SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
اقا یکی برا من بطور خلاصه توضیح بده بیگ باس ادم خوبی یا بده و چرا پسرش سالید اسنیک قصد کشتنشو داشت؟ من سری قبلیاشو بازی نکردم اگ میشه بطور خلاصه بگین ما هم بفهمیم ممنون

خوب یا بد بودنش تشخیص گیمیره ولی تا جایی که من همه نسخه رو رفتم میدونم خوبه ... البته قبل از این نسخه فکر میکردم بد باشه که با پایان بازی شخصیت منفی رو ونوم جلوه داد( واسه متال گیر 1 منظورم هست )
بعد از این پایان که ونوم متوجه میشه بیگ باس نبوده خوی شیطانی پیدا میکنه ( شاخ تو سرش که دید بزرگ شده تو کات سین اخر ) و outer heaven رو راه میندازه و بیگ باس اصلی هم که فرمانده fox hound شده بود متوجه میشه که کم کم ونوم داره به تهدیدی تبدیل میشه واسه همین اول گری فاکس و بعد سالید اسنیک رو میفرسته سراغش...البته ماموریت سالید ، نجات دادن گری فاکس بود ولی بعدش میفهمه که بیگ باس فرمانده outer heacen هم هست و نقش منفی و میره میکشش ( نمیدونست ونومی وجود داره و فکر میکرد خود بیگ باس فرمانده اونجاست )
بیگ باس هم که با خبر شد برای اینکه بقیه متوجه وجود ونوم نشوند ، ناپدید میشه تا قضیه مرگش واقعی جلوه بده...بعدش متال گیر 2 قضیه زنزیبار رخ میده که سالید این لار با بیگ باس واقعی روبرو میشه

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
درود ، منم بازیو تموم کردم و اولش اصلا از اینکه سرم به این شکل کلاه رفته بود و فهمیدم که بیگ باس حتی به منِ گیمر ( که فرضا از نسخه 3 داستانشو دارم میبینم ) خیانت کرده حالم گرفته شد تا اینکه پستا رو از صفحه 1 خوندم و به عمق قضیه پی بردم . واقعا یکی از بهترین MGS های چند سال اخیر بود برام ( گرچه هیچی برای من MGS 1 نمیشه ) ولی تو رده بندی MGS هام بعد از 1 این قرار میگیره .
یه نکته ای هم بگم که نمیدونم فهمیدید یا نه ولی تو ACC وقتی که به ریفلکس ونوم رو شیشه هلیکوپتر نگاه کنید آواتارتون ( یا همون مدیک ) رو میبینید . هنوز فرعی ـه کوایتو نرفتم فردا میرم سراغ اون ( قسمت آخر داستان کوایتو میگم )
خیلی چیزا هم از بازی بریده شده بود اصلا از این نکته راضی نیستم ! امیدوارم تقصیر کونامی بوده باشه نه کوجیما ! یعنی فقط بخاطر پایان وقت و اتمام قرارداد اینجوری شده باشه .
اینم بگم با این کاری که با داستان کردند ، تا جایی که فهمیدم هدف پایین آوردن جایگاه بیگ باس اصلی برای گیمرها بود . چون برای من با توجه به حرکتی که زد ( با وجود اینکه دلیل کارشم نسبتا منطقی بود ) به یکی از منفور ترین شخصیت های گیمینگ تبدیل شد .
و خداروشکر سوالی که طی 75 ساعت بازی کردن ذهنمو مشغول کرده بود ، که اسنیک چرا انقدر ساکت شده !؟ پاسخ داد . این یه مورد خیلی اذیتم میکرد ! اسنیکی که یک کلمه باهاش حرف میزدی کلی جواب میداد انقدر ساکت ؟ که خب مشخص شد جریان چیه :D

batgamer2

کاربر سایت
Jun 7, 2015
674
نام
امیررضا
اقا من قاطی کردم یکی راهنمایی کنه(cpu مغزم الان میسوزه)
الان یه سری چیز میگم بگین درسته یا نه
الان کلان 4 تا اسنیکه که دو تاشون مردن یعنی الان یه بیگ باسه و یه سولید اسنیک این اتفاقات در این سری قبل از واقعه mg۱،۲ هست و(قبل mgs3 و pw و gz هست)
و الان یه سوال خیلی مهم تو اول بازی ما بیگ باسیم بعد اونی که بهمون کمک میکنه اونم بیگ باسه!!!!؟ یعنی چی مگه یدونه بیگ باس نیست؟
اون دختره هم که اولش قصد کشتن ما رو داره یه مامور kof هست دیگه؟

آخرین ویرایش:

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
نه! اتفاقاً یادش نرفته!
خیلی هم خوب این موضع رو هدف قرار داد!
عوض کردن روال بازی!
تبدیل یک بازی خطی به یک بازی دنیای باز
شما توی شماره های قبلی یک مسیر خیلی مشخصی داشتی! مستقیم میری, میرسی به گارد ! چند دقیقه صبر کن! خوابش برد! حالا از کنارش رد شو! مرحله تموم شد!
اما اینجا اصلن مثل قبل نی!
به هوش بازی کن به وقت بازی کن احترام گزاشته شده !
این رو من خیلی قبول دارم حرف خودم هستش! ولی از زبون............. :D
متال گير ساليد 5 فنتم پين نه تنها به هوش من به عنوان يک پلير احترام مي گذارد، بلکه آن را از من مي طلبد،
گیمر ها و منتقدهای زیادی بودن و هستن که متالگیرهارو بزگترین نکته منفیشون رو نداشتن زمان گیم پلی کافی و نداشتن آزادی توی گیم پلی میدونستن!
که حتی بارها و بارها به کنایه میگفتن متالگیر بازی نیست! فیلم هستش و برای اینکه پلیر قانع بشه که تونسته با کارکتر مورد علاقش بازی کرده, مرحله های VR به اونها اضافه شده!
ولی الان بیشتر افرادی که به بازی انتقاد میکنن و ازش ناراضی هستن افرادی (گیمرهایی) هستن که متالگیر رو به عنوان بازی و گیم پلی نمیخاستن! افرادی هستن که متالگیر رو فقط و فقط به عنوان شخصیتها و داستان قبول داشتن!

درمورد این قسمت:

خودت بگو!
به عنوان کسی که معتقد هستش که تمام متالگیر هارو بازی کردی! و با تم و نوع کارگردانی کوجیما آشنا هستی!
متالگیر فانتوم پین رو ازش حاظری قبول کنی؟
اینو دیدی ؟ :

ما داریم سر داستان صحبت می کنیم و اون تیکه که قرمز کردین صرفا راجب داستانه و روندشه. بعد شما در جواب اون قسمت از گیم پلی حرف میزنی؟

ما تو این تاپیک با گیم پلی کاری ندارم، اسم تاپیک مشخصه، راجب داستان بحث می کنیم. منظورتون از قبول کردن این بازی رو هم من نفهمیدم!

- - -ویرایش - - -

درود !

کلی حرف هست که میخوام بزنم ولی بگم کوجیما یکی از خارق العاده ترین کار هارو کرد توی پایان اصلی این نسخه...
بیگ باس از اول یک شخصیت منفی بود ، ولی استاد با خلق اسنیک ایتر مارو عاشق بیگ باس کرد...
که هدف یک شخصیت منفی اینه که ازش متنفر باشی...
حتی بعد از ساخت اسنیک ایتر کوجیما گفت بیگ باس هنوز بیگ باس نشده...
یعنی اون شخصیتی نشده که ازش متنفر باشیم...

و توی این نسخه تونست این کار رو بکنه ک بتونیم به بیگ باس بگیم ترسو و ... یعنی هدفش کامل شد...
و بیگ باسب ک همه از MSX متنفر بودن متولد شد...
فوق العاده جرات و ریسک بالایی داشت این کار و آفرین به کوجیما برای این کار...

اگه براتون شخصیت بیگ باس شخصیت بزرگ بود و عاشقش بودید اون بیگ باس نبوده...
بلکه نیکد اسنیک بوده که بعد از اتفاقات اسنیک ایتر مرد و بیگ باس متولد شد کسی ک باید ازش متنفر باشیم...

استاد ترکوند...
بازی رو کامل کرد...

نشون داد که بیگ باس حتی به کازوهیرا هم یطورایی خیانت کرد...
و حتی سالید اسنیک رو فرستاد که بکشه ونوم بیگ باس رو...

واقعا فوق العاده طراحی شد داستان و کامل شد...

^____^

بله واقعا خارق العاده طراحی شده اگه مخاطب رو گاگول فرض کنیم. به سبک فیلم های ایرانی.

فقط چند نمونه کوتاه از چرندیات این پلات داستانی:

1. بیگ باس اصلی تو بیمارستان جفت چشم هاش سالمه. چرا؟ چون کوجیما!
2. میلر بعد از سقوط هلی کوپتر هم مدیک و هم بیگ باس رو بقل هم میبینه. و از دکتر میپرسه حال مدیک چطوره؟ دکتر هم میگه این بابا تو سرش چندتا ترکش خورده. بعدا که مدیک جای بیگ باس رو میگیره، میلر به ذهنش نمیوفته که ای بابا بیگ باس که اصلا تو سرش ترکش نبود، اون مدیک بود! چرا؟ چون کوجیما!
3. اگه به همین راحتی میشه یه نفر رو با ژانگولربازی تبدیل به شخص دیگه ای کرد، پس دیگه چه نیازی به تولید کلون های مثل Solid Snake و Liquid و Solidus بود؟ چون کوجیما!
4. Big Boss تو پایان MGS4 به Solid Snake به صراحت میگه:

For all our advances in nanotechnology... Information and genetic control... They've never managed to control people at will... Let alone turn one person totally into another. Under certain conditions, someone can be made to play a specific role... Act like someone else. Cats... do love to play as snakes.

که این کارو دقیقا تو این بازی انجام دادن. چرا؟ چون کوجیما!
5. Solid Snake وقتی تو MG1 به Venom میرسه، اصلا شک نمیکنه که ای بابا بیگ باس اصلی که شاخ نداشت، این یکی چرا شاخ داره؟ چون کوجیما!

لیست خیلی طولانیه ولی هدف این بود که نشون داده بشه کوجیما اونقدرها هم هوشنگ نیست و حاضره به خاطر تویست هاش قواعد رو زیر پا بذاره و مخاطب رو گاگول فرض کنه. بعد یه عده میگن کوجیما میخواسته با این کار از طرفداران و کسایی که بازی میکنن قدردانی کنه، بگه شما بیگ باس هستید. لول

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,410
نام
محمد
[MENTION=4231]Victarion[/MENTION]
نظرت درباره ماجرای پاز چیه؟ چون الان با این پایان اونم خیلی مسخره میشه!:|

shayan1741

کاربر سایت
Aug 1, 2011
106
نام
shayan
ما داریم سر داستان صحبت می کنیم و اون تیکه که قرمز کردین صرفا راجب داستانه و روندشه. بعد شما در جواب اون قسمت از گیم پلی حرف میزنی؟

ما تو این تاپیک با گیم پلی کاری ندارم، اسم تاپیک مشخصه، راجب داستان بحث می کنیم. منظورتون از قبول کردن این بازی رو هم من نفهمیدم!

- - -ویرایش - - -

بله واقعا خارق العاده طراحی شده اگه مخاطب رو گاگول فرض کنیم. به سبک فیلم های ایرانی.

فقط چند نمونه کوتاه از چرندیات این پلات داستانی:

1. بیگ باس اصلی تو بیمارستان جفت چشم هاش سالمه. چرا؟ چون کوجیما!
2. میلر بعد از سقوط هلی کوپتر هم مدیک و هم بیگ باس رو بقل هم میبینه. و از دکتر میپرسه حال مدیک چطوره؟ دکتر هم میگه این بابا تو سرش چندتا ترکش خورده. بعدا که مدیک جای بیگ باس رو میگیره، میلر به ذهنش نمیوفته که ای بابا بیگ باس که اصلا تو سرش ترکش نبود، اون مدیک بود! چرا؟ چون کوجیما!
3. اگه به همین راحتی میشه یه نفر رو با ژانگولربازی تبدیل به شخص دیگه ای کرد، پس دیگه چه نیازی به تولید کلون های مثل Solid Snake و Liquid و Solidus بود؟ چون کوجیما!
4. Big Boss تو پایان MGS4 به Solid Snake به صراحت میگه:

که این کارو دقیقا تو این بازی انجام دادن. چرا؟ چون کوجیما!
5. Solid Snake وقتی تو MG1 به Venom میرسه، اصلا شک نمیکنه که ای بابا بیگ باس اصلی که شاخ نداشت، این یکی چرا شاخ داره؟ چون کوجیما!

لیست خیلی طولانیه ولی هدف این بود که نشون داده بشه کوجیما اونقدرها هم هوشنگ نیست و حاضره به خاطر تویست هاش قواعد رو زیر پا بذاره و مخاطب رو گاگول فرض کنه. بعد یه عده میگن کوجیما میخواسته با این کار از طرفداران و کسایی که بازی میکنن قدردانی کنه، بگه شما بیگ باس هستید. لول

دوست عزیز جواب 2 تا از سوالات جواب سوال اولت این که bigboss اصلی ان باندی که روی سرش کلاه قبلا کوجیما این کلاه رونمایی کرده بود برای همین جفت چشاش سالمه سوال 2 که تو ان نوارهای حقیقت kaz از اول میدونه هویت venom توی نوار zero بهش کاملا توضیح میده

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
واقعا بعد از گذشت 2 هفته از تموم کردن بازی هنوز کابوس این بازی تنهام نمیزاره یعنی این بود متال گیری که این همه سال منتظرش بودم .تعداد کمی از دوستان تو این تاپیک از داستان بازی و ایده خلاقانه کوجیما تو این شماره دفاع کردند .چه ایده خلاقانه ای؟ با بدتریم متال گیر تاریخ از نظر داستان و مهمتر از اون روایت کردن داستان طرفیم.شما سری بازی انچارتد را در نظر بگیرید جزو کلیشه ای ترین داستان ها توی بازی های ویدئویی هست اما ناتی داگ چنان روایت خلاقانه ای از بازی داره که واقعا مسخ بازی میشیم .
اما متال گیر 5 چی داشت .حتی 2 تا بدمن درست و حسابی هم نداشت ادم دلش به اون خوش باشه.یادم نمیره همیشه از کات سین های حماسی متال گیر های قبلی سیو نگه میداشتم و بارها میدیدمشون .
اپنینگ بازی ازش تعریف زیاد شده بله خوب بود اما دوبار دیگه هم اپنینگ را برید جذابیتشو از دست میده چون خیلی کند روایت میشه .
کجا هستند اون صحنه های حماسی مثل نابود کردن تانکر در متال گیر 2 توسط اسلات یا نبرد باس و بیگ باس تو پایان متال 3 یا نبرد اسنیک و اسلات تو پایان متال 4 .صحنه ورود ومپ توی متال گیر 2 یا اون کات سین معروف پل توی متال گیر 3 .صحنه هایی که تا اخر عمرم فراموش نمیکنم اما افسوس که یدونه از این صحنه های حماسی توی متال گیر 5 نبود.قبلا هم گفتم متال گیر 5 بدترین متال گیری بود که تا الان بازی کردم بازی ای که به سرعت فراموشش میکنم وجایی توی خاطرات خوبم از این بازی نخواهد داشت:((

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی

خوب منم توی همه صحبتام به نحوی این موضو رو تایید کردم که داستان مشکلات خاص خودش رو داره!
من حرف شمارو کلی برداشت کردم.
توی این مورد نمیشه چیزی گفت :)
البته باز فکر کنم توجیهی که برای کمبود داستان بشه داشت فقط وفقط خود کونامی هستش!
DLC های بازی asura's wrathرو یادتونه؟
باز هم میگم! تنها این یه توجیح هستش!زمان این مسله رو روشن میکنه!
درواقع توجیح این هستش که کونامی با عرضه کامل بازی مخالف بود! و تصمیم داره فعلاً متالگیر رو با اراعه کردن DLC براش به عنوان یه ماشین پولساز روش حساب کنه! یکی دیگه از دلایل اختلاف کوجیما و کونامی!
ولی باز اگر این موضوع رو میخاستیم بگیم حتماً اینجوریه! کونامی قاعدتاً باید season pass میداد! که نداد!
میگم فقط زمان مشخص میکنه پشت پرده چی هستش!

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,256
بعد یه عده میگن کوجیما میخواسته با این کار از طرفداران و کسایی که بازی میکنن قدردانی کنه، بگه شما بیگ باس هستید. لول
هنوز هم میگیم . چون این دقیقا چیزیه که هستش . هر چند خودمم گفتم که این مسئله و دیگر مسائلی که در این بازی قرار گرفت در نهایت گند زد به کلیت بازی . ولی دلیل نمیشه که بگیم پس دیگه چنین چیزی نبوده . یا حداقل یکی از دلایل شکل گیری این قضیه نبوده . در ضمن در مورد چند تا از ایراداتی که گفتین ، کوجیما خیلی قبل از انتشار بازی گفته بود که یه سری از حوادث این شماره با وقایع داستانهای شماره های دیگه در تضاد و تناقض خواهد بود . من از این کارش حمایت نمیکنم ولی به هر حال میخواسته یه چیزه جدیدی وارد داستان کنه که خب باید انتظار این جور تضادها رو هم میکشیدیم و دیگر اینکه این سری الان 28 ساله شده و واقعا سخته بعد 28 سال هنوز بشه داستانی به وقایع این سری اضافه کرد که با یه سری از جزییات داستانی مجموعه در تضاد نباشه .

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
@Victarion
نظرت درباره ماجرای پاز چیه؟ چون الان با این پایان اونم خیلی مسخره میشه!:|

ماجرای Paz اتفاقا بد نیست، چون میتونه مستقیم به خود مدیک مربوط بشه. مدیک موقع منفجر شدن Paz تو هلی کوپتر بود و کسی بود که Paz رو جراحی کرد ولی نتونست بمب دوم رو پیدا کنه. میتونه نشونه از این باشه که مدیک داره ناخود آگاه خودش رو به خاطر مرگ Paz سرزنش میکنه.

دوست عزیز جواب 2 تا از سوالات جواب سوال اولت این که bigboss اصلی ان باندی که روی سرش کلاه قبلا کوجیما این کلاه رونمایی کرده بود برای همین جفت چشاش سالمه سوال 2 که تو ان نوارهای حقیقت kaz از اول میدونه هویت venom توی نوار zero بهش کاملا توضیح میده

خیر، شما دوباره برو نوارها رو گوش بده. Zero هیچ توضیحی راجب مدیک و بیگ باس تقلبی به میلر نمیده. فقط میگه جای بیگ باس امنه و من کاری میکنم که دوباره از کما در بیاد. همین. اتفاقا یک نوار بین میلر و اسلات هست که نشون میده میلر تا آواخر بازی قضیه بیگ باس تقلبی رو نمیدوسته.
اون قضیه کلاه! رو هم شما اولین نفری هستی که همچین چیزی رو میگی. اگه ماسک یا کلاهی! در کار بود باید تو خود بازی توضیح داده میشد.

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
ماجرای Paz اتفاقا بد نیست، چون میتونه مستقیم به خود مدیک مربوط بشه. مدیک موقع منفجر شدن Paz تو هلی کوپتر بود و کسی بود که Paz رو جراحی کرد ولی نتونست بمب دوم رو پیدا کنه. میتونه نشونه از این باشه که مدیک داره ناخود آگاه خودش رو به خاطر مرگ Paz سرزنش میکنه.

خیر، شما دوباره برو نوارها رو گوش بده. Zero هیچ توضیحی راجب مدیک و بیگ باس تقلبی به میلر نمیده. فقط میگه جای بیگ باس امنه و من کاری میکنم که دوباره از کما در بیاد. همین. اتفاقا یک نوار بین میلر و اسلات هست که نشون میده میلر تا آواخر بازی قضیه بیگ باس تقلبی رو نمیدوسته.
اون قضیه کلاه! رو هم شما اولین نفری هستی که همچین چیزی رو میگی. اگه ماسک یا کلاهی! در کار بود باید تو خود بازی توضیح داده میشد.

زمانیکه بار اول با پاز روبرو میشه نشون میده با rpg هلیکوپتر رو زدن و پاز منفجر نشد یعنی 2 تا بمب رو پیدا کردن
برداشتم این بود که بمب دوم پیدا نشد ولی بخاطر اینکه یاد مدیک نیوفته و لو نره که بیگ باس نیست ، گفتن rpg هلیکوپتر رو زده در صورتیکه قبل از اون پاز منفجر شد و اصلا rpg در کار نبود....درسته؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,021
نام
آریا
و خداروشکر سوالی که طی 75 ساعت بازی کردن ذهنمو مشغول کرده بود ، که اسنیک چرا انقدر ساکت شده !؟ پاسخ داد . این یه مورد خیلی اذیتم میکرد ! اسنیکی که یک کلمه باهاش حرف میزدی کلی جواب میداد انقدر ساکت ؟ که خب مشخص شد جریان چیه :biggrin1:
این رو درست میگی، ولی به نظرم بعضی جاها دیگه این حرف نزدنش حالت مسخره ای پیدا میکرد. :D مثلاً اون تیکه ماشین سواری با Skull Face، خب دیگه این ربطی نداره که طرف Big Boss هست یا Venom Snake یا عبدالعلی چنگیز! وقتی Skull Face این همه صحبت میکنه و 10،15 دقیقه حرف میزنه، اون هم میتونه دو کلمه صحبت کنه. ولی مثل مرغ پر کنده فقط در حال نگاه کردن هست و باعث میشه اون صحنه که پتانسیل تبدیل شدن به چیزی مثل نردبون MGS3 رو داشت (یکی از صحنه های سری MGS که خیلی دوستش دارم)، این پتانسیل رو از دست بده.

زمانیکه بار اول با پاز روبرو میشه نشون میده با rpg هلیکوپتر رو زدن و پاز منفجر نشد یعنی 2 تا بمب رو پیدا کردن
برداشتم این بود که بمب دوم پیدا نشد ولی بخاطر اینکه یاد مدیک نیوفته و لو نره که بیگ باس نیست ، گفتن rpg هلیکوپتر رو زده در صورتیکه قبل از اون پاز منفجر شد و اصلا rpg در کار نبود....درسته؟
Paz که بنده خدا منفجر شد و پودر شد رفت. ولی چون این رفیق ـمون پزشک گروه بود و نتونست بمب دوم رو پیدا کنه، عذاب وجدان پیدا کرد و به صورت ناخودآگاه توی مغزش این طور تحلیل کرد که Paz زنده هست و داره باهاش صحبت میکنه. از اونجایی هم که نمیتونه با مُرده صحبت کنه، به این نتیجه رسید که بمب دوم رو هم پیدا کردن و Paz نترکیده و فقط مجروح شده تا بتونه قضیه رو برای خودش توجیه کنه.
در نهایت هم که همه عکس ها رو به Paz میدیم، مشخص میشه همه این دیدارهایی که باهاش داشتیم توی فکر و خیالات Venom Snake بوده و دیگه نمیتونیم وارد اون اتاقک بشیم.

خوب منم همینو گفتم یبار دیگه بخون
biggrin1.gif

من میگم اینجور جلوه شد براش و فکر کرد rpg خورده به هلیکوپتر در صورتیکه منفجر شدن هلیکوپتر بخاطر بمب دوم تو بدن پاز بود که پیدا نشد
آهان! :D من یادم نیست RPG رو دقیقاً کجا نشون دادن، ولی کلاً هرچیزی که توی پایان GZ دیدیم حقیقت داره. یادم نیست فقط Paz ترکید یا انفجار دیگه ای هم در کار بود. :D

آخرین ویرایش:

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
این رو درست میگی، ولی به نظرم بعضی جاها دیگه این حرف نزدنش حالت مسخره ای پیدا میکرد. :D مثلاً اون تیکه ماشین سواری با Skull Face، خب دیگه این ربطی نداره که طرف Big Boss هست یا Venom Snake یا عبدالعلی چنگیز! وقتی Skull Face این همه صحبت میکنه و 10،15 دقیقه حرف میزنه، اون هم میتونه دو کلمه صحبت کنه. ولی مثل مرغ پر کنده فقط در حال نگاه کردن هست و باعث میشه اون صحنه که پتانسیل تبدیل شدن به چیزی مثل نردبون MGS3 رو داشت (یکی از صحنه های سری MGS که خیلی دوستش دارم)، این پتانسیل رو از دست بده.

Paz که بنده خدا منفجر شد و پودر شد رفت. ولی چون این رفیق ـمون پزشک گروه بود و نتونست بمب دوم رو پیدا کنه، عذاب وجدان پیدا کرد و به صورت ناخودآگاه توی مغزش این طور تحلیل کرد که Paz زنده هست و داره باهاش صحبت میکنه. از اونجایی هم که نمیتونه با مُرده صحبت کنه، به این نتیجه رسید که بمب دوم رو هم پیدا کردن و Paz نترکیده و فقط مجروح شده تا بتونه قضیه رو برای خودش توجیه کنه.
در نهایت هم که همه عکس ها رو به Paz میدیم، مشخص میشه همه این دیدارهایی که باهاش داشتیم توی فکر و خیالات Venom Snake بوده و دیگه نمیتونیم وارد اون اتاقک بشیم.

خوب منم همینو گفتم یبار دیگه بخون :D
من میگم اینجور جلوه شد براش و فکر کرد rpg خورده به هلیکوپتر در صورتیکه منفجر شدن هلیکوپتر بخاطر بمب دوم تو بدن پاز بود که پیدا نشد

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
من هنوز اون کات سین اپیزود 53 رو هم ندیدم ولی یک سوال دارم
9 سال پیش وقتی تو بیمارستان باس تو کما رفت میلر تو صورت مدیک نگاه کرد و گفت what about him اسنیک اصلی هم کنارشه :|
اینجا مگه این شخص نباید یه دستشو از دست داده باشه و یه استخونم مثل شاخ تو سرش باشه ؟ بعد 9 سال که میلر بیگ باسو میبینه متوجه نمیشه که چیشد که یهویی اسنیکی که اونروز رو تخت بدنش سالم بود یهویی اینجوری ناقص شده ؟

+ یه جا خوندم که نوشتن دوستان بازی قرار بوده 5 چپتره باشه . تکستچرایی هم که عکسش اومده مثل مال بیگ باس اصلی بود .
حدسی که میزنم این بوده که قرار بوده 2 چپتر با ونوم باشه 2 چپتر با بیگ باس و چپتر 5 یا با سالید یا با ونوم ولی پایان کار ونوم ـه . چون تریلر لانچ که اومد نشون میداد اسنیک تو راهرو حرکت میکنه و پوست صورت نداره و پشتشم آتیش گرفته میشه یه جورایی نتیجه گیری کرد که اون مربوط به پایان کار ونوم اسنیکه :D ( زانزیبار و سالید و آتیش گرفتن بیگ باس )

+واقعا حرکتی که با اندینگ زدن رو نپسندیدم ! اینکه با بیگ باس بازی نکردم ... :| خیلی اعصاب خورد کن بود حرکت ! ولی بازم فکر میکنم تقصیر کونامی بوده که بازی ناقص شده ! با این خبر کنسل کردن ساخت بازی AAA هم که دادن کلا هرچی امید داشتم برای عرضه DLC داستانی بازی از دست دادم 8-|

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
بعد از 120 ساعت بازی کردن با کلی امید و ارزو برای دیدن یه پایانِ خفن ... یه سیلی محکم خوردم و از این رویای قشنگِ اینکه عجب Big Boss خفنی داریم پریدم 8-|

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر