PlayStation Stray

سازنده
BlueTwelve Studio
ناشر
Annapurna Interactive
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
IMG_20220529_193657_695.jpg
بازی Stray توسط استودیویی مستقل به نام BlueTwelve که توسط شرکت Annapurna Interactive پابلیشر میشود.
این بازی سالها که بدون نام و توسط تیمی بسیار کوچک در دست ساخت بود، ولی سازندگان بازی توانستند افراد بیشتری را به تیم جذب کنند و ساخت بازی را با قدرت کلید بزنند.

عنوان Stray، یکی از بازی‌های حاضر در رویداد The Future of Gaming شرکت سونی در سال 2020 بود که به سرعت به محبوبیت رسید.

بازی در سبک پازل پلتفرمر و ادونچر خواهد بود که توسط Unreal Engine 4 توسعه یافته است.

در این بازی کنترل یک گربه را به دست می‌گیرید؛ گربه‌ای که در یک شهر سایبرپانکی و دورافتاده رها شده است. در نقش یک گربه، در شهر بازی گشت و گذار می‌کنید و به حل معماهای مختلف مشغول می‌شوید. نقش اصلی بازی در طول داستان تنها هم نخواهد بود و یک ربات کوچک به نام B-12 هم به تدریج با گربه آشنا و همراه او خواهد شد.

گفته شده که در نقش گربه، می‌توانیم تعامل‌های جالب و بانمکی با محیط بازی داشته باشیم. با توجه به آنچه در تریلر دیده‌ایم، به جرات می‌توانیم بگوییم که با یکی از بهترین انیمیشن‌های گربه در بازی‌های ویدیویی طرف هستیم. به طور کلی از نظر گرافیکی بازی Stray خود را بارها فراتر از ساخته‌ی یک استودیوی کوچک و چند نفره نشان می‌دهد.

طبق آخرین شایعات و اطلاعات استخراج شده از دیتابیس استور پلی استیشن عنوان Stray در تابستان 2022 برای PS4-PS5 و PC منتشر خواهد شد.

View attachment download.mp4

آخرین ویرایش:

Vice City FM

Gold User
Aug 2, 2021
2,391
نورپردازی، اتمسفر و طراحی محیط خفن بازی رو حتی نمیشه تو خیلی از بازیهای AAA دید!
بزرگترین ایراد بازی هم به نظرم نداشتن فوتوموده! قشنگ می‌تونست باعث بشه مدت زمان تجربه بازی دو برابر بشه :D
چرا واقعا فوتومد نداره من فقط ۲۰۰ تا عکس با اینکه نداره گرفتم اگر داشت و امکانات مثل dof و اینا میذاشت عکسای نابی میشد ثبت کرد از این محیط یونیک

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
دوستان من تا اینجای بازی که رفتم و به ربات رسیدم، هنوز ندیدم گربه موقع ترسیدن یا وحشی شدن دم خودشو کلفت کنه... بگید که سازنده ها یادشون نرفته وقتی گربه ها وحشی میشن دم خودشون رو چند برابر کلفت میکنن :-s

انصافا دلم میخواد در زندگی بعدیم گربه باشم توی یک محیط سایبرپانکی... عجب آرت استایلی داره بازی...

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
بعد از نمرات خوبش انتظار خیلی زیادی داشتم ولی بعد بازی کردن پاشو فراتر از انتظاراتم گذاشت فوق العادست بازی. عجب آرت خفنی چه‌ اتمسفر خوبی داره. چه نورپردازی پشم ریزونی بهترین چیزیه که دیدم تو این مورد. یعنی سونی باید اینارو بخره 😁 یوشیدا باید دست به کار شه

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
رو چی بازی کردی شما ؟ اگه ۶۰ فریم هستی که اتفاقا بنظرم کنترلش فوق‌العاده نرم و رَوونه.
روی ۵
مشکل از منه که ایراد الکی گرفتم ولی چون بازی کنترل گربه رو میده دستت ناخداگاه یاد اسب ردد و لست میفتم که اشتباهه،بودجه و پروژه های اونا کجا این بازی کجا
درکل بازی عالیه و تا اینجایی که رفتم خورده ای نمیشه بهش گرفت

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
انتظار نداشتم اینقد از نظر جزئیات و نورپردازی سطح بالا باشه، قشنگ اکثر بازیای AAA ـو رو قورت میده از این نظر! خوبی بازیای کوتاه هم همینه که میتونن بشینن روی تک تک لحظه هاش کار کنن، یک چیز جالب هم این بود که با اینکه با آنریل ساخته شده از نظر نورپردازی خیلی منو یاد کارای ناتی داگ میندازه مخصوصا اولش که جنگلیه.
عالی بوده تا اینجا فقط تنها چیزی که دوس داشتم متفاوت میبود این بود که یکم پلتفورمینگش بیشتر میبود، اینکه نمیشه آزادانه پرید و فقط میتونی از یک سری جاها بری بالا یا بیای پایین قطعا به روون بودن انیمیشنا خیلی کمک کرده اما باعث میشه چالشی توی گیم پلی وجود نداشته باشه، البته مشخص هم هست هدفشون ساخت پلتفورمر نبوده فقط واسه منی که پلتفورمر دوس دارم و Cat Person ـم هستم رسما یک عنوان پرفکت میشد :D

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
دوستان من تا اینجای بازی که رفتم و به ربات رسیدم، هنوز ندیدم گربه موقع ترسیدن یا وحشی شدن دم خودشو کلفت کنه... بگید که سازنده ها یادشون نرفته وقتی گربه ها وحشی میشن دم خودشون رو چند برابر کلفت میکنن :-s
این به خاطر عدم‌ بهره برداری کامل از پتانسیل گربه هست ! :D

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,984
نام
مهدی
دیشب حدود یک ساعتی بازیش کردم و از لحظه به لحظه‌ش لذت بردم. واقعا فکرشم نمی‌کردم انقدر بازی کیفیت بالایی داشته باشه. فقط یه آرزویی داشتم که شاید پیاده سازیش سخت باشه. دوست داشتم بازی رو جوری طراحی بکنن که کاملا به عنوان یه گربه بازی رو تجربه کنیم. مثلا از زبان استفاده نمی‌کردن و با کلمات چیزی رو به خوردمون نمی‌دادن. چون گربه‌ها نمی‌تونن بخونن و این باعث می‌شه که من هی یادم بیاد بازی بر اساس جهان‌بینی انسان ساخته شده! :D می‌دونم خیلی تقاضای زیادیه و شاید دیزاین بازی رو به شدت انتزاعی یا نشدنی بکنه، ولی خب اگه این کار رو می‌کردن دیگه پرفکتِ پرفکت می‌شد. گرچه همین چیزی هم که ساختن عالیه و دمشون گرم واقعا.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,401
با کلمات چیزی رو به خوردمون نمی‌دادن. چون گربه‌ها نمی‌تونن بخونن و این باعث می‌شه که من هی یادم بیاد بازی بر اساس جهان‌بینی انسان ساخته شده! :D
این دقیقا فکر من بود! تو نیم ساعت اول که هنوز سکوت مطلق و بدون گجت هست کاملا حس میکردم گربه هستم و یه تجربه هنری خاصی شده بود! البته انتظار واقع بینانه ای نبود که تا آخر اینجوری باشه چون در اون صورت دیگه جاش تو موزه میبود و فروش زیادی نمیکرد بازیه!

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
چون تاپیک PC نداره اینجا میگم.
نیومده دیگه اولین ماد واسش اومد که تبدیلتون میکنه به اون یکی گربهه :D گفت تا شب گربه سیاهه رو هم میزاره، احتمالا تا چند وقت دیگه انواع رنگا، چاق و تپل پرپشم و... ـم اضافه بشه :p
1658320881681.png
1658320533800.png
لینک دانلود:
Red cat Stray

اگه بتونن یک Photo Mode واسش بسازن دیگه عالی میشه.

--
خدا میدونه فروشش چقد بوده که تو یک روز 10.5 هزار Review ثبت شده واسش تو استیم :))
1658324891139.png

آخرین ویرایش:

TheWhiteKnight

کاربر سایت
Jun 28, 2014
75
نام
Alireza
من تمومش کردم. بازی جالبی بود. طراحی محیط خوبی داشت به نسبت بودجه و مراحل تکراری نبود. زمان بازی هم خوب برا من تموم شد. ۴ ساعته
که البته یه اچیومنت داره برای تموم کردن زیر ۲ ساعت که حتما دوباره بازیش میکنم واسه همین.

تنها ایرادی که میتونم بگیرم اینکه به نسبت فان بودن موضوع بازی(کنترل گوربه!) اتمسفر بازی یکم دپ بود. من یکم توقع داشتم شبیه به بازی untitled goose game فان بیشتری داشته باشه و تا حدودی بعضی جاها خنده دار باشه که نبود

• Like
Reactions: Taha75

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
جایزه بهترین استفاده از قابلیت‌های دوال سنس هم میرسه به Stary که وقتی تو بازی میخوابی، خرخر گربه رو حس میکنی و انگار روی دستات خوابیده :D دیگه بهتر از این نمیشه...به پتانسیل نهایی دوال سنس دست پیدا کردیم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر