PlayStation Returnal

سازنده
Housemarque
تاریخ انتشار
April 2021
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5

190579

u78T-LeA.png
lyq7ATEg.png Developed By

Publisher: Sony Interactive Entertainment
Genre: 3rd Person Shooter
Platform: PS5
Release Date: April 30, 2021

Returnal_2020_06-11-20_005.jpg Returnal_2020_06-11-20_004.jpg Returnal_2020_06-11-20_003.jpg Returnal_2020_06-11-20_002.jpg Returnal_2020_06-11-20_001.jpg EaQgBp7X0AM3Q-l.jpg EaQf8DKUEAANMBu.jpg
2020-06-14_194525.jpg 2020-06-14_192801.png
=======================================

آپدیت 3.0
Returnal: Ascension
Co-op Campaign + Tower of Sisyphus

Returnal-scaled.jpg

اضافه شدن قابلیت کوآپ دو نفره و امکان احیا کردن هم تیمی در حین مبارزه
In co-op, the game works in a similar fashion to single-player Returnal. However, if players get too far apart, they will be tethered back together. This is to ensure that the focus remains on cooperative gameplay and both players feel connected to the fates of each other. If one of the players is downed, there is still hope: the other one has the option to revive them. But be wary that this will require some time investment, and in the heat of battle you’ll need to be mindful of the myriad surrounding threats, lest you join your fallen comrade in oblivion.​
Endless Mode و صعود بی نهایت به مراحل بالاتر به همراه امکانات آرکید، رقابت امتیازی، لیدربورد و Multiplier
True to our arcade roots, the Tower of Sisyphus is effectively our Endless mode. Players will strive to ascend the Tower as high as possible – however, much like the tragic story of Sisyphus, there is no end to the climb and players are tragically destined to meet their demise as the mode gets increasingly harder.​
اضافه شدن محتوای داستانی جدید و پرداخت بیشتر به گذشته Selene
Aside from the new levels, our new Boss and some new items to discover, there is also entirely new narrative content to be explored in the Tower as well. I won’t spoil anything here, but players will get another small glimpse into Selene’s haunting past and gain further insight into her state of mind.​

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
امروز بعد 4 ساعت بازی سره باس دوم کشته شدم (بدلیل عدم شناخت نوع حملات) ، یعنی 4 ساعت هیچ :|
از شدت عصبانیت فوری رفتم راهنمای کشتنش رو از P.O.W.E.R PYX دیدم طرف طوری حملات باس رو می‌شناخت که انگار خودش نشسته طراحیش کرده ، قبل از اینکه باس حمله جدید شروع کنه میدونست چطور و کجا باید فرار کنه:| قضیه چیه ؟

دیگه نمیکِشم واقعا
باس فایتا معمولا تنوع حملاتشون زیاد نیست قابل پیش بینی هستن اون power pyx هم کارش نوشتن تروفی گایده عادت کرده دیگه :D

اون باس دوم رو یبار بیشتر نرفتم دقیق یادم نیس ولی تا جایی که یادمه تنها نکته ای که مهم بود این بود که با شاتگان نرید سراغش غیر اون تقریبا همه سلاح ها اوکیه ترجیحا hollow seeker بگیر اگرم نگرفتی همون کلت قبل باس هم کفایت میکنه حرکات باس ها هم به شدت قابل پیش بینیه کلا چندتا حرکت بیشتر ندارن power pyx وقتی بازیو پلات کرده برای نوشتن گایدش چندین بار باس هارو رفته طبیعیه به حملاتشون عادت کرده باشه انگار باس فایتا حملاتشون زیاد رندوم هم نیست پشت سر همه برای همین خیلی راحت میشه فهمید حرکت بعدیشون چیه این سری اگه تونستی یه عکس از بیلدت بگیر بذار واقعا برای من عجیبه بقیه پلیرا اینجور تو بازی گیر میکنن

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
باس فایتا معمولا تنوع حملاتشون زیاد نیست قابل پیش بینی هستن اون power pyx هم کارش نوشتن تروفی گایده عادت کرده دیگه :D

اون باس دوم رو یبار بیشتر نرفتم دقیق یادم نیس ولی تا جایی که یادمه تنها نکته ای که مهم بود این بود که با شاتگان نرید سراغش غیر اون تقریبا همه سلاح ها اوکیه ترجیحا hollow seeker بگیر اگرم نگرفتی همون کلت قبل باس هم کفایت میکنه حرکات باس ها هم به شدت قابل پیش بینیه کلا چندتا حرکت بیشتر ندارن power pyx وقتی بازیو پلات کرده برای نوشتن گایدش چندین بار باس هارو رفته طبیعیه به حملاتشون عادت کرده باشه انگار باس فایتا حملاتشون زیاد رندوم هم نیست پشت سر همه برای همین خیلی راحت میشه فهمید حرکت بعدیشون چیه این سری اگه تونستی یه عکس از بیلدت بگیر بذار واقعا برای من عجیبه بقیه پلیرا اینجور تو بازی گیر میکنن
من به بیلد کلا توجه ندارم
مهمه ؟

• Like
Reactions: Arash-S212

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
من به بیلد کلا توجه ندارم
مهمه ؟
پستای بالاتر منو بخونید تا حدودی توضیح دادم البته یکم شاید نافص باشه خیلی چیزارم جا انداختم ننوشتم فعلا هم چون بازی دیگه زیاد دارم اینو دراپ کردم تا بعدا برگردم واسه پلاتش یه سری چیزا دقیق یادم نیست ولی درکل بله خیلی مهمه که شما چه سلاحی برداری، چه ایتمایی بگیری چه پاراسایت هاییو فعال کنی و…. کل بازی رو همون بیلدی که میسازید میچرخه که البته خیلی چیزاش شانسیه ممکنه تو اون ران بیلد قوی بسازید ممکنه شانستون اینمای بدی دراپ بشه شما بابد مکانیسم بازیو یاد بگیری وگرنه همینجوری بری جلو هرچی دم دست بود بگیری عادیه بمیری مثلا بیشتر از دوتا malfunction فعال داشته باشی یه malfunction دیگه بهت بخوره ایتماتو حذف میکنه یا مثلا trait سلاح خیلی خیلی مهمتر از لول سلاح هست یه سری سلاح ها هم برای برخی مناطق اصلا مناسب نیستن بنظرم رو یاد گرفتن مکانیزمای بازی اول تمرکز کن مهمترینش از نظر من اینه که کلا دمیج نخوری چون اگه full hp باشی اون ایتمای integrity که جونتو زیاد میکنن تبدیل به resin میشن و سه تا برداری max integirty با همون حداکثر جونتو افزایش میدن درکل خیلی چیزا هست که نمیگنجه تو یه پست جا داد اگه سوالی داری بپرس بیلدتم با زدن تاچ پد رو دوتا از تب ها میتونی ببینی چیا گرفتی و تو چه وضعیتی هستی این سری یه ران رفتی عکس بگیر از بیلدت سوالی هم داشتی بپرس همه چیز بازی تاثیر گذار هست نمیشه گفت فقط با انجام دادن یه کار مشکلت حل میشه برای باس فایتا اگه نمیتونی حملاتشو راحت یاد بگیری کلیپ ببین دقت کن چه اتک هایی میده اگه بیلد خوبی داشته باشی خیلی تو زدن باس کمکت میکنه ولی خب قطعا یاد گرفتن حرکات باس و دمیج نخوردن مهمتره چون زیاد تنوع اتکی ندارن اگه حرکاتشو یاد بگیری بدون دمیج خوردن هم میشه زد باس هارو

