SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

REDEMPTiON313#

کاربر سایت
Nov 26, 2010
569
نام
AAA
ﻭﻟﯽ ﺩﺭﺁﺧﺮ ﻣﯿﺨﺎﻡ ﯾﻪ ﭼﯿﺰﯾﻮ ﺑﭙﺮﺳﻢ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻧﻈﺮﺷﻮﻧﻮ ﺑﺪﻭﻧﻢاون صحنه فرار ونوم با آسلات رو یادتون میاد که یهو پل زیر پاشون خراب شد؟ﺧﺐ ﺣﺎﻻ ﺑﺮ ﻣﯿﮕﺮﺩﯾﻢ ﺑﻪ ﻫﻤﻮﻥ ﺻﺤﻨﻪ ﭼﭗ ﺷﺪﻥ ﺁﻣﺒﻮﻻﻧﺲ ﮐﺰﺍﯾﯽ ﺑﺎﺭ ﺍﻭﻝ ﮐﻪﺁﺳﻼﺕ ﻣﯿﺎﺩ ﺑﺎﻻ ﺳﺮﻩ ﻭﻧﻮﻡ ﻭ ﺍﻭﻧﻮ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ man on fire ﺩﺍﺭﻩﺩﻧﺒﺎﻟﺶ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺳﻮﺍﺭ ﺍﺳﺒﺶ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﺑﺎﻫﻢ ﻓﺮﺍﺭ ﻣﯿﮑﻨﻦ ﺗﺎ ﺟﺎﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﯾﯿﮑﻪ ﻣﯿﺮﺳﻦﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﭘﻞ ﻣﯿﺒﯿﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﭘﻞ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﻮﺩ ﻭ ﯾﻬﻮﯾﯽ ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﺳﺎﻋﻘﻪ ﯾﺎ ﺣﺎﻻ ﻫﺮﭼﯽﻓﺮﻭ ﻣﯿﺮﯾﺰﻩ . ﺗﺎ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺍﯾﻨﻮ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ---تا اینجا که ردیف... Venom حدودا ساعت 03:07 بیدار میشه،چند دقیقه بعدم آسلات میرسه بهش---

ﺣﺎﻻ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﺮﻣﯿﮕﺮﺩﯾﻢ ﺑﻪ ﺁﺧﺮﺑﺎﺯﯼ ﺑﻌﺪ ﺗﺼﺎﺩﻑ ﻭ ﭼﭗ ﺷﺪﻥ ﻣﯿﺒﯿﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺍﻭﻝ ﺍﻭﻥ ﭘﻞ ﺧﺮﺍﺏ ﺭﻭ ﻧﺸﻮﻥ ﻣﯿﺪﻩﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﻭﻧﻮﻡ ﺗﻮﺷﻪ ﯾﻌﻨﯽ ﻫﻨﻮﺯ ﺍﺳﻼﺕ ﻧﺮﻓﺘﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻧﺠﺎﺗﺶ ﻭ ﺩﺍرﻩ ﺭﺍﺣﺖ ﺑﺎ ﺑﯿﮓ ﺑﺎﺱ ﺳﯿﮕﺎﺭ ﻣﯿﮑﺸﻦ،
ﺣﺎﻻ ﺍﯾﻨﺠﺎ 2 ﺗﺎ ﺳﻮﺍﻝ ﭘﯿﺶ ﻣﯿﺎﺩ: ---اینم که هیچ،آسلات مبره BB رو راه بندازه---

_1ﺗﻮ ﺍﻭﻥﺷﺮﺍﯾﻂ ﺑﺤﺮﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﺮﺩ ﺁﺗﺸﯿﻦ ﺩﺍﺭﻩ ﺯﻣﯿﻦ ﻭﺯﻣﺎﻥ ﺭﻭ ﯾﮑﯽ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺗﺎ ﻭﻧﻮﻡ ﺭﻭﺑﮑﺸﻪ ﭼﻄﻮﺭ ﻣﯿﺸﻪ ﮐﻪ ﺑﻌﺪ ﺗﺼﺎﺩﻑ ﺧﺒﺮﯼ ﺍﺯ ﻣﺮﺩ ﺁﺗﺸﯿﻦ ﻭ ﺳﺎﯾﮑﻮ ﻣﺎﻧﺘﯿﺲﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﺁﺳﻼﺕ ﺩﺍﺭﻩ ﺑﺎ ﺧﯿﺎﻝ ﺭﺍﺣﺖ ﺑﺎ ﺑﯿﮓ ﺑﺎﺱ ﺻﺤﺒﺖ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻﺍﺳﺘﺮﺱ ﮐﻪ ﺍﻻﻥ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﺩﺷﻤﻦ ﺳﺮ ﺑﺮﺳﻪ ﺟﺎﻟﺐ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺗﺎ ﻣﯿﺮﻩ ﮐﻪ ﻭﻧﻮﻡ ﺭﻭ ﺍﺯﺁﻣﺒﻮﻻﻧﺲ ﻧﺠﺎﺕ ﺑﺪﻩ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺳﺮﻭ ﮐﻠﻪ man on fire ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯿﺸﻪ
---کلا این third boy کنترل کردنش داستان داره،
*اینجای بازی داره Man on Fire کنترلش میکنه،چند دقیقه پیش Venom کنترلش می کنه،همش قسمتی از یه Intel War خیلی پیچیدس...
ولی نکته ای که داره اینه که Man on Fire دنبال Venom هست نه BB! ---

_2 ﺳﻮﺍﻝ ﻣﻬﻤﺘﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﭼﻄﻮﺭ ﭘﻠﯽ ﮐﻪ ﻫﻤﻮﻥ ﺍﻭﻝ ﺧﺮﺍﺏ ﺑﻮﺩ ﻫﻤﻮﻧﻄﻮﺭ ﮐﻪﺩﯾﺪﯾﺪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺻﺤﺒﺖ ﺑﯿﻦ ﺁﺳﻼﺕ ﻭ ﺑﺎﺱ ﻧﺸﻮﻥ ﺩﺍﺩ ﮐﻪ ﭘﻞ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﻭﻟﯽﺑﻌﺪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﺳﻼﺕ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺻﺤﺒﺖ ﺑﺎ ﺑﺎﺱ ﺭﻓﺖ ﺳﺮ ﻭﻗﺖ ﻭﻧﻮﻡ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺍﺳﺐ ﻓﺮﺍﺭﮐﻨﻦ ﺍﻭﻥ ﭘﻞ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﻮﺩ ﻭﻟﯽ ﺑﻌﺪﺵ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻓﺮﺍﺭ ﺑﺎ ونوم ﺯﯾﺮ ﭘﺎﺷﻮﻥ ﺧﺮﺍﺏﺷﺪ ... ---اینو دقیق یادم نیست باید تایم این اتفاق ها رو با هم مقایسه کنیم ببینیم چیه داستان---

این دو تا عکس رو ببین...
این در مورد وقتایی هست که Third Boy توسط افزاد مختلف کنترل میشه...
*یه چیزی ام که هست این که هیچ جای بازی اسمی از سایکومنتیس برده نشده!
228px-I2GLX93.jpg

یکی دیگه هم در مورد همین اتفاق های ماموریت The Man Who Sold The Wordـــه...
fca1a5a8c22d6d561.jpg

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
سرهم بندی کردن اخر داستان بازی و عجله ای جمع و جورش کردن...سوتی...نمیتونم بپذیرم کلیت داستان هم که 1 بیگ باس داریم چون بازی متال گیر سالید ونوم هست اصلا! اولش که شروع میشه میگه V hase to come.ولی اینجوری جمع کردن داستان بازی سر هم بندی بوده از چپتر 2 هم معلومه دیگه...
اينقدر جو نده.پوستمون را كندي بس كه گفتي ناقصه بازي :d
اون چيزي را هم كه به نظر شما پارادوكس مياد خيلي وقته توجيه شده.
گفته ميشه اسلات ابتدا باس را اورده بيرون و فرستادتش تا لباس و تجهزات بپوشه.در اين حين رفته سراغ ونوم و با هم از دست ولگين فرار كردند.بعد كه ونوم را رسوند به لنگر گاه(من بازيم كرش ميكرد.اين تيكه را نديدم) ،برميگرده پيش باس برا دادن پاسپورت و ساير چيز ها و زدن حرف هاي اخر .برا همين وقتي ساعت 6 اسلات كنار باس هست پل خراب شده.
به نوكلير ديس ارمامنت هم زياد دل نبنديد.تعداد بمب هاي اتم دوباره زياد شده.
اون عكس هم كه گفتم گذاشته همون عكسي هست كه ردمپشن گذاشت.من خودم هم نا اميد شده بودم ولي كوجيما درد نداره كه بياد هي درباره چپتر 3 چيز هاي مختلف توييت كنه.صد در صد چپتر 3 را نشون خواهد داد.در ضمن تو رديت چند وقت پيش يكي از كاربرا به نكته خيلي جالبي اشاره كرد.تو ارت ورك هاي اوليه بازي كه دي دي كنار ونوم هست(ولي قيافه دي دي شبيه سگ هاي دابر من هست)،ونوم هر دو دستش سالمه.اگه هم يادتون باشه تو اولين عكس هايي كه از فاكس انجين منتشر شد يه چند تا چهره بود.از جمله چهره ي ولگين.همچنين يه سري عكس از ور‍ن اوليه فنتوم پين بود كه هر دو تا دستش سالم بود.اون عكس ها كاملا اين گيم بودند.
در ضمن تو مصاحبه اي كه گيم اينفورمر با كوجيما خيلي وقت پيش كرد ،ازش پرسيدن باس چند بار به كما رفته و اون گفت فقطيه بار و ميدونيم كه اون يه بار زمان پرو‍ه فرزندان وحشتناك بود.ولي اخر گراند زيرو پزشك ها ميگن كه باس به كما رفته.كوجيما در جواب گفت كه اخر فنتوم پين گره داستاني مربوط به اين قضيه معلوم ميشه.
به علاوه بر فرض كه كوجيما اين توييت هاش الكي باشه.اون وقت كه چي؟مريضه ؟درد داره؟كوجيمايي كه گفته براي من ارزشمند ترين افراد فن هام هستند.اگه توييت هاش الكي باشه كه فقط به شدت خودش را بي اعتبار مي كنه.و ارزش خودش را مياره پايين در نگاه بقيه.به نظر من و در راستاي اون مقاله اي كه ترجمه كردم،؛كوجيما قسمت اصلي و خوشمزه كار را گذاشته براي اخر كار.
پ.ن1:فرض كنيد كه كوجيما شرط انتشار چپتر 3 را گذاشته باشه اتفاق افتادن نوكلير ديس ارمامنت.با اين وضعي كه ملت دارن نوك ديس ارم ميكنند،تا صد سال ديگه هم بقيه بازي را نمي بينيم. :d
پ.ن 2:كاربر عزيز rip،شما تو اين مدت بيش از بقيه دوستان ما را به سخره گرفتي و مسخرمون كردي.دلم ميخواد اون موقعي كه چپتر 3 مياد قيافه ات را ببينم.دلم ميخواد ببينم اون شكلك هايي كه موقعي كه با اريا بحث ميكردم ميذاشتي ،را بازم روت ميشه بذاري يا نه.ببخشيد اگه لحنم زيادي تنده ولي واقعيت را گفتم.شما بيش از حد عناد ورزيدي اين مدت و يه جوري رفتار كردي كه انگار ما يه مشت احمقيم كه افسارمون دست كوجيماست و فقط داريم خودمون را مسخره ميكنيم.
روزي كه چپتر 3 بياد خيلي دلم ميخواد ببينم ري اكشنت چيه.البته اگه اون موقع نرفته باشي تا تو افق محو شي.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
M.A.K LIGHT
پ.ن 2:كاربر عزيز rip،شما تو اين مدت بيش از بقيه دوستان ما را به سخره گرفتي و مسخرمون كردي.دلم ميخواد اون موقعي كه چپتر 3 مياد قيافه ات را ببينم.دلم ميخواد ببينم اون شكلك هايي كه موقعي كه با اريا بحث ميكردم ميذاشتي ،را بازم روت ميشه بذاري يا نه.ببخشيد اگه لحنم زيادي تنده ولي واقعيت را گفتم.شما بيش از حد عناد ورزيدي اين مدت و يه جوري رفتار كردي كه انگار ما يه مشت احمقيم كه افسارمون دست كوجيماست و فقط داريم خودمون را مسخره ميكنيم.
روزي كه چپتر 3 بياد خيلي دلم ميخواد ببينم ري اكشنت چيه.البته اگه اون موقع نرفته باشي تا تو افق محو شي.
ببین دوست من خودت علاقه داری پست های منو نقل کنی و بعدش هم حرص میخوری! :D
اون قسمتی که میگی لنگرگاه و ... همچین چیزی ندیدم من! شما فقط چسبیدی در ... ردیت ببینی اونجا چی میگن میای اینجا میگی تکلیفت هم با خودت روشن نیستش یه بار میای معذرت میخوای و نا امید میشی بعد دوباره شروع میکنی به خیالبافی واین بحث ها! البته میذارم پای فشار های کنکورت....
کوجیما ادم مریضیه شک نکن...اگر چپتر 3 بیاد منم خوشحال میشم میرم میشینم پای بازی و اصلا این چیزایی که شما میگی و روت میشه و ... واسم مهم نیست! ولی اگه 1% چپتر سومیم در کار باشه چیزی از کثافت کاری کوجیما و کونامی کم نمیکنه من یه بار 60 دلار پول بازی دادم بعد بازی ناقص تحویل بگیرم؟! خوب مثل ادم از اول بازی رو میدادن بیرون تا با اعصاب فن های بازی,بازی نکتن.
من ترجیح میدم واقعیتی که جلوی چشمم هست رو ببینم تا رویا پردازی کنم و امید الکی به خودم بدم.بازی اگر بیشتر شد و چپتر جدیدی اومد که خوب منم میرم بازی میکنم و واسم سورپرایزیه! ولی اگر نیومد خودم رو احمق فرض نمیکنم که چندین ماه توهم زده باشم و سر کار بوده باشم و وحشتناک نا امید بشم.
در مورد چپتر دوم بازی هم تابلو هست که سر سری و عجله ای بازی رو جمع کردن! از این مسخره تر نمیشده دیگه...
در ضمن اگر شما یه مدتیه با متال گیر اشنا شدید و فنش هستید (بهتون تبریک میگم) من از نسخه ی اولش زمان خودش بازی رو پیگیری کردم و چندین و چند بار برای این بازی کنسول های مختلف خریدم و بازیشون کردم...خیلی به من و امثال من بیشتر فشار میاد وقتی این فنتوم پین رو میبینیم تا طرفدار های جدید بازی! داستان این نسخه اصلا در حد و اندازه ی متالگیر های قبلی نیست...زمین و زمان هم زیرو رو بشه هر چقدر صدای کیفر ساترلند خوب باشه واسه ی من دیوید هیتر نمیشه! کم شدن کات سین ها توی اعصاب من یه نفره یا اسنیک لال! گیم پلی بازی هر چقدرم خوب! عالی! ولی واسه ی من به شدت بعد یه مدت تکراری میشه با اون مرحله های تکراری و بی هدفشون! یه سری تارگت الکی رو برم هی نجات بدم و ...

در اخر هم برو بشین سره درس و مشقت و زیاد حرض نخور :D من از اوایل سایت بازی سنتر همینجام افراده زیادی رو دیدم رفتن توی افق ما همینجا میمونیم :D زیادم جدی نگیر این بحث هارو ته قضیه گیم هست و سرگرمی.

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
محمد رضاي عزيز اول معذرت ميخوام به خاطر اون نوع بازخورد بدم.فشار كنكور را هم خوب اومدي:d
بايد بگم حرف شما را تا حدودي قبول دارم .ولي يه سري دليل هم دارم كه ميگم:
اول بايد بگم كه شما فرمودي من چسبيدم در رديت.خب اين حرف كاملا درسته.ولي كار دگه هم ميتونم بكنم؟رديت تنها جايي هست كه كاربراش به طور فعال پيگير قضاياي فنتوم پين هستند.هنوز تئوري ميدن،ديتا ماين مي كنند و تازه اين اواخر دارن پادكست هم ميدن!اين جبهه عوض كردن من هم با توجه به اوناست.راسيتش من تو زندگيم هيچ وقت وقت كافي برا كامل رفتن يه بازي نداشتم و اكثرا فقط به مين كوئست ها اكتفا مي كردم.(چون rpg بازم مسلما وقت كم ميارم خوب :دي )
فنتوم پين را هم دو روزه تموم كردم.ولي يه مسئله در موردش وجود داشت.عملا اين بازي همون قطعه ي گمشده اي بود كه من دنبالش بودم.داستان مردي كه دنيا بهش پشت كرد و اون هم به دنيا پشت كرد.همه چيز اين بازي عميقا من را تحت تاثير قرار داد.شخصيت بيگ باس من را عميقا مجذوب خودش كرد و...برا همين هم نميخوام و نميتونم باور كنم اين بازي ناقص باشه.چيزي هم كه در اين بين بهم اميد ميده خاص بودن كوجيما هست.هر بازي ديگه اي بود اگه ناقص بود حداكثر يكي دو هفته دنبال اين بودم كه ببينم چيزي اضاف داره يا نه ولي اين بازي اونقدر شواهد جلو پام گذاشته كه حتي در اوج نا اميدي،اميدوار به امدن چپتر 3 باشم.من نميتونم قبول كنم كه تمام اون تريلر هايي كه ديدم و تحت تاثيرشون قرار گرفتم،الكي بوده باشند.
ضمنا اين تئوري و ... هم جزيي لذت بخش از بازيهاي كوجيما هست.
يه چيز را هم بگم:من به هيچ وجه قصد بي احترامي به شما را نداشتم.چون شما بزرگتر من هستيو شايد سن گيمريت از سن من هم بيشتر باشه.راستش من واقعا بازيسنتر را دوست دارم و همينطور كاربراش را.چون عملا تنها جايي هست كه من نه تنها توش چيز ياد نميدم بلكه چيز هاي زيادي ياد ميگيرم.بر خلاف جاهاي ديگه كه من كه عملا 6-7 سال هست گيمر شدم ميتونم توش جولان بدم و گيمر هاردكور باشم (اصلا منظورم گيمفا نيستا :دي )از شما هم باز هم عذر ميخوام.ولي يه سوال از شما دارم :چرا شما ،اميد ،اريا و ساير دوستان كه متال را از همون نسخه هاي msx بازي ميكرديد باور نداريد كه اين بازي كوجيماست و تو بازي كوجيما هر چيزي ممكنه.من كه زمان متال گير 2 در عنفوان طفوليت بودم :d ولي شما كه بودي و ديدي كه كوجيما تو تريلر ها ساليد را بجاي ريدن قالب كرده بود،و همچنين سر هر بازي كلي ملت را گذاشت سر كار چرا باور نداريد كه كوجيما تو اين بازي هم يه جور ديگه اين سيستم ترول كردنش را پياده كرده؟راستش من بعد گيم اواردز زياد اميد نداشتم و به زور خودم را راضي به پيگيري رديت مي كردم.ولي وقتي دو روز پيش كوجيما دوباره درباره چپتر 3 اون سريال دوباره توييت كرد باز اميد وار شدم .
شما در نظر بگير كه يه ادم هر چقدر هم دوست داشته باشه طرفدارهاش را بازي بده،هيچ وقت نمياد قضيه را اينقدر كش بده.چون ديگه اين زياد از حد شور را از مزه بردن هست.اين ديگه يه سرگرمي رسانه اي كوتاه مدت نيست.بلكه در اين اوضاع اگه واقعا كوجيما بي دليل اين قضيه را كش داده باشه عملا به شعور هوادار هاش توهين كرده.
خلاصه اينكه من هيچ وقت به خودم سعي ميكنم اميد واهي ندم.ولي سر فنتوم پين نشانه هاي زيادي به صورت جسته گريخته وجود داره كه هر وقت ميخوام بيخيال شم بهم ميگه:هي پسر بازم صبر كن ،بالاخره يه خبري ميشه.
در مورد ناقص بودن چپتر 2 هم من تو پست هاي قبلي گفتم كه شايد اين كار انتقاد كوجيما به روند تكراري شدن بازي هاست.چيزي كه اين احتمال را حد اقل براي من قوي مينه،بيس متال گير هست كه بر اساس انتقاد به وضع اجتماعي،سياسي و... دنياست.
در اخر بايد بگم شما به بزرگي و ريش سفيدي خودت :d ري اكشن هاي شديد من را ببخش.به هر حال من و امثال من گيمر هاي نوپا هستيم و تو سني هستيم كه هنوز دوز هورمون فنبوييسم تو بدنمو ن بالاست :d .و الا شما ،اميد،احسان ،ماكان،اريا ،ماكان ،كسري،محمد طالبيان و ساير دوستان افرادي هستيد كه در نظر من هميشه محترميد .

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
865
نام
محسن
چرا باور نداريد كه كوجيما تو اين بازي هم يه جور ديگه اين سيستم ترول كردنش را پياده كرده؟راستش من بعد گيم اواردز زياد اميد نداشتم و به زور خودم را راضي به پيگيري رديت مي كردم.ولي وقتي دو روز پيش كوجيما دوباره درباره چپتر 3 اون سريال دوباره توييت كرد باز اميد وار شدم .
شما در نظر بگير كه يه ادم هر چقدر هم دوست داشته باشه طرفدارهاش را بازي بده،هيچ وقت نمياد قضيه را اينقدر كش بده.چون ديگه اين زياد از حد شور را از مزه بردن هست.اين ديگه يه سرگرمي رسانه اي كوتاه مدت نيست.بلكه در اين اوضاع اگه واقعا كوجيما بي دليل اين قضيه را كش داده باشه عملا به شعور هوادار هاش توهين كرده.
ترول به اون بزرگی آخر بازی کافی نبود؟ دیگه چقدر باید ترول شی تا قانع بشی؟:d
بعد هم خیلی از این کش دادن ها هیچ ربطی از نظر من به وجود چپتر 3 نداره، شواهد رو خودتون برای خودتون دارید میسازید امید بگیرید وگرنه چیز خاصی نبوده هیچ وقت.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
محمد رضاي عزيز اول معذرت ميخوام به خاطر اون نوع بازخورد بدم.فشار كنكور را هم خوب اومدي:dبايد بگم حرف شما را تا حدودي قبول دارم .ولي يه سري دليل هم دارم كه ميگم:اول بايد بگم كه شما فرمودي من چسبيدم در رديت.خب اين حرف كاملا درسته.ولي كار دگه هم ميتونم بكنم؟رديت تنها جايي هست كه كاربراش به طور فعال پيگير قضاياي فنتوم پين هستند.هنوز تئوري ميدن،ديتا ماين مي كنند و تازه اين اواخر دارن پادكست هم ميدن!اين جبهه عوض كردن من هم با توجه به اوناست.راسيتش من تو زندگيم هيچ وقت وقت كافي برا كامل رفتن يه بازي نداشتم و اكثرا فقط به مين كوئست ها اكتفا مي كردم.(چون rpg بازم مسلما وقت كم ميارم خوب :دي )فنتوم پين را هم دو روزه تموم كردم.ولي يه مسئله در موردش وجود داشت.عملا اين بازي همون قطعه ي گمشده اي بود كه من دنبالش بودم.داستان مردي كه دنيا بهش پشت كرد و اون هم به دنيا پشت كرد.همه چيز اين بازي عميقا من را تحت تاثير قرار داد.شخصيت بيگ باس من را عميقا مجذوب خودش كرد و...برا همين هم نميخوام و نميتونم باور كنم اين بازي ناقص باشه.چيزي هم كه در اين بين بهم اميد ميده خاص بودن كوجيما هست.هر بازي ديگه اي بود اگه ناقص بود حداكثر يكي دو هفته دنبال اين بودم كه ببينم چيزي اضاف داره يا نه ولي اين بازي اونقدر شواهد جلو پام گذاشته كه حتي در اوج نا اميدي،اميدوار به امدن چپتر 3 باشم.من نميتونم قبول كنم كه تمام اون تريلر هايي كه ديدم و تحت تاثيرشون قرار گرفتم،الكي بوده باشند.ضمنا اين تئوري و ... هم جزيي لذت بخش از بازيهاي كوجيما هست.يه چيز را هم بگم:من به هيچ وجه قصد بي احترامي به شما را نداشتم.چون شما بزرگتر من هستيو شايد سن گيمريت از سن من هم بيشتر باشه.راستش من واقعا بازيسنتر را دوست دارم و همينطور كاربراش را.چون عملا تنها جايي هست كه من نه تنها توش چيز ياد نميدم بلكه چيز هاي زيادي ياد ميگيرم.بر خلاف جاهاي ديگه كه من كه عملا 6-7 سال هست گيمر شدم ميتونم توش جولان بدم و گيمر هاردكور باشم (اصلا منظورم گيمفا نيستا :دي )از شما هم باز هم عذر ميخوام.ولي يه سوال از شما دارم :چرا شما ،اميد ،اريا و ساير دوستان كه متال را از همون نسخه هاي msx بازي ميكرديد باور نداريد كه اين بازي كوجيماست و تو بازي كوجيما هر چيزي ممكنه.من كه زمان متال گير 2 در عنفوان طفوليت بودم :d ولي شما كه بودي و ديدي كه كوجيما تو تريلر ها ساليد را بجاي ريدن قالب كرده بود،و همچنين سر هر بازي كلي ملت را گذاشت سر كار چرا باور نداريد كه كوجيما تو اين بازي هم يه جور ديگه اين سيستم ترول كردنش را پياده كرده؟راستش من بعد گيم اواردز زياد اميد نداشتم و به زور خودم را راضي به پيگيري رديت مي كردم.ولي وقتي دو روز پيش كوجيما دوباره درباره چپتر 3 اون سريال دوباره توييت كرد باز اميد وار شدم .شما در نظر بگير كه يه ادم هر چقدر هم دوست داشته باشه طرفدارهاش را بازي بده،هيچ وقت نمياد قضيه را اينقدر كش بده.چون ديگه اين زياد از حد شور را از مزه بردن هست.اين ديگه يه سرگرمي رسانه اي كوتاه مدت نيست.بلكه در اين اوضاع اگه واقعا كوجيما بي دليل اين قضيه را كش داده باشه عملا به شعور هوادار هاش توهين كرده.خلاصه اينكه من هيچ وقت به خودم سعي ميكنم اميد واهي ندم.ولي سر فنتوم پين نشانه هاي زيادي به صورت جسته گريخته وجود داره كه هر وقت ميخوام بيخيال شم بهم ميگه:هي پسر بازم صبر كن ،بالاخره يه خبري ميشه.در مورد ناقص بودن چپتر 2 هم من تو پست هاي قبلي گفتم كه شايد اين كار انتقاد كوجيما به روند تكراري شدن بازي هاست.چيزي كه اين احتمال را حد اقل براي من قوي مينه،بيس متال گير هست كه بر اساس انتقاد به وضع اجتماعي،سياسي و... دنياست.در اخر بايد بگم شما به بزرگي و ريش سفيدي خودت :d ري اكشن هاي شديد من را ببخش.به هر حال من و امثال من گيمر هاي نوپا هستيم و تو سني هستيم كه هنوز دوز هورمون فنبوييسم تو بدنمو ن بالاست :d .و الا شما ،اميد،احسان ،ماكان،اريا ،ماكان ،كسري،محمد طالبيان و ساير دوستان افرادي هستيد كه در نظر من هميشه محترميد .
دوست خوبم اصلا نیازی به معذرت خواهی نیست! من اصلا ناراحت نشدم از لحنت...من فقط تو کف 2 تا چیزم :D من حالت داستانیه بازی واسم 60-70 ساعتی طول کشید (بزن بروییها! )چجوری تونستی بازی رو توی 2 روز تموم کنی دمت گرم :D یکی دیگه هم اینکه من اصلا Metal Gear های دو بعدی رو بازی نکردم به سن منم قد نمیداده اونقدر...از متال گیر سالید روی PS1 سری رو دنبال کردم.(علاقه ای هم به متال گیر های دو بعدی الان ندارم ولی داستان و کلیتش رو میدونم چیه)من اصلا بحثم سر این نیست که هیچ وقت قرار نیست چپتر 3 ای یا نسخه ی جدیدی ساخته بشه! (اگر بشه من با کله اولین نفر تهیش میکنم!) حرف من اینه که الان وضعیت همینه و اصلا اگر ترول کوجیما هم بوده باشه حال نکردم با کارش! بیجا کرده طرفدارای بازی رو اینجوری مسخره کنه! (البته بازم به نظرم کونامی فشار اورده روی کوجی و نتونسته بازی رو اونجوری که میخواسته تموم کنه...دیگه پخش کات سین بی ربط بین میشن های تکراری چپتر 2 خیلی عجیب غریب بود از نظر کیفیت کاری...)حرف کلی من اینه که کوجیما هم انسانه و اتفاقا ادم با جرئتی هم هست توی ایجاد تغییر! (نمونش اوردن ریدن به جای سالید اسنیک توی MGS2! واقعا وجود میخواست! ...کل بازی رو به این امید که اسنیک بر میگرده توی زمان خودش تموم کردم و عجب ضد حالی بود...هر چقدرم خوب بازی خوب بود ولی طرف ریدن بود)...بحث کلی من اینه بازی الان همین چیزیه که دیدیم سره همین نباید فکت بدیم واسه ی ادامش و امید الکی به این و اون! البته خودش خیلی شیرینه بحث تئوری دادنها... ولی وقتی بخواد فکت بشه بد میشه چون یه سری باور میکنن و دیگه توی مخ میرن :D شما لطف دارید سن یه عدد هست نه چیزی بیشتر همه محرتمند.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
راستش از مرحله 29 به بعد را با سيو و چيت رفتم.زورم به اسكول ها نميرسيد و وقت هم زياد نداشتم.برا همين نصف كات سين هاي چپتر 2 را تو يوتويوب ديدم.
چپتر 3 هم كه الله اعلم.من اميدوار مي مونم.اومد كه درود بر شرفت كوجيما.نيومد هم كه مثل حالا.
ولي برا بار اخر فرض كنيد همه اينا ترول كوجيما بوده باشه...

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
ترول به اون بزرگی آخر بازی کافی نبود؟ دیگه چقدر باید ترول شی تا قانع بشی؟:d
بعد هم خیلی از این کش دادن ها هیچ ربطی از نظر من به وجود چپتر 3 نداره، شواهد رو خودتون برای خودتون دارید میسازید امید بگیرید وگرنه چیز خاصی نبوده هیچ وقت.
راستش من قبل از انتشار بازي احتمال مي دادم كه ونوم خود باس نباشه.چون يه سري تئوري اومده بود كه تو تريلر ها تناقض هست.فقط من ميگفتم شايد گري فاكس باشيم ولي خب... مديك بوديم.خود مديك هم من باهاش مشكل ندارم.مشكل فقط اون پايان كليف هنگر طور بازي هست.ايلاي و دوستان متال گير را بر ميدارن ميبرند و بعد باي باي.خب حال ادم گرفته ميشه.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
خب دوستان استاد کوجیما رسما جداییشون را اعلام و ما را سنگ رو یخ کردند.از محمد رضا ،اریا و سایر دوستان هم عذر میخوام اگه کاری کردم که ناراحت شدند.خب به این کلام بلند پایه رسدیم که تجربه همیشه حرف اول را میزنه.انصافا خیلی حالم گرفته شد.چون با دیدن تریلر های بازی خیلی بهش امید داشتم.ولی متاسفانه همه چیز ترکید رفت هوا.شاید بتونم بگم فنتوم پین شد بزرگترین ناامیدی کل دوران گیمریم.شاید بعد دیس ارمامنت یه چیزی باشه که البته خیلی خیلی بعیده.
خو لامصبا کی گفت این همه وقت بذارید سر اپن کردن بازی؟این همه تریلر خفن به خورد ما دادید که داستان ببینیم.کی از متال گیر محیط اپن خواست؟چرا گند زدید به بهترین تکه از داستان بهترین سری تو دنیای بازی ها؟
فقط دوستان یه سوال خواهشا لطف کنید وجواب بدید:
متال گیر بعدی احتمالا تا چند سال دیگه ساخته میشه و چقدر احتمال داره داستان بیگ باس را ادامه بده و گپ موجود بین فنتوم پین و mg1 را پر کنه؟

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
خب دوستان استاد کوجیما رسما جداییشون را اعلام و ما را سنگ رو یخ کردند.از محمد رضا ،اریا و سایر دوستان هم عذر میخوام اگه کاری کردم که ناراحت شدند.خب به این کلام بلند پایه رسدیم که تجربه همیشه حرف اول را میزنه.انصافا خیلی حالم گرفته شد.چون با دیدن تریلر های بازی خیلی بهش امید داشتم.ولی متاسفانه همه چیز ترکید رفت هوا.شاید بتونم بگم فنتوم پین شد بزرگترین ناامیدی کل دوران گیمریم.شاید بعد دیس ارمامنت یه چیزی باشه که البته خیلی خیلی بعیده.
خو لامصبا کی گفت این همه وقت بذارید سر اپن کردن بازی؟این همه تریلر خفن به خورد ما دادید که داستان ببینیم.کی از متال گیر محیط اپن خواست؟چرا گند زدید به بهترین تکه از داستان بهترین سری تو دنیای بازی ها؟
متال گیر بعدی احتمالا تا چند سال دیگه ساخته میشه و چقدر احتمال داره داستان بیگ باس را ادامه بده و گپ موجود بین فنتوم پین و mg1 را پر کنه؟

بعد از اونم چیزی نیست. نساخته کوجیما چیزی. چیو نشون بده کونامی؟ تاپیک بازیو نگاه کن الان. تب و تاب بازی بدجور خوابیده. میخوان تا جایی که میشه بازی رو نگه دارن.
نسخه بعدی به کونامی بستگی داره. فراموش نکن کوجیما که هیچ هیچ کدوم از اعضای تیم هم نیستن تو کونامی و با کوجیما میرن سر وقت استدیوی مستقل. پس سازنده های بعدی اصلا معلوم نیست کیا باشن. ای کاش کونامی طبق همون شایعه، بیخیال بازیای AAA شه و بره تو زمینه هایی مثال موبایل گیمینگ که درآمدش بیشتره و نهایتا نسخه های قبلی متال گیرو ریمیک کنه.

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
خب اينم از كوجيما:d
اما آينده متال گر چي ميشه؟

Abtin219

کاربر سایت
Apr 19, 2015
85
سلام داداش.ای بابا دوباره تو ناامید شدی من نمیدونم چی باید بهت بگم معلومه که تو نیوکیلیر دیس آرم یه چیزی هستش تازه یه سری شواهد جدید پیدا شده قبل از رلیز فانتوم پین وقتی میخواستن مرحله ریدن رو یه گردن زیروس اضافه کنن 240 مگ حجم داشت ولی وقتی فانتوم پین آمد یه اپدیت 600 مگی براش دادن که اونم فقط کار انتقال فایل رو انجام میداد به نظرت حجماشون یه ضره عجیب نیست مرحله ریدن تکسچر داره صدا داره خیلی چیزا داره ولی حجمش تقریبا یک سوم اپدیت انتقال فایل هست راستی کوجیما گفته تو فانتوم پین ما ما به گرند زیرو بر میگردیم ولی همچین اتفاقی نیوفتاد من چون روی پی سی میزنم اپدیت رو نتونستم برای گرند زیرو بگیرم کسایی که گرفتن بعد از اتمام فانتوم پین یه سر به گرند زیرو بزنن یکی دو تا مرحله برن مخصوصا مرحله اصلی رو ببینن چه خبره بیان اینجا بگن
راستی منظورم از انتقال فایل انتفال سیو هستش

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
سلام داداش.ای بابا دوباره تو ناامید شدی من نمیدونم چی باید بهت بگم معلومه که تو نیوکیلیر دیس آرم یه چیزی هستش تازه یه سری شواهد جدید پیدا شده قبل از رلیز فانتوم پین وقتی میخواستن مرحله ریدن رو یه گردن زیروس اضافه کنن 240 مگ حجم داشت ولی وقتی فانتوم پین آمد یه اپدیت 600 مگی براش دادن که اونم فقط کار انتقال فایل رو انجام میداد به نظرت حجماشون یه ضره عجیب نیست مرحله ریدن تکسچر داره صدا داره خیلی چیزا داره ولی حجمش تقریبا یک سوم اپدیت انتقال فایل هست راستی کوجیما گفته تو فانتوم پین ما ما به گرند زیرو بر میگردیم ولی همچین اتفاقی نیوفتاد من چون روی پی سی میزنم اپدیت رو نتونستم برای گرند زیرو بگیرم کسایی که گرفتن بعد از اتمام فانتوم پین یه سر به گرند زیرو بزنن یکی دو تا مرحله برن مخصوصا مرحله اصلی رو ببینن چه خبره بیان اینجا بگن
راستی منظورم از انتقال فایل انتفال سیو هستش
یعنی چی به GZ برمی‌گردیم؟ اگه منظورت فلش‌بکه که توی بازی همچین چیزی بود. کات‌سین‌های مربوط به پاز رو ببین تا متوجه بشی داستانو.

Abtin219

کاربر سایت
Apr 19, 2015
85
یعنی چی به GZ برمی‌گردیم؟ اگه منظورت فلش‌بکه که توی بازی همچین چیزی بود. کات‌سین‌های مربوط به پاز رو ببین تا متوجه بشی داستانو.

نه منظورش فلش بک نبوده گفته به کوبا بر میگردیم. حتی آگه منظورشم فلش بک باشه من چیزی از آون اردوگاه تو کوبا ندیدیم تو کات سینه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر