Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

Falkendrop

کاربر سایت
Feb 9, 2021
4
البته قبل از گنيچرو مبارزه با ashina elite باعث ميشه ديفلكت رو كامل ياد بگيري
من تعجب ميكنم مگه راهي غير از ديفلكت هم براي ashina elite وجود داره؟
ضمن اينكه خود گنيچرو فاز اول و دومش رو براحتي با ضربه متعدد ميشه پوسچرش رو پر كرد فقط وقتي way of tomoe هست يكم چالش داره

و كلا براي باسهاي انسانش mikiri counter مهمترين راه بود و بعدش ديفلكت.

قطعا سخترين باس هم ishin بود

و lady butterfly و gaurdian ape هم واقعا چالشي بودن

براي من كاملترين بازي نسل تو زمينه فايت با كاتانا بود و اميدوارم الدن رينگ هم از همين سبك مبارزه بيشتر استفاده كنه تا سبك سولزها و بلادبورن.

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
البته قبل از گنيچرو مبارزه با ashina elite باعث ميشه ديفلكت رو كامل ياد بگيري
من تعجب ميكنم مگه راهي غير از ديفلكت هم براي ashina elite وجود داره؟
ضمن اينكه خود گنيچرو فاز اول و دومش رو براحتي با ضربه متعدد ميشه پوسچرش رو پر كرد فقط وقتي way of tomoe هست يكم چالش داره

و كلا براي باسهاي انسانش mikiri counter مهمترين راه بود و بعدش ديفلكت.

قطعا سخترين باس هم ishin بود

و lady butterfly و gaurdian ape هم واقعا چالشي بودن

براي من كاملترين بازي نسل تو زمينه فايت با كاتانا بود و اميدوارم الدن رينگ هم از همين سبك مبارزه بيشتر استفاده كنه تا سبك سولزها و بلادبورن.
با دی ال سی اخری یکم ایشین سختر هم شده گنیچیرو هم همینطور حرکات اضافی دارن ولی کلا بنظرم جغد تو خاطرات گذشته باهاش مبارزه میکنی سختر هست از ایشین . غول اتشی یکدست هم خیلی خره

آخرین ویرایش:
  • Love
Reactions: Falkendrop

Yasin_azh

کاربر سایت
Aug 11, 2020
126
دوستان ترتیب رفتن به مناطق بازی مهمه؟
فکر نمی‌کنم. چونکه مثلا شما میتونی اول بری سراغ corrupted monk که راحتتره و بعدش که memoryش رو بدست آوردی و Physical attributes رو تقویت کردی، بیای سراغ ape. هرچند اگر اشتباه نکنم خود بازی ape رو زودتر سر راهت قرار میده.
البته گاهی وقتها هم بازی مجبور میکنه به مناطق خاصی بری، مثلا اگر درست یادم مونده باشه بعد از اینکه باسهای منطقه sunken valley از بین رفتن، فقط میتونی برگردی به ashina Castle.

• Like
Reactions: db07

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
سکیرو تنها بازی میازاکیه که لم داره و اگه شما لم بازی رو یاد بگیرید خیلی براتون راحت میشه میازاکی تا قبل از سکیرو بازیاش همیشه تکنیکی بود و هر دشمنی رو مثلا تو دارک سولز باید با یه تکنیک می زدی ولی اینجا همه چیز به مهارت دیفلکت کردنتون بستگی داره اگه دیفلکت کردن رو درست یاد بگیرید بازی خیلی راحت میشه براتون بازی کلا یه حالت گیمر پسند تری از عناوین قبلی میازاکی به خودش گرفته و دیگه خبری از مکانیک های نسبتا پیچیده کار تو دارک سولز ها نیست دیگه نه خبری از سلاح ها و کاراکتر های متفاوته نه خبری از آرمور و سپر و کلی مکانیک دیگه
فقط روی دیفلکت کردنتون کار کنید
تنها نکته منفی بازی به نظرم اینه که بسیاری از اسکیل ها کارایی لازم رو ندارن و تقریبا بی استفاده هستند فقط میکیری کانتر اسکیل واقعا مورد نیازتون هست

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
دوستان ترتیب رفتن به مناطق بازی مهمه؟
ترتیب خاصی نداره ولی اگر روی اصول خاصی بری زودتر تموم میشه مثلا بعضی جاها اگر همینجوری بری به بن بست میخوری برمیگردی یکاری میکنی تا راحت باز بشه البته اگر پایان خاصی مد نظرت باشه اره صد درصد یکسری کار خاص باید بکنی که هم تو تایپیک هست هم تو نت سرچ بکنی به فارسی توضیح کامل داده شده ولی در کل بار اول منکه راحت رفتم تجربم زیاد شد بار دوم مدت زمان بازی به نصف کاهش پیدا کرد
دوستان در ضمن خیلی از باس ها راه فرار داره اگر دیدید خیلی باسی رو مختون رفت نه دسته بشکنید نه بازی را پاک کنید تو نت سرچ بزنید راه دررو یا ساده زدن باس ها پیدا میشه ولی کلا این بازیها لذتش به یکم سختی کشیدنش هست دیگه

• Like

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,505
ترتیب خاصی نداره ولی اگر روی اصول خاصی بری زودتر تموم میشه مثلا بعضی جاها اگر همینجوری بری به بن بست میخوری برمیگردی یکاری میکنی تا راحت باز بشه البته اگر پایان خاصی مد نظرت باشه اره صد درصد یکسری کار خاص باید بکنی که هم تو تایپیک هست هم تو نت سرچ بکنی به فارسی توضیح کامل داده شده ولی در کل بار اول منکه راحت رفتم تجربم زیاد شد بار دوم مدت زمان بازی به نصف کاهش پیدا کرد
دوستان در ضمن خیلی از باس ها راه فرار داره اگر دیدید خیلی باسی رو مختون رفت نه دسته بشکنید نه بازی را پاک کنید تو نت سرچ بزنید راه دررو یا ساده زدن باس ها پیدا میشه ولی کلا این بازیها لذتش به یکم سختی کشیدنش هست دیگه

من فقط برای اون Demon of Hatred از راه دررو استفاده کردم .....واقعا رو اعصاب بود با بقیه خیلی حال کردم. نمیدونم باگش حل شده یا نه اما دررو باحالی داشت

• Like
Reactions: farzad_angel

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
دوستان ی جا خوندم که برای درمان این بیماری باید ایتم Dragon’s Blood Droplet رو به لیدی اما بدم,این ایتم رو چه موقع باید بدمش به لیدی؟تازه اون باسی که سوار اسب هست رورد کردم

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,505
دوستان ی جا خوندم که برای درمان این بیماری باید ایتم Dragon’s Blood Droplet رو به لیدی اما بدم,این ایتم رو چه موقع باید بدمش به لیدی؟تازه اون باسی که سوار اسب هست رورد کردم

هر وقت پیدا کردی

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
من فقط برای اون Demon of Hatred از راه دررو استفاده کردم .....واقعا رو اعصاب بود با بقیه خیلی حال کردم. نمیدونم باگش حل شده یا نه اما دررو باحالی داشت
بعد از اپدیت اخری من یکبار رفتم هنوز میشد واقعا دیوونه است باسش ولی خیلی ها اصلا تجربه نمیکنن چون راه رسیدن به باس هم خودش سخته گذشته جغد هم خیلی ها نمیدونند و نمیرند

• Like
Reactions: mac man

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
دوست عزیز هنوز اول راهی یک چیزی هست شبیه پولک بلوری تو بازی اما زیاد نیست هر وقت مریضی زیاد شد تو بازی شانست تو بازی کم میشه یکی از اینا را استفاده کنی مریضی از بین میره همون میدان مبارزه با اسب به سمت بالا که میره پیش فروشنده بری یکی برای فروش داره هم فروشنده ها بهت میدن هم تو بعضی از جاهاتو بازی هست

• Like

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
دوست عزیز هنوز اول راهی یک چیزی هست شبیه پولک بلوری تو بازی اما زیاد نیست هر وقت مریضی زیاد شد تو بازی شانست تو بازی کم میشه یکی از اینا را استفاده کنی مریضی از بین میره همون میدان مبارزه با اسب به سمت بالا که میره پیش فروشنده بری یکی برای فروش داره هم فروشنده ها بهت میدن هم تو بعضی از جاهاتو بازی هست
داخل سایت گیمفا این رو نوشته بود:
فقط در زمانی که واقعاً قصد دارید خط داستانی کاراکترهای بیمار را ادامه دهید، از این آیتم استفاده کنید.
الان این ایتم رو بخرم و بدم به لیدی اما دیگه این بیماری کلا برای همه درمان میشه یا مثلا الان اول بازی هستم فقط پیرمرد مجسمه ساز و چند تا فروشنده ای که دیدم درمانمیشن؟
این سوال رو هم جواب بدید ممنون میشم:
unseen aid چطور درصدش زیاد یا کم میشه؟

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
داخل سایت گیمفا این رو نوشته بود:
فقط در زمانی که واقعاً قصد دارید خط داستانی کاراکترهای بیمار را ادامه دهید، از این آیتم استفاده کنید.
الان این ایتم رو بخرم و بدم به لیدی اما دیگه این بیماری کلا برای همه درمان میشه یا مثلا الان اول بازی هستم فقط پیرمرد مجسمه ساز و چند تا فروشنده ای که دیدم درمانمیشن؟
این سوال رو هم جواب بدید ممنون میشم:
unseen aid چطور درصدش زیاد یا کم میشه؟
ببین سیستم از این قرار هست بعد از چند بار وقتی میمیری میزنه یکی مریض هست و درصد این unseen aid کم میشه شما با مصرف Dragon Blood Droplet دوباره مریضی رااز بین میبری و درصد را دوباره به حالت اولیه بر میگردونی هر چی این درصد بالاتر باشه شانس شما هم در بازی بالاتر هست ولی این ایتم تو بازی زیاد نیست پس اسراف نکنید خخخ.در ضمن اولین Dragon Blood Droplet را به اما بدید

• Like

Halo117

کاربر سایت
Feb 12, 2021
19
اين بازي واقعا معجون عجيبيه :D

من سري سولز رو اصلا بازي نكرده بودم و اين بازي رو بخاطر علاقه شخصيم به سبك شرقي خريدم

و انقدر اوايل بازي فحش نثار ارواح ميازاكي كردم كه حد نداشت

اصلا از همون اول بازي كه كاتانا تازه گيرت مياد حريفها فوق سختن و همش ميميري كه لامصب چرا انقدر سخته! بعد به اين فكر ميكني با اپگريد شدن قابليتها بهتر ميشه وضعيت كه اونم زرشك

و دو راه داري يا بازي رو به سيك ميازاكي سان بايد ياد بگيري و تموم كني يا بذاريش كنار !

واقعا ميتونم بگم هوش مثنوعي باسها خارق العاده بود و واقعا انگار انلاين داري با يه حريف قدر بازي ميكني

طراحي محيطها بي نظير بود و نوع حركات و نحوه مبارزه عالي طراحي شده بود و واقعا حد و مرزي رو براي بهتر بازي كردن قرار نداده بود

مشكلات فني داشت بازي مثله فريم دراپ كه اذيت ميكرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر