PlayStation Stray

سازنده
BlueTwelve Studio
ناشر
Annapurna Interactive
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
IMG_20220529_193657_695.jpg
بازی Stray توسط استودیویی مستقل به نام BlueTwelve که توسط شرکت Annapurna Interactive پابلیشر میشود.
این بازی سالها که بدون نام و توسط تیمی بسیار کوچک در دست ساخت بود، ولی سازندگان بازی توانستند افراد بیشتری را به تیم جذب کنند و ساخت بازی را با قدرت کلید بزنند.

عنوان Stray، یکی از بازی‌های حاضر در رویداد The Future of Gaming شرکت سونی در سال 2020 بود که به سرعت به محبوبیت رسید.

بازی در سبک پازل پلتفرمر و ادونچر خواهد بود که توسط Unreal Engine 4 توسعه یافته است.

در این بازی کنترل یک گربه را به دست می‌گیرید؛ گربه‌ای که در یک شهر سایبرپانکی و دورافتاده رها شده است. در نقش یک گربه، در شهر بازی گشت و گذار می‌کنید و به حل معماهای مختلف مشغول می‌شوید. نقش اصلی بازی در طول داستان تنها هم نخواهد بود و یک ربات کوچک به نام B-12 هم به تدریج با گربه آشنا و همراه او خواهد شد.

گفته شده که در نقش گربه، می‌توانیم تعامل‌های جالب و بانمکی با محیط بازی داشته باشیم. با توجه به آنچه در تریلر دیده‌ایم، به جرات می‌توانیم بگوییم که با یکی از بهترین انیمیشن‌های گربه در بازی‌های ویدیویی طرف هستیم. به طور کلی از نظر گرافیکی بازی Stray خود را بارها فراتر از ساخته‌ی یک استودیوی کوچک و چند نفره نشان می‌دهد.

طبق آخرین شایعات و اطلاعات استخراج شده از دیتابیس استور پلی استیشن عنوان Stray در تابستان 2022 برای PS4-PS5 و PC منتشر خواهد شد.

View attachment download.mp4

آخرین ویرایش:

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
تو چهار ساعت و سی دقیقه تمومش کردم.
بازی خوبیه.
برای cat lover هایی مثل هم خیلی خیلی توصیه میشه.
اینکه یه دکمه برای Meow داره، بامزه ترین اتفاقه بازیه.
تنها مشکل بازی به نظرم سه تا چیزه . اول اینکه شما نمیتونی همینطوری بپری (spam jump) نداره. دوم اینکه هیچ نشونه یا مپ یا ... نداره که بتونی بفهمی کجا باید بری(درست هم هست بلاخره گربه که نمیتونه نقشه بخونه :D ولی اگر زبان بلد نباشید و حرفهای npc ها رو نخونید قطعا گیر میکنید). تنها ابزار ارتباطی شما یه رباطه فقط که اونم راه نشون نمیده و فقط بهتون میگه که چیکار کنید سوم هم ending بازی رو دوس نداشتم.

مجموعا بازیه خیلی خوبیه.

• Like
Reactions: Taha75

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,408
سوم هم ending بازی رو دوس نداشتم.
ینی ننشستی رو میز باز شدن دریچه به دنیا همزمان با لرزش کنترلر رو تماشا کنی؟ :D
اندینگش بنظرم خوب بود چون Over the top و شلوغ پلوغ نبود و در عین حال حس دستاورد خوبی هم داشت

چنتا جزییات جالب در مرحله یکی مونده به آخر:
تو زندان مانیتور های بزرگی در سقف نصب کرده بودن که آسمان آبی و تمیز رو نشون میداد، معلوم نیست میخواستن لطف کنن به زندانی ها یا آزار بدن
و اینکه یکی از زندانی ها اسمش Capone بود گفت هفصد و خورده ای سال دیگه بیشتر نمونده!

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,408
چقدر فیک و تابلو
طرق قبلا یه بار اینجا رو بازی کرده بوده خودش بدون استریم
مطمئن باش اگه در این حد استعداد داشت خودش میرفت تو کار بازیگری فیلم و سریال بجای استریمر شدن!

مث اینکه اینم یکی از حالتای گربه ها بوده که دقیق مدلسازی کردن، ینی وزن زیاد بیوفته روشون یه وری میشن

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
بالاخره این شاهکار دوست داشتنی رو تموم کردم!

۱۰/۱۰

نکته منفی که نداره؛ گشتم نبود نگرد نیست! :D

- گرافیک هنری بشدت زیبا (قابل رقابت با بازی های پرهزینه و AAA)

- کنترل روان موجودی بشدت دوست داشتنی به اسم گوربه که دقیقا شبیه گوربه واقعی رفتار میکنه! :x :D

- معماهای فوق العاده زیبا و لذت بخش که ارزش بازی رو بطرز عجیبی زیاد میکنه!

- نحوه تعامل و همکاری با NPCها رو خیلی دوست داشتم!

- داستان فوق العاده زیبا که منو بشدت یاد شاهکار پیکسار، Wall-E میندازه!

۶ سال انتظار...واقعا ارزششو برام داشت؛ چون دقیقا از همون زمان معرفی بازی عاشقش شدم!

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
من امروز بازی رو تموم کردم و حقیقتا سورپرایز شدم. گرافیک بازی که از 95 درصد تریپل ای ها بهتره و یکی از بهترین نورپردازی هایی رو داره که تا حالا دیدم. بهترین چیزی که راجب بازی میتونم بگم اینه که بازی روح داره. شخصیت‌هایی که از یک گربه و ربات همراه و یکسری ربات می‌بینیم که حتی حرف هم نمی‌زنند از شخصیت‌های پرحرف خیلی از بازی‌های پرخرج، بهتر درومدن و باهاشون قشنگ ارتباط میگیرین. گاهی اوقات مجذوب اون اتمسفر و موزیک آرامش بخشش میشین و دوست دارین روی یک بالشت زیر یک پنجره که اطرافش پر از گل و گیاهه استراحت کنید. خلاصه که خیلی پیشنهاد می‌شود.
9 از 10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر