PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
نمیخوام وکیل مدافع کسی شم ولی به نظرم سوژه کردن کسی که حالا به هر دلیلی حواسش نبوده و نفهمیده اون اسنایپر تامی ـه بخصوص توسط نیما جان که از مدیران انجمن ـه و باعث بوجود آمدن زنجیره ای از این رفتار میشه درست نیست:-??
آقایونی که مخالف سطحی نگری هستین و میگین ابی حق داشت جول بکشه چون پدرش کشته، همین حرفتون خیلی سطحی نیست به نظرتون؟ اگر ابی داستان جول می دونست که دخترش به اون شکل از دست داده و تحمل از دست دادن دختر دیگه ای که مثل بچه خودش عاشقش بود نداشت و می فهمید جول ذات فرشته ای داره، شانس عوض شدن شرایط وجود داشت؟ مگه جول باباش زجر کش کرد که ابی اینکارو با جول کرد و با اون وحشی گری کشتش؟ چرا وقتی الی اومد ازش التماس کرد که ضربه آخر نزنه خودش نذاشت جای اون و بازم اینکارو کرد؟ جوابی که لحظه مرگ جول بازی بهمون داد یه "نه" بزرگ به این سؤال ها بود ولی بعد که از ساید ابی داستان دیدیم مثلاً باید دلمون بسوزه براش و بگیم آخی احساس گناه داره گوگولی یا کارش به حق بود؟! Not in this lifetime :D
من داستانایی که تو ذهنم می پروروندم قبل از انتشار بازی خیلی برام جذاب تر از داستانی بود که دیدم :D

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
از نظر من که ابیگل خیلی هم خوب کشت جول رو :D تازه هنوز جای زجرکش کردن بیشتر هم داشت:D

فقط نکته اینه که ما اونجا نمیتونیم ابیگل رو درک کنیم چون اول بازی هست و هیچ شناختی نداریم ازش
البته دلیلشم اینه سازنده میخواد اون حس تنفر و انتقام توی پلیر فوران کنه و اون صدا که توی گوش الی بود رو پلیر با گوش خودش حس کنه.

شما اگه از دید یه کسی که هیج کدوم رو نمیشناسه نگاه کنی قطعا ابیگل حق داشته.

نصف کشور رو بری که برسی به نجات بشریت (اونم وقتی که داری پولتو میگیری برای این کار)

بعد برسی یهو بگی بشریت به تخم چپ چشمم:D
چرا چون وابسته شدی خوب به درک که وابسته شدی بشریت مهم تر یا وابستی توی پیرمرد به یه دختر دیگه

بعدم بزنی کل فایرفلای و تنها پزشک و امید بشریت رو از بین ببری
بری مثل احمق ها توی کمپ زندگی کنی.

من اونجا که فهمیدم پدرش تنها پزشک بشریت بوده که میتونسته روی الی و واکسن کار کنه و جول اونو کشته به تف انداختم رو کله جول مثل همون آب دهنی که اول بازی منی انداخت رو هیکل جول.
من نه اونجا نه آخر بازی نتونستم ابی درک کنم که هیچ هرچی می گذشت بیشترم عصبانی میشدم ازش :D
بعدم مشکل اینه که ما یا من حداقل نمی تونم از دیدگاه کسی که هیچ کدوم نمیشناسه نگاه کنم چون تو نسخه اول با جول زندگی کردم و خیلی اطلاعات بیشتری نسبت بهش دارم تا ابی. بعدم یه سؤال الان داری کار جول تو پایان نسخه 1 محکوم می کنی یا اون موقع هم کردی؟ اگر گزینه اوله، پس به نظرم دارین خودتون گول می زنین که به هر قیمتی بگین داستان خوبه و جالبه کار جول که خیلی حسش ملموس تره و کمتر کسی نسبت به الان اون موقع محکومش کرد رو محکوم می کنین و کار ابی تأیید و یا شایدم توجیه! :D

• Like
Reactions: reza11 and javid48

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
نه دیگه این حس رو توی پایان نسخه اول نداشتم چون همه حق رو به جول میدادم اونجا نمیدونستم جول چه غلطی کرده

اما اونجا که میگه دیگه مهم نیست ۱۰ نفر دیگم مثل الی ایمن باشن اهمیتی نداره
چون تنها کسی که میتونست رو واکسن کار کنه از بین رفته
اونجا حالم‌ از جول بهم خورد.

به ابیگل هم حق میدم برای کشتنش
حتی حق میدادم اگه الی و تامی رو هم میکشت اونجا

کلا اگه یکی پدر منو بکشه اونم پدری ‌که تنها امید بشریت هست و یه جورایی مکمل الی بود و کلی از یارامو به خاطر یه بچه بکشه نه تنها تیکه تیکش میکنم بلکه تمام اطرافیانشو جوری میشکم که نسلشون منقرض بشه

فقط تنها انتقادی که من به بازی میگیرم اینه که (البته ایراد نیست و نظر من ) کاش جای ابیگل یه پسر بود اینجوری بیشتر بهم میچسبید اون ضربات :D اونم یه پسر توی استایل کریس رزیدنت ۳ریمیک:D

یه چیزیم که دوس داشتم بیشتر باهاش وقت بگذرونم اسحاق (ایزاک) بود اینم خیلی چهره خاصی داشت فکر نمیکردم انقدر کم باشه حضورش (البته حضورش از نظر فیزیکی کم بود وگرنه توی نامه و یاداشت ها خیلی بهش اشاره شده بود و یه جورایی میخواستن ندیده بشناسیش)
خب این که اون بابا تنها کسی بود که می تونست واکسن درست کنه اصلاً مهم نبود چون جول اینو هم می دونست باز همون کار ها رو می کرد و اینکه بعداً شما فهمیدی حالت بهم خورد ازش برام عجیبه :D به هر حال الان آسمون هم به زمین بیاد نه من از داستان راضی میشم نه شما ناراضی چون این تفکرمونه و زیبایی داستان هر چیزی به همین تفکرات متفاوت و بحث های دوستانه مخاطب هاست :)>-

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
از نظر من که ابیگل خیلی هم خوب کشت جول رو :D تازه هنوز جای زجرکش کردن بیشتر هم داشت:D
این از اون دست نظراته اغراق امیز که شدیدا بوی فن بوئیسم میده :D و من تا قیام ال مهدی این نظرو نمیپیذرم که واقعی باشه:D باز دم‌مازیار گرم اومد اعتراف کرد اگه الی رو میکشتن من nd به اتیش میکشیدم :D از این که نظرات و احساسات واقعیتونو بیان کنید نترسید ! بیان کردن احساس ربطی به ضعف فنی داستان و .. نداره واقعا و کلا این نگاه صفر و صدی اشتباهه ! البته منظورم شما نیستی کلا میگم . شایدم شما واقعا نظر و احساس شخصیت این باشه.
اینم یه فن مید پشم سوز واسه داغداران جول:D :
152733

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
اول از همه بگم جویل در کنار گوردون فریمن و مکس پین یکی از 3 شخصیت محبوب من توی دنیای بازی ها بود که به فنا رفت(این از این :D)
من فک میکنم مهمترین دلیلی که دوستان حال نکردن با داستان، اینه که با داستان بازی به صورت پرداخت رایج تو یه بازی برخورد کردن.....در صورتی که نیل تو tlou2 داستانی رو ساخته و پرداخته کرده تو بازیها ما شبیهشو ندیدیم(یکی دو مورد هست ولی نه در این شدت و غلظت)

تو داستان همه بازیها شخصیتی که ما کنترلش میکنیم، یا مشخصات یه قهرمان رو داره یا با توجه به چالش هایی که با اون کرکتر رد میکنیم و هر بار حس غلبه و پیروزی بهمون دست میده طبیعتا کرکتر برامون قهرمان هم نشه یه فرد برتر جلوه میکنه
این ویژگی ولی لزوما در سینما در این اندازه نیس

حالا نیل خواسته تو tlou2 شما یه روایت رو از زوایای مختلف ببینید و سعی کرده از هیچ کس قهرمان نسازه.......چه جویلی که قهرمان شماره 1 بود برای خیلی ها ولی مرد چه الی که خیلی ناتوان و زجر دیده بود و چه ابی که بخاطر انتقام همه چیزشو از دست داد و بدبخت شد عملا

+

در کل بنظرم اگر از اون نگاه بنظرم من سنتی داستان پردازی تو دنیای بازیها که مبتنی بر قهرمان و ضدقهرمان هست خارج بشین و داستان و روایت رو کمی متفاوت ببینید خواهین دید که داستان و همه چیش سر جای خودش نشسته و حتی اگر ابی رو هم دوست نداشته باشین بتونین چرایی کارش رو بفهمین و باهاش ارتباط برقرار کنید
خیلی ریسک گنده ای کرد نیل......خیلی و بنظر من بهترین بازی هم برای این ریسک کردن همین tlou بود چون هم شخصیت پردازی ها قویه و هم همه دنبال داستان بازی هستن و هم پروداکشن ولیو و اعتبار بازی کمک میکنه به این نوع پرداخت

امیدوارم در اینده هم رو داستان سرایی صنعت بازی تاثیر بذاره این بازی و اون نگرش سنتی قهرمان /ضد قهرمان رو تغییر بده

.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
اول از همه بگم جویل در کنار گوردون فریمن و مکس پین یکی از 3 شخصیت محبوب من توی دنیای بازی ها بود که به فنا رفت(این از این :D)
من فک میکنم مهمترین دلیلی که دوستان حال نکردن با داستان، اینه که با داستان بازی به صورت پرداخت رایج تو یه بازی برخورد کردن.....در صورتی که نیل تو tlou2 داستانی رو ساخته و پرداخته کرده تو بازیها ما شبیهشو ندیدیم(یکی دو مورد هست ولی نه در این شدت و غلظت)

تو داستان همه بازیها شخصیتی که ما کنترلش میکنیم، یا مشخصات یه قهرمان رو داره یا با توجه به چالش هایی که با اون کرکتر رد میکنیم و هر بار حس غلبه و پیروزی بهمون دست میده طبیعتا کرکتر برامون قهرمان هم نشه یه فرد برتر جلوه میکنه
این ویژگی ولی لزوما در سینما در این اندازه نیس

حالا نیل خواسته تو tlou2 شما یه روایت رو از زوایای مختلف ببینید و سعی کرده از هیچ کس قهرمان نسازه.......چه جویلی که قهرمان شماره 1 بود برای خیلی ها ولی مرد چه الی که خیلی ناتوان و زجر دیده بود و چه ابی که بخاطر انتقام همه چیزشو از دست داد و بدبخت شد عملا

+

در کل بنظرم اگر از اون نگاه بنظرم من سنتی داستان پردازی تو دنیای بازیها که مبتنی بر قهرمان و ضدقهرمان هست خارج بشین و داستان و روایت رو کمی متفاوت ببینید خواهین دید که داستان و همه چیش سر جای خودش نشسته و حتی اگر ابی رو هم دوست نداشته باشین بتونین چرایی کارش رو بفهمین و باهاش ارتباط برقرار کنید
خیلی ریسک گنده ای کرد نیل......خیلی و بنظر من بهترین بازی هم برای این ریسک کردن همین tlou بود چون هم شخصیت پردازی ها قویه و هم همه دنبال داستان بازی هستن و هم پروداکشن ولیو و اعتبار بازی کمک میکنه به این نوع پرداخت

امیدوارم در اینده هم رو داستان سرایی صنعت بازی تاثیر بذاره این بازی و اون نگرش سنتی قهرمان /ضد قهرمان رو تغییر بده

.
سوالی که برام پیش اومد اینه که الان جیمز ساندرلند سایلنت هیل 2 هم تو همین قضیه قهرمان و ضد قهرمان قرار می گیره ؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار

فقط نکته اینه که ما اونجا نمیتونیم ابیگل رو درک کنیم چون اول بازی هست و هیچ شناختی نداریم ازش
البته دلیلشم اینه سازنده میخواد اون حس تنفر و انتقام توی پلیر فوران کنه و اون صدا که توی گوش الی بود رو پلیر با گوش خودش حس کنه.

شما اگه از دید یه کسی که هیج کدوم رو نمیشناسه نگاه کنی قطعا ابیگل حق داشته.

نصف کشور رو بری که برسی به نجات بشریت (اونم وقتی که داری پولتو میگیری برای این کار)

بعد برسی یهو بگی بشریت به تخم چپ چشمم:D
چرا چون وابسته شدی خوب به درک که وابسته شدی بشریت مهم تر یا وابستی توی پیرمرد به یه دختر دیگه

بعدم بزنی کل فایرفلای و تنها پزشک و امید بشریت رو از بین ببری
بری مثل احمق ها توی کمپ زندگی کنی.

من اونجا که فهمیدم پدرش تنها پزشک بشریت بوده که میتونسته روی الی و واکسن کار کنه و جول اونو کشته به تف انداختم رو کله جول مثل همون آب دهنی که اول بازی منی انداخت رو هیکل جول.
دیگه این خیلی افراطی بود ،،، منم بودم اونجا وقتی دارن تنها کسم رو بدون اینکه خودشم بدونه میکشن ، واکنشم همین بود ، زارت ، زارت وایسم بیرون اتاق عمل جسد عزیزم رو بهم بدن ،، بگن خوشحال باش ، بشریت نجات پیدا کرد ... بشریت به تخم چشم چپم .... تازه اگه فرض بگیریم واقعا تئوری هاشون در واقعیت عمل میکرد

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
حالا نیل خواسته تو tlou2 شما یه روایت رو از زوایای مختلف ببینید و سعی کرده از هیچ کس قهرمان نسازه.......
این که یه موضوع کاملا مشخصه و به نظرم‌نیازی به واکاوی نداره ! دقیقا هدف نویسنده همین بوده و من خودم اینو یه ساختار شکنی قوی میدونم و ازش استقبال میکنم . اما تو همچین ساختار شکنی گسترده و ریسک پذیری نیازمند شخصیت پردازی های به مراتب قوی تر از شخصیت پردازی مثل abby هستیم . یه کاراکتری قراره بیاد نزدیک به نصف بازی رو در اختیار بگیره و قهرمان نسخه قبل رو لت و پار کنه . داداشش رو کور کنه و دست الی رو بشکنه ! تو همچین سناریویی باید شخصیت پردازی کاراکتر تازه ورود به داستان به قدری بی نقص و قدرتمند باشه که مخاطب این حس تردید و دوگانگی به شکل واضحی توش هویدا بشه و بتونه اون دید برون گرای قصه رو به دست بیاره . اتفاقی که در مورد abby به نظر من و مخالفان شخصیتش نمی افته .
فقط یه سوال شخصی از خودت دارم و دوست دارم نظرتو بدونم ! به نظرت اگه تو پارت سوم پسر هر یک از این ادمایی که الان تو داستان برای ما اهمیتی نداشتن و توسط abby و الی کشته شدن . بیان سراغشون و انتقامشونو بگیرن بازم باید دیدمون نسبت به این دو نفر عوض کنیم و این چرخه الی هذا در دنیای بازی ادامه داشته باشه ؟ بحث تغییر دید نیست . بحث اینه که شخصیتی که وارد این چرخه میشه کی هست و بتونه یه دید حق به جانب به مخاطب ارائه بده که دیدشو عوض بکنه . خیلی ها میگن بابای abby کشته شده . خوب ؟ جون بابای abby واسه ادمیزاد بود جون این دوست بدبخت و بچه تو شکمش که کشته شد واسه حیوون ؟ :D جون الی که کسی ازش سوال نکرده بود ممکنه بمیری چی ؟ حتی دیالوگ های رد وبدل شده بین مارلین و دکتر به علاوه دیالوگ های رد و بدل شده بین abby و دکتر ! نشون دهنده شخصیت خاکستری دکتر قصه ما هست . حالا مشکل از کجا شروع میشه ؟ از اونجایی که نویسنده بهونه کشتن جول رو اتفاقات نسخه اولی میدونه که تمامی‌مخاطبین ازش رضایت داشتن .
152783
الی مثل دختر جول بوده و باید نجاتش میداده . من واسم‌جالبه یه سری از بچه هارو نظراتشونو میخونم و با سال ۲۰۱۳ قیاس میکنم . اونموقع همشون راضی بودن هم الی رو نجات دادن و هم دکتر و پرستارا رو سوزوندن:D الان یهو فهمیدن ای وای چه کار بدی کردن بنده خدا abby و باباش :D
اینم جمعیتی که ۸۰ درصدشون به غیر چند نفرشون بیگناه و با ذات خوب بودن و abby به چخ دادشون و رفته پی کارش :D
20200709_144906.jpg
در واقع اونقدر که abby خون ریخت و باعث کشتار شد جول یک صدمشم انجام نداد و فقط دختری رو نجات داد که نه از خودش و نه الی اجازه ای بابت امکان مرگ الی گرفته نشده ! حالا با تمام این اوصاف دم اونایی که حق رو به abby دادن گرم . من مشکلی ندارم ولی به شرطی که سال ۲۰۱۳ هم‌ حقو به جول و نجات الی نمیدادن ! فقط در این صورت من میپذیرم که طرف کلا با جول زاویه داشته و حرص ازش داشته که مرتیکه چیکار میکنی چرا نجات دادی الی رو و صحنه شکنجه کردن جول داشته لذت میبرده که به سزای عملت برس! ولی میبینم یه سری میان اینجا الان تازه منقلب شدن :D این بوی فن بوئیسم و تعصب میده :D از اونطرف یه سری فن ها مثل مازیار منطقی تر هستن میان میگن اگه الی رو میکشت دیگه منم حالم به هم میخورد و به اتیش میکشیدم ناتی رو ! این نشون میده abby برای خیلی ها نتونسته جای الی و جول رو پر کنه که هیچ ، باهاش زاویه دارن و نمیتونن از کنترل کردنش تو نصف بازی لذت ببرن . یه دو دو تا چهارتای سادست که خیلی پیچیده نیست واقعا .

p s : راهکار های بهتر پذیرفتن شخصیت abby هم بارها بهش اشاره شده . یا باید همون داستان دیگه ای که نیل بهش اشاره کرد و یکی از ایدههاشونم بوده بهونه انتقام abby میشد . یعنی کشتن بابای abby توی دوران خیلی قبل تر و توی یه راهزنی و یه شخصیت کاملا سفید و بیگناه که جول میکشه ! این اتفاق باعث میشه احساسات و اندینگ ‌نسخه اول هم برای بخش زیادی از فن ها زیر سوال نره. و هم بتونن به کاری که توش دخیل نبودن و ازش راضی نبودن فکر کنن و جول رو محکوم به مجازات بدونن .نه اتفاقی که تو نسخه اول خیلی ها ازش راضی بودن . یا کلا باید سازه و استراکچر پلات های داستان عوض میشده . تا مخاطب بیشتری بتونن با abby ارتباط برقرار کنن .

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اینم جمعیتی که ۸۰ درصدشون به غیر چند نفرشون بیگناه و با ذات خوب بودن و abby به چخ دادشون و رفته پی کارش :D

مردن اینا چه ربطی به ابی داشت ؟؟؟ تقصیر ابی بود آیزاک میاد به جزیره حمله می‌کنه و میخواد تا آخرین نفر سرافیت ها رو بکشه و نسل کشیشون کنه ؟؟؟
ابی به منی میگه تف بنداز رو جوئل ‌....

همشون مقصر بودن ، امثال نورا ، جوردن ، مل، ده ها برابر بدتر از ابی بودن ... مثلا مل با انداختن تقصیر ها گردن ابی و سرزنش کردنش ،، گناهش و تقصیراتش کم میشد ،،،؟؟ باز ابی کاری که کرده بود رو قبول کرده بود و گناهش رو به دوش میکشید

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
مردن اینا چه ربطی به ابی داشت ؟؟؟ تقصیر ابی بود آیزاک میاد به جزیره حمله می‌کنه و میخواد تا آخرین نفر سرافیت ها رو بکشه و نسل کشیشون کنه ؟؟؟
ابی به منی میگه تف بنداز رو جوئل ‌....

همشون مقصر بودن ، امثال نورا ، جوردن ، مل، ده ها برابر بدتر از ابی بودن ... مثلا مل با انداختن تقصیر ها گردن ابی و سرزنش کردنش ،، گناهش و تقصیراتش کم میشد ،،،؟؟ باز ابی کاری که کرده بود رو قبول کرده بود و گناهش رو به دوش میکشید
مازیار مغلطه نکن گفتم ۸۰ درصدشون ، ایزاک و دو سه نفر دیگه که هیچ ربطی نداشته . ولی مسئول مرگ ریک و بچه تو شکمش کیه ؟ مسئول مرگ اوون کیه ؟ و باقی دوست هایی که به خاطر انتقام و خونخواهی abby کشته شدن ؟

• Like
Reactions: vaan 2

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
809
نام
رضا
دیگه این خیلی افراطی بود ،،، منم بودم اونجا وقتی دارن تنها کسم رو بدون اینکه خودشم بدونه میکشن ، واکنشم همین بود ، زارت ، زارت وایسم بیرون اتاق عمل جسد عزیزم رو بهم بدن ،، بگن خوشحال باش ، بشریت نجات پیدا کرد ... بشریت به تخم چشم چپم .... تازه اگه فرض بگیریم واقعا تئوری هاشون در واقعیت عمل میکرد
دقیقا دوست عزیز. من خودم بچه دارم قشنگ اون حس جول تو شماره یک رو میفهمم. دقیقا بشریت به درک. صد سال نمیخوام درست شه . طرف خودش حاظر نبود اگه دخترش هم همونجور بود از جون دختر خودش بگذره بعد بیاد مال یکی دیگه رو بکشه برای نجات بشریت. جول به سگ که یارو رو کشت . اتفاقا کیف کردم که یارو رو فنا داد. همونطور که مرگش برام تو شماره دو غم انگیز بود.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
این بازی لامصب چرا هرچی بیشتر می‌گذره، تأثیرش روی من بیشتر میشه؟! :(

zl1c_m.jpg

هی می‌خوام بشینم دور دوم رو شروع کنم، ولی تحمل خیلی از صحنه‌های بازی رو ندارم. :(

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
مازیار مغلطه نکن گفتم ۸۰ درصدشون ، ایزاک و دو سه نفر دیگه که هیچ ربطی نداشته . ولی مسئول مرگ ریک و بچه تو شکمش کیه ؟ مسئول مرگ اوون کیه ؟ و باقی دوست هایی که به خاطر انتقام و خونخواهی abby کشته شدن ؟
خودشون ،،، مل مثل مف ابی رو می‌فروخت ...

اوون خیلی مخالف انتقام بود ، اونجا چی کار میکرد ... چرا جلوی ابی رو نگرفت ، مثل لو ؟ چرا گفت زودتر تمومش کن تا فلنگ رو ببندیم

اینها مثل این میمونه که بگیم مرگ یارا و مادرش هم تقسیر ابی بود ،، چون رفت نجاتشون داد ...

اون کسی که مل رو کشت الی بود نه ابی ... قاتل و تقصیراتش رو ول کنیم. و بریم فلسفه ببافیم که ما باید ریشه جرم رو پیدا کنیم نه مجرم رو :D:-??

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
خودشون ،،، مل مثل مف ابی رو می‌فروخت ...

اوون خیلی مخالف انتقام بود ، اونجا چی کار میکرد ... چرا جلوی ابی رو نگرفت ، مثل لو ؟ چرا گفت زودتر تمومش کن تا فلنگ رو ببندیم

اینها مثل این میمونه که بگیم مرگ یارا و مادرش هم تقسیر ابی بود ،، چون رفت نجاتشون داد ...

اون کسی که مل رو کشت الی بود نه ابی ... قاتل و تقصیراتش رو ول کنیم. و بریم فلسفه ببافیم که ما باید ریشه جرم رو پیدا کنیم نه مجرم رو :D:-??
واقعا اینجوریه نظرت ؟ :D پس لطف کن واسه بابای abby هم همینجوری فک کن . بیخود کرد زوری و بدون اجازه میخواست الی رو بکشه و بعدم رو جول چاقو کشید ! نمی کرد این کارارو زنده میموند و abby هم بی بابا نمیشد :D بعد چرا واسه اندینگ بازی و کلی اتفاقت دیگه باید فلسفه ببافیم ، ولی واسه شخصیت هایی که abby به خاطر انتقامش به کشتن داده فلسفه نبافیم ؟ :|

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
واقعا اینجوریه نظرت ؟ :D پس لطف کن واسه بابای abby هم همینجوری فک کن . بیخود کرد زوری و بدون اجازه میخواست الی رو بکشه و بعدم رو جول چاقو کشید ! نمی کرد این کارارو زنده میموند و abby هم بی بابا نمیشد :D
خوب همین طوری فکر میکنم ،به نظرم خود نیل هم میخواد ما اینطوری فکر کنیم ... و تاریکی و خود خواهی های بشر رو روبروی هم قرار میده ...

چیزی که بازی از ما میخواد اینه که به عنوان قاضی و هیئت منصفه به بازی نگاه کنیم ،،، نه مثل دادستان و وکیل مدافع

152805

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر