Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
اينكه فيلم يه فيلم پروپاگاندايي نيست از سر و روش مي باره
دليل اينكه به جنگ بر مي گرده به خاطر همون جمله اوله فيلم كه مفهومش تو كل فيلم موج مي زنه (The War is Drug)
نقش اول داستان نه شجاعه نه از جون گذشته
فقط به جنگ معتاده براي همينم بر مي گرده
من قبلا هم گفته بودم مشکل دارم با برخورد فیلم بااین موضوع.
جنگ جذابه,اعتیاد آوره مردا عاشقش می شن,کشش رو حس می کنین؟
جنگ شاید جذاب باشه خارج از کانتکست ولی نه به حالتی که فیلم تاکید می کنه.
آرایش جتهای جنگی ممکنه به اندازه آرایش پرندگان جذاب باشه. ظرافت و طراحی اسلحه و بمب ممکنه زیبا باشه اما خود جنگ با وجود نتایجش که جذاب نیست. اجساد و خون و ضربه های روانی جنگ که جذاب نیست که انقدر رو addictive بودنش تاکید می کنه.تکنولوژی که( اینجا سینماست) جذابه. با کنار هم گذاشتن یه سری سکانسهای اکشن که زنده موندن قهرمان تنها نگرانی بیننده اس مثه خیلی از فیلمای جنگی هدف نهایی فیلم غلغلک دادن بیننده اس. مشکل اینه که بیگلو به جای تمرکز رو جذابیت زیرپوستی خشونت که ممکنه در جنگ همراه باشه فیلم رو قربانی سکانسهای هیجانی می کنه. فیلم علاقه ای به اینکه چرا نیروهای آمریکایی تو عراقن و به خنثی کردن بمب مشغولن نداره. انگار عراقیها فقط بخاطر ساختن بمب وجود دارن در حالیکه در کانتکست وسیعتر خودشونن که بمبها رو رها می کنن. فیلم سیاسی نیست؟ انکار, سیاسته در ناب ترین حالت.
فیلم شباهت زیادی هم با Hell is For Heroes سیگل داره و The War Lover . هردو درباره وار جانکیهایی که به خشونت معتادن. فقط فیلم بیگلو صیقل خورده تره. نصف اکشن مووی نصف دیگش هم دراگ مووی.ولی کار سیگل درست تر بنظر میاد و اون یکیم تراژیک تره.

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
Un chien andalou سگ اندلسی امتیاز 9 از 10
دیدن رویا در بیداری میتونه جذاب باشه. اولین بار بود که سورالیسم رو بجای نقاشی در فیلم می دیدم و تجربه خوب و زیبایی بود.
باز شدن درها به مکان هایی غیر از محل مورد انتظار , لانه مورچه بر روی کف دست , گاوهای روی پیانوها.
16 دقیقه ای که ارزش بارها تکرار رو داره.
کاش ملتی که اینقدر مشتاق دیدن اخرین فیلمهای هالیوود هستند یه نگاهی هم به این فیلم بیاندازن.

Wroth Master

کاربر سایت
Jun 21, 2007
1,264
نام
بهزاد
Un chien andalou
باز شدن درها به مکان هایی غیر از محل مورد انتظار , لانه مورچه بر روی کف دست , گاوهای روی پیانوها.
و تشبیه ـه نصف کردن چشم انسان با یک تیغ صورت تراشی به ابرهایی که از پیش قرص ـه ماه می گذرند ... البته فک کنم اون دوتا حیون ـه رو پیانو, خر بودند !! به خاطر محدودیت های تکنیکی اون زمان زیاد مشخص نیست !
اثر به یاد ماندنی بونیوئل و دالی ! و یکی از شاهکارهای سینمای سورئال ! نکته ی جالب دیگه, ایفای نقش دالی و بونیوئل در سکانس هایی از فیلم ـه !
9.5/10

BROXIGAR

کاربر سایت
Sep 7, 2009
1,889
نام
سهیل
Ratatouille

RatatouillePoster.jpg

فوق العاده انیمیشن جذاب و دبدنی ای هست . هرچقدر که میبینم سیر نمیشم . مخصوصا صداگذاری ها که شاهکار هست .

10/10

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
(Fight Club (1999 امتیاز 4 از 10
بعد از تجربه عالی دیدن شاهکاری مثل 12 مرد خشمگین (Twelve Angry Men ) دیدن این فیلم اب سردی بود بر روی دوباره جان گرفتن علاقه ام به فیلم و سینما. واقعا فینچر چه سیری رو طی کرد که از هفت به باشگاه مبارزه برسه؟
چرا اینقدر کم اقا کوروش
این فیلم تو لیست 250 تا فیلم برتر تاریخ فکر کنم مقام 20 رو داره
پایانشم خیلی جالب بود
نمره ی من: 8.5/10

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
Easy rider امتیاز 10/10
یکی از بهترین فیلمهایی که تا بحال دیدم. از طبیعت زیبا و چشم اندازهای وسیع گرفته تا track های شاهکار فیلم. بنظرم سینما یک ایزی رایدر دیگه میخواد. احساس میکردم منم باهاشون از کالیفرنیا تا لویزیانا همسفرم. امیدورام باز هم هیپی های صلح طلب رو ببینم.

چرا اینقدر کم اقا کوروش
این فیلم تو لیست 250 تا فیلم برتر تاریخ فکر کنم مقام 20 رو داره
پایانشم خیلی جالب بود
نمره ی من: 8.5/10

همین 4 رو هم بزور دادم. انصافا هیچ نکته چشمگیری نداشت حداقل برای من.

致命的

کاربر سایت
Apr 11, 2009
765
نام
امير اشكان
UP IN THE AIR

up-in-the-air-one-sheet.jpg

داستان متفاوت با بازی خوبه کلونی.طعنه هایی زیبا هم به بحران بیکاری در جهان میزنه
ارزش وقت گذاشتن رو داره

.

inglorious bastards

Inglorious-Bastards.jpg

فیلمی دیگر از استاد خشونت.داستانی کاملا منحصر به فرد و اوریجینال(به نظر من اسکار فیلم نامه ی اوریجینال حق این فیلم بود)
طبق مصاحبه ای که با تارانتینو شده ادعا کرده که برای نشون دادن زشتیه خشونت تصمیم داره تا چهره ی واقعیه خشونت رو به مردم نشون بده ؛ به همین دلیل فیلم هایی اینچنینی می سازه

.

Mary and Max

Mary_and_max_poster.jpg

نمیدونم چرا اون اندازه که انتظار داشتم بهم نچسبید(از بس ازش تعریف شنیده بودم...) اما با اطمینان می تونم بگم که اگه از انیمیشن جلوه های بصری(مثل UP) نمی خواید مطمئنا یکی از زیباترین انیمیشن های عمرتون خواهد بود.داستانی بسیار گیرا که تا دقایق آخر شما رو به دنبال خودش می کشه و بر اساس داستانی واقعیست

.

اگه از نظر دوستان اشکالی نداره در مورد انیمه های ژاپنی هم در این تاپیک بحث کنیم و امتیاز بدیم
موافقید؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
Everybody's Fine

everybodys_fine_ver2.jpg

واقعا از داستانش خوشم اومد! در مورد پدری بود که از فرزند هاش دور افتاده و نگرانشون هست...
یه فیلم پر احساس که چندین بار اشکم رو در اورد!
بعد از چند وقت یه فیلم خوب از رابرت دنیرو دیدم

9 از 10
http://www.imdb.com/title/tt0780511

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من قبلا هم گفته بودم مشکل دارم با برخورد فیلم بااین موضوع.
جنگ جذابه,اعتیاد آوره مردا عاشقش می شن,کشش رو حس می کنین؟
خيلي حوصله بحث در مورد Hurt Locker‌ از بعد طرفدارانه رو ندارم چون شايد حتي توي 5 فيلم برتر سال هم نباشه
اما در جذابيت جنگ و شيوه بر خورد فيلم
اول از همه جنگ اصلا قشنگ نيست و براي خود من جذابيت نداره اما اگه يه روزي كه يه هدف درستي ببينم كه ارزش جنگيدن داره حتما براش مي جنگم
اما Hurt Locker بيشتر از اينكه روي جذابيت خود جنگ تاكيد كنه روي نقش اول داستان تاكيد مي كنه و جنس آدمايي مثل اون
نقش اول داستان تقريبا تنها آدميه كه جنگ براش مثل مخدره چون تمام آدم هايي كه تو داستانن تمام هدفشون فرار از جنگه
اما اينكه مي گي عراقي ها رو جوري نشون داده كه انگار فقط واسه بمب گذاشتن اونجا هستن رو خيلي قبول ندارم
قبلا هم گفتم خود من فيلم رو به عنوان يه درام اجتماعي بهش نگاه كردم
جامعه داستان، عراق در جنگه و مردمش همه آدمايي هستن كه اونجان مثل بمب گذار ها ، مردم عادي عراقي كه كاري به كسي ندارن اما اين وضعيت بيشترين ضرر رو بهشون زده ، سرباز هاي آمريكايي كه خودشون از همه جنسي هستن، مزدور ها و ...
فيلم خيلي يه فيلم جنگي با اون مفهوم هميشگي نيست تقريبا يه كار خاليه و هيچي براي گفتن نداره و پيام خاصي نمي ده فقط مي خواسته يه داستان رو بگه بدون اينكه وارد جزييات بشه كه بگه مثلا جنگ بده يا اصلا براي چي مي جنگيم
فقط ديده هاي نويسنده داستان از شرايط اونجاست بدون اينكه چه مي دونم ارتش آمريكا به كسي پول داده باشه كه شجاع و اين حرفا نشونشون بدن
اين وسط فيلم ساختار سينمايي محكمي داره و جذاب هم هست پس خيليا خوششون اومده ولي مفهوم خاصي رو نمي رسونه
تا حدودي هم چون جنگ عراق فيلم خوب نداره اين يكي خيلي تو چشم اومده هر چند Generation Kill مي گن مرگ نداره ولي من با تمام تلاش هايي كه كردم تا الان نتونستم ببينمش

koorosh

کاربر سایت
Jun 22, 2007
3,167
نام
El Duderino
kill bill vol. 1 2
6.5

neah.....
الان که فکرشو میکنم تنها چیز شاخص فیلم همون تارنتینویی بودنشه و لاغیر.. کلا جز هایلایت رزومش نیست برای من یکی کلا !

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
اما Hurt Locker بيشتر از اينكه روي جذابيت خود جنگ تاكيد كنه روي نقش اول داستان تاكيد مي كنه و جنس آدمايي مثل اون
نقش اول داستان تقريبا تنها آدميه كه جنگ براش مثل مخدره چون تمام آدم هايي كه تو داستانن تمام هدفشون فرار از جنگه
مشکل از کاراکتر نیست. از کارش لذت می بره...براش جذابه..تنش زیادی داره..بهش معتاد شده...حالا اینجا مشکل من برخورد فیلمه با وار جانکی که نمایش می ده... کارگردان کاراکتر رو تو چند سکانس پر تنش خنثی کردن بمب قرار می ده ولی علاقه ای به بررسی بیشتر نداره. ترجیح می ده با شیکی کمرا و زوم و تدوین سریع سکانس رو جذاب کنه و بیننده رو با همین تکنیکها همراه کاراکتر کنه. با وجود این تکنیکها بنظر می رسه این کار باید جذاب و اعتیاد آور هم باشه.
تقريبا يه كار خاليه و هيچي براي گفتن نداره و پيام خاصي نمي ده فقط مي خواسته يه داستان رو بگه بدون اينكه وارد جزييات بشه كه بگه مثلا جنگ بده يا اصلا براي چي مي جنگيم
البته منم گفتم هیچ حرفی نمی زنه اما در حد انکار. فیلم چیزی نمی گه فقط در حدی که آمریکاییها فقط مشغول خنثی کردنن و عراقیهام مشغول بمب گذاری.

snake 4 persia

کاربر سایت
Jan 23, 2010
188
نام
SNAKE
assassins creed part 1 :D
داستان فیلم واقعا جالب بود...اشخاص فیلم هم تا حدی جالب بودند:D
ولی اگر بازیاشو بازی کنه آدم بهتر مطلب دور انگیز ناک فیلمو درک میکنه:D

9.6/10

آخرین ویرایش:

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
قسمت آخر تایید میشه. یکی از 10 پایان برتر تاریخ سینما (قاعدتا شخصی) برای من هم هست. وقتی رفته رفته به تاریکی مطلق میره و اون عبارت جادویی I Steal رو میگه ... فوق العاده هست. در مجموع یکی از بهترین مخرب های دهه 30 هست. فاکتورهای نوآر اریجینال رو نداره ولی بین سری فیلمهای نیمه گنگستری-قضایی اون دهه یکی از بهترین هاست . راستی با توجه به اینکه Scarface ـه 1932 رو هم دیدی. یک مورد مشترک دیگه غیر از بازیگر هم بینشون هست. تا جایی که یادمه توی Scarface یک جایی هست که تقویم با شلیک رگباری مسلسل میره جلو و توی من یک فراری از دسته زندانیان هم زنجیر هستم هم چیزی شبیه به اون هست ولی با کلنگی که زندانیها می زنن میره جلو و این نکته بی مصرف ولی جالبی بود. مدتی پیش سری 2 جلدی که شامل اکثر شماره های روزنامه -خیلی- قدیمی مرد امروز می شد رو داشتم ورق می زم و دیدم اون زمان راجع به این فیلم و آدمی که فیلم بر اساسش شکل گرفته مطالب جذابی رو نوشته. راستی پیشنهاد می کنم فیلم The Roaring Twenties رو هم ببینی اگر با سری گنگستریهای دهه 30 حال می کنی. به اعتقاد من یک پله بالاتر از همه همدسته های خودش در اون دهه مثل سزار کوچک,دشمن ملت,فرشتگان آلوده صورت و اسکارفیس هست.
حالا که صحبت به این گونه× رسید یک دفعه فیلم گنگستری مورد علاقه ام از بین تمام فیلمهایی که از این گونه دیدم (اصلا صحبت راجع به نوآر نیست,گنگستری هست) رو هم بگم :d
= White Heat

این اثر خیلی پخته تر از اثر قبلی ماروین لیروی هست.سزار کوچک ، ادوارد جی رابینسون خیلی به خوب بودن فیلم کمک کرده بود.سزار کوچک اگر چه پایانش در نظر بیشتر عوام خوب باشه (همون جا که تابلو رفیق سزار با معشوقش که نمایش رقص دارند نشون میده) ولی من خوشم نمیاد.نمره من بهش:

6.5/10

من متاسفانه White Heat ُندیم اما بهترین فیلم دهه 30 که تا به حال دیدم(کلا یکی از بهترین فیلم هایی که دیدم) M فریتز لانگ هست.
Scarface دیپالما رو قبول داری یا هاوکز؟

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
The Shining امتیاز 8 از 10
بالاخره یک فیلم واقعا ترسناک درست و حسابی دیدم.
میتونست امتیاز کامل بگیره ولی یک امتیاز بخاطر اشتباه منشی صحنه در سکانس گفتگو بین بچه و سر اشپز کم میکنم و یک امتیاز بدلیل غیر منطقی بودن قسمتهایی از داستان.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر