Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
No Time To Die

شاید بیشترین فیلمی بود که منتظرش بودم تو سال ۲۰۲۱ ولی اشغال‌ترین چیزی بود که می‌تونستن به خوردم بدن. هر چیزی بود توی دید من بجز جیمز باند.
شخصیت پردازی ویلن فیلم رو اگر به یه کودک ۱۰ ساله میسپردن پیچیده تر در میومد.
اکشن فیلم؟ چیزی که من ندیدم حقیقتش تو این دو سه ساعت.
بخدا قسم پرداخت خیلی مهمه. مثلا من هنوز درک نکردم وجود کارکتر لوگاش اش یا حتی پالوما چه کمکی به پیشرفت داستان می‌کرد. کجای داستان قرار داشتن. صرفا وجود داشتن فقط. از غیب وارد شددن و یهو ناپدید شدن.
ایجنت جدید نومی هم به شدت نچسب، یخ و بقولی زور چپونی بود. ذره‌ای اهمیت نداشت واسم این کارکتر. از شروع حضورش که قرار بود رقابت این کارکتر با باند رو ببینم تا پایانش که متوجه شد باند ادم خوبیه بشدت سطحی، بیمزه و اکوارد بود.

در کل ۴ از ۱۰

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
841
No Time To Die
No_Time_to_Die_poster.jpg

اول از همه بگم به نظرم به مراتب بهتر از اسپکتر بود
این سری جدید جیمز باند با بازی دنیل کریگ در ابتدا یه کاراکتری رو نشون داد که برخلاف سری های قبلی حالت سوپر هیرویی نداشت و هم از لحاظ عاطفی و هم از لحاظ جسمی شکننده تر بود و حتی گجت های مورد استفاده مخصوص جیمز باندی هم کمتر بود اما از فیلم اسپکتر باز برگشتن به همون رسم سابق :| البته طرفداران این سری شاید این حرکت مورد پسندشون باشه چون جیمز باند از اول همین بوده ! یادمون نرفته باند های قبلی کل شوروی و کره شمالی و .. تک نفره نابود میکردن:Gunner:
در این فیلم نقش منفی اصلا بود و نبودش فرقی نداشت ! چند تا سکانس و دیالوگ مثلا خنده دار به زور چپونده بودن داخل فیلم که کمکی به بهتر شدن فیلم نمیکرد.
اما داستان کلی خوشم اومد ! بالاخره یه فیلم روی ایده foxdie کوجیما خوب کار کرده بود 8->
در کل نه افتضاح بود نه عالی. یک پایان متوسط به بالا برای این مجموعه بود و بعد از اسکایفال و کازینو رویال قرار میگیره و اسپکتر هم به نظرم بدترین نسخه این سری هست.
با احترام به تمام فن های آنا د آرامس اگه بنا به انتخاب در فیلم های باند باشه من نظرم همون eva green کازینو رویال هست :-" :-"

7/10

Shang-Chi
Shang-Chi_and_the_Legend_of_the_Ten_Rings_poster.jpeg

داستان فیلم کلیشه خالص هست ! دیگه من نمیدونم چند تا اثر با این پلات "کمک به اهالی یه منطقه برای دفاع در مقابل دشمن ! که حمله دشمن باعث به خطر افتادن کل دنیا میشه " باید ساخته بشه تا دست از سر ما بردارن ؟!
مشکل دیگه ای که فیلم داشت من رسما فکر کردم ژانر فیلم کمدیه ! از روایت فیلم و بازی نقش اصلی فیلم گرفته تا بسیاری از دیالوگ ها. البته این که در کامیک های مارول داستان چجوریه اطلاعی ندارم ولی واقعا ذره احساس خطر از باز شدن دروازه تاریکی در فیلم به من مخاطب القا نشد !

این کست رو به نظرم اگه نگه دارن و یک کارگردان خوب بیارن میشه یک کمدی ناب ساخت :D
مبارزات و cgi فیلم خوب بود

4/10

آخرین ویرایش:

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
328
dune-timothee-chalamet-paul-atreides-rebecca-ferguson-lady-jessica.png

(Dune)

بلاخره وقت شد و فیلم رو دیدم .در یک کلام باید بگم فوقالعاده بود .فضا سازی و تصویر برداری عالی و بازی بازیگر ها کاملا راضی کننده بود.بیشتر توضیح نمیدم اگر ندیدن حتما برین سراغ این فیلم.

9/10

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,513
نام
سپهر
1637309374210.png

Last Night in Soho 2021
7.5/10
مدل فیلم سازی ادگار رایت، مانند کوئنتین تارانتینو، بهره گیری از المان ها و بخش های موثر آثار معروف سینمای جهان است. مخاطب می تواند «خیزش مردگان» جورج رومرو، «برخورد نزدیک از نوع سوم» اسپیلبرگ و «پسران بد» مایکل بی را در سه گانه محبوب و معروف «کارنتو» نیز ببیند. رایت نیز در محبوب ترین اثرش نزد منتقدان، برداشت های «درایو» و «راننده تاکسی» را با جلوه ای خوش رنگ و لعاب در «بیبی درایور» نیز به کار می برد. «دیشب در سوهو» ترکیب عجیبی از مضمون «داپلگنگر - همزاد» و «ضمیر ناخودگاه - خواب زدگی» است. ترکیب زیرژانرها، اگر به درستی در طول یک اثر پیاده شود و فرم قصه آسیب نرساند، ایرادی محسوب نمی شود. نیمه اول فیلم مزبور پرانرژی است، جذاب و با دقت. قرارگیری شخصیت در عالم خیال و در کالبد یک زن جوان در دهه 60 میلادی. دو جهان موازی و تشبیه حرکات این دو شخصیت، مخاطب را فراتر از آن چیزی که در سینمای لینچ از مضمون داپلنگگر دیده است، می برد. ناگهان در نیمه دوم، فیلم دچار چرخش عجیبی می شود؛ پیوستگی با ظهور زورکی زیرژانرها از بین می رود. جامپ اسکرهای پیش پا افتاده و فرارهای بی علت پروتاگونیست از دست آن ها، تمام تکه های زیبای نیمه اول فیلم را نابود می کند. تمام اتفاقات نیمه اول فیلم زیر سوال می رود. مضمون «یک روح در دو کالبد» از بین می رود و فیلم به سمت غافل گیری های کلیشه ای ژانر جنایی کشیده می شود. اگر به لطف نقش آفرینی «آنیا تیلور جوی» و «توماسین مکنزی» نبود، می توانستم نیمه دوم فیلم را به اثری فاجعه آمیز «من می دانم که چه کسی مرا کشته است» (2007، با بازی لیندزی لوهان) نیز تشبیه کنم.​

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
MV5BZmRjODgyMzEtMzIxYS00OWY2LTk4YjUtMGMzZjMzMTZiN2Q0XkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UY209_CR0,0,140,209_AL_.jpg

Red Notice (2021)

7.5/10

فیلم کمدی خوبی داره داستانش هم با اینکه ضعیف اجرا میشه و تکراری اما شمارو همراه می کنه و ترکیب راک و رایان واقعا خوبه. نکته مهمی که بهش برخوردم توی تماشا این ارجعات مختلف به فیلم ها و بازی های دیگه بود که باید بهشون دقت کنید. مثلا فیلم خیلی به بازی های آنچارتد و انیمیشن تن تن شبیه هست حتی نوع لباس پوشیدن رایان ریندوز خیلی مثل نیتن دریک هست تو قسمت هایی از فیلم که این برام جذاب بود. چندان با گال گدوت حال نمیکنم اما خب به طور کلی پسندم شد :)

MV5BNTliYjlkNDQtMjFlNS00NjgzLWFmMWEtYmM2Mzc2Zjg3ZjEyXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UY209_CR0,0,140,209_AL_.jpg

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021)

6/10

مورتال کمبت دنیای مارول! اکشن فیلم واقعا خوب بود و نشون داد حتی مارول تو ساخت فیلم هایی شبیه به مورتال کمبت هم بهتر از DC عمل میکنه اما در کل انتظاراتم برآورده نشد چون اصلا به داستان پرداخته نشد که اون حلقه ها از کجا اومدن مگر گذاشته باشن برای قسمت دوم! فیلم شمارو تا انتها به دنبال خودش میکشونه اما اینکه یک قطره خون از کسی نمیاد رو اعصابه!

MV5BZGRlODFlNTItZWFhZS00NjU5LTliNDUtNjUxMGJhMGZhYjFmXkEyXkFqcGdeQXVyMTEyMjM2NDc2._V1_UY209_CR13,0,140,209_AL_.jpg

Army of Thieves (2021)

5/10

فیلم اصلی خودش هیچی نبود چه برسه به این نسخه که هر چند به نظرم از اون افتضاح زامبی های حامله شو خیلی بهتر بود و کاش قبلا منتشر میشد. فقط شخصیت های مرد و زن اصلی قابل تحمل بودن نه بقیه! به خاطر همین و داستان بهش 5 دادم.

MV5BNTMyNzQ4MmUtMmJiYy00YjlmLWJiMzktNjc1MGNlMzBjYjhiXkEyXkFqcGdeQXVyMDA4NzMyOA@@._V1_UY209_CR0,0,140,209_AL_.jpg

The Card Counter (2021)

6/10

بازی اسکار آیزاک یه جدیت خاصی داخلش بود که اصلا لذت میبردی و نوع فیلمبرداری و اکثر بدون موزیک های بلند پس زمینه خیلی به فضای فیلم کمک کرده بود. منتها اینکه پایان رو در دو بخش باز گذاشتن خیلی رو اعصاب بود. میدونستم که طرف آخرش چیش میشه اما نه به این شکل انتظار نداشتم!

MV5BYTI0YjQ1OWItZTI4NS00MDY4LWE1OWMtMWJlMjIzY2VkNDMzXkEyXkFqcGdeQXVyMTM1MTE1NDMx._V1_UY209_CR0,0,140,209_AL_.jpg

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

5/10

امکان نداره کسی قسمت اول فعالیت فراطبیعی رو دیده باشه و نترسیده باشه! از عناوینی که جلوی تاخت و تاز SAW رو گرفتند ولی هر دو در عرضه ریبوت یا قسمت جدید خراب کردن! دقیقا مثل قسمت جدید یا ریبوت Wrong Turn، این فیلم هم هیچ ربطی به فعالیت فراطبیعی نداشت و صرفا یک داستان و باور مذهبی رو شروع کرده بود اما لحظات ترسناک و جذاب خودش رو داشت به طور کلی. فیلم میتونست قشنگ تر از این 90 دقیقه استفاده کنه که اینطوری نشد و به نظرم امتیاز 5 براش کافی هست.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
No time to die
متاسفانه فیلم تمام تمرکزش رو گذاشته بود رو اینکه یک خداحافظی جذاب و حماسی برای جیمز باند باشه و بس! که باعث شده بود تمام ارکان فیلم در اهمیت بعدی قرار بگیرن. نتیجتا با یک فیلمی طرفیم که نه ما شخصیت های تاثیرگذاری میبینیم، نه روند داستانی جذابی از طرفی اونقدر هم غلظت خداحافظی با جیمز باند زیاده که نهایتا دل ادم رو میزنه!
۶ از ١٠

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
1637716343306.png
Spencer

این چند وقت اخیر یه سری از فیلم های که منتظرشون بودم منتشر شدن و بیشترشون ناامید کننده بودند (lamb, last night in soho و ...)
اسپنسر هم از فیلم هایی بود که بعد از انتشار اولین تریلرش سریع رفت توی لیست فیلم های مورد انتظارم و خوشبختانه این یکی ناامیدمون نکرد.

واقعا عالی بود فیلم، از نظر بصری (فیلم برداری، طراحی صحنه و لباس) که واقعا عالی و بدون مشکل بود و aspect ratio و نوع رنگ بندی فیلم خیلی سریع به ادم نشون میداد که داستان طی چه زمان و دورانی اتفاق میوفته، به قولی یه حس کلاسیکی داشت فیلم :-"
داستان فیلم به خودی خودش خیلی متفاوت و یا جذاب نیست، مخصوصا اگه در مورد شاهزاده دایانا چیزی ندونید، من خودم اطلاعاتم در مورد ایشون خیلی جزئی بود ولی فیلم خیلی سریع داستان کلی و تمرکزش رو بهتون نشون میده. در کل به نظرم میشه به داستان فیلم خرده گرفت ولی چیزی که واقعا خوب و حتی بی نقص بود pacing و روند جلو رفتن سریع داستان بود.

و میرسیم به 2 موردی که توی فیلم فوق العاده بودن، اول بازی کریستن استوارت که رسما کل فیلم روی دوش ایشون جلو برده شد :-" خیلی خوب بود لعنتی و بین فیلم هایی که اخیرا دیدم بدون شک از بهترین بازی ها بود.
و مورد دوم موسیقی متن عالی فیلم که پا به پای بازی کریستن استوارت به ادم استرس وارد میکنه، موسیقی متن فیلم هم زیبا و اروم هست و به همون اندازه یه دفعه بر میگرده و تاریک، عجیب و حتی ترسناک میشه. بعضی فیلم ها به وضوح با موسیقی و صداگزاری خوب بهتر میشن و موسیقی متن اسپنسر هم 100% به تجربه و کیفیت کلی فیلم خیلی کمک میکنه.

در کل اینکه فیلم به شدت پیشنهاد میشه.

9/10

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر