SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

Abtin219

کاربر سایت
Apr 19, 2015
85
مراحل با اسم نبود. فقط یه لیست بود که جلوش نوشته بود afg یا afc و یا نوشته بود unknown و شماره مرحله را زده بود. دقیق تر بگم تو دیتا های بازی بود. تا مرحله 51 اسم لوکیشن ها بود بعد unknown میشد و یه چند تا هم تو افغانستان و آفریقا بود تا آخر لیست که زده بود tgs, gamescom وE3

میتونی یه عکس از لیست بدی راستی اینا چه طوری دیتا رو میکشن بیرون یه قراری هم بزار با این مستره بریم یه دوره ی دیتا ماینری با هم ببینیم:d

- - -ویرایش - - -

دوست من خوندم اکثر صفحات رو توی GZ به هیچ عنوان صورت کامل مدیک دیده نمیشه! اون شخص باند پیچی شده میتونه هر کسی باشه در تایید حرفم :
بهترین عکس از مدیک این هست که خودم از بازی گرفتم:
2015-12-03_00002.jpg

عزیز من همینطوری کشکی که نگفتم صورتاشون با هم یکیه.یه طرفی دیتا ماین کرده و دیده این دو تا صورت با هم یکی هستن عکسش هم توی 10 20 صفحه ی قبل این تاپیک قرار داده شده.برای همینه میگم تمام صفحات این تاپیک رو بخون.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,992
نام
محمد
اولا که اگه تو پروفایل ونوم تو ویکی بازی برید، چهره مدیک را تو گالری گذاشته.
دوما اینکه این مراحل قبل TGA پیدا شدن. کلی باید بگردم تا پیداشون کنم.

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
اولا که اگه تو پروفایل ونوم تو ویکی بازی برید، چهره مدیک را تو گالری گذاشته.
دوما اینکه این مراحل قبل TGA پیدا شدن. کلی باید بگردم تا پیداشون کنم.

میدونم اما به نظرم یه چیزی جور در نمیاد مگه ما اول بازی صورتشو خودمون طراحی نمیکنیم؟!

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,992
نام
محمد
MSF 7 اینم خودش یه تناقض است. راستی پسر خوش اومدی بین ما. :d
بگذریم :d
مثل چی شانس دارید. پیدا کردم. :d
لینک آخر پست هست. :d
MGSV complete mission list (95 missions, 27 missing, 10 hidden?) *
Hi everyone, first time poster here.

I was inspired by this post and I have been analyzing the datamined lua files and the files from the companion app. After a couple hours I came up with a table of all the missions in the code and their current status.

You can see the table here

Some observations:

Helicopters ,motherbase struts and even the FOB are treated as missions (starting with 30,40 or 50)
Missions starting with 65 are event demos)
Missions(11041, 11085, 11036, 11091, 11195, 11211, 11200, 11171, 11115 and 11052 have EVERYTHING including assets. No idea as to why they were cut.
Missions 11070, 11100, 11110, 11150, 11240, 11260, 11280 and 11230 are just referenced once. I wouldn´t be surprised if it was a mistake made by someone renaming original missions (starting with 10) and forgetting to erase them.
Missions 10034, 10060, 10153, 10164, 10199, 10154, 10160 and 10162 are also referenced just once, BUT they have unique IDs. This means they couldn't be mistakes from copy-pasting. These missions aren't side ops either (those are found on TppQuest.lua and seem to start with 99)
Mission 10230 (Kingdom of the flies) seems to have everything but assets which should be at /Assets/tpp/pack/location/flyk/flyk.fpk
Missions 10091 (Rescue Agents), 10110 (Voices), 10156 (Extraordinary) 10050 (Cloaked in Silence) import a mission pack named RAVEN (TppPackList.AddMissionPack(TppDefine.MISSION_COMMON_PACK.RAVEN) ) as if it was important. The only other instance in which a package with an animal name is imported is also in 10091 (JACKAL).
No missions fount on OMBS or GNTM, guess they were leftovers from GZ after all.
Several references in both lua files and companion app to BATTLE GEAR as a buddy.
Strange function in mother base ( if TppStory.HueyHasKantokuGrass()then s=379)
HLSP refers to HELI_SPACE (ACC) (mission 40060)
Now, I don't want to say that these missions are part from Chapter 3, but I found curious how in Chapter 2 we had 12 replay missions (most of them in AFGH) and now we have 10 unaccounted 10 replay missions (most of them in MAFR). Those 10 with the 8 completly missing missions and the FLYK one would give un a total of 19. Very close to Chapter 2, isn't it?

TL;DR: I checked as much code as I could and found 10 "blocked" replay missions, 8 which seem to be a mistake and 8 which are completly missing. Also found demo missions and mother base stuff.

Thank you for reading and sorry if this has been posted before or if something is unclear, english is not my first language.

BTW,I think the guy who made the cryptic posts about using "e3_2015" as name saw this piece of code:

if TppGameSequence.GetSpecialVersionName()=="e3_2015"then
n={
11080, //PITCH DARK 2
11121, //WAR ECONOMY 2
11130, //CODE TALKER 2
11044, //OCCUPATION FORCES 2
11151, //SAHEL 2
10260 //QUIET 2
}end
but didn't get it as it refers to the name of the game version, not of the player (the code just removes 10280 from the list)

EDIT: Posted the lua files in a easier to read format here

8999d

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1f4PLyHsO4Alo1PFCKqtjN2m90LH4b9Hmq-Mvz_umCDE/htmlview?pli=1

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
875
نام
محسن
یه طوری نتیجه گیری می کنید انگار نکته از کتاب آسمانی استخراج می کنید و بلاشک حکمت و فلسفه ای درش نهفته است!!
یه نتیجه گیری منطقی حاصل یه سری پیش فرض های درست و استفاده از قانون استنتاجه. یه وقت خدای نکرده فکر نکنید بازی ممکنه باگ داشته باشه یا استنتاج شما غلط باشه!!
بازی همون بود که دیدید، تموم شد رفت.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,992
نام
محمد
اولا من نگفتم که چیزی که میگم وحی منزله. ممکنه کاملا اشتباه باشه. ولی... این که من interpretation بدم و قبول نکنید یه چیزه و اینکه من فکت بدم و قبول نکنید یه چیز دیگه. این لیست که تو پست قبل دادم از تو کد های بازی استخراج شده و شما چه بخواهید چه نخواهید لیست مراحل بازی هست. من تو کونامی کار نمی کنم که بگم نتیجه گیری هام درسته، یه وقت چپتر 3 تا 5 ماه بعد از دیس آرم شدن آخرین نوک رو همه پلتفرم ها هم نیاد ولی این که یه همچین چیزی وجود داره قطعی هست.
بگذریم.
من نمی گم ونوم صد در صد خود باس هست ولی الان با منطق خودتون این مسئله را ثابت می کنم.
خب در نظر شما مرحله 46 بدون ایراده. در نتیجه همه جزییات و اتفاقات هم توش درسته. خب مدیک را طراحیش به عهده خود ما بود و میتونستیم یه سیاه پوست طراحیش کنیم و با عمل جراحی شبیه باس شده بود. خب جراحی صورت درست ولی اون جناب دکتر چطور رنگ پوست ونوم را از سیاه پوست کرده سفید پوست؟ چطوری قد این دو تا را یکی کرده؟ بر فرض هم که رنگ پوستش را با جراحی تغییر داده باشه (که حتی با منطق دنیای متال گیر هم غیر ممکنه) چطور وقتی یه صورت را تغییر داده چند تا زخم بزرگ به جا گذاشته ولی بدن ونوم را بدون زخم تغییر داده؟
بگذریم.
اولاً که اون پاسپورت که اسلات به باس داد را اگه به بچه 4 ساله هم نشون بدی میفهمه تقلبی هست. و امکان نداره کوجیما که میاد به شماره موتور که تو دید نیست توجه می کند به اون پاسپورت بی توجه باشه.
ثانیاً تو MG 1 باس، سالید را میفرسته تا با ونوم بجنگه و سالید صد در صد چهره و صدای باس را میشناسه به خصوص چون از طریق کدک هم باهاش در ارتباط است.یعنی سالید آنقدر احمقه که نمیفهمه این کسی که رو بروش هست یه ترکش تو سرش داره، یه دستش مصنوعی هست و صداش با کسی که با کدک باهاش حرف می زند و بهش ماموریت داده تفاوت داره؟!
از اون گذشته هیویی هویجه که نمیفهمه صدا و قد ونوم با باس تفاوت دارد؟

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
از همه مهمتر این کاز هست که اونم متوجه تفاوت بیگ باس نمیشه!
اگه اون کات سین آخرای بازی رو که کاز میگه حال نفر سوم چطور هست قبول کنیم پس میدونه یه نفر دیگه هم زنده مونده!
آیا نباید 1 درصدم شک کنه؟

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
875
نام
محسن
اولا من نگفتم که چیزی که میگم وحی منزله. ممکنه کاملا اشتباه باشه. ولی... این که من interpretation بدم و قبول نکنید یه چیزه و اینکه من فکت بدم و قبول نکنید یه چیز دیگه. این لیست که تو پست قبل دادم از تو کد های بازی استخراج شده و شما چه بخواهید چه نخواهید لیست مراحل بازی هست. من تو کونامی کار نمی کنم که بگم نتیجه گیری هام درسته، یه وقت چپتر 3 تا 5 ماه بعد از دیس آرم شدن آخرین نوک رو همه پلتفرم ها هم نیاد ولی این که یه همچین چیزی وجود داره قطعی هست.
بگذریم.
من نمی گم ونوم صد در صد خود باس هست ولی الان با منطق خودتون این مسئله را ثابت می کنم.
خب در نظر شما مرحله 46 بدون ایراده. در نتیجه همه جزییات و اتفاقات هم توش درسته. خب مدیک را طراحیش به عهده خود ما بود و میتونستیم یه سیاه پوست طراحیش کنیم و با عمل جراحی شبیه باس شده بود. خب جراحی صورت درست ولی اون جناب دکتر چطور رنگ پوست ونوم را از سیاه پوست کرده سفید پوست؟ چطوری قد این دو تا را یکی کرده؟ بر فرض هم که رنگ پوستش را با جراحی تغییر داده باشه (که حتی با منطق دنیای متال گیر هم غیر ممکنه) چطور وقتی یه صورت را تغییر داده چند تا زخم بزرگ به جا گذاشته ولی بدن ونوم را بدون زخم تغییر داده؟
بگذریم.
اولاً که اون پاسپورت که اسلات به باس داد را اگه به بچه 4 ساله هم نشون بدی میفهمه تقلبی هست. و امکان نداره کوجیما که میاد به شماره موتور که تو دید نیست توجه می کند به اون پاسپورت بی توجه باشه.
ثانیاً تو MG 1 باس، سالید را میفرسته تا با ونوم بجنگه و سالید صد در صد چهره و صدای باس را میشناسه به خصوص چون از طریق کدک هم باهاش در ارتباط است.یعنی سالید آنقدر احمقه که نمیفهمه این کسی که رو بروش هست یه ترکش تو سرش داره، یه دستش مصنوعی هست و صداش با کسی که با کدک باهاش حرف می زند و بهش ماموریت داده تفاوت داره؟!
از اون گذشته هیویی هویجه که نمیفهمه صدا و قد ونوم با باس تفاوت دارد؟
من نگفتم چیزی که شما میگی وحی منزل نیست. گفتم متال گیر وحی منزل نیست! یعنی از نظر من این نکته ها یه سریش حاصل این پیش فرض غلط هست که بازی بدون باگه، که خب اینطور نیست. یه قسمت هاییش هم مربوط میشه به حرفی که کوجیما قبلا زده، گفته مجبور شده یکم جزییات رو تغییر بده (دقیقا یادم نیست کلمه به کلمه رو) و این تناقض های مربوط به MG1 و MG2 یه سریش به این برمیگرده.
سر و ته کل عجایب دنیای متال گیر رو با یه کلمه به اسم نانوماشین هم اوردن حالا شما دنبال اینی که چطوری قد مدیک رو اندازه بیگ باس کردن؟!
بازم میگم، بازی با این پیچیدگی داستانی خیلی بدیهیه که ممکنه تناقض های کوچیکی داشته باشه.
بعد هم این قسمت نظر شخصی خودمه و اصلا شاید نباید بگم، ولی این همه بازی و کتاب و فیلم و... هست که شما میتونی دل و رودشون رو در بیاری و نکته استخراج کنی. الان من هر چند روز یه بار میام اینجا تاپیک رو بخونم ببینم خبر مهم جدیدی شده یا کسی حرفی زده به جاش اکثر پست هایی که میبینم تکرار یه سری مسائل از شماست، اجازه بدید یکم روند تاپیک عوض بشه.

MICHAELSCOFIEL

کاربر سایت
Jul 23, 2012
131
دوستان چرا سر هیچی بحث می می کنید :d
اگه چپتر 3 ای وجود داشته باشه مطمئنا بعد دیسارم شدن همه نوک ها باز می شه. همونم انتظار یه چپتر با 30 تا اپیزود کامل نداشته باشید. حتی ممکنه این تایتل کارد چپتر 3 که تو فایل های بازی پیدا شده بعد دیسارمامنت نشون داده بشه و بعد فقط همون کات سین سخنرانی کاز رو ببینیم. شایدم اگه کونامی خیلی زحمت کشیده باشه بعد اون اپیزود 51 قابل بازی باشه. یا در بهترین حالت ممکن که احتمالش کمه برگردیم به کمپ امگا و یه سری از پلات هول ها پر می شه. من خودم تا الآن حدود 70 تا نوک دیسارم کردم. اگه همه بخوان به جای دیسارم کردن نوک ها فقط در مورد چپتر 3 حرف بزنن جایی نمی رسیم. اگه قرار باشه محتوای بیشتری بازی کنیم بعد از Disarmament هست و دوستانی که بازی در دسترسشون هست اگه به چپتر 3 امید دارن بهتره در دیسارم کردن، به بقیه کمک کنن. کونامی هم از این عطش گیمر ها برای محتوای بیشتر داره نهایت استفاده رو می کنه و ملت رو با مایکروترنسکشن های قسمت FOB می چاپه. پس هرچی این تلاش ما برای رسیدن به دیسارمامنت طولانی تر باشه، کونامی بیشتر سود می کنه. ممکن هم هست تنها دلیل هایپی که کونامی برای Disarmament راه انداخته همین سود خودش باشه چون هیچ وقت به طور واضح اعلام نکرده که بعد از دیسارم شدن آخرین نوک، محتوای بیشتری در انتظارمون هست یا نه. فقط گفته "شما هنوز همه ی راز های بازی رو کشف نکردید."
قبلا صراحتا گفته شده بود بیگ باس تو دهه هفتاد گری فاکسو نجات میده و ونوم اون موقع تو کما بوده و محدوده عملیاتی ای نداشته که بیگ باس بخواد واردش شه!

کاری به تئوری ندارم ولی بیگ باس هم زمان با ونوم تو کما بوده. در واقع بیگ باس اول به کما رفت در حالی که ونوم به هوش بود. ولی برای انتقال حافظه ی بیگ باس به ونوم و همین طور هیپنوتیزم های لازم برای نقشه، ونوم رو به کمای القایی بردن. حتی تو Truth Tape ها خود بیگ باس به آسلات می گه ونوم به نظر بیدار میاد. (چشم های ونوم همیشه باز بوده.)
باس با گری فاکس در دهه 70 قبل از پیس واکر تو نسخه Portable Ops ملاقات داشت ولی بعد از اون هیچ ملاقاتی با اون قبل از نسخه TPP نداشت.

خب این دوستمون تو فایل ها به سری کد پیدا کرد که با توجه به اونا متوجه شدیم که بعد دیس ارمامنت حد اقل به کات سین هست و تو آون کات سین پایان gz به پایان tpp ارتباط داده می‌شود. (توجه کنید از محل سقوط هلی کوپتر تا قبرس خیلی راه هست و به نفر باید باس و میلر را برده باشه به قبرس.

من اون کاتسین رو تو یوتیوب دیدم. اون کاتسین هیچ ارتباطی با گراند زیروز نداره. ولی با توجه به مصاحبه ای که کوجیما قبل از اومدن بازی انجام داده بود، بازیکن ها قرار بود به گراند زیروز برگردند و این چیزیه که فقط تو بازی های ویدیویی قابل انجامه (احتمال زیاد دیسارمامنت)
کسی هم که بیگ باس و ونوم رو به بیمارستان قبرس برد، در نوار های Truth گفته شد که Eva بوده.

از همه مهمتر این کاز هست که اونم متوجه تفاوت بیگ باس نمیشه!
اگه اون کات سین آخرای بازی رو که کاز میگه حال نفر سوم چطور هست قبول کنیم پس میدونه یه نفر دیگه هم زنده مونده!
آیا نباید 1 درصدم شک کنه؟
کاز بینایی کامل نداشته. کور نبوده ولی انگار چشم هاش به نور حساس شده بوده یا یه همیچین چیزی. همه چیز رو همیشه خیلی روشن می دیده.

چیزی که مشخصه اینه که بازی به ما میگه مدیک، ونوم اسنیک هست و ایشماییل بیگ باس. تا وقتی که محتوای جدیدی در بازی نبینیم نمیشه چیزی خلاف این رو ثابت کرد. اگر هم چپتر 3ای در بازی باشه با توجه به اینکه کوجیما پروداکشنز چند ماه آخر قبل از عرضه بازی رو فقط صرف پولیش کردن بازی کرده، این چپتر قبلا ساخته شده. این طوری نیست که ما منتظر باشیم کوجیما و تیمش حالا که از کونامی رفتن بشینن چپتر 3 بسازن. :|
در مورد کار بیگ باس هم اینکه بهترین و وفادار ترین سربازش رو به عنوان بدل خودش استفاده کرد، باعث نمیشه بیگ باس آدم بدی باشه و به تمام ارزش های گذشتش پشت کرده باشه. من اگه خودم رو در شرایط مدیک تصور کنم، اگه باس ازم می خواست به عنوان بدلش فعالیت کنم حتما قبول می کردم.

این پاراگراف بالا جواب چند تا از پست های اخیر بود که حال نداشتم دونه دونه نقل قول کنم. :d
بازم میگم احتمال وجود چپتر 3 خیلی کمه ولی با این وجود احتمالش هست. فقط انتظار چیز طولانی ای رو نداشته باشید.

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
آخه حرف شما درست که بیناییش ضعیف شده باشه! آیا اصلا توی این 9 سال حتی یه بارم به ملاقات بیگ باس نمیاد؟!
یا اصلا از حال مدیک نمیپرسه؟!
کاز دوست صمیمی بیگ باس هست برای مدت زیادی واقعا عجیبه که اصلا شک هم نکنه! آخه دیگه 2 نفر چجوری انقدر شبیه هم میشن حتی صدا، نوع راه رفتن ، طرز عملکرد،ادبیات حرف زدن، علایق دیگه همه چی این دو نفر یکی هست!
اگه اینطور باشه پس فردا مدیک چاپر سالید هم میشه فانتوم سالید و ، فانتوم آسلات و فانتوم میلر و ...
در ضمن شاید منظور کوجیما از تغییر همین دست مصنوعی و ترکش بیگ باس باشه دیگه نمیاد کل داستانی رو که بازی باهاش شروع شده رو زیر سوال ببره!
از طرفی شاید هدف کوجیما این بوده تا تمام طرفدارای متال گیر رو از کویچک و بزرگ دور هم به هر زبانی جمع کنه ( که باید گفت موفقم بوده!)

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,992
نام
محمد
من نگفتم چیزی که شما میگی وحی منزل نیست. گفتم متال گیر وحی منزل نیست! یعنی از نظر من این نکته ها یه سریش حاصل این پیش فرض غلط هست که بازی بدون باگه، که خب اینطور نیست. یه قسمت هاییش هم مربوط میشه به حرفی که کوجیما قبلا زده، گفته مجبور شده یکم جزییات رو تغییر بده (دقیقا یادم نیست کلمه به کلمه رو) و این تناقض های مربوط به MG1 و MG2 یه سریش به این برمیگرده.
سر و ته کل عجایب دنیای متال گیر رو با یه کلمه به اسم نانوماشین هم اوردن حالا شما دنبال اینی که چطوری قد مدیک رو اندازه بیگ باس کردن؟!
بازم میگم، بازی با این پیچیدگی داستانی خیلی بدیهیه که ممکنه تناقض های کوچیکی داشته باشه.
بعد هم این قسمت نظر شخصی خودمه و اصلا شاید نباید بگم، ولی این همه بازی و کتاب و فیلم و... هست که شما میتونی دل و رودشون رو در بیاری و نکته استخراج کنی. الان من هر چند روز یه بار میام اینجا تاپیک رو بخونم ببینم خبر مهم جدیدی شده یا کسی حرفی زده به جاش اکثر پست هایی که میبینم تکرار یه سری مسائل از شماست، اجازه بدید یکم روند تاپیک عوض بشه.

خب اگه من پست ندم که تاپیک می خوابه رسما. تو امتحان ها پست ندادم اینجا شده بود بر بیابون.
در ضمن سر چی دیگه میخواهید تئوری بدید؟
+ خود کوجیما گفت و دست مصنوعی و شاخ بیگ باس در تناقض با آینده هست نه کل بازی!
خبر جدید هم مطمئن باش دوست من نمیشه. چون کونامی جواب هیچ کس را که درباره چپتر 3 بپرسه نمیده.

- - -ویرایش - - -

دوستان چرا سر هیچی بحث می می کنید :d
اگه چپتر 3 ای وجود داشته باشه مطمئنا بعد دیسارم شدن همه نوک ها باز می شه. همونم انتظار یه چپتر با 30 تا اپیزود کامل نداشته باشید. حتی ممکنه این تایتل کارد چپتر 3 که تو فایل های بازی پیدا شده بعد دیسارمامنت نشون داده بشه و بعد فقط همون کات سین سخنرانی کاز رو ببینیم. شایدم اگه کونامی خیلی زحمت کشیده باشه بعد اون اپیزود 51 قابل بازی باشه. یا در بهترین حالت ممکن که احتمالش کمه برگردیم به کمپ امگا و یه سری از پلات هول ها پر می شه. من خودم تا الآن حدود 70 تا نوک دیسارم کردم. اگه همه بخوان به جای دیسارم کردن نوک ها فقط در مورد چپتر 3 حرف بزنن جایی نمی رسیم. اگه قرار باشه محتوای بیشتری بازی کنیم بعد از Disarmament هست و دوستانی که بازی در دسترسشون هست اگه به چپتر 3 امید دارن بهتره در دیسارم کردن، به بقیه کمک کنن. کونامی هم از این عطش گیمر ها برای محتوای بیشتر داره نهایت استفاده رو می کنه و ملت رو با مایکروترنسکشن های قسمت FOB می چاپه. پس هرچی این تلاش ما برای رسیدن به دیسارمامنت طولانی تر باشه، کونامی بیشتر سود می کنه. ممکن هم هست تنها دلیل هایپی که کونامی برای Disarmament راه انداخته همین سود خودش باشه چون هیچ وقت به طور واضح اعلام نکرده که بعد از دیسارم شدن آخرین نوک، محتوای بیشتری در انتظارمون هست یا نه. فقط گفته "شما هنوز همه ی راز های بازی رو کشف نکردید."

کاری به تئوری ندارم ولی بیگ باس هم زمان با ونوم تو کما بوده. در واقع بیگ باس اول به کما رفت در حالی که ونوم به هوش بود. ولی برای انتقال حافظه ی بیگ باس به ونوم و همین طور هیپنوتیزم های لازم برای نقشه، ونوم رو به کمای القایی بردن. حتی تو Truth Tape ها خود بیگ باس به آسلات می گه ونوم به نظر بیدار میاد. (چشم های ونوم همیشه باز بوده.)
باس با گری فاکس در دهه 70 قبل از پیس واکر تو نسخه Portable Ops ملاقات داشت ولی بعد از اون هیچ ملاقاتی با اون قبل از نسخه TPP نداشت.

من اون کاتسین رو تو یوتیوب دیدم. اون کاتسین هیچ ارتباطی با گراند زیروز نداره. ولی با توجه به مصاحبه ای که کوجیما قبل از اومدن بازی انجام داده بود، بازیکن ها قرار بود به گراند زیروز برگردند و این چیزیه که فقط تو بازی های ویدیویی قابل انجامه (احتمال زیاد دیسارمامنت)
کسی هم که بیگ باس و ونوم رو به بیمارستان قبرس برد، در نوار های Truth گفته شد که Eva بوده.

کاز بینایی کامل نداشته. کور نبوده ولی انگار چشم هاش به نور حساس شده بوده یا یه همیچین چیزی. همه چیز رو همیشه خیلی روشن می دیده.

چیزی که مشخصه اینه که بازی به ما میگه مدیک، ونوم اسنیک هست و ایشماییل بیگ باس. تا وقتی که محتوای جدیدی در بازی نبینیم نمیشه چیزی خلاف این رو ثابت کرد. اگر هم چپتر 3ای در بازی باشه با توجه به اینکه کوجیما پروداکشنز چند ماه آخر قبل از عرضه بازی رو فقط صرف پولیش کردن بازی کرده، این چپتر قبلا ساخته شده. این طوری نیست که ما منتظر باشیم کوجیما و تیمش حالا که از کونامی رفتن بشینن چپتر 3 بسازن. :|
در مورد کار بیگ باس هم اینکه بهترین و وفادار ترین سربازش رو به عنوان بدل خودش استفاده کرد، باعث نمیشه بیگ باس آدم بدی باشه و به تمام ارزش های گذشتش پشت کرده باشه. من اگه خودم رو در شرایط مدیک تصور کنم، اگه باس ازم می خواست به عنوان بدلش فعالیت کنم حتما قبول می کردم.

این پاراگراف بالا جواب چند تا از پست های اخیر بود که حال نداشتم دونه دونه نقل قول کنم. :d
بازم میگم احتمال وجود چپتر 3 خیلی کمه ولی با این وجود احتمالش هست. فقط انتظار چیز طولانی ای رو نداشته باشید.

درود بر شما دوست عزیز. واقعا جای کسی مثل شما تو این تاپیک خالی بود. واقعا آفرین و خسته نباشید به خاطر دیس آرم کردن 70 تا نوک. فکر نمی کردم که در بازیسنتر کسی باشد که به دیس ارمامنت اهمیت بده.
اما لازمه خدمت شما یه چیزی را ذکر کنم. متاسفانه شما از بعضی مسائل اطلاعات غلط دارید. یه ساب ردیت هست به اسم NeverBeGameOver که دنبال محتوای مخفی بازی و تئوری های بازی اند. تو اونجا میتوانید برای ابهامات و سوالاتتان جواب پیدا کنید. توصیه می کنم حتماً به اونجا سر بزنید. چون حیفه که شما که نوک دیس آرم می کنید عضو اون کامیونیتی نباشید. اون کات سین که شما فرمودید با این کات سین که من می گم فرق داره.به اون کات سین صرفاً می گن nuclear disarmament ولی این کات سین که من می گم بعد از اون هست. همچنین شما بهتره عوض ساب ردیت philanthropy که تیم اصلی دیس آرم کردن هستند بشید.
و لازمه بگم که توییتر کونامی قبلا گفته :truth comes after peace
واقعا خوشحال شدم از کامنتتون.
به قول بچه های ردیت :
You are a real diamond dog, boss. :d

MICHAELSCOFIEL

کاربر سایت
Jul 23, 2012
131
آخه حرف شما درست که بیناییش ضعیف شده باشه! آیا اصلا توی این 9 سال حتی یه بارم به ملاقات بیگ باس نمیاد؟!
یا اصلا از حال مدیک نمیپرسه؟!
کاز دوست صمیمی بیگ باس هست برای مدت زیادی واقعا عجیبه که اصلا شک هم نکنه! آخه دیگه 2 نفر چجوری انقدر شبیه هم میشن حتی صدا، نوع راه رفتن ، طرز عملکرد،ادبیات حرف زدن، علایق دیگه همه چی این دو نفر یکی هست!
اگه اینطور باشه پس فردا مدیک چاپر سالید هم میشه فانتوم سالید و ، فانتوم آسلات و فانتوم میلر و ...
در ضمن شاید منظور کوجیما از تغییر همین دست مصنوعی و ترکش بیگ باس باشه دیگه نمیاد کل داستانی رو که بازی باهاش شروع شده رو زیر سوال ببره!
از طرفی شاید هدف کوجیما این بوده تا تمام طرفدارای متال گیر رو از کویچک و بزرگ دور هم به هر زبانی جمع کنه ( که باید گفت موفقم بوده!)

شما مشخصه به نوار های Truth گوش نکردید. تو اون نوارا همه ی اینا توضیح داده میشه. بعد از به کما رفتن بیگ باس زیرو اون و مدیک رو بدون اطلاع کاز به بیمارستان قبرس منتقل می کنه. حتی کاز با زیرو تماس می گیره و بهش میگه مکان بیگ باس رو بهش بگه ولی زیرو در جواب میگه وقتی که اسنیک از کما بیدار شد با جمله ی"V Has Come To" به اون (کاز) اطلاع داده می شه. نوع صدای مدیک و بیگ باس هم از قبل شبیه بوده در اصل تو نسخه GZ صداگذار هردوی اون ها Kiefer Sutherland بود ولی صدای مدیک Pitch متفاوتی با صدای بیگ باس داشت. توی اون نوار ها آسلات توضیح می ده که با هیپنوتیزم طرز صحبت، علایق، خاطرات و ... بیگ باس رو به مدیک منتقل می کنن.
درود بر شما دوست عزیز. واقعا جای کسی مثل شما تو این تاپیک خالی بود. واقعا آفرین و خسته نباشید به خاطر دیس آرم کردن 70 تا نوک. فکر نمی کردم که در بازیسنتر کسی باشد که به دیس ارمامنت اهمیت بده.
اما لازمه خدمت شما یه چیزی را ذکر کنم. متاسفانه شما از بعضی مسائل اطلاعات غلط دارید. یه ساب ردیت هست به اسم NeverBeGameOver که دنبال محتوای مخفی بازی و تئوری های بازی اند. تو اونجا میتوانید برای ابهامات و سوالاتتان جواب پیدا کنید. توصیه می کنم حتماً به اونجا سر بزنید. چون حیفه که شما که نوک دیس آرم می کنید عضو اون کامیونیتی نباشید. اون کات سین که شما فرمودید با این کات سین که من می گم فرق داره.به اون کات سین صرفاً می گن nuclear disarmament ولی این کات سین که من می گم بعد از اون هست. همچنین شما بهتره عوض ساب ردیت philanthropy که تیم اصلی دیس آرم کردن هستند بشید.
و لازمه بگم که توییتر کونامی قبلا گفته :truth comes after peace
واقعا خوشحال شدم از کامنتتون.
به قول بچه های ردیت :
You are a real diamond dog, boss. :d

من خیلی وقته تو ردیت عضو هستم و پست های NBGO و Philanthropy رو دنبال می کنم. یوزرنیمم هم تو ردیت Ojan117 هست. دلیل اینکه به دیسارمانت هم علاقه مند شدم همین 2 ساب ردیت بودن. اگه به نظرتون بعضی از قسمتای داستان بازی رو اشتباه متوجه شدم می تونید بهم بگید تا در موردش بحث کنیم. :d

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,992
نام
محمد
من خیلی وقته تو ردیت عضو هستم و پست های NBGO و Philanthropy رو دنبال می کنم. یوزرنیمم هم تو ردیت Ojan117 هست. دلیل اینکه به دیسارمانت هم علاقه مند شدم همین 2 ساب ردیت بودن. اگه به نظرتون بعضی از قسمتای داستان بازی رو اشتباه متوجه شدم می تونید بهم بگید تا در موردش بحث کنیم. :d

:d
عالیه.
منظورم این بود که اولا کات سین نوکلیر دیس ارمامنت مربوط به چپتر 2 هست و دوم این که اون بدبختا تو ngbo کلی دیتا ماین کردند و رسیدن به اینکه بعد از سخنرانی کاز هم بازم یه کات سین هست.
درمورد کاز باید بگم که اتفاقا همین چند وقت پیش تو nbgo عکس با کیفیت بالا گذاشتن و معلوم بود که کاز از طریق پاراسایت داره میبینه .مثل کد ناکر.رنگ چشم هاش هم دقیقا مثل اون بود.
اتفاقا من میگم مرحله 51 را نمیبینیم.چون کامل نشده.ولی حتما مراحل کمپ امگا و امریکا و برنینگ ویلج را میبینیم. و احتمالا یه مرحله تو شوروی.
به نظر من منظور کوجیما از ناقص بودن بازی اینه که مرحله 51 کامل نشده و بازی مراحل پولیشینگ را کامل طی نکرده.
در مورد کونامی هم حق با شماست یکی از اهدافش چاپیدن ملت هست ولی قبلا تو توییتر رسمی بازی گفته شده که حقیقت بعد از صلح اشکار میشه.
در این که اگه چپتر 3 در کار باشه باید قبلا ساخته شده باشه شکی نیست.
در مورد مرحله 46 مسئله اینه که خیلی تناقض تو اون مرحله هست.تئوری من اینه که اون مرحله صرفا رویای باس هست که داره خواب میبینه که همه چیز را میذاره به عهده بهترین سربازش و بقیه اطرافیان و خودش بدون هیچ نگرانی و دغدغه ای میره تا رویای the boss را تحقق ببخشه.
تو اون مرحله تناقضات جزیی زیاد هست:
پاسپورتی که اسلات به باس میده دارای مشکل هست.چهره اصلی اسماعیل(پشت بانداژ ها ) را دیتا ماین کردند و فهمیدن همون مدیک تو گراند زیرو هست و خیلی چیز های دیگه که الان حظور ذهن ندارم.
در مورد خود بیگ باس...
به نظر من حتی اگه مرحله 46 واقعیت باشهٰ کاری که باس کرده طبیعی هست.چون فقط سوپر هیرو ها هستند که همیشه میزنند همه را له می کنند.قهرمان های واقعی بعضی وقت ها هم جا میزنند .
در مورد خود ونوم...
به نظر من بر خلاف عقیده خیلی از دوستان نه تنها این بازی داستان عالیی داشت بلکه خود ونوم اسنیک کاراکتار تراژیک و خیلی خوبی بود و هست.
یه چیزی هم بگم :
چیزی که هست و با حرف های پایان بازی تناقض داره اینه که با توجه به چیز هایی که کدتاکر میگهٰ احتمالا خیانتکار اصلی تو بازی نه هیویی بلکه کاز هست و نه تنها عامل اصلی الودگی دوم تو مادربیس هست بلکه از قضیه فرار ایلای هم اطلاع داره و بهشون کمک میکنه.
در مورد دیس ارمامنت...
به نظر من در راستای برنامه کونامی برای چاپیدن ملت :d نباید انتظار داشت که با 0 شدن نوک ها رو یه پلتفرم مراحل جدید بلافاصله باز بشه.شاید این جریان را حتی یکم بعد از دیس ارم شدن اخرین نوک تو pc کش بدن.
اگرچه اعتقاد شخصی خود من اینه که کوجیما مراحل کلیدی و داستان محور بازی را گذاشته بعد از دیس ارمامنت .چون دیس ارمامنت تجلی عینی شعار اصلی سری مکتال گیر هست:یعنی غیر فعال شدن تمام بمب های هسته ای و دست یافتن به صلح جهانی.و کوجیما این کار را کرده تا ما را ملزم کنه که به جای دیدن کات سین دیس ارمامنت تو یوتیوب و... حتما به این مهم دست پیدا کنیم.و الا بالفرض که بازی قبل از دیس ارمامنت کامل بود.خب اون موقع کی دیگه ح.صله میکرد این همه وقت و اعصاب بذاره و سعی کنه به نوکلیر دیس ارمامنت دست پیذا بکنه؟همه خیلی راحت میرفتند کات سین را میدیدند و خلاص.
درضمن باید بگم که کونامی به هیچ وجه هیچ جوابی به سولاتی که درباره چپتر سه و یا قسمت هایی از تریلر های بازی که تو خود بازی نبود نمیده.
.پسر کارت حرف نداره ها.رو وان که تعداد نوک ها به 200 تا هم نرسیده شما 70 تا نوک دیس ارم کردی.دست مریزاد.
منم Comrade1984 ام.:d

آخرین ویرایش:

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
دوستان توی GZ مرحله Dejavu شما میتونید با چزاغ قوه اسلحتون اسامی متال گیر هایی که کوجیما ساخته رو پاک کنین تا Trial هاتون کامل بشه
اما وقتی به مارکینگ Metal Gear Solid V Ground Zeroes می رسید کاز این جمله رو میگه گفتم شاید با موضوع مرتبط باشه :
2016-01-25_00001.jpg

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
دوستان توی GZ مرحله Dejavu شما میتونید با چزاغ قوه اسلحتون اسامی متال گیر هایی که کوجیما ساخته رو پاک کنین تا Trial هاتون کامل بشه
اما وقتی به مارکینگ Metal Gear Solid V Ground Zeroes می رسید کاز این جمله رو میگه گفتم شاید با موضوع مرتبط باشه :
2016-01-25_00001.jpg
این تیکه ی کوجیما به کونامیه! وقتی که اسمش رو از روی بازی برداشتن و کوجیما پروداکشنی نبود دیگه روی جلد بازی اینا...میگه اسممونو پاک کردی کونامی ولی خاطره ملت رو که نمیتونی پاک کنی.
چیزی که هست و با حرف های پایان بازی تناقض داره اینه که با توجه به چیز هایی که کدتاکر میگهٰ احتمالا خیانتکار اصلی تو بازی نه هیویی بلکه کاز هست و نه تنها عامل اصلی الودگی دوم تو مادربیس هست بلکه از قضیه فرار ایلای هم اطلاع داره و بهشون کمک میکنه.
عمرا
میلر و لیکویید با هم دیگه دشمنن میتونی از متال گیر سالید 1 اگر بازی کرده باشی اینو متوجه بشی...میلر میره سراغ سالید اسنیک...تا زمانی هم که نفهمیده بود بیگ باس و ونوم فرق دارن با بیگ باس خوب بود بعدش هم میره سراغ ونوم و به بیگ باس اصلی پشت میکنه نه ونوم.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر