شایعه Red Dead Redemption 2 در آوریل 2019 برای PC معرفی می شود و در انحصار Epic Games Store خواهد بود

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Red_Dead_Redemption_2_feature_2_672x372.jpg

به تازگی شایعه ای در مورد عرضه عنوان تحسین شده Red Dead Redemption 2 بر روی PC در 4Chan منتشر شده است. اهمیت این شایعه از آن جهت است که 4Chan اخیرا نیز جزئیاتی در مورد Borderlands 3 را لو داده بود که در نهایت مشخص شد حقیقت دارند.

این شایعه به معرفی Red Dead Redemption 2 برای پلتفرم PC در تاریخ 22 آوریل (2 اردیبهشت) اشاره دارد. این بازی در انحصار Epic Games Store خواهد بود و در تاریخ 9 جولای (11 تیر ) به PC خواهد آمد.

شرکت Take Two اخیرا با Epic Games بر سر عرضه Borderlands 3 به صورت انحصاری (زمانی) بر روی Epic Games Store به توافق رسید. البته گفته می شود که Red Dead Redemption 2 انحصاری دائمی پلتفرم توزیع دیجیتالی بازی های PC شرکت Epic خواهد بود و نه انحصاری زمانی.

منبعی که این شایعه را منتشر کرده، مدعی شده است که Epic Games و Take-Two قراردادی را امضا کرده اند که به موجب آن تمامی درآمد حاصل از فروش DLC های نسخه PC به شرکت سازنده بازی می رسد.

به هر حال باید تا 22 آوریل منتظر بماینم و ببینیم این اطلاعات تا چه حد حقیقت دارند.

Rumour: Red Dead Redemption 2 PC may be revealed on April 22nd as an Epic Games Store exclusive | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
603
نام
سینا
دلیلش واضح هست‌ یکی مثل من پرتال ۲ رو روی ۳۶۰ بازی کردم ولی این نسل چی ؟ خیار هم از ولو گیرم نیامده

سی درصد از فروش بازیها داره گیر فردی میاد که یک قرون برای ساخت بازیهای جدید هزینه نمیکنه

میخوای مقابلش جبهه ایجاد نشه ؟
هنوز برای من و خیلی های دیگه جای سوال که چرا بعضی از دوستان فکر میکنن بازی سازی وظیفه گیب هستش؟

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,466
نام
محمد
نکته جالب این وسط طرفداری کنسول فنا از اپیک استور هست! نمیدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه ولی مثل اینکه اپیک رو نقطه مقابل پی سی گیمرایی میدونن که عمدتا از استیم استفاده میکنن و حس میکنن با طرفداری ازش به جامعه پی سی گیمینگ ضربه میزنن!
ربطش اینه که این رقابت در نهایت ممکنه به نفع گیمر تموم بشه :D من Valve رو با بازی هاش می شناسم، شاید این قضیه باعث بشه دوباره برگرده به ساخت بازی های خفنی که ساعت ها ازشون لذت بردیم، از Half Life گرفته تا Left 4 Dead و بهترین بازیش از نظر من یعنی Portal و بقیه بازی هایی که داشته. ساخت این بازی ها از همه نظر میتونه به نفع استیم باشه، این وسط هم پی سی گیمرها و هم کنسول گیمرها، حالش رو میبرن! :D

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
هنوز برای من و خیلی های دیگه جای سوال که چرا بعضی از دوستان فکر میکنن بازی سازی وظیفه گیب هستش؟

اگر همچین وظیفه ای نداره کسی هم مشکلی نداره اوکیه ولی خب در عوض از کمپانی و فردی که میتونه باعث افزایش ساخت بازیها بشه استقبال میکنیم

• Like
Reactions: i am dead

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
فکر میکنم اون دسته از دوستان هم بعد از این همه سال از عمر استیم باید در جریان قرار بگیرن که ولو دیگه اون استودیو بازی سازی قبل نیست و تبدیل به یک کمپانی یا بهتر بگم فروشگاه توسعه دهنده خدمات گیمینگ شده در واقع و توقع بازی سازی ازشون نداشته باشن هر چند تا چند سال آینده ممکنه هاف لایف ۳ رو بسازن.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
این حرفا که بازی بسازه سیخی چنده دیگه استیم رو زده بزرگترین خدمت به جامعهpcرو انجام داد اگر صدتاhlمیساخت میتونست اینکارو انجام بده؟ نه

• Like
Reactions: Robin Hood

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
سی دلاره نه درصد
نه عزیز. استیم از فروش ۳۰٪ برمی‌داره نه ۳۰ دلار. با افزایش میزان فروش البته پلکانی درصد خودشو میاره پایین اگر اشتباه نکنم.
اون وقت از کجا میخواد کسب در امد کنه از فروش بازیش 2K؟ از فروشگاهی که کسی داخلش نیست و اصلا قابل پیش بینی نیست فروش بازی داخلش؟
چرا باید قید اون ۱۰ میلیون یا حتی ۵ میلیون فروش بازی روی استیم و پرداختهای درون برنامه ای بازیش رو بزنه بابت یه قرارداد؟
مگه چقدر میخواد اپیک بهشون بده؟
:))
RDR2 برای فروش نیازی به استیم نداره.
نکته جالب این وسط طرفداری کنسول فنا از اپیک استور هست! نمیدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه ولی مثل اینکه اپیک رو نقطه مقابل پی سی گیمرایی میدونن که عمدتا از استیم استفاده میکنن و حس میکنن با طرفداری ازش به جامعه پی سی گیمینگ ضربه میزنن!
شاید چون کنسول فن ها بی طرفانه نگاه میکنن به قضیه و حس وفاداری به Steam به خاطر نجات PC Gaming ندارن! طرفداری هم نیست. بیان واقعیت‌هاست... استیم هم میتونه سهم ۳۰٪ خودش رو کاهش بده ولی فعلا صلاح ندیده...

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
این حرفا که بازی بسازه سیخی چنده دیگه استیم رو زده بزرگترین خدمت به جامعهpcرو انجام داد اگر صدتاhlمیساخت میتونست اینکارو انجام بده؟ نه
حالا درسته یه زمانی با استیم pc نجات داد ولی این دلیل میشه که پول چاپ کنه و hl فراموش کنه الکی بالا نبرید این گیب نویل و استیم الانم استور اپیک نهایتش سال بعد بروز و کامل میشه مثل استیم ولی بعضیا الکی دارن از استیم که چیزی بهشون نداده طرفداری میکنن بزار بکنن به من ربطی ولی نویل دست کم با ندادن hl2 ep3 به طرفدارا توهین کرد و چندسال دستشون انداخت اخرا دیگه به یه meme تبدیل شده بود قضیه اخرشم که نویسنده لج کرد و به یه اسم دیگه داستانش داد بیرون

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
سی درصد از فروش بازیها داره گیر فردی میاد که یک قرون برای ساخت بازیهای جدید هزینه نمیکنه.
با این تفاسیر بریم به همه فروشگاه ها بگیم در اونجا رو گل بگیرین چون تولید ندارین:))
ولمون کنین تو رو خدا. اپیک با شعار "درآمد بهتر برای سازنده های Indie" اومد وسط. این وسط 2K و بقیه گنده ها Indie هستن لابد:)) کسی که قصد رقابت داره، باید فضایی رو ایجاد کنه که طرف با اراده خودش به سمتش کشیده بشه و اونجا موندگار بشه. همه اینایی که یه عنوان انحصاری رو از اپیک میخرن، بعد از بازی کردنش دلیلی برای موندن توی اون استور ندارن. وقتی یه قابلیت دسته هزارمی مثل اچیومنت هم حتی توی اون استور درپیت نیست، دیگه با چه زبونی باید اپیک بهتون بگه شما خریدارا، شما بازیکنا، شماهایی که پول میدین، چپشون هم نیستین؟ البته الان باز یکی میاد میگه قراره اضافه بشن این قابلیت ها:-@
از اونور هم هزینه ساخت استور، هزینه نگه داری سرورها، هزاران قراردادی که عقد میشه، هزاران پشتیبانی که اجرا میشه و هزاران مورد دیگه ای که به ذهن خطور نمیکنه رو هم لابد گیبن از جیب عمه-ش واسه استیم خرج میکنه. این قضیه اپیک استور هم شده آب گل آلود واسه یه عده که بهونه_شون واسه کوبوندن Valve این HL3 هست. HL3ـیی در کار نیست؛ مثل هزاران عنوان دیگه ای که ادامه-شون به هزاران دلیل ممکن هیچوقت ساخته نشد. از اونطرف شماها همونایی هستین که اگر HL3 ساخته بشه و گند از آب در بیاد، شلوار از پای گیبن در میارید. کلا خیلی خوبیم ما. نشستیم اونجا و فقط میگیم بساز، ارزون تر کن، مجانی کن، خاک بر سرتون با این بازی ساختنتون و ...
همه هم HL باز شدن یه دفعه.

پ.ن: فکر کنم کلا به هیچکس ربطی نداره یه کمپانی چجوری پول در میاره نه؟ مگر اینکه...

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
نه عزیز. استیم از فروش ۳۰٪ برمی‌داره نه ۳۰ دلار. با افزایش میزان فروش البته پلکانی درصد خودشو میاره پایین اگر اشتباه نکنم.

:))
RDR2 برای فروش نیازی به استیم نداره.

شاید چون کنسول فن ها بی طرفانه نگاه میکنن به قضیه و حس وفاداری به Steam به خاطر نجات PC Gaming ندارن! طرفداری هم نیست. بیان واقعیت‌هاست... استیم هم میتونه سهم ۳۰٪ خودش رو کاهش بده ولی فعلا صلاح ندیده...
بین سی یا 42 دلار سهم بازیسازهاست تpsnاگه فیزیکی باشه یا دیجیتالی

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
با این تفاسیر بریم به همه فروشگاه ها بگیم در اونجا رو گل بگیرین چون تولید ندارین:))
ولمون کنین تو رو خدا. اپیک با شعار "درآمد بهتر برای سازنده های Indie" اومد وسط. این وسط 2K و بقیه گنده ها Indie هستن لابد:)) کسی که قصد رقابت داره، باید فضایی رو ایجاد کنه که طرف با اراده خودش به سمتش کشیده بشه و اونجا موندگار بشه. همه اینایی که یه عنوان انحصاری رو از اپیک میخرن، بعد از بازی کردنش دلیلی برای موندن توی اون استور ندارن. وقتی یه قابلیت دسته هزارمی مثل اچیومنت هم حتی توی اون استور درپیت نیست، دیگه با چه زبونی باید اپیک بهتون بگه شما خریدارا، شما بازیکنا، شماهایی که پول میدین، چپشون هم نیستین؟ البته الان باز یکی میاد میگه قراره اضافه بشن این قابلیت ها:-@
از اونور هم هزینه ساخت استور، هزینه نگه داری سرورها، هزاران قراردادی که عقد میشه، هزاران پشتیبانی که اجرا میشه و هزاران مورد دیگه ای که به ذهن خطور نمیکنه رو هم لابد گیبن از جیب عمه-ش واسه استیم خرج میکنه. این قضیه اپیک استور هم شده آب گل آلود واسه یه عده که بهونه_شون واسه کوبوندن Valve این HL3 هست. HL3ـیی در کار نیست؛ مثل هزاران عنوان دیگه ای که ادامه-شون به هزاران دلیل ممکن هیچوقت ساخته نشد. از اونطرف شماها همونایی هستین که اگر HL3 ساخته بشه و گند از آب در بیاد، شلوار از پای گیبن در میارید. کلا خیلی خوبیم ما. نشستیم اونجا و فقط میگیم بساز، ارزون تر کن، مجانی کن، خاک بر سرتون با این بازی ساختنتون و ...
همه هم HL باز شدن یه دفعه.

پ.ن: فکر کنم کلا به هیچکس ربطی نداره یه کمپانی چجوری پول در میاره نه؟ مگر اینکه...

شما بعد اینکه بازی تموم میشه میری توی استیم گردش میکنی؟
خب طرف بازی میخره تموش شد اگه خواست بازی جدید بخره میره استور

sang

کاربر سایت
Dec 28, 2009
198
من الان درک نمی کنم طرفدارهای استیم چرا شاکی هستن؟ بیایم فرض کنیم راکستار کلا عرضه بازی را به استور خودش محدود می کرد، گیبن به پشمش هم نبود...
هر سالی که داره میگذره بازیهای AAA بیشتری روی استیم نمیان، تا حالا ولوو دقیقا برای این بازی ها چیکار کرده؟
امسال که اکتیویژن کال آف دیوتی را روی استیم نداد، چه اتفاقی افتاد؟
من فرض میکنم اکثر شما کاربرهای قدیمی استیم باشید و یادتون باشه که به جز بلیزارد تمام ناشرها حتی EA بازیهاشون روی استیم منتشر میکردند. الان همه به فکر استور و لانچر خودشون افتادند، قطعا همه این داستان به خاطر تصمیمات بسیار بدی که تو این سال ها مدیران ولوو گرفتن.
اون عده از دوستانی هم که میگن اصلا چرا باید ولوو بازی بسازه را ارجاعشون میدم به سیاست ولوو تو سال 2011 که بازی دوتا را منتشر کرد، با عرضه دوتا یک حجم بسیار زیادی پلیر جذب استیم شدند و کم کم که از دوتا خسته شدن، کانتر خریدن و همین جوری بازی های دیگه ...
مگه میشه تو بهترین استور پی سی را داشته باشی، خودت بشینی کنار و بازی عرضه نکنی، همین امروز ولوو بگه من HL3 یا L4D3 یا Portal 3 را دو سال دیگه عرضه میکنم، وحشتناک می تونه روی کامیونتی پی سی تاثیر بذاره. این همه سال ولوو سود کرده چرا نباید دو تا گیم درست حسابی بده بیرون؟!!!
دو سه سال گذشته، استیم اصلا مثلا قدیم نیست، من تنها دلیلی که نمیخوام به یک استور دیگه کوچ کنم، دوستانی که طی سال ها دارم و باهاشون گیم میرم. اومدن اپیک استور را هم به فال نیگ میگیرم، این رقابتی که کم کم داره ایجاد میشه روی آینده استیم خیلی تاثیرگذاره، من امیدوارم اینقدر رقابت شدید بشه که ولوو دوباره بتونه به دوران اوجش برگرده و شرایط برای من و شما هم بهتر بشه.

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
تاپیک عجیبی شده، کسایی که یا پی سی گیمر نیستن یا براشون اهمیتی نداره چه اتفاقی براش میفته اینجا هستن، در حالی که برای هر کسی که یه دو سال با استیم و بقیه استورها بوده باشه واضحه تا الان وجود اپیک استور به غیر از اوردن کالکشن بازی های دیوید کیج روی پی سی -که اونم فرض میگیریم قصد اولیه اوردنش به استورهای مختلف نبوده و اپیک کلاً پول داده تا رو استور های دیگه نیاد- برای مشتری ها فقط ضرر بوده، از نگاه مشتری، باید به استوری اعتماد کنه که بارها و بارها اکانتهاش دسته جمعی هک شدن، از استوری استفاده کنه که هیچ امکاناتی نداره و برای یه کار ساده ای مثل عکس گرفتن هم باید از نرم افزار خارجی استفاده کنه-حالا هی بگید امکانات هم میاد و بهتر میشه، آره Fallout 76 هم دو سال دیگه بازی بهتری شده-، اونم استوری که اگر از رفتاراش تا الان براتون مشخص نبود مشتری براش اهمیتی نداره خود سوئینی هم مستقیم همین حرفو زده، برای بار هزارم لایبراری شو تکه تکه کنه، استوری که قصد نابودی خرده فروش ها که رقیب مستقیمش هستن داره، همون خرده فروش هایی که تنها دلیل پایین اومدن قیمت بازی ها به خاطر مستقیم رقابت کردن از نظر قیمت هستن، اگر اپیک میخواست واقعاً رقابت کنه، میتونست بذاره بازی ها رو استورهای مختلف عرضه بشن و اون پول هنگفتی هم که میخواست برای انحصاری کردنشون بده رو به دولوپرها بده و قیمت اولیه بازی رو روی استورش بیاره پایین، خود همین حرکت چه قدر آدم رو به دلخواه خودشون می اورد به سمت استورش، ولی الان داره این بازی ها رو انحصاری میکنه تا اصلاً نخواد رقابت کنه. استوری که ادعا داره هدفش بهتر شدن وضعیت ایندی دولوپر هاس، بعد تو همون نمایش معرفی BL3 دو تا بازی ایندی معرفی میشن و هر دو روی استیم هم عرضه میشن و Risk of Rain 2 توی یه هفته نیم میلیون نسخه فروش رو رد می کنه ولی بازی AAA که ناشری مثل Take 2 پشتش هست میره سراغ اپیک استور، بابا مشخصه اپیک براش ایندی دولوپر و فاند کردنشون اهمیتی نداره، براش انحصاری کردن بازی هایی که بیشترین توجه سمتشون هست برای منفعت و جلب توجه به سمت خودش مهمه.
برای دولوپر ها خیلی منطقیه که برن سمت اپیک، ولی برای این همه پی سی گیمر هم که مخالفن با این حرکتا خیلی منطقیه که ازش حمایت نکنن، فقط امیدوارم دو سال دیگه به وضعیت پی سی گیمینگ نگاه نکنیم و ببینیم وضعیت بدتر شده، پایرسی افزایش داشته، اون یکپارچگی و اتحادی هم که تا چند وقت پیش داشتیم از بین رفته.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
شما بعد اینکه بازی تموم میشه میری توی استیم گردش میکنی؟
خب طرف بازی میخره تموش شد اگه خواست بازی جدید بخره میره استور
آره دقیقا گردش میکنم. در واقع به جز گردش کردن، خیلی کارای دیگه هم میکنم که از توی تخیلی ترین تخیل های شما هم نمیگنجه. البته انتظار ندارم این رو هم درک کنی چون توی محیطش نیستی. در کل طرز تفکر مشتری مداری و مدیریت شما و اپیک و مسئولای کشور تو یه سطح قرار میگیرن.

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
دلیلش واضح هست‌ یکی مثل من پرتال ۲ رو روی ۳۶۰ بازی کردم ولی این نسل چی ؟ خیار هم از ولو گیرم نیامده

سی درصد از فروش بازیها داره گیر فردی میاد که یک قرون برای ساخت بازیهای جدید هزینه نمیکنه

میخوای مقابلش جبهه ایجاد نشه ؟
عزیز جان نسل بعدی میرسونه خودشو ، واقعا اشتباه کرد یک نسل قبول و هیچ حرفی توش نیست،محبوبیت یه بخش بزرگ گیمینگ رو از دست داد
ولی دیگه حداقل مطمئن هستیم که داره بازیا ساخته میشه و فقط نگرانی که میمونه کیفیتش هست که تا موقعی که چیزی رو نمایی نشه هیچ چیز معلوم نیست، حتما هم از توسعه موتور شروع میکنن که کار زمان بری هست.اما با اطمینان میگم نسل بعدی چند عنوان خوب رو از ولو روی کنسول ها خواهیم داشت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر