Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,838
نام
نریمان
The Iron Claw
7/10

تراژدی خانواده وان اریک تو دهه ۸۰ میلادی به شدت ناراحت کننده و غیر قابل هضمه.
کلیت فیلم و بازی ها خیلی خوب بود به خصوص زک افزون که بهترین بازی خودش رو به نمایش گذاشته اما فیلم ۲ تا مشکل داره به نظرم.

اولیش حذف کردن یکی از برادرا به صورت کامله که خیلی عجیبه! دومی هم نیمه دومه فیلمه که روند اتفاقات و تراژدی به شدت زیاد میشه و تایم زیادی برای پرداخت کارکترا فرعی و نشون دادن تاثیر تراژدی روشون وجود نداره. به نظرم داستان وان اریک ها به صورت یه مینی سریال خیلی بهتر میتونست حق مطلب رو ادا کنه تا یه فیلم ۲ ساعته.

پ.ن.: زک افزون با این بدن و مدل مو باید بلافاصله یه فیلم از He-Man بسازه! :D

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush

Atonement

1708100168822.png

9/10​

اون مصاحبه 5 دقیقه ای آخر فیلم و نحوه صحبت کردن و میمیک صورت ونسا ردگریو لایق اسکار بود! از بهترین بازی های جیمز مکاوی و کیرا نایتلی، پلات توییست آخر فیلم کمر آدم رو می‌شکنه. درسته فیلم از روی واقعیت درست نشده ولی مطمئنا میلیون ها نفر سرنوشتشون تو جنگ جهانی به این شکل بوده که این توییست پایانی رو خیلی غم‌انگیز تر می‌کنه. مدتها تو باکت لیستم بود خوشبختانه امروز موفق شدم ببینمش. حتما پیشنهاد میشه.

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
Screenshot 2024-02-17 084846.png

هیچ ایده ای ندارم ک چرا این فیلم رو دیدم :| چرا دروغ بگم بخاطر سیدنی سویینی بود، پد*سگ خیلی سسکیه :D

خیلی مختصر و مفید بگم ک در تمام طول فیلم حس میکردم دارم یکی از فیلمای گلزار و شاکردوست رو میبینم، فیلم ب شدت لوس و چرت و پرت بود.

شالوده اصلی داستان لگبت بود و ازدواج دو تا دختر رنگین کمونی :|

واقعا هالیوود داره ب کجا میره؟! دلم تنگ شده برا اون کمدی های قبل از 2010 :(

این 1 رو هم فقط بخاطر سیدنی دادم، بنظرم اصلا سمتش نرید.​

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,382
نام
محمد
View attachment 328789

هیچ ایده ای ندارم ک چرا این فیلم رو دیدم :| چرا دروغ بگم بخاطر سیدنی سویینی بود، پد*سگ خیلی سسکیه :D

خیلی مختصر و مفید بگم ک در تمام طول فیلم حس میکردم دارم یکی از فیلمای گلزار و شاکردوست رو میبینم، فیلم ب شدت لوس و چرت و پرت بود.

شالوده اصلی داستان لگبت بود و ازدواج دو تا دختر رنگین کمونی :|

واقعا هالیوود داره ب کجا میره؟! دلم تنگ شده برا اون کمدی های قبل از 2010 :(

این 1 رو هم فقط بخاطر سیدنی دادم، بنظرم اصلا سمتش نرید.​
من تا نصفه های فیلم دیدم واقعا نتونستم ادامه بدم.
خییییییییییییلی دیالوگا بد بودن! هیچ آدم زنده ایی اینطور حرف نمیزنه.:|

بنظرم جذابیت سویینی به کنار، بازی بازیگر اصلی مرد بهترین نکته فیلم بود. سویینی اصلا توی اجرا جالب نبود، انگار بزور سر این فیلم آورده بودنش‌.:D

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
من تا نصفه های فیلم دیدم واقعا نتونستم ادامه بدم.
خییییییییییییلی دیالوگا بد بودن! هیچ آدم زنده ایی اینطور حرف نمیزنه.:|

سویینی اصلا توی اجرا جالب نبود، انگار بزور سر این فیلم آورده بودنش‌.:D

منم بخاطر اجراش نگاهش نکردم :D :> :-"

کلا همه چیز فیلم ب شدتتتتتتتتتتتتتتتتتتت کرینج بود -_-

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر

1708294383276.png
Beyond the Wall 2022
6/10

دلیل عدم اکران فیلم «شب، دیوار، داخلی» بی‌تردید شباهت مضمون و فضای داستان با حوادث سیاسی/اجتماعی پاییز سال گذشته دارد. البته زبان انتقاد «وحید جلیلوند» به دلیل خودسانسوری و دگرسانسوری دچار لحن دوجهی از سوی قهرمان فیلم می‌شود؛ اینکه نگهبان و مراقب زن تحت‌تعقیب با پیشینه یک مامور دولتی باوجدان ترسیم می‌شود؛ «شب، دیوار، داخلی» با ادغام از وقایع رئال و سورئال به رویکردی مشابه «ماشینیست» برد اندرسون تبدیل می‌شود؛ حال آنکه «نوید محمد زاده» به مانند کریستین بیل وزنی کم کرده و جنبه‌ای از اختلال سایکولوژی نیز به خود گرفته است. فیلم تا حدالامکان از گزافه‌گویی و دیالوگ‌پراکنی سینماهای رایج ایران دوری می‌کند؛ البته صامت‌سازی و تصویرسازی به تنهایی ریتم فیلم را می‌کاهد؛ کم‌وکاستی‌ها با دادن اطلاعات قطره‌چکانی از پس‌زمینه قصه، برخورد شخصیت‌ها و دریافت‌های فرامتنی به بطن قصه ضربه می‌زنند؛ اما پلات توییست پایانی که از میان فلش‌بک‌ها و فلش‌فورواردهای متعدد خارج می‌شود، حداقل مخاطب را با یک پایان آشفته همراه نمی‌کند.​

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,600
freeway 1996.jpg

Freeway 1996

6/10

ضعف های کارگردانی یا طولانی شدن بعضی قسمت های داستان رو درنظر نگیریم ، فیلم قابل قبولیه
البته نسخه 2 هم داره که زیاد تمایلی ندارم ببینم

John Wick Chapter 3 - Parabellum (2019).jpg John Wick Chapter 4 (2023).jpg

John Wick Chapter 3 - Parabellum (2019)

John Wick Chapter 4 (2023)

از چه منظر فیلم جان ویک تماشا بشه ؟
یک فیلم اکشن سرگرم کننده ؟
یا یک فیلم احمقانه ؟
وقتی به 2 نسخه اول جان ویک نگاه میکنم متوجه افت این سری فیلم با اکشن مصنوعی خواهیم بود
بهترین نسخه و فابل قبول ترین نسخه از این سری فقط شماره اول بود و هر چقدر به سمت جلو حرکت میکنیم اکشن فیلم مصنوعی تر میشه به نوعی که شبیه به بازی و تخیلات کودکان در حیاط مدرسه شبیه است
یادمه بچه که بودم 2 تا از بچه ها در حیاط مدرسه داشتند تفنگ بازی میکردند ، طرف انگشت های دستشو که شبیه به تفنگ بود تو حلقوم شخص مقابل کرده بود ، شخص مقابل میگفت نه من نمردم من جا خالی دادم
حکایت فیلم جان ویک هم همین شکله ، تفنگ تا تو صورت جان میره ولی کسی نمیتونه جانو بکشه
با کت های ضد گلوله جا خالی میدند
وسط ایستگاه مترو نیویورک یکی کشته میشه ، کسی متوجه نمیشه ، انگار محیط اطراف همه NPC کور هستند و بازی روی درجه فرایه EASY اجرا شده
و ربط سازمان به حشاشین ها من رو یاد اساسین انداخت ، ایده به نظر قدیمی که یوبی سافت با اساسین به آن پرداخت

جان ویک 3 و جان ویک 4 بیشتر مناسب کودکان هست
و آدم احساس میکنه که نویسنده یکی از این پسرهای دبستانیست که با انگشت های دستش در حیاط مدرسه تفنگ درست کرده و دیش دیش کنان به سمت دوستان خود شلیک میکند
و خود نمیرالمومنین است و با کاپشن خود جلوی گلوله های پوشالی دیگر بچه های بازی را میگیرد

طولانی بودن روایت و اکشن مصنوعی بیش از حد به فیلم لطمه زده بود
نمونه در قسمت پایانی جان ویک 4 در فرانسه ، صحنه دور میدان اضافی بود ، صحنه و درگیری طولانی بالا رفتن از پله حوصله سر بر

نمایه اکشن از بالا رو فکر کنم در فیلمی آسیایه شرقی دیده بودم ، البته چیز جالبی نبود

جهان جان ویک بیشتر مناسب بازی های کامپیوتریست تا فیلم

نسخه 3

5/10

نسخه 4

4/10

دلیل این همه به به و چه چه از این فیلم رو نمیدونم ، خیلی هندی شده بود
اگر همین سکانس هارو در یه فیلم هندی با اسم Dohn Wick ببینید سوژه میکنید
ولی اینجا چون فیلم هالیوودی طرفیم با اسم John Wick از دید مخاطب زیباست و قابل تامل و میگید شُل کن لذت ببر
به نظرم با اکشن کمتر و قابل قبول تر چیز جذاب تری میشد
بهترین نسخه جان ویک همون شماره اول بود

Final Analysis 1992.png

Final Analysis 1992

7/10 یا 6.5

فیلم چیزی شبیه به Primal Fear هست​

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر
1708527623909.png
Zone of Interest 2023
7.5/10

فیلم Zone of Interest را چگونه نقد کنیم؟ آیا از «آنتی‌کلایمتیک» بودن ایراد بگیریم؟ آیا سوگیری به سمت برداشت‌های فرامتنی آن گله‌مند باشیم؟ آیا از خودسانسوری کارگردان و جنبه منفی PG-13 بودن فیلم برای جلوگیری از نمایش صریح خشونت‌های ظالمانه نازی‌ها در آشویتس را خسته‌کننده بنامیم؟ یا کلاً نیمه‌پر لیوان را ببینیم؟ یا با تکیه بر سخن «هوشنگ گلمکانی» مبنی بر اینکه «هر فیلم سنگ بنای خودش را می‌سازد» ساخته جاناتان گلیزر را بررسی کنیم؟ از جو حاکم در فیلم تمجید کنیم؟ از تضاد موجود در تصویرسازی فیلم به وجه بیاییم؟ ترس مرموزانه فیلم را مورد ستایش قرار دهیم؟ نقد فیلم Zone of Interest یکی از دوسویه‌ترین نقدهایی است که منتقد یا خوره‌فیلم می‌تواند در موردش بنویسد؛ اما شاید همه بر یک عقیده هم‌نظر باشند: «فیلم جاناتان گلیزر مناسب هر فیلم‌بینی نیست».

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
View attachment 329268
Zone of Interest 2023
7.5/10

فیلم Zone of Interest را چگونه نقد کنیم؟ آیا از «آنتی‌کلایمتیک» بودن ایراد بگیریم؟ آیا سوگیری به سمت برداشت‌های فرامتنی آن گله‌مند باشیم؟ آیا از خودسانسوری کارگردان و جنبه منفی PG-13 بودن فیلم برای جلوگیری از نمایش صریح خشونت‌های ظالمانه نازی‌ها در آشویتس را خسته‌کننده بنامیم؟ یا کلاً نیمه‌پر لیوان را ببینیم؟ یا با تکیه بر سخن «هوشنگ گلمکانی» مبنی بر اینکه «هر فیلم سنگ بنای خودش را می‌سازد» ساخته جاناتان گلیزر را بررسی کنیم؟ از جو حاکم در فیلم تمجید کنیم؟ از تضاد موجود در تصویرسازی فیلم به وجه بیاییم؟ ترس مرموزانه فیلم را مورد ستایش قرار دهیم؟ نقد فیلم Zone of Interest یکی از دوسویه‌ترین نقدهایی است که منتقد یا خوره‌فیلم می‌تواند در موردش بنویسد؛ اما شاید همه بر یک عقیده هم‌نظر باشند: «فیلم جاناتان گلیزر مناسب هر فیلم‌بینی نیست».
ما فیلم های زیادی رو داریم در مورد آشویتس ، از شاهکار تا ضعیف...اما به نظرم این فیلم با همشون متفاوت بود.تقرببا هیچ ارجاع مستقیمی با تصاویر تکان دهنده بهت نمیده ، و کل زمانش رو از زاویه رودولف نمایش میده که خیلی دوسش داشتم.
به قول یه منتقدی ، در ظاهر فیلمیه که احتمالا کم‌ترین آسیب روحی در خصوص هولوکاست رو به بیننده هاش می‌زنه ، اما با وجود این، فیلم به آروم‌ترین شیوه ممکن تماشاگراشو ویران می‌کنه.
به نظرم با اختلاف لایق اسکار فیلم خارجی ساله.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر

1709064570133.png
Poor Things 2023
7/10

یورگس لانیتموس در «بیچارگان» سه بار رنگ عوض می‌کند؛ قصه‌اش با برشی شبه‌پینوکویی آغاز می‌کند که به لطف هنر ذاتی اما استون، جذاب، اگزوتیک و غیرمتعارف است؛ ناگهان در میانه فیلم وارد سبک sexploitation اروپایی می‌شود؛ گویا روح تینتو براس در وجود لانتیموس دمیده شده تا قاب‌هایی غیرطبیعی از موقعیت‌های برهنگی «بلا بکستر» ثبت کند؛ سپس در پایان وارد همان ورطه کنونی فیلم‌های هالیوودی می‌شود؛ شخصیت بلوغ‌یافته باسواد می‌شود، جامعه‌شناسی ژرف می‌فهمد، منطق ظهور می‌کند و از دمِ استقلالی حرف می‌زند که مخاطبان در «باربی» دیده‌اند و خون گریسته‌اند؛ «بیچارگان» در حدی نبود که نظرم را نسبت به «بلک‌بری» عوض کنم!​

vet.miladh

کاربر سایت
Nov 20, 2017
64
Zone of interest
۹/۱۰ واقعا فیلم خوبی بود یکی از بهترین های امسال و جز سه فیلم خوبی که امسال دیدم و تو ذهنم می مونه
فیلم زندگی عادی یه فرمانده المان نازی رو نشون می ده که زندگی معمولی مثل اکثر ما دارن ولی اصلا واسشون مهم نیست چه اتفاقی اونور دیوار داره می افته بچه ها دارن اتاقشون بازی می کنن که اونور پسربچه ای دیگه ای به خاطر دزدین سیب باید غرق بشه با خاکستر اون آدم ها واسه خودشون باغچه درست می کنن زنه نمی خواد بهشتی که واسه خودش ساخته رو ترک کنه و بره. برخلاف بقیه فیلم ها که حزب نازی و فرمانده هاشون رو احمق یا شیطان صفت نشون می ده اینجا کاملا ازشون یه چهره واقعی و باورپذیر می سازه مثل همه ی ماها که داریم زندگی مون رو می کنیم و نمی دونیم اونور دیوار هامون چه خبره یا هم نمی خوایم بدونیم و مهم نیست واسمون ( ولی نظم و انضباط و پرستیژ حزب نازی خیلی جالب و کاریزماتیکه)
حتما توصیه می کنم ببینید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر