلی سخت بود و دو ساعت طول کشید !!

mehrdad_

کاربر سایت
Oct 1, 2005
192
نوشته شده توسط Hardwired:
اولش که میری توی خونه .. سریع باید بری سراغ اون میز تحریر که فلش سبزه نشونش میده کجاست !
البته یک میز تحریر بیشتر توی طبقه پایین نیست .. که فکرکنم قفل medium داره !
اگه دختره زودتر ازت بدزده باید از اون بدزدی .. یعنی از جیبش بزنی .. نه اینکه فقط تعقیبش کنی !
وقتی روی sneak هستی و نمی بینتت از پشت باید بهش نزدیک شی . یک علامت دست میاد و اگه space بزنی محتویات جیبش رو نشون میده .. البته قبلش save کن .. چون اگه sneak درست حسابی نداشته باشی و اینها میفهمه و میفته دنبالت و اینها ..

من Quest های Thieves Guild ام تموم شده .. ولی انصافا اون آخریش خیلی خیلی سخت بود و دو ساعت طول کشید !!

اقا دمت گرم ردش کردم فقط می خواستم بدونم این وسایلو که جمع میکنیم چطوری بفروشیم

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
Thieves Guild

نوشته شده توسط mehrdad_:
اقا دمت گرم ردش کردم فقط می خواستم بدونم این وسایلو که جمع میکنیم چطوری بفروشیم
وقتی که جزو Thieves Guild بشی بهت یک Fence معرفی می کنه که همون مال خره .. این چیزهای دزدی و غیر دزدی رو ازت میخره ! تیریپ خرید و فروش هم مثل بقیه است .. مخ زنی و Haggle و اینها !
هر چقدر بیشتر به این یارو Fence آت و آشغال بفروشی برای پیشرفتت توی Thieves Guild لازمه .
چون میتونی از همون یارو آرماند Special Job بگیری .. !
برای اینکه هر درجه بری بالا باید یک مقدار مشخصی جنس دزدی فروخته باشی !
درجه ات که میره بالاتر Fence های بهتر و Job های بهتر بهت میده تا وقتی که خود Gray Fox میاد و Quest میده بهت و ... !

آخرین ویرایش:

mehrdad_

کاربر سایت
Oct 1, 2005
192
نوشته شده توسط Hardwired:
وقتی که جزو Thieves Guild بشی بهت یک Fence معرفی می کنه که همون مال خره .. این چیزهای دزدی و غیر دزدی رو ازت میخره ! تیریپ خرید و فروش هم مثل بقیه است .. مخ زنی و Haggle و اینها !
هر چقدر بیشتر به این یارو Fence آت و آشغال بفروشی برای پیشرفتت توی Thieves Guild لازمه .
چون میتونی از همون یارو آرماند Special Job بگیری .. !
برای اینکه هر درجه بری بالا باید یک مقدار مشخصی جنس دزدی فروخته باشی !
درجه ات که میره بالاتر Fence های بهتر و Job های بهتر بهت میده تا وقتی که خود Gray Fox میاد و Quest میده بهت و ... !

چطور میشه جزو Thieves Guild بیش؟

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
Thieves Guild

نوشته شده توسط mehrdad_:
چطور میشه جزو Thieves Guild بیش؟

همون Quest که آرماند بهت داد و انجام دادی الان جزو thieves Guild شدی !
یک Fence بهت معرفی میکنه به اسم Ongar یا Ognar !! توی bruma .. باید به اون پنجاه دلار ( تومن .. whatever )
جنش بفروشی و بعد بری پیش آرماند بهت Special Job میده و باقی ماجرا !
اگه هنوز بهت نداده در مورد Fence و Special Jobs باهاش صحبت کن !

mehrdad_

کاربر سایت
Oct 1, 2005
192
Hardwired جان من وقتی میرم پیش Armand میگه باید پول بدی 200 سکه ولی من 80 سکه دارم میخواستم بدونم راهی هست که بشه یه پول قلمبه پیدا کرد یا باید کم کم پیدا کنم ؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر