SIE در پی افزودن استدیوها و تقویت تیم های بازیسازی First Party خود است

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
984
نام
Esmaiel
SIE-Ryan_07-01-19.jpg
آقای جیم رایان یکی از مدیران SIE در طی گفتگویی با وبگاه خبری Nikkei ، تایید کرد که SIE در پی تقویت تیم های بازیسازی خود و همچنین افزودن استدیوهایی جدید می باشد . ایشان همچنین ضمن تاکید بر این موضوع به این نکته اشاره کردند که با ورود کمپانیهای جدیدی همچون Google به صنعت بازیسازی " محتوای انحصاری بیش از هر موقع دیگری اهمیت پیدا کرده است "
ایشان در ادامه افزودند که:
" نگاه و منش تازه ای که کمپانیهای جدید به صنعت بازیسازی می آورند چیزی است که ما با آغوشی باز پذیرای آن هستیم " . " ما یک کمپانی با تجربه 25 ساله در این صنعتیم و در طی این سالها دارایی های با ارزشی به مجموعه خود اضافه کرده ایم [ و اضافه خواهیم کرد ] "

نظر شما در این رابطه چیست ؟

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
خدا خیرت بده
باعث شدی من بعد از 2-3 سال یه سر به کتابهای دانشگام بزنم :D:D:D:D:D
و البته پستت وادارم کرد یه سری تحقیقات در مورد بحث ارزش برند و روش های ارزش گذاری اون انجام بدم.
این لینکی گذاشتی و البته قبلا هم دیده بودم مربوط به یه گروه تحقیقاتی به نام Kantar Group هست که کارشون تحقیق در خصوص بررسی رسانه های اجتماعی، اثربخشی تبلیغات، رفتار مصرف کننده و خریدار و افکار عمومی و کلا تجزیه و تحلیل داده های این تیپی هست که می شه ازشون جهت ارزش گذاری برندها استفاده کرد.
البته مدلهای مختلفی برای ارزش گذاری برندها وجود داره که شاید معروفترینشون مدل اینتربرند (یا همون فایننشال ورد) باشه
بر اساس این مدل :
اختلاف میان سودهای یک نام تجاری و سودهایی که اساساً باید آن محصول بدون هیچ نام تجاری مشهوری به دست بیاورد را سودهای خالص خاص نام تجاری گفته می شود. همچنین فایننشال ورد یک ضریب محاسبه شده را با توجه به توانایی نام تجاری به کار گرفت. حاصل ضرب این دو، ارزش نام تجاری است. اینتر برند ارزش نام تجاری را از طریق ضرب تفاوت سودهای نام تجاری در یک ضریب ارزیابی کرد. این ضریب به وسیله تشخیص عامل هایی که طبق نظر اینتربرند توانایی نام تجاری را مشخص می کند، به دست می آید.
اینتربرند ضریبی را با نام "توانایی نام تجاری" جهت برآورد ارزش نام تجاری، محاسبه می کند. این ضریب ترکیبی از هفت عامل زیر است:
1- رهبری: یک نام تجاری بانفوذ، بسیار با ثبات است و ارزش های بسیاری نسبت به نام های تجاری دیگر که سهم بازار کمتری دارند، را داراست.
2- ثبات و پایداری: نام تجاری که در طول زمان از درجه وفاداری بالای خریداران برخوردار هستند، بیشترین نمره را در این فاکتور به دست می آورند.
3- بازار: یک نام تجاری با ثبات، در بازاری که در حال رشد است، با ورود رقبای بسیار، بیشترین امتیاز را داراست.
4- بین المللی: نام های تجاری فعال در بازارهای جهانی ارزش بیشتری را نسبت به نام های تجاری ملی و منطقه ای دارند. البته، تمام نام های تجاری توانایی مواجهه با موانع و حصارهای ملی و فرهنگی را ندارند.
5- روند: توجه نام های تجاری به این که به روز و مناسب برای مصرف کننده باشند ارزش آنها را افزایش می دهد.
6- پشتیبانی و حمایت: نام های تجاری که از پشتیبانی (و به نوعی خدمات پس از فروش) برخوردارند می بایست از آنهایی که فاقد چنین فاکتوری هستند،ارزش بیشتری داشته باشند. البته کمیت و کیفیت این خدمات و پشتیبانی ها نیز باید مد نظر باشد.
6- حفاظت: قدرت و وسعت قوانین حمایتی از نام تجاری (قانون انحصار) یک عامل مهم و حساس در ارزش- گذاری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یه سر به این لینک مراجعه کنید

حالا گذشته از بحث ارزش برند تا این لحظه 57.4 درصد بازار کنسول ها دست سونی هست (با توجه به فروش 100 میلیون دستگاه PS4) حدود 23 درصد دست مایکروسافت(40 میلیون فروش x1) و 19.6درصد هم دست نینتندو (34 میلیون دستگاه فروش سوئیچ)البته این آمار تقریبی هست و قطعی نیست از طرفی نیتندو سوئیچ کنسول نسل نهمی نیتندو به حساب میاد و ps4 و x1 نسل هشتمی اگه سوئیچ رو از نسل هشتم حذف کنیم آمار تغییر می کنه.از طرف دیگه ps4 حدود 2.5 برابر بیشتر از x1 فروش داشته و طبق آمار PSN سال گذشته به تنهائی از کل بخش اکس باکس و نیتندو درآمد بیشتری داشته
در حال حاضر برند پلی استیشن سهم بزرگی از بازار رو در اختیار داره و این خودش به بزرگ شدن برند می تونه خیلی کمک کنه اگر پارامترهای مدلی که اینتربرند ازش استفاده می کنه رو هم معیار قرار بدیم به نظر شما برند اکس باکس بزرگتره یا پلی استیشن؟

عذر می خوام من این کامنت شما رو چون در حال نوشتن پست بودم ندیدم
چیزی که من در این امار میبینم قرار گیری برند XBOX در رتبه فکر کنم 87 بود و چیزی به اسم سونی اصلا توی لیست 100 برند هم نبود
دقت کن خوده سونی هم توی لیست نیست چه برسه به پلی استیشن که یکی از بخش های سونی هست ولی XBOX با رتبه 87 به لیست 100 تایی ها رسیده

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
چیزی که من در این امار میبینم قرار گیری برند XBOX در رتبه فکر کنم 87 بود و چیزی به اسم سونی اصلا توی لیست 100 برند هم نبود
دقت کن خوده سونی هم توی لیست نیست چه برسه به پلی استیشن که یکی از بخش های سونی هست ولی XBOX با رتبه 87 به لیست 100 تایی ها رسیده
متوجه هستم منتها معیار انتخاب Kantar Group نمی دونم چی بوده.گرچه قطعا اونا هم مدل خودشون رو دارن

• Like
Reactions: X B I T B

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
این تب خرید استادیوها به زودی فروکش میکنه ولی اگر واقعا عملی بشه و صرفا جنبه تیتر خوردن و تبلیغاتی نداشته باشه، متضرر اصلیش کل صنعت گیمه به ویژه کنسول گیمینگ
اینکه این دو بزرگوار (سونی و مایکروسافت) دنبال خرید استادیوهای تاپ یا رو به رشد هستن باعث میشه ما در آینده شاهد دو دستگی عرضه بازیها بشیم و نتیجش گیج شدن مخاطب میشه.
به این صورت که بازیهای با کیفیت، (قالبا) یا در انحصار ps هستن یا xb . گیمرها هم مجبور میشن دو کنسول + دو پک لوازم جانبی + دو عدد اشتراک و... بخرن تا بتونن تمام بازیهای خوب رو تجربه کنن. که خب این برای خیلی ها مقدور نیست.
واکنش بازار به این موضوع پناه بردن به یه پلتفرم قابل اعتماد تره که هم بخشی از سبک زندگیشه و هم میتونه نیازهای گیمینگش رو (تا حدی) برطرف کنه و اون پلتفرم مقصد pc هست.
بازیها و استادیوهای انحصاری و فرست پارتی تا حدی خوبن که بتونن یه فضای رقابتی بین کمپانیها ایجاد کنن و نتیجش بشه پیشرفت صنعت گیم که اینطوری هم عرضه کننده و هم مصرف کننده بهرش رو خواهند برد.
ولی به نظر من اگر بیش از اندازه باشه، نتیجه برعکس خواهد داشت.

• Like
Reactions: X B I T B

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,524
امیدوارم بازیای لانچ این نسل مثل نسل قبل نباشه!
exclusive lineup
لاین آپ قوی ای داره نسل جدید ، حتی با حذف بعضی موارد . برای لانچ هم همچنین .
✅God of War 2
✅Horizon 2
✅New inFamous
✅Uncharted 5
✅Spider-Man 2
✅Days Gone 2
✅New Ratchet & Clank
✅Gran Turismo 7
✅Final Fantasy VII Remake Part 2 خود اسکوار اگه زیرش نزنه !
✅Bloodborne 2
✅New Killzone
✅LittleBigPlanet 4

آخرین ویرایش:

Play4Fun_0

کاربر سایت
May 2, 2019
397
این تب خرید استادیوها به زودی فروکش میکنه ولی اگر واقعا عملی بشه و صرفا جنبه تیتر خوردن و تبلیغاتی نداشته باشه، متضرر اصلیش کل صنعت گیمه به ویژه کنسول گیمینگ
اینکه این دو بزرگوار (سونی و مایکروسافت) دنبال خرید استادیوهای تاپ یا رو به رشد هستن باعث میشه ما در آینده شاهد دو دستگی عرضه بازیها بشیم و نتیجش گیج شدن مخاطب میشه.
به این صورت که بازیهای با کیفیت، (قالبا) یا در انحصار ps هستن یا xb . گیمرها هم مجبور میشن دو کنسول + دو پک لوازم جانبی + دو عدد اشتراک و... بخرن تا بتونن تمام بازیهای خوب رو تجربه کنن. که خب این برای خیلی ها مقدور نیست.
واکنش بازار به این موضوع پناه بردن به یه پلتفرم قابل اعتماد تره که هم بخشی از سبک زندگیشه و هم میتونه نیازهای گیمینگش رو (تا حدی) برطرف کنه و اون پلتفرم مقصد pc هست.
بازیها و استادیوهای انحصاری و فرست پارتی تا حدی خوبن که بتونن یه فضای رقابتی بین کمپانیها ایجاد کنن و نتیجش بشه پیشرفت صنعت گیم که اینطوری هم عرضه کننده و هم مصرف کننده بهرش رو خواهند برد.
ولی به نظر من اگر بیش از اندازه باشه، نتیجه برعکس خواهد داشت.
با حرفت موافقم به جز اون تیکه واکنش بازار ...

اگه درست فهمیده باشم منظورت اینه که یه عده میان سمت pc در حالیکه اینطور نیست چون pc عموما بازیهای مولتی پلتفرم روش هست (به جز سبکهایی که مخصوص pc هست مثل استراتژیک و البته ایکس باکس تو این نسل) که خُب با داشتن هر کدوم از کنسول ها میتونه هم مولتی پلتفرم رو بازی کنه هم انحصاری های کنسولی که داره، پس بازم دلیلی برای خرید pc نیست (مگر بحث کیفیت اجرای مولتی پلتفرم یا بازیهایی که بیشتر مناسب pc هست باشه که اونم هر کسی حتی خود خارجی ها توانایی خرید pc های high end رو ندارن)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
exclusive lineup
لاین آپ قوی ای داره نسل جدید ، حتی با حذف بعضی موارد . برای لانچ هم همچنین .
✅God of War 2 (اینو ضربدر نمیزنم چون قطعا رخ میده... ولی بعید میدونم عنوان لانچ شه...)
✅Horizon 2
✅New inFamous
❌Uncharted 5 (اینو فکر کنم پرونده شو خود ناتی داگ بست، و این که کلا اینا آدمایی نیستن که زیاد یه فرنچایز رو کش بدن، پتانسیل به فرنچایز جدید خیلی بیشتر از کش دادن آنچارتده)
❌Spider-Man 2 (برا لانچ که بعیده، و بازم یحتمل اینسومنیاک یه بازی دیگه بسازه بعد برگرده سر این)
❌Days Gone 2 (بعید میدونم ادامه شو بسازن... حداقل فروشش خوب بود. ولی خب بازم فکر نکنم پتانسیل فرنچایز دنباله دار شدن رو داشته باشه. احتمالا Bend بره سراغ یه IP جدید)
✅New Ratchet & Clank
✅Gran Turismo 7
✅Final Fantasy VII Remake Part 2 خود اسکوار اگه زیرش نزنه !
❌Bloodborne 2 (قبلا زیاد در مورد بعید بودنش بحث شده. لانچ که عمرا، در ادامه هم من حدسم اینه اگه فرام سافتور بخواد برا PS5 انحصاری بزنه بره سراغ یه IP جدید)
❌New Killzone (تو لانچ که شدید بعیده. چون فکر نکنم گوریلا بتونه همزمان رو دو تا بازی نسل نهمی همزمان کار کنه... تو ادامه باز کمتر، ولی من هنوز فکر می کنم Shadow Fall کلا فرنچایز رو کشت)
❌LittleBigPlanet 4 (فکر نکنم مدیا مولکول دیگه برگرده سراغ LBP. یحتمل همون Dreams رو تو طول مدت عمر PS5 پشتیبانی کنن)

یه سری اصلاحات زدم :D
البته خیلی مهم نیست... IP جدید عوضش می زنن

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,524
یه سری اصلاحات زدم :D
البته خیلی مهم نیست... IP جدید عوضش می زنن
UC رو قرار نیست تیم ND کار کنه ، بعد از رفتن بروس درسته پروندش بسته شد ... استودیوی دیگه ای میتونه کار کنه که همکاری نزدیکی هم با ND داره !
کیلزون رو تیم دوم هرمن کار میکنه ، FPS با اصالت سونی نیاز داره برا نسل بعد
مدیا مولکول هم الان بالا توییتشو گذاشتم :D . البته ممکنه برا Dreams باشه .
Bloodborne 2 : اینو بزار برا کنفرانس بحث کنیم در موردش :D
Days Gone 2 : از آگهی استخدامشون اینطور بر میاد که میخوان ادامشو بسازن ، دارن تیمو بزرگ می کنن . منم دوس دارم برن سراغ ip دیگه ای ولی فکر کنم باید بهشون فرصت داد .
Spider-Man 2 : به لانچ میتونن برسن ! ، dev-kit رو خیلی وقته دادن بهشونو زمان تاخیر نسخه اول هم تست کردن .

آخرین ویرایش:

Subject 16

Only fools venture where them spirits tread
کاربر سایت
May 21, 2018
434
نام
Fazel
exclusive lineup
لاین آپ قوی ای داره این نسل ، حتی با حذف بعضی موارد .
✅God of War 2
✅Horizon 2
✅New inFamous
✅Uncharted 5
✅Spider-Man 2
✅Days Gone 2
✅New Ratchet & Clank
✅Gran Turismo 7
✅Final Fantasy VII Remake Part 2
✅Bloodborne 2
✅New Killzone
✅LittleBigPlanet 4
فقط کافیه استارت نسل بعد رو با یدونه تیزر از بلادبورن دو بزنن

• Like
Reactions: .Amirone

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
UC رو قرار نیست تیم ND کار کنه ، بعد از رفتن بروس درسته پروندش بسته شد ، ولی استودیوی دیگه ای میتونه کار کنه که همکاری نزدیکی ای هم با ND داره !
کیلزون رو تیم دوم هرمن کار میکنه ، FPS با اصالت سونی نیاز داره برا نسل بعد
مدیا مولکول هم الان بالا توییتشو گذاشتم :D . البته ممکنه برا Dreams باشه .
Bloodborne 2 : اینو بزار برا کنفرانس بحث کنیم در موردش :D
Days Gone 2 : از آگهی استخدامشون اینطور بر میاد که میخوان ادامشو بسازن ، دارن تیمو بزرگ می کنن . منم دوس دارم برن سراغ ip دیگه ای ولی فکر کنم باید بهشون فرصت داد .
Spider-Man 2 : به لانچ میتونن برسن ! ، dev-kit رو خیلی وقته دادنو زمان تاخیر نسخه اول هم تست کردن .

این که UC رو یه تیم دیگه بزنه.... امممم میشه... ولی نمیدونم خوب میشه یا نه :D
تیم دوم هرمن کیه :D... و این که آره سونی واقعا شوتر FPS میخواد... البته اینا اگه یادم بیاد یه فرنچایزی به نام Resistance داشتن... حافظه ام خوب یاری نمی کنه. ولی یادمه مولتی پلیر گولاخی داشت. اونم می تونن احیا کن
LBP 4 هنوزم بعیده... وقتی یه چیز حرفه ای و پیچیده ای مثل Dreams رو خود مدیا مولکول داره و یه چیز کژوالی مثل ماریو میکر رو نینتندو فکر نکنم LBP4 به صرفه باشه ساختش. نمیدونم شایدم یه چیز بینابین زدن هنوز جواب بده...
آره بذا با رویای BB2 یه چند سال دیگه صبر کنیم... شاید آخرش شد :))
اسپایدرمن میتونه به لانچ برسه، اگه بخوان برسه البته... اینسومنیاک دارایی سونی نیست... خیلی راحت این احتمال هست بازی بعدیشون یه چیز دیگه باشه و اون جوری کلا SM2 میفته یه تایم دیگه... البته اینم مثل GOW2 با اون حجم موفقیت تقریبا اتفاق افتادنش حتمیه

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,524
این که UC رو یه تیم دیگه بزنه.... امممم میشه... ولی نمیدونم خوب میشه یا نه :D
تیم دوم هرمن کیه :D... و این که آره سونی واقعا شوتر FPS میخواد... البته اینا اگه یادم بیاد یه فرنچایزی به نام Resistance داشتن... حافظه ام خوب یاری نمی کنه. ولی یادمه مولتی پلیر گولاخی داشت. اونم می تونن احیا کن
LBP 4 هنوزم بعیده... وقتی یه چیز حرفه ای و پیچیده ای مثل Dreams رو خود مدیا مولکول داره و یه چیز کژوالی مثل ماریو میکر رو نینتندو فکر نکنم LBP4 به صرفه باشه ساختش. نمیدونم شایدم یه چیز بینابین زدن هنوز جواب بده...
آره بذا با رویای BB2 یه چند سال دیگه صبر کنیم... شاید آخرش شد :))
اسپایدرمن میتونه به لانچ برسه، اگه بخوان برسه البته... اینسومنیاک دارایی سونی نیست... خیلی راحت این احتمال هست بازی بعدیشون یه چیز دیگه باشه و اون جوری کلا SM2 میفته یه تایم دیگه... البته اینم مثل GOW2 با اون حجم موفقیت تقریبا اتفاق افتادنش حتمیه
استودیوی هلندیمون Guerrilla یک تیم دوم داره که گسترشش دادن . باهاش آشنا شو ! هالست ، هرمن هالست :D FPS رو داریم .
Resistance رو فراموشش کن ، Insomniac درگیر بازی بزرگیه :D
همیشه یادت باشه LBP و سک بوی آیکون استودیوئه :D و میلیونها نفر مثل من عاشقشن حتی با وجود Dreams
اشکال نداره صبر می کنیم :D
اینسامنیاک ... میخوای میراثی که بجا گذاشتیمو زیر سوال ببری :D

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
رمدی کوچیکه، کلی ایده جذاب داره، انجین خونگی دارن!، سخت کوش هستن و ریسک پذیر :D سونی بخواد ریخت پاش کنه از رمدی بهتر گیرش نمیاد.
✅Uncharted 5
کاری هست با U4 نکرده باشن یا موردی هست با U4 بهش نرسیده باشن؟ :D بنظرم پرونده ش رو ببندن، ندوشنش. مثل جک. برن دنبال اکتشافات بعدی! مثل GG که با هورایزن معادلات رو بهم ریخت :D.

• Like
Reactions: g4mer

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
UC رو قرار نیست تیم ND کار کنه ، بعد از رفتن بروس درسته پروندش بسته شد ... استودیوی دیگه ای میتونه کار کنه که همکاری نزدیکی هم با ND داره !
پارسال توی یکی از تاپیکا گفتم بزودی دلمون برای Uncharted تنگ میشه و دیگه اینکه داستانش تموم شده و اینا سرمون نمیشه...
فک کنم الان کم کم جای خالیش داره حس میشه :D
بازم میگم Uncharted بزرگتر و پرفروشتر از چیزیه که تموم بشه...مثل اینه که مایکروسافت بگه دیگه Halo نمیسازیم.
مثل روز روشنه Uncharted جدید رو با احتمالا شخصیت‌ جدید، از طرف یه استدیوی دیگه میبینیم ولی معلوم نیست کی و کجا!
برم اون پنل ده سالگی رو دوباره ببینم :(

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,524
کاری هست با U4 نکرده باشن یا موردی هست با U4 بهش نرسیده باشن؟ :D بنظرم پرونده ش رو ببندن، ندوشنش. مثل جک. برن دنبال اکتشافات بعدی! مثل GG که با هورایزن معادلات رو بهم ریخت :D.
آره یه کار مونده :D یه کانسپت دادن فنها از کیسی دختر نیتن اون زمان ، نیل خوشش اومد ، کانسپت کیسی با دوستان مدرسه ایش بودو ... اینم قاطی هزار تا عکسه ندارم الان بزارمش ، دختر نیتن در مرحله اپیلوگو نشون داد خون پدرِ پدرسوختش ! توی رگاشه ، حالا اگه این دختر با دوستاش سر یه مسئله ای توی دردسر بزرگی بیفتن ، وظیفه ی نیتن دریک و النا فیشر و همینطور عموی بی مخشه ! که وارد ماجرا بشن . و اینجاست که نیتن میگه Girlllllllllllllllll:D سناریوهای زیادی میشه برای نسخه جدید پیاده کرد ولی مهم اینه که باعث افت در بازی نشه .

• Like
Reactions: Fratos

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر