PlayStation Rise of the Ronin

1.jpg
بازی جدید تیم نینجا به صورت انحصاری برای PS5 State of Play معرفی شد.
--------------------------------------------
سازنده: Team Ninja
ناشر: PlayStation Studios
تاریخ عرضه: 22 مارس 2024 (دوم فروردین 1403)
پلتفرم: PS5
--------------------​
اطلاعات
  • حوادث بازی در ژاپن و در دوران ادو (1867-1603) اتفاق میافتد.​
  • شما در نقش یک رونین بازی میکنید، جنگجویی که به هیچ کس وفاداری ندارد و خود تصمیم میگیرد.​
  • سلاحهای سرد و گرم، از کاتانا تا Revolver و Musket در دسترس پلیر میباشد.​
  • سبک بازی Open Word Action-RPG عنوان شده.​
تریلرها
-------------

آخرین ویرایش:

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
940
نام
Ahmad
این رو هم به گفته های نوید اضافه کنم.هسته گیم پلی بازی شبیه است به :
-اساسینز کرید 2 از نظر روایت داستانی و جستجو در دنیای بازی
-یه کمی از سبک مبارزه نینجا گایدن
-و سختی سبک دارک سولز
در واقع ترکیبی از گیم پلی های دوست داشتنی.

پ . ن:
از اون بازی هاس که بدون تکراری شدن و خستگی غرق میشم توش.برای من از Nioh هم دوست داشتنی تره.حدس من متای 85 حداقل.

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
گرافیک چیز مهمیه نمیشه تو این نسل اگر ضعف داشته باشه به همین راحتی ازش گذشت
همین ضعف گرافیک ممکنه کل نقاط قوت دیگه رو از بین ببره .
باید ببینیم چی در میاد...​

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
گرافیک چیز مهمیه نمیشه تو این نسل اگر ضعف داشته باشه به همین راحتی ازش گذشت
همین ضعف گرافیک ممکنه کل نقاط قوت دیگه رو از بین ببره .
باید ببینیم چی در میاد...​
تنها چیزی که هیچ وقت باعث نشده ذره ای تو کلیت مکانیزم های بازی اثر بذاره همین مبحث گرافیک هست
کاملا داری اشتباه میکنی
مثال های زیادی هم درموردش موجوده
و برعکس تنها چیزی که باعث شده تمرکز زیاد در اون روی بقیه مکانیزم ها اثر منفی بذاره همین گرافیکه مثل the order مثل anthem
اصل لذت از بازی گیم پلی هست و این که چقدر تنوع داره
الان چرا هل دایورز ۲ هنوز زیر ۵ بازی برتر استیم نیومده و مثل چیز پلیر داره و به شدت هم خود بازی معتاد کننده هست؟ بخاطر گیم پلی و تنوع در اونه
مطمعنا بازی تو زمینه گیم پلی حرف اول رو میزنه
اگه تنوع انمی و محیطی بازی عالی باشه فکر نکنم حتی یه منتقد پیدا بشه به گرافیک بازی گیر بده

milad3d

کاربر سایت
May 3, 2012
401
تنها چیزی که هیچ وقت باعث نشده ذره ای تو کلیت مکانیزم های بازی اثر بذاره همین مبحث گرافیک هست
کاملا داری اشتباه میکنی
مثال های زیادی هم درموردش موجوده
و برعکس تنها چیزی که باعث شده تمرکز زیاد در اون روی بقیه مکانیزم ها اثر منفی بذاره همین گرافیکه مثل the order مثل anthem
اصل لذت از بازی گیم پلی هست و این که چقدر تنوع داره
الان چرا هل دایورز ۲ هنوز زیر ۵ بازی برتر استیم نیومده و مثل چیز پلیر داره و به شدت هم خود بازی معتاد کننده هست؟ بخاطر گیم پلی و تنوع در اونه
مطمعنا بازی تو زمینه گیم پلی حرف اول رو میزنه
اگه تنوع انمی و محیطی بازی عالی باشه فکر نکنم حتی یه منتقد پیدا بشه به گرافیک بازی گیر بده
منتقد مریض کم نداریم :))
ولی یه نکته ای که وجود داره من خودم عاشق نیوه هستم..ولی خب اون اپن ورلد نیستش..

بنظرم تو بازیهای اپن ورلد یکم جلوه های بصری مهمه..چون گشت و گذار داره..از اینجا تا جای دیگه رفتن باید با لذت بردن از محیط هم همراه باشه..
ولی به هرحال پیش نمایش های بازی خیلی مثبتن و من خیلی امیدوارم..البته خودم دوست داشتم بازی خطی باشه..حوصله گشت و گذار ندارم:-s

• Like
Reactions: all4u

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
خب من چندتا پریویو رو دیدم و برداشتم اینطوریه تا این لحظه:

چیزی که همه اتفاق نظر دارن اینه که کامبت بازی عالیه طبق معمول و مو لا درزش نمیره. وقتی از کامبت تعریف میکنن قشنگ مشخصه چقدر بهشون خوس گذشته. حتی بخش مخفی‌کاری رو هم خوب دراوردن و یکیشون بود میگفت یکی دو مورد پیش اومد که یه منطقه‌ رو کامل از طریق مخفی‌کاری همه رو کشته و مستقیم درگیر نشده. پَری کردن رو خیلی مهم و در عین حال ارضا کننده دونستن.
ازون‌ور گرافیک و انیمیشن‌ها قدیمی و تکراری هستن. این دو مورد رو همه جا میشد دید. البته بودن کسانی هم که از آرت و طراحی هنری تعریف کردن و گفتن که یه جاهایی محیط بازی خیلی قشنگ و زیبا طراحی شده. ازون سمت یکی دیگه بود که میگفت یوکوهاما خیلی خوب و قشنگ طراحی شده ولی هر چی تو محیط اطراف گشته، چیز در اون حد نظرشو جلب نکرده و یه جورایی معمولی بودن.

ولی مواردی که بین عُلما اختلاف بود یکیش داستان بود که مثلا عا‌ی‌جی‌عن و گیم‌اسپات حال کردن ولی یکی بود که نظرش جلب نشده بود و میگفت خیلی برام جالب نبوده تو این زمانی که فرصت داشتم بازی رو انجام بدم. ولی خب نظر هر دو جبهه میتونه تو نسخه نهایی عوض بشه در مورد داستان و شخصیتا و اتفاقات. مورد بعدی ساید اکتیویتی‌ها و ساید کوئست‌ها بوده. این یکی انگار برمیگرده به انتظارات خودشون. مثلا چند مورد خوششون اومده بود با اینکه تاکید میکنن بازی چیز جدید و خاصی ارائه نمیده تو این مورد اما با این حال خوش گذشته بهشون وقتی توی محیط میچرخیدن و لوت انجام میدادن و یه سری ساید کانتنت کوتاه رو به اتمام میرسوندن ولی مواردی هم بودن که خوششون نیمده بود و راضی نبودن و روی تکراری بودن این اکتیویتی‌ها تاکید میکردن. این جریان باند و رپیوتیشن و یار جمع کردن میتونه هم انگار برای عده‌ی قابل توجهی خیلی جالب بوده ولی ازون‌ور یه مورد بود که خیلی خاص نبود واسش و حتی تاکید زیادی هم رو نمیکنه.

مورد بعدی صداگذاری انگلیسی هستش که به نظر میاد بهتره ازش دوری کنید! یعنی توی آخرین تریلر رسمی هم مشخص بود که واقعا مشکل داره حتی رو گرکترای اصلی. دو نفر به طور خاص به این مورد اشاره کردن ولی خب ورژن جاپونی خیلی خوبه. خودم که قطعا جاپونی میرم خصوصا اینکه اگه اهل انیمه دیدن باشید، صداهای آشنای زیادی داخل بازی خواهید شنید. مورد بعدی که یکیشون اشاره میکنه، نگران تنوع دشمنان هستش خصوصا دشمنای عادی. میگه اینجا چون با یه بازی تاریخی/واقعی طرفیم و کمتر قراره تخیلی باشه مثل نی‌اوه، این نگرانی وجود داره که آنچنان تنوعی شاهد نباشی تو شکل و فرم انمی‌ها. توی نی‌اوه دستشون خیلی باز بود تو این زمینه. بازم این نمیشه ازین مورد مطمئن بود و باید دید تو بازی نهایی چی پیش میاد.

نکته جالب اینه که افرادی که خیلی بهشون خوش گذشته کمتر از مسائل فنی میگن و بیشتر روی نقاط قوت بازی مانور میدن. در کل توی همین پریویوها هم میشه اون اختلاف نظر رو دید و قطعا وقتی نقدها بیان بیشترم میشه این داستان. اما به شخصه با خیال راحتری به استقبال بازی خواهم رفت با توجه به چیزایی که دیدم و شنیدم. به نظرم با تمام ضعفایی که داره بازم میتونه تجربه‌ی خوب و لذتبخشی رو رقم بزنه. امیدوارم داستان و شخصیتا تو نسخه نهایی خوب و درگیر کننده باشن تا بیشتر لذتشو ببریم. دیگه باید منتظر نقدا بمونیم و ببینیم چه میکنه.

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
617
احساس میکنم قراره برای من یکی از بهترین بازی های koei باشه چون دو تا مشکل اصلی nioh یعنی داستان و طراحی مراحل اینجا پیشرفت کردن . فقط حیف که اون setting فانتزی nioh اینجا نیست اگه nioh 3 هم اینجوری بشه که به کمال میرسن .

.:Melkor:.

Dark Lord
کاربر سایت
Feb 7, 2011
844
نام
Fallen
همچنان معتقدم بازى از نظر ظاهرى به خصوص انيميشن هاش واقعا واسه اين نسل افتضاحه!
فرقيم نميكنه چقد گيم پلى خوبى داشته باشه.
مصداق بارز كم كارى و كم فروشيه واسه بازى ٧٠ دلارى.
هر دفعه اسب بازى رو ميبينم حالم بد ميشه :D
این انیمیشن اسب رو از زمان Dynasty warriors هیچ تغییری درش ایجاد نکردن و همونیه که بوده😂

کلا انگار گشاد بازی توی این استودیوها رسم شده،همون Nioh2 رو هم که ساخته بودن کلی از Nioh کپی کردن توی بازی مثلا جدیدشون،حتی به خودشون زحمت ندادن ترک اپنینگ بازی رو عوض کنن و عینا همون ترک اپنینگ Nioh رو کپی پیست کردن روی اپنینگ بازی جدیدشون

تا به اینجای کار با توجه به چیزی که داریم میبینیم انگار بجای یک انحصاری PS5 با یه بازی نسل قبلی طرفیم که هیچ شباهتی به انحصاری جماعت نداره،محیطهای مرده بی رنگ و رو،انیمیشنهای افتضاح نسل قبلی،تسکچرهای محیطی هم همگی صاف،ارزش ۷۰ دلار رو نداره

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
این انیمیشن اسب رو از زمان Dynasty warriors هیچ تغییری درش ایجاد نکردن و همونیه که بوده😂

کلا انگار گشاد بازی توی این استودیوها رسم شده،همون Nioh2 رو هم که ساخته بودن کلی از Nioh کپی کردن توی بازی مثلا جدیدشون،حتی به خودشون زحمت ندادن ترک اپنینگ بازی رو عوض کنن و عینا همون ترک اپنینگ Nioh رو کپی پیست کردن روی اپنینگ بازی جدیدشون

تا به اینجای کار با توجه به چیزی که داریم میبینیم انگار بجای یک انحصاری PS5 با یه بازی نسل قبلی طرفیم که هیچ شباهتی به انحصاری جماعت نداره،محیطهای مرده بی رنگ و رو،انیمیشنهای افتضاح نسل قبلی،تسکچرهای محیطی هم همگی صاف،ارزش ۷۰ دلار رو نداره
اینکه ضعف بازی نیست که از ابزارهای آماده قبلی تو بازی جدید استفاده کنی.
خب شماره دوم یک بازی موزیک بازی قبلی رو استفاده کرده ، البته با تغییراتی.
اینکه اشکالی نداره.

مورد بعدی اینکه بازی ساخته شده توسط استودیوهای داخلی سونی که نیست.
بار دیگه هم گفتم این سونی دیده سبک پرطرفداره ، از فرصت استفاده کرده اومده پشت بازی و انحصاریش کرده.
سونی هیچ دخلی تو طراحی بازی ، استفاده از انجین ، اینکه انیمیشنها چطور باشن یا ... نداره.
دقیقا مثل Nioh ها.
بنظرتون امکانش هست زود برای pcبیاد؟
طبق روال این استودیو سال بعد میاد.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
خیلی خوب بود این تریلر مربوط به داستان و شخصیتای بازی. واقعا امیدوارم همینقدر جذاب و گیرا باشه داخل خود بازی. کلا این یکی دو روز اخیر چیزای خوبی از بازی نشون دادن و البته پریویوهای مثبت هم کم نداشتیم. بالاخره این بازیم یکم گرد و خاک کرد. خیلی تو سکوت فرو رفته بود :D

نکته‌ی خوب دیگه اینکه اینونتوری داخل بازی، فضا برای دو هزار آیتم داره و ازین بابت هیچ مشکلی نخواهید داشت. ضمن اینکه بازی یه سیستم "وانتد" طور هم داره و اگه زیادی شیطونی کنید و مردم عادی رو اذیت کنید، انگار نیروی نظامی اون منطقه میفته دنبالتون :D

نکته بعدی که البته از قبل میدونستیم، اینه که بازی خیلی قابل دسترس شده برای کسانی که با سختی سری نی‌اوه مشکل داشتن. علاوه بر درجه سختی، ظاهرا یه سری اکسسیبیلیتی هم داخل بازی قرار دادن که کمک کنه به کسانی که بهشون نیاز دارن. به شخصه خوشحالم ازین کارشون.

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,986
نام
Mohammad
خیلی خوب بود این تریلر مربوط به داستان و شخصیتای بازی. واقعا امیدوارم همینقدر جذاب و گیرا باشه داخل خود بازی. کلا این یکی دو روز اخیر چیزای خوبی از بازی نشون دادن و البته پریویوهای مثبت هم کم نداشتیم. بالاخره این بازیم یکم گرد و خاک کرد. خیلی تو سکوت فرو رفته بود :D

نکته‌ی خوب دیگه اینکه اینونتوری داخل بازی، فضا برای دو هزار آیتم داره و ازین بابت هیچ مشکلی نخواهید داشت. ضمن اینکه بازی یه سیستم "وانتد" طور هم داره و اگه زیادی شیطونی کنید و مردم عادی رو اذیت کنید، انگار نیروی نظامی اون منطقه میفته دنبالتون :D

نکته بعدی که البته از قبل میدونستیم، اینه که بازی خیلی قابل دسترس شده برای کسانی که با سختی سری نی‌اوه مشکل داشتن. علاوه بر درجه سختی، ظاهرا یه سری اکسسیبیلیتی هم داخل بازی قرار دادن که کمک کنه به کسانی که بهشون نیاز دارن. به شخصه خوشحالم ازین کارشون.
دقیقا آقا منم نظرم نسبت به بازی خیلی مساعدتر شده، این تریلرهای اخیر خیلی جالب و جذاب بودن

• Like
Reactions: NaViiDii

Dark Lord
کاربر سایت
Feb 7, 2011
844
نام
Fallen
اینکه ضعف بازی نیست که از ابزارهای آماده قبلی تو بازی جدید استفاده کنی.
خب شماره دوم یک بازی موزیک بازی قبلی رو استفاده کرده ، البته با تغییراتی.
اینکه اشکالی نداره.

مورد بعدی اینکه بازی ساخته شده توسط استودیوهای داخلی سونی که نیست.
بار دیگه هم گفتم این سونی دیده سبک پرطرفداره ، از فرصت استفاده کرده اومده پشت بازی و انحصاریش کرده.
سونی هیچ دخلی تو طراحی بازی ، استفاده از انجین ، اینکه انیمیشنها چطور باشن یا ... نداره.
دقیقا مثل Nioh ها.

طبق روال این استودیو سال بعد میاد.
استفاده از ابزارهای قبلی یک چیزه ولی اینی که شما به خودت زحمت ندی دو ترک موسیقی جدید واسه بازیت بسازی و حتی محیطهای نسخه قبلی رو به اسم بازی جدید بکنی پاچه ملتی که بهت اطمینان کردن چیز دیگه

من Nioh و Nioh2 رو مجموعا بالای دو هزار ساعت بازی کردم،وقتی آدم بابت یه بازی جدید پول میده انتظار داره چیزای جدید ببینه نه اینکه یه استودیو با سمبلکاری و گشاد بازی بخواد آدم رو احمق فرض کنه و تیغت بزنه،دیدن این چیزا باعث شده پشت دستم رو داغ کنم و پول الکی جیب استودیویی که به مخاطبش اهمیت نمیده و سمبلکاری میکنه دیگه نریزم

از قدیم گفتن سالی که خوش است از بهارش پیداست،همین بازی جدیدشون هم با توجه به چیزایی که تا به الان ازش نشون دادن مشخصا قربانی جدید گشاد بازی و سمبکاری ‌حضراته که میخوان به اسم انحصاری بکنن پاچه ملت

milad3d

کاربر سایت
May 3, 2012
401
استفاده از ابزارهای قبلی یک چیزه ولی اینی که شما به خودت زحمت ندی دو ترک موسیقی جدید واسه بازیت بسازی و حتی محیطهای نسخه قبلی رو به اسم بازی جدید بکنی پاچه ملتی که بهت اطمینان کردن چیز دیگه

من Nioh و Nioh2 رو مجموعا بالای دو هزار ساعت بازی کردم،وقتی آدم بابت یه بازی جدید پول میده انتظار داره چیزای جدید ببینه نه اینکه یه استودیو با سمبلکاری و گشاد بازی بخواد آدم رو احمق فرض کنه و تیغت بزنه،دیدن این چیزا باعث شده پشت دستم رو داغ کنم و پول الکی جیب استودیویی که به مخاطبش اهمیت نمیده و سمبلکاری میکنه دیگه نریزم

از قدیم گفتن سالی که خوش است از بهارش پیداست،همین بازی جدیدشون هم با توجه به چیزایی که تا به الان ازش نشون دادن مشخصا قربانی جدید گشاد بازی و سمبکاری ‌حضراته که میخوان به اسم انحصاری بکنن پاچه ملت

یعنی تو ساعت صدم یا دویستم به این نتیجه نرسیدین و بازی رو ول کنین؟
حتما یه چیزی داشته که این همه شما رو جذب خودش کرده

Dark Lord
کاربر سایت
Feb 7, 2011
844
نام
Fallen
یعنی تو ساعت صدم یا دویستم به این نتیجه نرسیدین و بازی رو ول کنین؟
حتما یه چیزی داشته که این همه شما رو جذب خودش کرده
وقتی به یه سازنده اطمینان میکنی و انتظار داری بازی جدیدش هم مثل نسخه قبلی بهت حال بده و میری بازی رو پیشخرید میکنی تا قرون آخر پولی که دادی رو میخوای حلال کنی دیگه😁

در ثانی من از اونایی نیستم که از یه بازی بپرم بازی بعدی،تا آخرین دی ال سی Nioh2 رو بازی کردم و وقتی کاراکترم مکس لول شد و بقولی شیره بازی رو کشیدم دیگه بازیش نکردم

ولی حقیقتا با دیدن همین مواردی که گفتم خیلی توی ذوقم خورد و بازی بعدیشون که هم سبک Nioh بود و داستانش در چین روایت میشد رو دیگه نخریدم

• Like
Reactions: milad3d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر