The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,290
نام
احمد
سلام
نوشته شده توسط Grim Reaper:
یه جا دیگه گیر کردم اسم کوئست Lost Histories هست توی همون Thieves Guild
مثل اینکه باید یک سری کتاب رو ببرم پیش S'krivva (انگار دزدیده شدند) من به شهر Skingrad رفتم و برای اینکه بتونم به زندانش برم توی قلعه یه شغل گرفتم بعد رفتم زندان با یک زندانیه حرف زدم که گفت با یک آرگونین توی یک زندون افتاده و توسط یک شخص دستگیر شدند من به زندان بان پول دادم تا راجب اون شخصی که دستگیرشون کرده بگه چیز خاصی نگفت ! فقط اسمشو فهمیدم که mina بود الان طبق معمول هیچ علامتی روی نقشه نیست و حتی کوئست آپدیت نشده نمی دونم باید چیکار کنم.
کسی می تونه کمک کنه؟
وقتی درست توضیح بدی تقربیاً همیشه میشه کمک کرد ... :D

خوب این Quest خیلی سادست که:

مشکل خیلی از کسانی که اینجا سوال می پرسن اینه که یا به خواسته های Quest دقت نمی کنن و یا به Dialogue هایی که بین کاراکترها صورت می گیره توجه نمی کنن.
اصولا توی RPG نیاز به دقت به مکالمات و گاهی خوندن متون داده شده هست تا از قضیه سر در بیاری.

خوب حالا می رسیم به مشکل شما:

شما اگه توجه می کردی متوجه می شدی که ورود شما به زندان بعنوان غذابر برای اینه که بتونی به محیط سلول ها بری و با زندانی ها (احیاناً همون Argonian) صحبت کنی، نه اینکه با زندان بان.

حالا اگه بری داخل توی سلول ها، یه زندانی هست به نام Larthjar که کلی حرف برای زدن داره در صورتی که شما بهش کمک کنی فرار کنه (یه Lockpick بهش بدی).
وقتی Lockpick رو گرفت بهت میگه که با یه یارویی و یه Argonian هم سلول بوده و توی اون زندان فردی به نام Pale Lady هستش که زندانیا رو می بره و اونا رو نیمه جون بر می گردونه. بعد از یه مدتی هم می برشون و دیگه بر نمی گردونه. امروز هم اون یارو و Argonian ه رو برده و هنوز برنگشتن.

از اینجا شما باید مسیر خونی که از جلوی سلول تا دیوار روبرو هست رو دنبال کنی تا به یه در مخفی برسی. این در یه Handle همون دور و برا داره. باز که شد مسیر رو دنبال کن تا برسی به Pale Lady که یه Vampire هستش. بعد از کشتن اون می بینی کسی که کتابا رو داشته کشته شده ولی اون Argonian هنوز زنده ست و در صورتی جای کتابا رو بهت می گه (چون Theranis قبل از مرگ جای کتابا رو بهش گفته تا ببره به Guild تحویل بده) که از زندان فراریش بدی ولی این دفعه با خودت.

بعد از اینکه از قلعه خارج کردیش ازت تشکر می کنه و جای کتابا رو بهت می گه.
همین ;)
نوشته شده توسط SUPERMHR:
آقا حتما این Manual رو نگاه کنید.خیلی چیز توپیه!!جلوی بسیاری از سوالات کلیشه ای رو میگیره و شما رو برای بازی آماده میکنه.
مثلا من الان دقیق میدونم چه نژادی رو انتخاب کنم.فقط BirthSign رو نمیدونم چون تو منوال نبود.
باتشکر....
معلومه
در کل این Manual توی انتخاب Race و آشنایی به Skill ها خیلی بکار میاد.

در مورد Birthsign ها هم نگران نباش
شما چون الان می دونی Race مورد نظرت رو پس عملا برای این فرد یکسری قدرت هایی رو در نظر داری. با توجه به همین قدرت ها می تونی Birthsign ت رو هم انتخاب کنی ...
نوشته شده توسط alikarimi:
بچه ها من دروازه ی ابلیوین باز شده در شهر Cheydinhal را بستم.
با پادشاهشون حرف زدم و یک خونه بهم دادن.
رفتم توی خونه خالی بود آمدم بیرون و رفتم پیش یک شبه ادم سبز رنگ که اسم عجیبی هم داشت و برای خونم وسیله خریدم یعنی یکسری کاغذ ازش خریدم و نوشت که کوئست تمام شد و بعد رفتم توی خونم دیدم پر شده از وسایل خانه و زندگی
جالا دیگه هیچ مآموریتی بهم نمیدن نمیدونم باید چکار کنم یا کجا برم و هیچ علامتی در نقشه نیست.
لطفآ بچه ها بگید که باید چکار کرد؟
دیگه از این واضح تر ...
من الان میخوام برم شهر های دیگه را نجات بدم ولی هیچ علامتی نیست
دوست عزیز

سوالتو اینقدر تکرار نکن
بچه ها کور که نیستن
اگه بتونن جواب بدن خوب جواب می دن، نیازی هم به یادآوری شما نداره

من خودم جوابتو چند پست قبل دادم ولی شما بطور خیلی خسته کننده ای کلید می کنی روی سوالت
و علاوه بر اون اصلا به نکات اشاره شده توجه نمی کنی.

مثالش اینکه من خودم چند وقت پیش برای شخص شما بطور کامل شرایط عضویت در Thief Guild و Dark Brotherhood رو گفتم. بعدش شما اومدی می پرسی که: رفتم کلی چیز دزدیدم چرا Lucien Lachance نمیاد به خوابم ؟؟؟

حالا هم من برای بار آخر جواب شما رو میدم
عزیز من
خرید خونه یه Sub Quest هستش
یعنی هیچ ربطی به اون ماموریت بستن دروازه های Oblivion نداره
شما برای ادامه باید بری از توی Quest هات اونی رو که مربوط به جمع آوری کمک برای Bruma هستش رو انتخاب کنی (add کنی و به Active Quest تبدیلش کن) تا بتونی بری سراغ دروازه های بعدی.

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,808
نام
امین
نوشته شده توسط l PeaCe l:
midoonam inja nabayda beporsam vali
...
ba in system ke migam mishe oblivion ro bazi kard ya na?
cpu:amd 2600 sempron
ram:512 or 1024
vga:fx5700
:) merc
میگن با oldoblivion میشه ;)
برای کسب اطلاعات بیشتر به آرشام مراجعه کنید :)

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
اول:برام جالبه که چطور تا حالا هیچ کس بهت نگفته ولی طبق قانون نانوشته ای پست زدن در این انجمن با زبانی غیر از فارسی ممنوع است!!D: البته نه این که طرف فارسی بلد نباشه و انگلیسی بزنه.یعنی فارسی بلد باشه و چه میدونم فینگیلیش بزنه!!
دوم:سیستم شما برای بازی کردن با Oldblivion کاملا مناسبه.کلا سری 5 برای اینکار پیشنهاد میشه.رمت هم که خیلی مناسبه.خلاصه برو بازی رو بگیر حال کن!!
باتشکر....

mohandes_register

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,192
نام
رامين
من یه جا گیر کردم یه یارو خوابه بعد هی وول میخوره یه زنه از این مارمولکا میاد بهت یه گردنبند میده بهد در باریه Dream و این چیزا صحبت میکنه.میرم بالای سره یارو میزنم که باهاش ببینم چیکار میکنه یه صفحه میاد یه گیری میده بعد Ok میکنم میره.چیکار کنم؟

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط SUPERMHR:
محمدرضا یک اصطلاحی رو در اول تاپیک اشتباه ترجمه کرده بود از اونجا که به کار ما مربوط میشه گفتم توضیح بدم:
اول اینکه سحابی به توده های گازی میگن که معمولا از جنس هیدروژن و هلیومه و اگر با یک ستاره روشن شده باشه ساختارهای فوقالعاده زیبایی بوجود میاد.در غیر این صورت کاملا تاریکه.نمونش رو هم آواتار من و یکی دوتا هم توی امضام هستش.
ترجمه سحابی به انگلیس Nebula ویا Nebulae هستش.
حالا Birth Sign چیه؟
اینها همون نشانه های ماهای تولد باید باشن که همتون میدونین.مثلا مرداد اسد_شیر_LEO هستش.یا فروردین حمل_بزغاله هستش.
اونا 12 عدد هستن که صور فلکیی هستن در خطی به نام منطقه البروج که مسیر حرکت خورشید و سایر سیارات توی آسمون هستش.
درواقع خورشید از بین این 12 صور میگذره.
ترجمه اونها به انگلیسی Constlation (در مورد هجی شک دارم.ولی تلفظ همون کانستلیشن هستش)
حالا باید دید که همچی کلمه ای در بازی تکرار شده؟
اگر من اشتباه میکنم که کلا این پست رو ویرایش خواهم کرد.

سلام

بله.منم همون موقع که داشتم در مورد Birth Sign چیز می نوشتم گفتم که معادل فارسی اون رو میشه کلمه به کلمه گفت.من میدونم Birth Sign یعنی چی.ولی وقتی شکل ها و عکس ها شو دیدم یاده دب اکبر و دب اصغر و نمیدونم این چیزا افتادم.گفتم بهش بگم سحابی.باور کن موقع پست زدن اون تاپیک اون تاپیکی که شما باز کرده بودی در مورد نجوم و این جور چیزا رو خوندم شاید بشه معادل معنا دارشو که برای همه ( به خصوص من ) مفهموم باشه رو بفهمم.

ممنون بابت چیزی که به فرمودی.یه تشکرم ازت کردم.این برمیگرده به کمبود دانش من در زمینه نجوم، نه زبان.گفتم شاید توی نجوم به BirthSign میگن همون سحابی.دلیل اون اشتباهمم گفتم.میدونم Birth میشه تولد و Sign هم نشانه.ولی من توی این مورد اشتباه کردم.

لطف کردی.این تاپیک حرف نداره کارش.از خوندن تک تک پستاش لذت می برم.عالیه.

خداحافظ

آخرین ویرایش:

SHvIRUS

کاربر سایت
Dec 2, 2005
938
نام
Shayan
من یه جا گیر کردم یه یارو خوابه بعد هی وول میخوره یه زنه از این مارمولکا میاد بهت یه گردنبند میده بهد در باریه Dream و این چیزا صحبت میکنه.میرم بالای سره یارو میزنم که باهاش ببینم چیکار میکنه یه صفحه میاد یه گیری میده بعد Ok میکنم میره.چیکار کنم؟
طلسم رو ازشون بگیر و به همون یارو بگو که آماده ای. طلسم رو بنداز دور گردنت و بخواب روی تختی که کنار تخت اونی که تو خواب گیر کرده! بعد وارد دنیای رویای اون یارو میشی و باید چند تا تست بدی تا بتونی بیاریش بیرون با خودت.

zxc0012004

Loyal Member
Sep 30, 2005
1,290
نام
احمد
سلام

نوشته شده توسط ChaosTheory:
احمد جان. میدونی دقیقا جای Fathis Ules (اگه اشتباه نکنم آخرین fence هست) کجاس ؟
Fathis Ules یکی از بهترین Fence هاست که توی Elven Gardens district در Imperial City ساکنه.
از 7 عصر تا 5 صبح هم کار می کنه و توی این ساعات از جون مرغ تا شیر آدمیزاد (:cheesygri) رو معامله می کنه.
این هم گرای دقیق محل خونه ش:

Fathis-Ules-House.jpg

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
ممنون بابت چیزی که به فرمودی.یه تشکرم ازت کردم.این برمیگرده به کمبود دانش من در زمینه نجوم،
اول اینکه شما سروری!!(Server ای Saravary هرجور میخوای حساب کن!!)
دوم اینکه خودم میدونم.
سوم اینکه:
من که میخوام از این هفته شروع کنم بازم میشم مثل بعضی ها سوالات تکراری میپرسم!!گرچه من حدس میزنم به نسبت مشکل کمتری داشته باشم.....ولی اونموقع دیگه من به شماها نیازمند میشم.
در مورد Birthsign ها هم نگران نباش
شما چون الان می دونی Race مورد نظرت رو پس عملا برای این فرد یکسری قدرت هایی رو در نظر داری. با توجه به همین قدرت ها می تونی Birthsign ت رو هم انتخاب کنی ..
من نژادم رو براساس خصوصیات فنی!!انتخاب نمیکنم.مثلا خصوصیت Stealth برای من خیلی مهمه.دقیقتر بگم.Snaeak و Security.توی این زمینه ها هم خاجیت ها ،آرگونین ها و وود الف ها بهتر هستند.ولی من نمیام که یه غول بیابونی رو به عنوان کاراکتر انتخاب کنم!!اولین نژادی که مورد نظرم بود Imperial بودحالا هم دارم به Nord فکر میکنم.البته بهتره کاراکتر ها رو توی خود بازی بررسی کنم.با عکس که نمیشه قضاوت کرد!!شما چی پیشنهاد میدین؟
متاسفانه منوال برای Birthsign ها راهنما نزده.ولی مال محمدرضا که هست!!
این Magic School ها رو میشه همه رو یاد گرفت یا فقط یکی رو میشه انتخاب کرد؟(نامرد صد تا ورد داره!!آدم نمیدونه از کودوم استفاده کنه!!)

zxc0012004

Loyal Member
Sep 30, 2005
1,290
نام
احمد
سلام

نوشته شده توسط SUPERMHR:
من نژادم رو براساس خصوصیات فنی!!انتخاب نمیکنم.مثلا خصوصیت Stealth برای من خیلی مهمه.دقیقتر بگم.Snaeak و Security.توی این زمینه ها هم خاجیت ها ،آرگونین ها و وود الف ها بهتر هستند.ولی من نمیام که یه غول بیابونی رو به عنوان کاراکتر انتخاب کنم!!اولین نژادی که مورد نظرم بود Imperial بودحالا هم دارم به Nord فکر میکنم.البته بهتره کاراکتر ها رو توی خود بازی بررسی کنم.با عکس که نمیشه قضاوت کرد!!شما چی پیشنهاد میدین؟
متاسفانه منوال برای Birthsign ها راهنما نزده.ولی مال محمدرضا که هست!!
این Magic School ها رو میشه همه رو یاد گرفت یا فقط یکی رو میشه انتخاب کرد؟(نامرد صد تا ورد داره!!آدم نمیدونه از کودوم استفاده کنه!!)
یه نکته ی خیلی مهم رو باید بهش اشاره کنم.

حتماً می دونی اگه بخوای وحشی ترین و رام ناپذیر ترین نژاد رو در این بازی انتخاب کنی، انتخابی جز Orc ها نداری. مردمانی جنگجو و بی کله ...

جالبه بدونی که Oblivion بهت این قابلیت رو میده که از یه Orc وحشی و خشن، یه دزد تمام عیار، یه دانشمند و یا هر چی دیگه که دلت می خواد بسازی.

عملاً لازم نیست که خیلی در ابتدای بازی روی نژاد کاراکترت دقت کنی.
بلکه در ادامه ی بازی انتخاب های تو هستن که باعث میشن کاراکترت تبدیل به اون چیزی شه که تو می خوای.

در کل من هیچ کدوم از اون سه تایی که گفتی رو پیشنهاد نمی کنم.
سعی کن کاراکتری رو انتخاب کنی که حد میانه رو داشته باشه.

از این بین من خودم Imperial و Dark Elf رو پیشنهاد می کنم.
خصوصیات این دو نسل کاملا میانه ست و میشه گفت که Dark Elf انعطاف پذیر تر هم هست.

بعد هم می تونی توی Major Skills ت Sneak و Security رو انتخاب کنی.

در نهایت یه پیشنهاد شخصی هم دارم و اون اینه که در Major Skill هات جایی رو برای Alchemy در نظر بگیر. این Skill یکی از جالب ترین و در عین حال سریع ترین Skill ها برای Level up کردنه. کار باهاش هم خیلی سادست. فقط لازمه در حین گردش توی کوه و کمر، هرچی گل و بوته سر راهته جمع کنی و یه جا جمع کنی، وقتی زیاد شد بری سراغشونو ازشون معجون بسازی. می تونم بگم که خود من توی این بازی حدود 5 یا 6 Level رو به تنهایی و فقط با کمک Alchemy بالا بردم.

Light Armor رو هم در نظر داشته باش. سبک و راحت
Mercantile و Speechcraft هم گزینه های خوبی هستن.
بخصوص Mercantile، چون اگه می خوای دزد خوبی باشی باید بتونی اجناس دزدی رو هم به خوبی آب کنی ... ;)

و علاوه براین ها حتماً جایی رو برای Skill های Magical در نظر داشته باش.
به خصوص Restoration، Illusion و Destruction که موارد مهمی هستن.

آخرین ویرایش:

MOH3N

کاربر سایت
Jul 2, 2006
67
نام
محسن
بابا این بازی آخرشه اند بازیه .:eek:
توی خونه ما که همه از کار زندگی افتادن دارن اوبلیون بازی میکنن کم مودنه به خاطرش دعوا شه ( روی اینکه کی اول بازی کنه ) ما توی خونه سه تا داداشیم که همه دارن ابلیویون بازی می کنن یکی شون از کار و اداره افتاده یکی از خدمت مقدس سربازی من هم شانس اورم نزدیک بود یه ترم از دانشگاه رو به خاطر این بازی مشروط شم:blushing: خداییش دارم راستش رو میگم
همین مونده بابام هم بیاد بازی کنه اونوقت کی نون ما رو بده:confused:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر