PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
این بازی لامصب چرا هرچی بیشتر می‌گذره، تأثیرش روی من بیشتر میشه؟! :(

zl1c_m.jpg

هی می‌خوام بشینم دور دوم رو شروع کنم، ولی تحمل خیلی از صحنه‌های بازی رو ندارم. :(

جادوی این بازی همینه! :D دو هفته از تموم کردن بازی گذشته و من هنوز سکانس مرگ جول جلوی چشمام میاد. یادم میاد الی در جواب سم به این که "بزرگترین ترست چیه" گفت "تنها شدن" و آخرش بزرگ‌ترین ترسش احاطه‌ش کرد. یاد آخرین مکالمه‌ی جول و الی می‌افتم و به چهره‌ی جول و بغضی که داشت فکر می‌کنم. تصویری که جول رو تو ذهن من ابدی کرد. ضدقهرمانی که به خودخواه بودن خودش واقف بود و ازش پشیمون نبود. یاد این می‌افتم که اولین و آخرین شات بازی از گیتاری بود که جول به الی هدیه داد و آخرش سر از یه خونه‌ی خالی از سکنه و سوت و کور و مرده درآورد؛ درست مثل خود جول.

داستان این بازی قطعا در حد آثار فاخر سینما نیست. قطعا در حد کارهای داستایفسکی نیست. اما کمتر داستانی می‌تونه اینقدر خوب احساساتی که پارت یک و دو توی من ایجاد کردن رو ایجاد کنه، و اونم به لطف مدیومی بود که توش این داستان رو تجربه کردم.

به هر حال امیدوار این تجربه‌ی عجیبی که من از این دو تا بازی گرفتم رو مخالفای این بازی از یه بازی دیگه گرفته باشن و یا یه روزی بگیرن. خیلی حس عجیبیه که بخوای بازی‌ای که اینقدر دوستش داشتی رو دوباره بازی کنی، ولی نتونی.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
واقعا اینجوریه نظرت ؟ :D پس لطف کن واسه بابای abby هم همینجوری فک کن . بیخود کرد زوری و بدون اجازه میخواست الی رو بکشه و بعدم رو جول چاقو کشید ! نمی کرد این کارارو زنده میموند و abby هم بی بابا نمیشد :D بعد چرا واسه اندینگ بازی و کلی اتفاقت دیگه باید فلسفه ببافیم ، ولی واسه شخصیت هایی که abby به خاطر انتقامش به کشتن داده فلسفه نبافیم ؟ :|
کیا تا سه میشمرم به ره راست هدایت شو :D

• Smile
Reactions: only sony and Kiami

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
کیا تا سه میشمرم به ره راست هدایت شو :D
تو دستور بدی من abby رو کاملا میپذیرم که هیچ رو جولم تف میکنم :D

p.s : واقعا سلیقه است و برداشت های متفاوت ، یه ذره فن مید بذارم واسه داغداران این مرد رنج دوران دیده :D
152806

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
تو دستور بدی من abby رو کاملا میپذیرم که هیچ رو جولم تف میکنم :D

p.s : واقعا سلیقه است و برداشت های متفاوت ، یه ذره فن مید بذارم واسه داغداران این مرد رنج دوران دیده :D
View attachment 152806
تو صورت جول تف کنی که الی رو میفرستم سراغت. میدونی که الی الان از کریتوس برای اینکارا مناسب تره.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,919
نام
نـــــــویـــــــــد
الان یاد یه بنده خدایی تو پادکست Alanah Pearce افتادم که گفته بود من تو نسخه اول نه اون دکتر رو کشتم نه ۲تا همکارش رو. پس چرا باید تو این نسخه ابی به خاطر کسی که من نکشتم از جول انتقام بگیره :D حالا این سوال مطرحه که اینجا کسی بوده که مثل این دوستون برخورد کرده باشه؟ چون به نظرم تنها چیزی که باعث همچین کاری میشه اینه که شما کلا با کرکتر و فضای بازی ارتباط برقرار نکرده باشی. یعنی هرچی فکر میکنم قابل درک نیس که یه نفر اونجا پر از خشم و نفرت نباشه و هرکی سر راهش هست رو نکشه

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
الان یاد یه بنده خدایی تو پادکست Alanah Pearce افتادم که گفته بود من تو نسخه اول نه اون دکتر رو کشتم نه ۲تا همکارش رو. پس چرا باید تو این نسخه ابی به خاطر کسی که من نکشتم از جول انتقام بگیره :D حالا این سوال مطرحه که اینجا کسی بوده که مثل این دوستون برخورد کرده باشه؟ چون به نظرم تنها چیزی که باعث همچین کاری میشه اینه که شما کلا با کرکتر و فضای بازی ارتباط برقرار نکرده باشی. یعنی هرچی فکر میکنم قابل درک نیس که یه نفر اونجا پر از خشم و نفرت نباشه و هرکی سر راهش هست رو نکشه
مگه میشد که اون دکتر رو نکشی؟ :| فکر کنم داخل بازی اصلا کشتنش اجباری بودا

• Like
Reactions: benjohn

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
خوب حرفش از پایه اشتباهه چون تو نسخه اول نمیشه اون جراحو نکشت. اتفاقا خیلیا سعی کردن ویدئوهاش هم موجوده ولی میشه اون دوتای دیگه رو نکشت

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
خوب حرفش از پایه اشتباهه چون تو نسخه اول نمیشه اون جراحو نکشت. اتفاقا خیلیا سعی کردن ویدئوهاش هم موجوده ولی میشه اون دوتای دیگه رو نکشت
منم یه چیزایی یادمه که تو نسخه ps3 نکشتمش ، ولی تو ریمستر اجباریه کشتنش

• Like
Reactions: last of amir

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,919
نام
نـــــــویـــــــــد
مگه میشد که اون دکتر رو نکشی؟ :| فکر کنم داخل بازی اصلا کشتنش اجباری بودا

من خودم هربار بازی رو تموم کردم به اشکال مختلف کشتمش برا همین نمیدونستم اصن اجباری هست یا نه :D ولی قاعدتا باید اجباری باشه چون داستان و اتفاقات بازی خطی بود و تو اون نقطه شما باید میکشتیش تا بتونی پیشروی کنی
بعد یه حرف دیگم زده بود که خیلی جااب بود. میگفت که ابی چرا میره دنبال انتقام، اگه یکی پدر منو بکشه من نمیفتم دنبال انتقام و این همه داستان درست کنم. حالا این حرفارو در حالی میزنه که خودشو تو این دنیا داره تصور میکنه نه دنیای TLOU. یه جا صحبت ازین شد که آخر بازی اگه انتخاب داشتین ابی رو میکشتین یا نه که طرف برگشت گفت من اگه از اول بازی انتخاب داشتم کلا دنبال ابی نمیرفتم :D

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
من خودم هربار بازی رو تموم کردم به اشکال مختلف کشتمش برا همین نمیدونستم اصن اجباری هست یا نه :D ولی قاعدتا باید اجباری باشه چون داستان و اتفاقات بازی خطی بود و تو اون نقطه شما باید میکشتیش تا بتونی پیشروی کنی
بعد یه حرف دیگم زده بود که خیلی جااب بود. میگفت که ابی چرا میره دنبال انتقام، اگه یکی پدر منو بکشه من نمیفتم دنبال انتقام و این همه داستان درست کنم. حالا این حرفارو در حالی میزنه که خودشو تو این دنیا داره تصور میکنه نه دنیای TLOU. یه جا صحبت ازین شد که آخر بازی اگه انتخاب داشتین ابی رو میکشتین یا نه که طرف برگشت گفت من اگه از اول بازی انتخاب داشتم کلا دنبال ابی نمیرفتم :D
چرا اینقدر حرفاش عجیبن :| یه سری حرفا هستن که میتونن تعمیم عجیب و خطرناکی داشته باشن اینم همینطوری. مثلا یکی میگفت که الی با کشتن اون همه آدم حسش تغییر نمی‌کرد ولی با مثلا کشتن مل یهویی حالش بد میشد. اولا که ناتی خیلی سعی کرده بود که کوچک‌ترین کشتن‌هارو هم ناجور جلوه بده و چهره الی هم خیلی تغییر میکنه موقع این حرکات دوما این حرف تعمیم عجیبی داره و میشه باهاش حتی بازی‌هایی مث رد دد هم زیر سوال برد.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
جادوی این بازی همینه! :D دو هفته از تموم کردن بازی گذشته و من هنوز سکانس مرگ جول جلوی چشمام میاد. یادم میاد الی در جواب سم به این که "بزرگترین ترست چیه" گفت "تنها شدن" و آخرش بزرگ‌ترین ترسش احاطه‌ش کرد. یاد آخرین مکالمه‌ی جول و الی می‌افتم و به چهره‌ی جول و بغضی که داشت فکر می‌کنم. تصویری که جول رو تو ذهن من ابدی کرد. ضدقهرمانی که به خودخواه بودن خودش واقف بود و ازش پشیمون نبود. یاد این می‌افتم که اولین و آخرین شات بازی از گیتاری بود که جول به الی هدیه داد و آخرش سر از یه خونه‌ی خالی از سکنه و سوت و کور و مرده درآورد؛ درست مثل خود جول.

داستان این بازی قطعا در حد آثار فاخر سینما نیست. قطعا در حد کارهای داستایفسکی نیست. اما کمتر داستانی می‌تونه اینقدر خوب احساساتی که پارت یک و دو توی من ایجاد کردن رو ایجاد کنه، و اونم به لطف مدیومی بود که توش این داستان رو تجربه کردم.

به هر حال امیدوار این تجربه‌ی عجیبی که من از این دو تا بازی گرفتم رو مخالفای این بازی از یه بازی دیگه گرفته باشن و یا یه روزی بگیرن. خیلی حس عجیبیه که بخوای بازی‌ای که اینقدر دوستش داشتی رو دوباره بازی کنی، ولی نتونی.
دقیقاً. نحوه کارگردانی و نوع روایت بازی و ارتباطش با ماجراهای نسخه قبلی یه تجربه منحصربفردی به آدم میده که حالا حالاها دست از سرمون برنمی‌داره. من کم بازی توی عمرم تموم نکردم، خیلی‌هاشون رو به شدت دوست داشتم و خیلی‌هاشون لحظات تأثیرگذار عجیبی داشتن که بیچاره‌م کردن، ولی به ندرت پیش اومده همچین حسی رو تجربه کنم.

من خودم هربار بازی رو تموم کردم به اشکال مختلف کشتمش برا همین نمیدونستم اصن اجباری هست یا نه :D
«به اشکال مختلفش کشتمش»! :))
یعنی آسیبی که دکتر بیچاره با این جمله دید رو توی خود بازی ندیده بود! :(:D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,030
نام
نیما
@Kiami

حاظرم باهات شرط ببندم که اگه بین افرادی که عاشق این بازی هستن نظرسنجی کنیم اکثریت همچنان کرکتر جوئل رو کاملا به ابی ترجیه میدن ، ولی باور کن این اصلا دلیل بر این نمیشه که با داستان و کیفیتش زاویه پیدا کنیم ! چون اصلا بحث خوب و بد مطرح نیست ... نمیدونم چرا فکر میکنی اونایی که دفاع میکنن از داستان الان عاشق ابی شدن و یا حق رو به ابی میدن ... بخدا داستان هم اصلا نمیخواد بگه حق با کیه !
به کجا پناه ببرم :D
من نسبت به سنم جَوون موندم ولی سر این بازی پیر میشم :D

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,753
نام
مراد حلیمی
این که یه موضوع کاملا مشخصه و به نظرم‌نیازی به واکاوی نداره ! دقیقا هدف نویسنده همین بوده و من خودم اینو یه ساختار شکنی قوی میدونم و ازش استقبال میکنم . اما تو همچین ساختار شکنی گسترده و ریسک پذیری نیازمند شخصیت پردازی های به مراتب قوی تر از شخصیت پردازی مثل abby هستیم . یه کاراکتری قراره بیاد نزدیک به نصف بازی رو در اختیار بگیره و قهرمان نسخه قبل رو لت و پار کنه . داداشش رو کور کنه و دست الی رو بشکنه ! تو همچین سناریویی باید شخصیت پردازی کاراکتر تازه ورود به داستان به قدری بی نقص و قدرتمند باشه که مخاطب این حس تردید و دوگانگی به شکل واضحی توش هویدا بشه و بتونه اون دید برون گرای قصه رو به دست بیاره . اتفاقی که در مورد abby به نظر من و مخالفان شخصیتش نمی افته .
فقط یه سوال شخصی از خودت دارم و دوست دارم نظرتو بدونم ! به نظرت اگه تو پارت سوم پسر هر یک از این ادمایی که الان تو داستان برای ما اهمیتی نداشتن و توسط abby و الی کشته شدن . بیان سراغشون و انتقامشونو بگیرن بازم باید دیدمون نسبت به این دو نفر عوض کنیم و این چرخه الی هذا در دنیای بازی ادامه داشته باشه ؟ بحث تغییر دید نیست . بحث اینه که شخصیتی که وارد این چرخه میشه کی هست و بتونه یه دید حق به جانب به مخاطب ارائه بده که دیدشو عوض بکنه . خیلی ها میگن بابای abby کشته شده . خوب ؟ جون بابای abby واسه ادمیزاد بود جون این دوست بدبخت و بچه تو شکمش که کشته شد واسه حیوون ؟ :D جون الی که کسی ازش سوال نکرده بود ممکنه بمیری چی ؟ حتی دیالوگ های رد وبدل شده بین مارلین و دکتر به علاوه دیالوگ های رد و بدل شده بین abby و دکتر ! نشون دهنده شخصیت خاکستری دکتر قصه ما هست . حالا مشکل از کجا شروع میشه ؟ از اونجایی که نویسنده بهونه کشتن جول رو اتفاقات نسخه اولی میدونه که تمامی‌مخاطبین ازش رضایت داشتن .
ببین داستان لست1 در مورد یه انتخاب بزرگ بود و داستان لست 2 همونطور که نیل گفت در مورد عواقب اون انتخاب......

به این علت پای ابی به داستان کشیده میشه و اون همه اتفاق برای خود ابی و الی و دورو بری هاشون می افته که توی مخاطب ببینی عواقب انتخاب چی میتونه باشه و تا چه حد مساله انتخابی که توی پایان شماره1 اتفاقا می افته اهمیت داره.... .
پس مساله صرفا انتقام نیس که بگیم فرداشم یکی دیگه بیاد انتقام بگیره ببینیم چطوری میشه.

+

در مورد کرکتر ابی هم بنظر من که خیلی خوب تونستن خلقش کنن و علاوه بر پرداخت خیلی خوبی که داشت کارا و دلایلشم هم ملموس و قابل درک بود.............مساله اینجاس دلیل بازی با ابی دیدن عواقب تصمیم تو از یه زاویه دیگه بود و خود نیل هم میدونست هر شخصیتی بسازه نمیتونه با جویل برابری کنه....جویلی که الان تو نظر خیلی ها قهرمان شده بود
در نتیجه به نظرم شخصیت ابی هم به حد نیاز قوی بود(ولی هر کی نظرش مخالف باشه هم قابل درکه)

سوالی که برام پیش اومد اینه که الان جیمز ساندرلند سایلنت هیل 2 هم تو همین قضیه قهرمان و ضد قهرمان قرار می گیره ؟
به به بردی ما رو به خاطرات جوانی:D

جیمز اره قهرمان داستانه و تو با جیمز پیشروی میکنی و چلنج ها رو رد می کنی تا اینکه کم کم می بینی که خود جیمز هم قاتله و داره تقاص گناه خودشو پس میده......SH2 ولی مثه TLOU2 نیس پیغامش بنظرم.......
tlou2 داره میگه عواقب انتخاب ها چیه و از هر زاویه ای اون عواقب رو بهت نشون میده و چون در واقعیت( غیر قهرمانی) هر انسانی نقاط ضعف و قوتی داره هر کس اون طعم اون عواقب رو که اکثرا تلخ هم هستن می چشه
ولی SH2 بیشتر خودآگاهی کرکتر رو میخواد نشون بده وگرنه تا پایان بعد قهرمانی و غلبگی جیمز از نظر مخاب خدشه دار نمیشه(بیشتر می فهمیم قهرمانمون خودش قاتله نه اینکه دیگه قهرمان قصمون نباشه)

.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر