RPCS3 | PS3 Emulator

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
فقط سری متالگیر مونده و آنچارتدها و دوتا گاد آف وار وگرنه دیگه این شبیه ساز با این وضعیتش دیگه ارزش وقت گذاشتن نداره
avx512 ای هم که قولشو داده بودند من تست کردم فریم رو 7-8 افزایش میده اما کرش میکنه و سیستم رو آن استیبل میکنه که کلا قیدشو زدم
خیلی از بازی ها رو خوب اجرا می کنه اما هنوز اصل کاری ها مشکل دارن
بدترین چیز این شبیه ساز تنظیمات زیادش در کنار کرش ها متعددش هست

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
با درود به صاحب تاپیک
جواب اس ام اس بده
مشخصات سیستم جدید
Cpu 12600
Ram 16 g ddr4
Main asus b 660 prim
Ssd m2 500 g

برای تست متالگر ۵ فانتوم پین تست گردم جواب داد حدودا ۳۰ تا ۳۵ فریم میداد
فردا کاملش میکنم

Omidw_11228

عضو جدید
Jan 9, 2023
1
سلام دوستان کسی میدونه که علت ارور rpcs3 has been stop working روی حالت vulkan چیه؟ خواهش میکنم اگر کسی میدونه راهنماییم کنه حاضرم وجه پرداخت کنم تا اجرا شه روی حالت vulkan

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
سلام دوستان کسی میدونه که علت ارور rpcs3 has been stop working روی حالت vulkan چیه؟ خواهش میکنم اگر کسی میدونه راهنماییم کنه حاضرم وجه پرداخت کنم تا اجرا شه روی حالت vulkan
مشخصات سی پی یو
کارت گرافیک
و رم سیستمت چیه
روی چه بازی این خطا میده

XPgame.net

⛩ XPgame ⛩ فروشگاه دیجیتال
کاربر سایت
Mar 28, 2021
80
نام
XPgame
در 30/4/2020 بروزرسانی شد این راهنما

اپدیت شماره 7 انجام شد
اضافه شدن راهنمای منوها و ایکون ها

*************************************************************************************************

توضیحات اجرای سریع شبیه ساز

ابتدا شبیه ساز رو دانلود کنید از ادرس زیر

یا از اینجا دانلود کنید هم نسخه ویندوز داره هم نسخه لینوکس

این شبیه ساز تقریبا شش سال در حال توسعه بوده از سال 2011 تا حالا
و از اواخر 2015 و اوایل 2016 تازه تونسته تعدادی از بازی های کوچیک پلی استیشن 3 رو اجرا کنه قبلش دمو و کدهای Homebrew (کد های شخصی نوشته شده)
خوب این یعنی چی یعنی وقتی شبیه سازی به این مرحله برسه یعنی 50 درصد راه رو رفته و بیشتر قسمت های اصلی و زیربنایی شبیه ساز نوشته شده
خوشبختانه تو سال 2016 تلاش خوبی برای کامل کردن شبیه ساز برداشته شد و تا به الان 51 بازی به طور کامل بدون مشکل یا کمی بهم ریختگی تصویر از ابتدا تا اخر بازی اجرا میشن البته همه اینها بازی های سبک نیستند و بازی های بدرد بخوری هم توش اونها پیدا میشن
و با کاملتر شدن شبیه ساز امکان اجرای بازی های سنگینتر و انحصاری هم بیشتر میشه

الان شبیه ساز دقیقا در مرحله جهش انفجاری در اجرای بازها رسیده دقیقا خاطرم هست شبیه ساز پلی استیشن 2 هم وقتی به این مرحله رسید دو سال بعدش توانای اجرای 40-50 درصد بازی های پلی استیشن 2 رو پیدا کرد و طبق تجربه اگر این شبیه ساز با همین سرعت پیش بره میتونه در 2 سال دیگه حداقل 30 در صد بازی های پلی استیشن 3 رو اجرا کنه بدون مشکل

خب بریم سراغ راهنما نصب و اجرای بازی

وسایل مورد نیاز
1 - لیست بازی های قابل اجرا (حتما به این مرحله برید و اسم یا ایدی بازیتون رو وارد کنید و ببینید وضعیت اجرای بازی به چه صورتی هست اصلا اجرا میشه یا نه)

2 - دانلود اخرین ویرایش شبیه ساز

3 - دانلود نرم افزار psnstuff برای دانلود بازی ها و فایل اکتیوشون (الان اخرین ویرایش psnstuff_ver_03.07.08 هست در انتهای این پست براتون قرار دادم)

4 - ابتدا باید فریمر اصلی پلی استشین 3 رو دانلود کنید که برای اجرای بازی ها لازم و ضروری هست به سایت سونی برید و اخرین فریمور پلی 3 که 4.86 هست رو دانلود کنید

5 - شبیه ساز RPCS3 رو اجرا کنید و از منوی بالا FILE رو بزنید از منوی باز شده بر روی Install Frimware کلیک کنید حالا فریموری که دانلود کردید (PS3UPDAT.PUP) انتخاب کنید و تا نصب بشه یکی دو دقیقه زمان میبره

حالا شبیه ساز اماده اجرای بازی ها هست و نیازی نیست به تنظیمات شبیه ساز دست بزنید

البته قبل از اجرا بازی میتونید از ایکون های بالای شبیه ساز بر روی ایکون PADS کلیک کنید و دسته بازی رو تنظیم کنید که از کیبرد استفاده میخواهید کنید یا دسته و دکمه ها رو تنظیم کنید

از منوی بالای شبیه ساز بر روی File کلیک کنید و از منوی باز شده بر روی Boot Game کلیک کنید و داخل فولدر بازی مورد نظرتون بشید و داخل PS3_GAME بازیتون حالا بر روی Select Folder کلیک کنید تا بازی اجرا بشه

تمام

View attachment 138773

********************************************************************************************

دانلود بازی ها پلی 3 به همراه فایل های RAP انها مستقیم از سرور سونی
برای اینکار من نرم افزار PSnstuff رو براتون قرار میدم که هم لینک اکثریت بازیهای پلی3 رو داخلش داره و میتونید مستیقم دانلود کنیم با دانلود منیجر و هم فایل ها RAP بازی ها که یک سری از بازیها پلی 3 که باید اکتیو میشدن تا کامل اجرا بشن به این RAP نیاز دارند

با ترتیب شماره گذاری اجرا کنید

1 - ابتدا نرم افزار PSnstuff رو از انتها همین پست دانلود کنید اخرین ویرایش هست

View attachment 78584

2 - حالا psnstuff رو که دانلود کردیم از قسمت بالا رو Update Database کلیک میکنیم تا نرم افزار اپدیت بشه حالا بازی مورد نظرمون رو بر اساس ID جستجو میکنیم حالا میتونید رو بازی که پیدا کردیم راست کلیک کنید و Copy PSN Link رو بزنید و لینک رو به نرم افزار IDM بدید تا با سرعت بسیار بالا دانلود کنه هر چند با خود نرم افزار هم میشه دانلود کرد ولی سرعت پایین هست

نکته مهم : میتونید بازی رو بر اساس ID اش جستجو کنید

3 - حالا از منوی اصلی نرم افزار Boot رو انتخاب و از زیر منو Install PKG رو انتخاب میکنید و بازی دانلود شده رو نصب میکنید

4- حالا رو بازی دوبار کلیک میکنید تا بازی اجرا بشه

هر سوال داشتید مطرح کنید کم کم پاسخ میدم و به پست اول اضافه میکنم

سایت اصلی شبیه ساز

لینک فروم اصلی شبیه ساز
من شنیده بودم اکثر شبیه ساز های پلی استیشن 3 به درستی کار نمی‌کنن بخاطر نوعی که کنسول پلی استیشن 3 ساخته شده و معیاری که داشته الان این شبیه ساز تو بازی های سنگین قراره فریم خوبی بده آیا؟

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
آقا من تا حالا با شبیه ساز پلی۳ کار نکردم
این آپدیت گرافیک که میگید تکسچر پکه یا افکت و... اضافه کردن ملت؟ زیاد از ماد و تکسچر پک خوشم نمیاد (چون بیشتر غیر ارجینالن سازنده اصلی نساخته یعنی) ولی افکت باشه خوبه. همون فول اچ دی یا نیتیو ۶۰ فریم بده کافیه
بعد من نمیدونم Demon's Souls هم آنلاین داشت؟ اگه آره اون بخشش هم برقراره با امولاتور؟ (همین سوالو درمورد نسخه کرکی Dark Souls Remastered هم دارم😅 اگه آنلاین نمیشه زد برم اریج)
بازی نرفته از پلی۳ چند تا دارم... سیستم چی میخواد شبیه سازش؟ اگه بشه متال گیر کالکشن و White Knight Chronicles 2 هم اجرا کرد خیلی خوبه
جفت بازیهای MGS Collection و White Knight Chronicles 2 به خوبی اجرا میشن روی Rpcs3.
در مورد NGS که بهترین حالت تجربش روی این شبیه سازه.
در مورد Demon souls هم طبق ویدئو همرو نصب کن ، تجربه بازی رو خیلی بهتر میکنن
این مادها خیلی وفادارن به اتمسفر بازی ، برای منم خیلی مهمه.
خیالت راحت همرو نصب کن.
یکسری المان مثل آیکن ، صدا ، فونت و... هم از نسخه ریمیک پورت شده و خب حتما بهتره.

در مورد آنلاین بازی کردن میشه بازی کرد روی Rpcs3 ولی من امتحان نکردم که Vpn میخواد یا نه.

در مورد DS Remastered احتمالا کرک آنلاین داشته باشه اما طبق تجربه خیلی روش حساب باز نکن.
چون اذیت میکنن ، اگه برای آنلاین میخوای بنظر من حتما بازی رو بخر، اونهم روی PC که مادهای فوق العاده ای داره.

در مورد سیستمی که اجرا کنه بنظرم امتحان کن ، این شبیه ساز کارت گرافیک خاصی نمیخواد ، با یکدونه ضعیف رو به متوسط هم کارت راه میفته.
ولی CPU هرچی قویتر بهتر ، کل زحمت رو پردازنده میکشه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
I5 5200U آیا مناسبه؟
نه متاسفانه.

کلا مینیموم پردازنده 4 هسته ای میخواد.
سیستم پیشنهادی 6 هسته و بیشتر باید باشه که بشه تجربه خیلی خوبی داشت.
RPCS3 - Quickstart

تازه باز هم بستگی به بازی داره که قابل بازی باشه یا نه.

• Like
Reactions: Iman Shadow

boss-abbas

کاربر سایت
Mar 16, 2012
136
نام
عباس
سلام دوستان
من میخواستم بازی dante's inferno رو بازی کنم.به نظرتون با این شبیه ساز اجرا کنمش یا شبیه ساز 360؟
از دوستان کسی تجربه این بازی رو شبیه ساز رو داشته؟

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
سلام دوستان
من میخواستم بازی dante's inferno رو بازی کنم.به نظرتون با این شبیه ساز اجرا کنمش یا شبیه ساز 360؟
به نظر من با شبیه ساز 360 بهتره بازی کنی

• Like
Reactions: boss-abbas

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
میدونم جاش نیست اینجا مطرح کنم
میشه یه سیستم ایده آل متوسط برای اجرای بازیهای 360 معرفی کنید با قطعات جواب بده.
Xenia | Xbox 360 Emulator

اصولا نمیشه گفت با فلان سیستم همه بازیها رو به خوبی میشه اجرا کرد چون همه بازیها یکسان اجرا نمیشن.
در واقع خود امولاتور یکسان اجرا نمیکنه، بعضی ها رو عالی و بعضی ها رو ضعیف اجرا میکنه.

برای همین سیستم ایده آل متوسط که همرو بخوبی اجرا کنه معنی نداره.
فکر کنم برای Xenia یک کارت گرافیک متوسط مثل 1660 کارتی باشه که بشه به عنوان ایده آل متوسط ازش نام برد.
برای CPU هم شاید یک پردازنده i7 از نسل 5 یا 6 و اگر جدیدتر بخوایم یک i5 از نسل 7 به بعد کفایت کنه.

یک خوبی که Xenia نسبت به Rpcs3 داره اینه که با کارت گرافیک یکسان شما میتونی با یک سی پی یو i5 شاید چند نسل قبل تقریبا همون خروجی که Rpcs3 میگیره رو بگیری.
البته به شرطی که کارت گرافیکت متوسط به بالا باشه که xenia فریم خوبی بتونه بده.
سلام دوستان
این ویدئو رو ببین:

================
میشه گفت روی RPCS3 با اختلاف جزئی بهتره ولی CPU گولاخی داره در مقایسه با سیستمی که داره Xenia اجرا میکنه.
ببین اگه کارت خوبی داری نسخه Xenia رو بگیر ، اگه CPU خیلی خوبی داری RPCS3.

همیشه قبل اینکه بازیها رو دانلود کنی مقایسه پرفورمنس دوتا امولاتور رو هم ببین ، شاید کلا یک امولاتور هنوز با بازی خاصی مشکل داشته باشه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
  • Cool
Reactions: Cait Sith

amirunited

کاربر سایت
Dec 2, 2013
130
سلام یه سوالی داشتم از دوستان
بین

لپ تاپ اپل 14.2 اینچ مدل Apple MacBook Pro MPHH3 پردازنده M2 Pro رم 16GB حافظه 512GB SSD گرافیک GPU 16 Core​

و‌

لپ تاپ ایسوس 15.6 اینچی مدل TUF Gaming FX507ZR-E پردازنده Core i7 12700H رم 16GB حافظه 1TB SSD گرافیک 8GB RTX3070​

کدوم گزینه بهتریه‌برای‌ شبیه ساز ps3 و pcsx2 ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر