System Firmware Update v4.76 | PS3 >> آموزش نصب، سوالات و مشکلات [پست اول خوانده شود]

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
اون حاج آقای فروشنده ممکنه 2 تا منظور داشته ، یکی میتونه تنظیمات خروجی تصویر باشه که با نگه داشتن 10 ثانیه کلید power ، میشه تنظمیات تصویر رو دوباره انجام داد ، اونم باید دستگاه خاموش باشه ، تازه در این حالت تنظیمات ریست نمیشه ! منظور دومش هم که به گفته شما میتونه این باشه که تنظیمات دستگاه به کلی ریست میشه که کاملا اشتباهه و اصلا همچین چیزی امکان نداره و اگه اون فروشنده واقعا منظورش این بوده که :-" ، در مورد خاموش شدن دستگاه در زمان install اه firmware ، بازم تاکید میکنم فقط و فقط در زمان install نه کپی کردن firmware روی HDD ، که زمانی حدود 3 دقیقه و خورده ای ثانیه هست ، اگه برق بره ، دستگاه باید بره نمایندگی های مجاز سونی تا تعمیر بشه ، اما به دلیل اینکه ما نمایندگی مجاز سونی در ایران نداریم ، پس باید به دست تعمیر کار بسپریم که اینجا متاسفانه تعمیر کارم نداریم ، میمونه تعویض کار که ماشاالله تعدادشون زیاده ، و اون جناب تعویض کار برای درست شدن دستگاه میاد main board رو عوض میکنه ! که هزینه سنگینی هم باید براش پرداخت ، تو تهران که برای این کار 150 تا 200 پول میگیرن ، اونجور که من شنیدم .
فکرشو بکنین مثلا یه قطعه از موتور یک ماشین خراب بشه ، تعمیر کارش بگه باید کل موتور ماشین عوض بشه !

تا اونجايي كه من يادمه اون موقعي اين حرف رو زد كه ميخواست خروجي رو به حالت اول برگردونه و منظورشم همون اولي بوده ولي گفتم شايد بشه باهاش كار دومي رو هم انجام داد.
.
اين كه ايران قانون كپي رايت رو رعايت نميكنه به نفع شركت سوني هست چون اگه قرار بود براي ايران هم ps3 بزنه ،اونم تو اين قطعي برق(كه ما پشت سر گزاشتيم)، آمار كنسولاي برگشتيش ميرفت بالا

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,714
نام
امیر
اين كه ايران قانون كپي رايت رو رعايت نميكنه به نفع شركت سوني هست چون اگه قرار بود براي ايران هم ps3 بزنه ،اونم تو اين قطعي برق(كه ما پشت سر گزاشتيم)، آمار كنسولاي برگشتيش ميرفت بالا

نه داداش نشد دیگه ، خرابی کنسول یا هر وسیله برقی دیگه بوسیله نوسانات برق ، جزو شرایط گارانتی نیست ، در اون حالتی که شما میگی ، بازم باید پول میدادیم ، منتها کمتر از الان ، خیلی کمتر!

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
حرفاي شما كاملا درسته .
من اطلاعي ندارم كه آيا نوسان رو با قطعي يكي ميدونن يا نه ولي در هر صورت (فكر كنم) بازم ميگفتن كه كنسول ps3 برگشتي زياد داشته.
يه سوال ديگه: موقع نصب firmware سخت افزار آسيب ميبينه؟؟؟ اگه سخت افزار آسيب ببينه شامل گارانتي نيست ولي در غير اين صورت ميتونه به عنوان يه عيب براي كنسول مطرح شه كه احتمالا براي جلو گيري از كپي خور شدن رو دستگاه گزاشتن( يا از روش بر نداشتن:)).

راستي من هنوز ps3 رو آپديت نكردم اگه هنگام دانلود برق بره بازم دستگاه خراب ميشه ؟؟؟
يعني دستگاه اول firmware رو دانلود ميكنه بعد نصب ميكنه يا دانلود هم جزء فرايند نصب حساب ميشه؟؟

آخرین ویرایش:

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
يه سوال ديگه: موقع نصب firmware سخت افزار آسيب ميبينه؟؟؟ اگه سخت افزار آسيب ببينه شامل گارانتي نيست ولي در غير اين صورت ميتونه به عنوان يه عيب براي كنسول مطرح شه كه احتمالا براي جلو گيري از كپي خور شدن رو دستگاه گزاشتن

هیچ ربطی به کپی خور شدن و اینا نداره، تو هر دستگاهی رو بخوای Firmwareـش رو آپدیت کنی ( مثل آپدیت Bios تو PC ) و وسط کار برق بره، دستگاه آسیب میبینه ...

راستي من هنوز ps3 رو آپديت نكردم اگه هنگام دانلود برق بره بازم دستگاه خراب ميشه ؟؟؟

خیر، فقط وقتی که داره آپدیت میشه.

يعني دستگاه اول firmware رو دانلود ميكنه بعد نصب ميكنه يا دانلود هم جزء فرايند نصب حساب ميشه؟؟

اول دانلود میکنه بعد نصب میکنه.

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
هیچ ربطی به کپی خور شدن و اینا نداره، تو هر دستگاهی رو بخوای Firmwareـش رو آپدیت کنی ( مثل آپدیت Bios تو PC ) و وسط کار برق بره، دستگاه آسیب میبینه
ممنون
.ميتونه ربط داشته باشه . از كجا معلوم كه كارو واسه كپي خور كردن سخت نميكنه. نميتونستن دستگاهو يه جور ديگه بسازن كه اين مشكل براش پيش نياد؟؟؟؟ . شما شده تا حالا بخواي با pc بازي كني يا هر كار نرف افزاريه ديگه اي انجام بدي بعد وسط كار bios آسيب ببينه؟؟؟؟؟ ميتونستن ps3 رو جوري بسازن كه وابستگي زيادي به firmware نداشته باشه.
به نظر من همين ميتونه حد اقل يكي از راهاي كپي خور شدن رو ببنده يا سخت تر كنه (تو هر كنسولي).

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
*التماس دعا*
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
منم همین اعتقاد رو دارم... فریم ویر کار رو خیلی سخت میکنه (باسه کپی خوری)
هیچ ربطی نداره، آپدیت که بخواد بشه همینجوریه و دلیلی هم نداره که مثلاً یک کاری بکنن که وقتی برق میره، قطع نشه و ... چون هیچ جای دنیا مثل ایران نیست که هر ثانیه ( حتی 3 ـه صبح ! ) احتمال رفتن برق باشه !
ولی یک چیزِ دیگه ای هست که هیچ ربطی به برق رفتن و موضوع بحث نداره اینه که فرمور با آپدیت های زیادی که داره باعث کپی خور نشدن میشه که این کاملاً درسته.

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
اگه محافظ بتونه برق رو تو خودش ذخيره كنه تا ps3 آپديت بشه ، قاعدتا مشكلي پيش نمياد. ولي اگه فقط در برابر نوسان برق محافضت كنه و برق دستگاه رو قطع كنه ، ps3 خراب ميشه . البته من تجربه اي ندارم ولي تو اين تاپيك و از تو دفترچه‌ي ps3 اينجوري فهميدم كه هنگام آپديت كلا نبايد دستگاه خاموش بشه .
______

البته با آپديت كردن راهاي هك شدن رو هم ميبندند و خودمم يكي از دلايل آپديت هارو همين ميدونم. ولي اينكه هنگام آپديت دستگاه آسيب ميبينه ميتونه براي اين باشه كه نتونن هر Firmware ساختگي رو الكي روش نصب كنند يا هنگام نصب با خاموش كردن دستگاه كارو نيمه كاره بزارن و دستگاه رو دستكاري كنن.

كه قبلا كار مشابه اين رو انجام دادند كه اجراي بازي هاي كپي ps2 روي ps3 هست كه وسط بازي اگه ديسك رو عوض كني بازم بازي ادامه پيدا ميكنه(اينو تو يكي از تاپيكاي BC خوندم) البته نميدونم با اومدن firmware هاي جديد اين راه بسته شده يا نه!!. البته همه اينايي كه من و شما ميگيم بيشتر جزء حدسيات هست چون نه من ميدونم و نه هيچ كسه ديگه اي ميدونه كه دقيقا مكانيسم كار ps3 چيه!! اين نظر منه.
البته در آخر هم بگم كه تجربه جناب old_snake از من بيشتره و حتما بيشتر از من رويه اين موضوع تحقيق كرده‌اند.

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
سلام
میشه بگید حجم کلی این اپدیتا میانگینش چقدره؟
و اینکه حجم اپدیت 2.43 چقدر هست
و درسته که اگه اپدیت نکنیم دستگاه رو بازیهای خیلی جدید رو نمیتونیم انجام بدیم؟
ممنون از پاسختون

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,833
نام
علی متالیکا
سلام
میشه بگید حجم کلی این اپدیتا میانگینش چقدره؟
و اینکه حجم اپدیت 2.43 چقدر هست
و درسته که اگه اپدیت نکنیم دستگاه رو بازیهای خیلی جدید رو نمیتونیم انجام بدیم؟
ممنون از پاسختون
130MB و بازی های خیلی جدید خودشون آپدیت دارن:smile:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر