The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

سلام
احسان خداوکیلی یه نگاه به تعداد پستات بنداز .
از تو بعیده که اینجوری از کوره در بری اون در شرایطی که فرزاد نه بهت توهین کرد نه چیزی گفت .
73.gif

من اولین بار بود که به این تاپیک میومدم .
ولی با این اوضاعی که میبینم ترجیح میدم آخرین بارم باشه .
=====
این پست رو الان دیدم .پس پست رو ویرایش میکنم .
نمیدونم چه شناختی داشتید ولی من تا این پست شما را دیدم کلا اعصابم به هم ریخت
من تا الان سعی کردم اطلاعات کسی را زیره سوال نبرم ولی چندین بار کسانی تو همین سایت سعی بر این کار داشتند
اگر هم سپتی زدم تماما با دلیل و مدرک بوده ،ولی فرزاد جان چون یه نگاه به پستت بنداز ببین کاملا شما منا تخریب کردید !!!!!
کسی که کاربر جدیدی هست میاد این پست را میخونه چه فکری در مورد من میکنه؟
منم ادعام میشه که اطلاعات درباره سینما خوبه . ( حالا رو همین حرفم موضع نگیرینا )
ولی تا حالا چند بار پیش اومده که تو تاپیک فیلم یه اشتباهاتی کردم که بچه ها بهم گفتن .
بعضی وقتا هم حق با من بوده که طرفم رو متقاعد کردم .
ولی هیچ وقت با کسی دعوا نکردم که تو مخصوصا میخواستی من رو خراب کنی یا همچین چیزایی .
پس تو افکارت یه تجدید نظری بکن . ( دوستانه گفتم . باز نیای دعوا کنی )
=====
میدونم که این پست ربطی به موضوع تاپیک نداشت .

ولی فکر کنم اگر این موضوع رو همینجا حل و تمومش کنیم بهتر باشه .

آخرین ویرایش:
سلام خدمت دوستان عزیز ،

از اقا فرزاد و اقا احسان و Kain عزیز به خاطر اطلاعاتشون ممنونم.

ولی اینجا به نظرم بحث در مورد بازی ES4 هستش.قسمت معرفی بازی های کامپیوتری و بخش ES4.من بعد از دو روز که این تاپیک رو دیدم راستش چیزی که مربوط به خود (خود رو دقت کنید) بازی باشه ندیدم.اگه کسی پیشرفت کرده و تونسته بتونه خودشو به lvl های بالاتر برسونه بیاد بگه .

من اصلا اینجا مدیر نیستم.ولی یه کوچولو به پست اقا یهزاد دقت میکردید سیستم بازی نوشته شده.حالا اگه دستگاتون با اون سیستم میخوره که چه خوب .اگرم نمیخوره خوب ما باید چی کار کنیم.:confused: :confused: :confused:

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

خب حالا من یه سری مطالب در مورد بازی بگم.

اگه کسی مییخواد فروم رسمی بازی رو ببینه به این لینک سر بزنه.من بیشتر مطالب فروم بازی رو خوندم.خوندنش خیلی جالبه.

فروم رسمی بازی ES4

در فروم رسمی بازی سوال های جالبی گذاشته شده.

مثلا یه کسی یه عکس انداخته گفته کسی میتونه بگه که این طرف Raceش چیه.

این لینک رو ببینید

مقایسه Morrowind با Oblivion رو میتونید توی فروم ببینید.

مقایسه Oblivion با morrowind

به نظرم حتما به فروم بازی سربزنید.

در ضمن فکر کنم نهایت Level Up در بازی 30 باشه.

توی همین فروم خونئدم.ولی الان هر چی گشتم تاپیکشو توی فروم اصلی پیدا نکردم.

خداحافظ

آقا یه سوال خیلی تخصصی!اولا که بالاخره بعد از چهار بار عوض کردن دی وی دی و سیدی تونستم بازی رو اجرا کنم!خوبم اجرا شد انصافا.فقط به نظر من این بازی یه Manual کم داره.از اون PDF هاش!می خواستم ببینم جایی هستش واسه دانلود؟چون بعضی بازیها رو میشینن Manual رو به PDF تبدیل میکنن،گفتم شاید اینم اینطوری باشه.

سلام به همه دوستان

خوندن این تاپیک یازده صفحه ای خیلی وقت گیره

میشه یه نفر در مورد این بازی برای من توضیح

که چطوری هستش

ایا بدرد کسی میخوره که تا حالا از این نوع سبک بازی Rpg بازی نکرده باشه

و اینکه بدرد سیستم های نفتی ما میخوره

خیلی ممنون

تا بعد یا علی

آقا یه سوال خیلی تخصصی!اولا که بالاخره بعد از چهار بار عوض کردن دی وی دی و سیدی تونستم بازی رو اجرا کنم!خوبم اجرا شد انصافا.فقط به نظر من این بازی یه Manual کم داره.از اون PDF هاش!می خواستم ببینم جایی هستش واسه دانلود؟چون بعضی بازیها رو میشینن Manual رو به PDF تبدیل میکنن،گفتم شاید اینم اینطوری باشه.

http://thepiratebay.org/details.php?id=3462217

آقا دمت گرم!ولی جون من تورنت ندین!من تورنت نه حالشو دارم نه خوشم میاد!البته خودم یه چرخ زدم فقط تورنت بود حالا اگه دایرکت دانلود پیدا کردین ما رو بی نصیب نذارین.

من پيشنهاد ميكنم اگر سيستم قوي نداريد طرف اين بازي نداريد و گرنه مثل من خراب اين بازي ميشيد البته به من كه ضد حال خورد نتونسنم بازي رو ادامه بدم بايد پي سي رو قوي كنم

بازیش که معرکه هست ولی برای شروع خوب نیست. چون بازی پیچیده ای هست. هر چند نسبت به نسخه های قبلیش ساده تر شده. بهتره اول از بازی ای مثل فیبل شروع کنید. راستی اگه کارت گرافیکتون زیر 5900 هست طرفش نرید چون نمیتونید خوب اجراش کنید و ضد حال میخورید و از بازی زده میشید. بهتره سیستمتون رو بهتر کنید. همین یه بازی ارزش 200 و 300 هزار تومن کارت گرافیک رو داره.

سلام به همه دوستان

محمد علی جان از توضیح تون خیلی ممنون پس دیگه باید قیدش رو بزنم با این سیستیم نفتی که دارم OK :cheesygri

++++++++++++++++++++++

خوب این هم The Elder Scrolls IV - Oblivion - Manual بازی
اون پایین صفحه کلید Download هستش برای دانلود بزنید روش

The Elder Scrolls IV - Oblivion - Manual 17.1MB

nmH1Pi32.jpg

نوشته شده توسط Elvish Hero:

سلام عماد جان ، من هنوز بازیش را گیر نیاوردم
این که میگی خوب اجرا شد میشه لطف کنی بگی
1- سیستمت چی هست
2- روی چه تنظیماتی
3-با این تنظیمات حد وسط فریم ها چقدر بود
ممنون میشم

Elder Scroll :Oblivion یکی از بهترین بازی هایی است که تا کنون در سبک RPG ساخته شده است...سوال اینجاست که نسخه ی PC این بازی بهتر است و یا Xbox 360 ????

در ابتدا لازم است به خاطر بسپارید که محتوای بازی و گیم پلی در هر دو نسخه از Oblivion مشابه است..

بازی Oblivion چندین دقیقه طول میکشد که بر روی کامپیوتر شما نصب شود و چیزی در حدود 5 گیگابایت از فضای هارد شما را نیز اشغال می کند..در آن طرف نسخه ی Xbox 360 نیازی به نصب کردن چیزی ندارد اما شما میتوانید در صورتی که Xbox 360 شما مجهز به یک هارد درایو است ازان جهت Virtual memory استفاده کنید تا زمان لود بازی را کم کنید..

زمان لود در PC بسته به پیکربندی سیستمتان بسیار متغیر است .. یک PC که دارای هارد درایو بسیار سریعی است دارای زمان لود سریعتری نسبت به نسخه ی Xbox 360 میباشد....بر روی Xbox 360 زمان لود بازی بین 5 تا 20 ثانیه بسته به نوع محیط بازی متغیر است...

نسخه ی PC و Xbox 360 هر دو دقیقا از اینترفیس شبیه به هم استفاده می کنند . تنها تفاوت در کنترل بازی است...بر روی PC کنترل بازی شبیه به بازی های FPS است با تنظیمات ماوس و کیبورد مشابه...نسخه ی Xbox 360 نیز به همین ترتیب با این تفاوت که شما با gamepad اکس باکس 360 به بازی میپردازید...پس کدام نسخه از لحاظ کنترل بهتر است ؟ جواب اینست که کنترل در هر کدام از این دو نسخه دارای مزیت ها و معایبی هست و اینکه کدام بهتر است بیشتر به شما بستگی دارد که با کدام راحت ترهستید و بیشتر مدارا میکنید...اما در کل بر روی Xbox 360 کنترل بازی کمی طبیعی تر احساس میشود

بطور مختصر ، نسخه ی PC برای کسانی مناسب است که دارای یک سیستم بسیار قدرتمند باشند و همچنین علاقمند به دانلود مد های بازی هستند... در این میان... نسخه ی Xbox 360 بدون ریسک است بخصوص برای کسانی که Xbox 360 دارند و سیستم PC قدرتمندی ندارند و همچنین علاقه ای هم به ارتقای بازی از طریق اینترنت ندارند...

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی بصورت زیر است

• Windows XP, Windows 2000, and Windows XP 64-bit
• 512MB System RAM
• 2Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
• 8x DVD-ROM Drive
• 4.6GB free hard disk space
• DirectX 9.0c (included)
• ATI Radeon X600 series, Radeon 9500 series, Nvidia GeForce 6200 series, or GeForce FX series and higher video cards
• DirectX 8.1 Compatible Sound Card
• Keyboard, Mouse

سیستم توصیه شده برای اجرای بازی به این صورت است

• 3.0Ghz Intel Pentium 4 or equivalent AMD Athlon 64 processor
• 1GB System RAM
• ATI Radeon X800 series, Nvidia GeForce 6800 series, or higher video card

البته باید توجه داشته باشید که برای لذت بردن از بازی حداقل سیستم مورد نیاز به هیچ وجه کفایت نمی کند برای مثال برای اجرای مجلل و آراسته ی بازی شما حداقل به 1 گیگابت رم نیاز دارید ...
اگر شما دارای سیستم توصیه شده هستید نسخه ی PC می تواند انتخاب خوبی باشد در غیر اینصورت و در صورتی که دارای Xbox 360 هستید توصیه می کنم که از نسخه ی Xbox 360 استفاده کنید زیرا برای اجرای نسخه ی Xbox 360 به هیچ چیزی بیش از یک کنسول Xbox 360 نیاز ندارید...البته اگر میخواهید حداکثر لذت را از این بازی ببرید شما بایستی یک تلویزیون عریض 1080i یا 720p HDTV و یک سیستم صوتی فراگیر دالبی دیجیتال 5.1 و همچنین یک خط اتصال اینترنت برای PC یا Xbox 360 و همچنین یک اکانت Xbox Live داشته یاشید...گر چه شما میتوانید حتی با یک تلویزیون قدیمی و بلند گوهای معمولی نیز به بازی بپردازید اما بسیاری از جلوه های سمعی بصری آن را از دست خواهید داد

بدون شک برای لذت بردن از Oblivion گرافیک حرف اول را میزند...در این قسمت به طور مختصر به تحلیل گرافیک در سیستم های مختلف میپردازیم

Xbox 360

buHUYDXz.jpg

در ابتدا ا تصویر گرفته شده از نسخه ی Xbox 360 را در بالا مشاهده می کنید..فقط توجه داشته باشید که کیفیت تصویر گرفته شده از Xbox 360 تا حدودی پایین تر از تصاویر گرفته شده از PC است

سیستم های کامپیوتر سطح پایین...

HfBeyLPy.jpg

اگر شما دارای یک کامپیوتر با حداقل مشخصات گفته شده و کارت گرافیکی با تنها 4 خط لوله هستید شما نیاز دارید که تقریبا تمام تنظیمات گرافیک را در بازی پایین بکشید تا فریم ریت رضایت بخشی بدست آورید..متاسفانه شما در حداقل تنظیمات تجربه خوبی در بازی کردن نخواهید داشت و در بعضی مواقع Oblivion حتی غیر قابل بازی کردن می شود..زیرا اجتناب از دشمنان و پیدا کردن مناطقی برای اکتشاف می تواند بسیار سخت باشد اگر اجسام در بازی تا هنگانی که درست در مقابل شما نباشند قابل رویت نباشند...(بخاطر غیر فعال کردن گزینه ی View Distance)

سیستم های کامپیوتر سطح متوسط

zqdha5Wt.jpg

سیستم های سطح متوسط که دارای پردازنده ی مناسب و همچنین یک کارت گرافیک mid-range با قابلیت پشتیبانی از Directx 9 مانند Geforce 6600 GT هستند به شما اجازه می دهند تا تعداد بیشتری از تنظیمات گرافیکی مانند view distance و همچنین تعدادی از سایه ها را فعال کنید..البته اگر گهگاهی فریم ریت در بازی دچار افت شد تعجب نکنید...نسخه ی Xbox 360 در مقایسه کماکان از ظاهر بهتری برخوردار است و بصورت نرم تری اجرا میشود...

سیستم های کامپیوتر سطح بالا

tKCTFyA3.jpg

Oblivion بر روی سیستم های سطح بالا از ظاهر بهتری نسبت به Xbox 360 برخوردار است...یک
سیستم سطح بالا با یک پردازنده ی AMD Athlon FX-60 و همچنین کارت گرافیک Geforce 7900 GTX می تواند تمام تنظیمات بازی را فعال کند وهمچنین رزولوشن بازی را به 1200*1600 و حتی بالاتر برساند اما کماکان فریم ریت بازی را در حد مطلوبی نگه دارد....
توجه داشته باشید که نسخه ی Xbox 360 از antialiasing بهتری برخوردار است... نسخه ی PC نتوانست هر دو گزینه های HDR و antialiasing در در یک زمان فعال کند...البته شما میتوانید با افزایش رزولوشن بازی بطور موثری بر این مشکل چیره شوید..
...........;)

آخرین ویرایش:
Rock Bottom (these cards do NOT support pixel shaders, and as such, won't run Oblivion)
+ (Any integrated graphics that's NOT listed elsewhere on here, save for any integrated Radeon or GeForce chips I forgot)
+ Radeon 7000 & Radeon VE
+ GeForce 4 MX 4000
+ GeForce 256
+ GeForce 2 MX
+ Radeon 7200 & ATi Radeon
+ GeForce 2 GTS
+ GeForce 2 Pro
+ GeForce 2 Ti
+ GeForce 2 Ultra
+ GeForce 4 MX 420
+ Radeon 7500
+ GeForce 4 MX 440

Outdated (these cards support shader model 1.x, which will not run the game)
+ Radeon 9100 IGP (integrated graphics)
+ Volari V3
+ Radeon 9250
+ GeForce 3
+ Radeon 9000
+ Radeon 9200
+ Matrox Parahelia 128
+ GeForce 3 Ti 200
+ Radeon 8500 & Radeon 9000pro
+ Radeon 9100
+ Radoen 9100pro
+ GeForce 3 Ti 500
+ GeForce 4 Ti

Very Low-end (these cards support what's necessary for Oblivion, but are very weak, and will likely provide unsatisfying performance even for modest gamers)
+ Intel GMA 900 Integrated graphics (chipset 915) (incredibly weak compared to other cards here, but does support SM 2.0)
+ GeForce FX 5200 & GeForce FX 5200 Ultra (different models have wildly varying performance)
+ GeForce PCX 5300
+ GeForce FX 5700LE
+ GeForce FX 5500
+ GeForce FX 5600
+ GeForce FX 5600 Ultra
+ S3 S8 256
+ GeForce 6100 IGP (integrated graphics)
+ Radeon Xpress 200 (integrated graphics)
+ GeForce FX 5700
+ GeForce PCX 5750
+ Radeon X300 HyperMemory
+ GeForce 6200 TurboCache
+ Radeon X550 HyperMemory
+ Radeon X600 HyperMemory
+ Radeon 9600SE & Radeon X300SE
+ Radeon 9550
+ Radeon X550SE
+ Radeon X300 & Radeon 9600

Low-end (these cards might be considered weak, but they can hold their own, and for most people, should provide a sufficient Oblivion experience)
+ GeForce 6200
+ Radeon X550
+ Radeon X550pro
+ GeForce 6600LE
+ Radeon X550XT
+ GeForce 7300GS
+ Volari V8 Duo
+ Radeon X1300HyperMemory
+ Radeon 9500
+ GeForce 6500
+ Volari V5 Ultra
+ Radeon 9600pro & Radeon X600pro
+ GeForce FX 5700ultra
+ Radeon 9600XT & Radeon X600XT
+ Radeon 9500pro

Mid-Range (these cards were/could've been considered top-end a few years ago, and are fairly powerful, and should be enough to fully enjoy Oblivion)
+ GeForce FX 5900XT
+ Radeon X1300 & All-in-Wonder 2006
+ GeForce FX 5800
+ S3 Chrome 25
+ Radeon 9700
+ GeForce FX 5900
+ GeForce PCX 5900
+ Radeon 9800
+ S3 Chrome 27
+ GeForce 6600
+ Radeon X1300pro
+ Radeon 9700pro
+ GeForce FX 5800ultra
+ Volari V8 Duo Ultra
+ GeForce FX 5900ultra
+ Radeon 9800pro
+ Radeon X700
+ GeForce FX 5950ultra
+ Radeon X700pro
+ GeForce 6800LE
+ GeForce 6800XT
+ GeForce 6800 (PCI-express version)
+ GeForce 6600GT
+ Radeon X800SE
+ Radeon 9800XT
+ Radeon X800GT & Radeon X800RX

High-End (some of these cards may be "outdated," but just about any given one is OVERKILL for almost any game out there, and will definitely be able to play Oblivion with all the settings enabled)
+ Radeon X1600pro
+ Radeon X800 & Radeon X800GTO 128MB
+ GeForce 6800 (AGP version)
+ Radeon X800GTO & Radeon X800GTO² (256MB version for either)
+ GeForce 7600GT (preliminary ranking; limited information)
+ Radeon X1600XT
+ GeForce 6800GS (AGP version)
+ Radeon X800pro
+ GeForce 6800GS (PCI-express version)
+ Radeon X850pro
+ GeForce 6800GT
+ Radeon X800XL & Radeon X800GTO 16
+ GeForce 7800GS (stock clock; 375MHz core)
+ GeForce 6800ultra
+ Radeon X800XT
+ Radeon X850XT
+ GeForce 7800GS (overclocked version; 400-430MHz core)
+ Radeon X800XT Platinum Edition
+ Radeon X850XT Platinum Edition

OMGWTFBBQ! (these cards are outrageous; they are rather expensive, but insanely powerful. Note that I cannot guarantee perfect accuracy of this ranking, but rest assured, all of them are more than overkill for this game)
+ GeForce 7800GS (superclock version; 460MHz core, 1350MHz memory)
+ Radeon X1800XL
+ GeForce 7800GT
+ GeForce 7800GTX
+ GeForce 7900GT (preliminary ranking, might be higher)
+ Radeon X1800XT
+ GeForce 7800GTX 512
+ Radeon X1800XT Platinum Edition
+ Radeon X1900 All-in-Wonder
+ Radeon X1900XT
+ Radeon X1900XTX

کاراکتر

هاوون ؟! چرا پست قبلی من امروز صبح نیست یا پاک شده ؟
من با آیدی جدید اومدم .. اون قسمت lost password کار نمیکنه برای من !
خلاصه دوباره .. یکهو دیدی اینم پاک شد !

اول اینکه همگی RAM رو فراموش کردین .. خیلی تاثیر داره .. از 512 به 1GB من تاثیرشو به وضوح دیدم.
همچنین اینکه درایو رو اگه defrag کنین هم واقعا تاثیر خیلی زیادی داره !! خیلی تابلو loading time کم شد .. البته درایو بازیهای من 60GB هه و همش در حال تغییرات ! اصولا هم بازیها خاصیت fragmentation زیادی دارند !

دوم اینکه اون Actor/Item/Tree Fade یا رو هر چقدر کمتر کنید برای performance بهتره
ولی اون actor fade رو من زیاد کم نمیکنم چون میخوام ملت رو از دور ببینم چون کاراکتر من بیشتر روی sneak و اون 3x damage کار میکنه :)

سوم اینکه برای نشون دادن FPS توی خود بازی ... چون من از FRAPS خیلی خوشم نمیاد :) .. برای همین رفتم دنبالش .. توی کنسول بزنید setdebugtext 12 و بعد هم tdt ! توی morrowind خودش یک showfps=1 توی morrowind.ini داشت .. ولی این یکی نداره !

چهارم : چرا هیچکس راجع به خود بازی صحبت نمیکنه ؟! یعنی هنوز هیچکس بازی نکرده .
راجع به کاراکترهامون صحبت کنیم ؟!!
کاراکتر من خیلی شبیه کاراکتر Morrowind امه !
یکی چیزی تو مایه های Garrett توی سری بازیهای Thief

Dark Elf .. اول اینکه من هنوز Nerevarine هستم و به morrowind وفادارم :) . بعد اینکه 75 تا Fire Resistance داره و توی Planes of Oblivion بیشتر fire magic به خورد آدم میدند و اینکه توی Destruction magic و Marksman و Blade با attribute points بیشتری شروع می کنیم.

Class رو هم خودم انتخاب کردم
Marksmanship : برای استفاده از Bow و غیره
Sneak : خوب برای استفاده از 3X Damage
Security : اصولا توی این بازی و همینطور Morrowind دزدی سریعترین راه پولدار شدنه و اینکه اصولا همه جا خوبه که در های بسته رو برای رفاه حال عموم بازی کنی !
Mercantile : خوب برای اینکه این همه item که میدزدم یا غیره .. رو به قیمت بالاتر بفروشم !
Speechcraft : برای زدن مخ مردم .. برای دادن اطلاعات یا چانه زدن هنگام خرید و فروش !!!
Light Armor : سبک (از همه مهمتر ) راحت .. بهترین برای sneak و غیره !
restoration : دکتر خود باشید !!!! شاید بهتر بود Destruction magic برمیداشتم یا Alchemy !!!

Birth Sign رو هم Thief بر داشتم
10 تا به Luck , Speed و Agility اضافه میکرد .
توی خود Morrowind .. همیشه The Lady رو بر میداشتم چونکه بیست تا به Endurance و Speed ؟!! اضافه میکرد اینجا شده 10 تا و صرف نداره :)

دیگه همین دیگه .. اصولا کار من اینکه با Sneak میزنم تا 3XDamage باشه و بعد باز میرم کنار تا منو نبینند و دوباره
خوب تا وقتی که Sneak ام زیر 50 بود این کار سخت بود .. ولی الان که شده 76 و با آیتم هم 25 تا اضافه شده وضعم خوبه !

نکته دیگم اینکه در Morrowind وقتی یک item خاصیت Fortify Attribute/Skill داشت و اون رو به بالای 100 میرسوند باید اون رو Unequip میکردیم و بعد میتونستیم اون Attribute یا Skill رو اضافه کنیم ولی اینجا دیگه این مشکل وجود نداره .. میتونم Sneak ام رو که با آیتم 101 شده هنوز اضافه کنم !

زیاد حرف زدم .. شرمنده !

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or