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
پستای بالاتر منو بخونید تا حدودی توضیح دادم البته یکم شاید نافص باشه خیلی چیزارم جا انداختم ننوشتم فعلا هم چون بازی دیگه زیاد دارم اینو دراپ کردم تا بعدا برگردم واسه پلاتش یه سری چیزا دقیق یادم نیست ولی درکل بله خیلی مهمه که شما چه سلاحی برداری، چه ایتمایی بگیری چه پاراسایت هاییو فعال کنی و…. کل بازی رو همون بیلدی که میسازید میچرخه که البته خیلی چیزاش شانسیه ممکنه تو اون ران بیلد قوی بسازید ممکنه شانستون اینمای بدی دراپ بشه شما بابد مکانیسم بازیو یاد بگیری وگرنه همینجوری بری جلو هرچی دم دست بود بگیری عادیه بمیری مثلا بیشتر از دوتا malfunction فعال داشته باشی یه malfunction دیگه بهت بخوره ایتماتو حذف میکنه یا مثلا trait سلاح خیلی خیلی مهمتر از لول سلاح هست یه سری سلاح ها هم برای برخی مناطق اصلا مناسب نیستن بنظرم رو یاد گرفتن مکانیزمای بازی اول تمرکز کن مهمترینش از نظر من اینه که کلا دمیج نخوری چون اگه full hp باشی اون ایتمای integrity که جونتو زیاد میکنن تبدیل به resin میشن و سه تا برداری max integirty با همون حداکثر جونتو افزایش میدن درکل خیلی چیزا هست که نمیگنجه تو یه پست جا داد اگه سوالی داری بپرس بیلدتم با زدن تاچ پد رو دوتا از تب ها میتونی ببینی چیا گرفتی و تو چه وضعیتی هستی این سری یه ران رفتی عکس بگیر از بیلدت سوالی هم داشتی بپرس همه چیز بازی تاثیر گذار هست نمیشه گفت فقط با انجام دادن یه کار مشکلت حل میشه برای باس فایتا اگه نمیتونی حملاتشو راحت یاد بگیری کلیپ ببین دقت کن چه اتک هایی میده اگه بیلد خوبی داشته باشی خیلی تو زدن باس کمکت میکنه ولی خب قطعا یاد گرفتن حرکات باس و دمیج نخوردن مهمتره چون زیاد تنوع اتکی ندارن اگه حرکاتشو یاد بگیری بدون دمیج خوردن هم میشه زد باس هارو
ممنون برای راهنمایی
وقتی اکثرش شانسیه که چی تو مسیر گیر آدم بیاد دیگه تصمیم گرفتن و با فکر جلو رفتن معناش کمی کمرنگ میشه تو این بازی مهم از نظر من داج دادن به موقع است وگرنه بیلد چی باشه شانسیه
میدونم بیلد چیه بلاد‌بورن پلات کردم
تعجب کردم تو همچین بازی هم مهم باشه

• Like
Reactions: Arash-S212

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
ممنون برای راهنمایی
وقتی اکثرش شانسیه که چی تو مسیر گیر آدم بیاد دیگه تصمیم گرفتن و با فکر جلو رفتن معناش کمی کمرنگ میشه تو این بازی مهم از نظر من داج دادن به موقع است وگرنه بیلد چی باشه شانسیه
درسته شانسه ولی اصلا کم رنگ نیست شما خیلی از سلاح هارو نیاز نیست برداری یا مثلا چست هارو میتونی باز نکنی کل اون بایوم رو خالی کنی پروفشنسی لول که بالاتر رفت قبل رفتن سراغ باس برگردی چست هارو باز کنی سلاح بهتتر بگیری اینکه چست های malfunction دار رو ریسک کنی باز کنی یا نکنی مهمه (من خودم اصلا باز نمیکردم) جلوتر بری resin ها هم malfunction دارن و تصمیم شما به شدت تاثیر داره درکل قطعا بیلد به شدت تاثیر داره و با تصمیمات خودتون ساخته میشه اینجوری نیست که بگیم فقط به شانس بستگی داره ایتمایی که با پول درون بازی میتونید بخرید هم بسته به انتخاب خودتون داره که کدومو بخرید و مستقیم رو بیلد تاثیر داره

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,884
نام
malek
ات
ممنون برای راهنمایی
اتفاقا چون شانسیه و هر بار که میای شروع کنی مسیر عین دفعه قبلی نیست، بیشتر باید با فکر بازی کنی و همه احتمالات رو در نظر بگیری و هر چیزی رو برنداری.

• Like
Reactions: NINJѦ

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
463
به یه سری از توصیه های دوستان گوش کردم الان اینتگریتیم ۱۶۰ درصد اینطورا هستش و احساس میکنم نسبت به دفعات قبلی op تر هستم و توی محیط هایی که ییهو چند تا دوشمن با هم رو کلم خراب میشدن دیگه نمیمردم.
واسه بار سوم میخوام برم ملاقات فیریک ولی بازم میترسم😁. تفنگمم راستی هالو سیکره.
انی ساجسشن؟

ویرایش: کل این بیوم اول رو هم فکر میکنم گشتم. چون دیگه دری که برای جلو رفتن باشه نیست و همه به رنگ چک شده هست.

ویرایش۲: خب پیشنهادی نبود، ما رفتیم واسه فیریک.

آخرین ویرایش:

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,667
نام
طاها
بازی واقعا عالی و چالش برانگیز هست . گرافیک عالی . با موس و کیبورد بسی لذت بردم . خوب پورت شده . بی نقص

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
وقتی بازی رو شروع کردم داشتم لذت می بردم از همه موارد؛ بخصوص اتمسفر و گیم پلی روون اش، کلی هم تو محیط گشتم و آیتم جمع کردم و خلاصه با کلیت اش آشنا شدم.... تا اینکه رسیدم به باس و کمی مونده بود تا ناکارش کنم مردم و برگشتم از اول. گفتم خب عیبی نداره دوباره میرم و محیط هم عوض میشه یه تنوعی هم هست و این دفعه نزدیک های باس یه در جدید دیدم گفتم ببینم این چیه و وقتی وارد شدم در پشت سرم بسته شد دیگه باز نشد و جوری بهم تجاوز شد که خودم نفهمیدم از کجا خوردم که فهمیدم اونجا یه حالت چلنج بوده :D باز گفتم اوکی اصلاً دیگه غلط کنم وارد در جدیدی بشم، این دفعه یه جا یه پلیر دیگه دیدم اونجا مرده که می تونستم انتقامش رو بگیرم به قولی و متأسفانه از رو کنجکاوی قبول کردم و باز هم له شدم! دیگه گفتم آقا اصلاً بیخیال سرم میندازم پایین عین آدم میرم سمت باس، که وسطاش خیلی بیخود روی پریدن از یه پلتفرم اشتباه کردم برای گرفتن یه آیتم و باز هم مردم! :| دیگه گفتم اصلاً گور پدرش خطی میرم سمت باس و آیتم های دم دست هم جمع می کنم، ولی به باس که رسیدم دیدم دیگه انقدر تمرکز کردم برای رسیدن به باس که توان ذهنیم از بین رفته برای کشتنش و عملاً اگرم تو محیط نگردی و آیتم جمع نکنی، کشتنش سخت تر هم خواهد بود!
در کل بازی اصلاً بد نیست و برای مخاطب های خودش فوق العاده جذاب خواهد بود ولی یکی از مواردی که کلاً میره رو مغز من اینه که یه کاری رو روش زمان زیاد بذارم بعد هیچ خروجی برام نداشته باشه؛ حداقل تو این مرحله اول فقط میشه مهارت خوده پلیر زیاد بشه، نه میشه آپگریدی رو نگه داشت نه آیتم خاصی. خلاصه بیخیالش شدم فعلاً تا زمانی که آرامش و حوصله بیشتری داشته باشم که تو این مملکت غیر ممکن تر میشه هر روز!

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,263
نام
امیر حسین
وقتی بازی رو شروع کردم داشتم لذت می بردم از همه موارد؛ بخصوص اتمسفر و گیم پلی روون اش، کلی هم تو محیط گشتم و آیتم جمع کردم و خلاصه با کلیت اش آشنا شدم.... تا اینکه رسیدم به باس و کمی مونده بود تا ناکارش کنم مردم و برگشتم از اول. گفتم خب عیبی نداره دوباره میرم و محیط هم عوض میشه یه تنوعی هم هست و این دفعه نزدیک های باس یه در جدید دیدم گفتم ببینم این چیه و وقتی وارد شدم در پشت سرم بسته شد دیگه باز نشد و جوری بهم تجاوز شد که خودم نفهمیدم از کجا خوردم که فهمیدم اونجا یه حالت چلنج بوده :D باز گفتم اوکی اصلاً دیگه غلط کنم وارد در جدیدی بشم، این دفعه یه جا یه پلیر دیگه دیدم اونجا مرده که می تونستم انتقامش رو بگیرم به قولی و متأسفانه از رو کنجکاوی قبول کردم و باز هم له شدم! دیگه گفتم آقا اصلاً بیخیال سرم میندازم پایین عین آدم میرم سمت باس، که وسطاش خیلی بیخود روی پریدن از یه پلتفرم اشتباه کردم برای گرفتن یه آیتم و باز هم مردم! :| دیگه گفتم اصلاً گور پدرش خطی میرم سمت باس و آیتم های دم دست هم جمع می کنم، ولی به باس که رسیدم دیدم دیگه انقدر تمرکز کردم برای رسیدن به باس که توان ذهنیم از بین رفته برای کشتنش و عملاً اگرم تو محیط نگردی و آیتم جمع نکنی، کشتنش سخت تر هم خواهد بود!
در کل بازی اصلاً بد نیست و برای مخاطب های خودش فوق العاده جذاب خواهد بود ولی یکی از مواردی که کلاً میره رو مغز من اینه که یه کاری رو روش زمان زیاد بذارم بعد هیچ خروجی برام نداشته باشه؛ حداقل تو این مرحله اول فقط میشه مهارت خوده پلیر زیاد بشه، نه میشه آپگریدی رو نگه داشت نه آیتم خاصی. خلاصه بیخیالش شدم فعلاً تا زمانی که آرامش و حوصله بیشتری داشته باشم که تو این مملکت غیر ممکن تر میشه هر روز!
البته جدا از مهارت، Etherها هم میتونی نگه داری که دوتا فایده دارن،یکی اول هر دست یه آرتیفکت بگیری باهاش (جلوتر که میری آیتم های بیشتری به این بخش اضافه میشن:-" )
یکی اینکه آیتم های ملفاکشن دار رو بدون احتمال دیباف خوردن برداری(پیشنهاد نمیدم زیاد... تهش رزبن تو مراحل بالاتر:-" )
و البته سه ... الان یادم اومد ... یه چک پوینت تو اون مرحله بگیری:-" (اینم باز به نظرم چندان ارزش نداره جز مرحله آخر هر بخش)

پارازایت ها هم اگر چیزی رو برمیدارید، سعی کنید چیزای بیخود یا کم کارآمد باشن:-"
مثلا فال دمیج(چون میتونید قبلش رو هوا دش بدید و کلا فال دمیج نخورید:-" )، استفاده از کلید باعث ضربه خوردن بشه...(هر مرحله نهایت یک یا دو کلید آدم استفاده کنه...اونقدرا مهم نیست به نظرم:-" ) و یه سری پارازایت های این مدلی:-"

مل فاکشنم اگر میگیرید سعی کنید قبل باس نباشه یهو به فنا برید! یه جوری بگیرید که چندین اتاق جلوتون باشه و شانس از بین بردنش رو داشته باشید:-"

---

اوایل که نه، ولی جلوتر اگر گیر کردید یه سر به بخش تاور یا همون Survival بزنید، اونجا خیلی راحت میتونید سلاح ها رو آپ کنید و Triat های جدیدش رو باز کنید یا به دست بیارید... باعث میشه تو بخش اصلی کارتون خیلی راحت بشه:-"

---

تفنگ Hollow Seeker با قابلیت های پرتالش هم رسما ایزی مود بازیه:-" ولی خوب از اواسط بازی باز میشه:D اما سعی کنید هرچه زودتر اون پورتال ها رو براش بگیرید! بعضی وقتی تفنگ lvl پایین تر و داشتن این دو تا قابلیت، از تفنگ lvl بالاتر بهتر جواب میده:-"

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
463
منم از بازی خوشم اومده، ولی همین مردن های زیاد و از اول اومدنش حوصلم رو سر برد. خوندم انگار قابلیت سیو یا همچین چیزی تو اپدیت هاش اضافه شده که فکر نکنم برای کسایی که کرک شده رو پی سی گرفتن باشه. خوده بازی اصلی رو هم به عنوان مصادیق جرم حذف کردن از جای دانلود...!

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,263
نام
امیر حسین
منم از بازی خوشم اومده، ولی همین مردن های زیاد و از اول اومدنش حوصلم رو سر برد. خوندم انگار قابلیت سیو یا همچین چیزی تو اپدیت هاش اضافه شده که فکر نکنم برای کسایی که کرک شده رو پی سی گرفتن باشه. خوده بازی اصلی رو هم به عنوان مصادیق جرم حذف کردن از جای دانلود...!
نه قابلیت سیو نیست
اون اوایل کلا از بازی نمیتونستی بیای بیرون جز اینکه بمیری یا تمومش کنی

بعدا این قابلیت اضافه شد که صرفا میتونی از بازی بیای بیرون و auto save داره از اون اتاق

کلا خاصیت سبک روگ لایک اینه که شما میمیری و دوباره بازی میکنی از اول(و یا حتی تموم میکنی و دوباره از اول میزی به دلایل مختلف:-" )

---
البته روی PS میشه اون Auto save رو روی فضای ابری آپلود کرد، بعد اگر باختی دوباره دانلودش کنی:-"
ولی هم کار تقریبا تباهیه هی آپلود و دانلود کردن، هم با حکمت سبک نمیخونه:-"
اصولا روی PC که دسترسی به فایل ها راحت تره، باید بشه چنین کاری کرد...احتمالا:-"

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
463
نه قابلیت سیو نیست
اون اوایل کلا از بازی نمیتونستی بیای بیرون جز اینکه بمیری یا تمومش کنی

بعدا این قابلیت اضافه شد که صرفا میتونی از بازی بیای بیرون و auto save داره از اون اتاق

کلا خاصیت سبک روگ لایک اینه که شما میمیری و دوباره بازی میکنی از اول(و یا حتی تموم میکنی و دوباره از اول میزی به دلایل مختلف:-" )

---
البته روی PS میشه اون Auto save رو روی فضای ابری آپلود کرد، بعد اگر باختی دوباره دانلودش کنی:-"
ولی هم کار تقریبا تباهیه هی آپلود و دانلود کردن، هم با حکمت سبک نمیخونه:-"
اصولا روی PC که دسترسی به فایل ها راحت تره، باید بشه چنین کاری کرد...احتمالا:-"
ممنون بابت توضیح کامل، آره متوجه شدم اونی که گفتی پس رو پی سی هم هست؛ میذاره ساسپند کنی بازی رو.
فقط داشتم همش با صدای صوتی که میزدی توضیحاتت رو میخوندم😅.

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
حساب کردم بیشتر تیرهایی که بهم میخوره رو نمیبینم . یعنی بدن کاراکتر تیری که به سمتش میاد رو کاور میکنه طوری که دیده نمیشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر