Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,070
نام
Ali
حتما سعی می کنم بهتون بگم ، اگر نیازه در مورد لنز ها هم بگم ، بگید

فیلم بعدی یحتمل فیلیمه که با دوربین پاناویژن گرفته شده ، و جدیدا خیلی علاقه شدیدی پیدا کردم به فیلم ها با Grain بالا و نگاتیو

فیلم های سینمایی کلا این هاست که در هالیوود استفاده میشه برای اکثر صحنه ها ( به صورت جنرال )

شرکت سونی - سری RED
شرکت اَری - الکسا
و
پاناویژن

جالبه بدونید دوربین های 2 شرکت بالا اَری و سونی خریداری میشه کرد ولی پاناویژن قابل خریداری نیست اکثرا و باید کرایه گرفته بشه از شرکت
سلام
میخواستم تشکر کنم بابت وقتی که میزارید
و در مورد دوربین ها هم مینویسید
همونطوری که دوستمون گفتن، ممنون میشیم که دلیل استفاده‌ی از اون نوع دوربین و اینکه قبلا در چه فیلم‌هایی استفاده شده توضیح بدید....
سپاس از محبتتون

• Like
Reactions: hs_gamer

Sam _Fisher

کاربر سایت
Dec 10, 2011
142
نام
علی
(Wild Tales(2014

152500807825281.jpg

به شدت فیلم مریض و خوش‌ساختی بود. داستان‌ها هر کدوم زیبایی خودشون رو داشتن و در عین حال پیوستگی خاصی بین همه‌شون وجود داشت و همین رنگ مشخصی به فیلم می‌داد.
داستان‌ها بیشتر از اینکه حول موضوع خاصی مثل انتقام باشن درباره‌ی (حالت‌های خاصی از) برخورد انسان با انسان هستن. و به دنبال همین موضوع هم فیلم به خوبی نبود معنا رو توی تمام داستان‌ها نشون می‌ده. توی هیچکدوم از داستان‌ها حق با هیچکس نیست و فقدان حق خاصی توی همه‌شون دیده می‌شه. توی این برخوردهای تماماً انسانی هیچ منطق و معنایی دیده نمی‌شه و همین خودش می‌تونه برای بیننده خنده‌آور باشه، خنده‌ای که در کنار تلخ بودنش شگفت‌زدگی بیننده رو از تناقضی که باهاش مواجه شده نشون می‌ده، و همین خودش یکی از بهترین حالات طنزه.
جدای از این، فیلم توی این جنونش گرمای خاصی داره، که می‌شه تا حدی به طبع اسپانیایی-آرژانتینی کارگردانش ربطش داد. بعید می‌دونم اگه کارگردانی از جای دیگه با طبع دیگه‌ای همچین فیلمی می‌ساخت چنین گرمایی توش احساس می‌شد.
خیلی خوب بود در کل.

8/10

آخرین ویرایش:

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
(Wild Tales(2014

152500807825281.jpg

به شدت فیلم مریض و خوش‌ساختی بود. داستان‌ها هر کدوم زیبایی خودشون رو داشتن و در عین حال پیوستگی خاصی بین همه‌شون وجود داشت و همین رنگ مشخصی به فیلم می‌داد.
داستان‌ها بیشتر از اینکه حول موضوع خاصی مثل انتقام باشن درباره‌ی (حالت‌های خاصی از) برخورد انسان با انسان هستن. و به دنبال همین موضوع هم فیلم به خوبی نبود معنا رو توی تمام داستان‌ها نشون می‌ده. توی هیچکدوم از داستان‌ها حق با هیچکس نیست و فقدان حق خاصی توی همه‌شون دیده می‌شه. توی این برخوردهای تماماً انسانی هیچ منطق و معنایی دیده نمی‌شه و همین خودش می‌تونه برای بیننده خنده‌آور باشه، خنده‌ای که در کنار تلخ بودنش شگفت‌زدگی بیننده رو از تناقضی که باهاش مواجه شده نشون می‌ده، و همین خودش یکی از بهترین حالات طنزه.
جدای از این، فیلم توی این جنونش گرمای خاصی داره، که می‌شه تا حدی به طبع اسپانیایی-آرژانتینی کارگردانش ربطش داد. بعید می‌دونم اگه کارگردانی از جای دیگه با طبع دیگه‌ای همچین فیلمی می‌ساخت چنین گرمایی توش احساس می‌شد.
خیلی خوب بود در کل.

8/10

داستان حمل ماشین قشنگ وضعیت کشور ما بود :D

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
14_Transcendence.jpg
Transcendence
7/10
یک با داستانی علمی/تخیلی زیبا و نه به دور از واقعیت ( که در آینده آیا این اتفاق خواهد افتاد یا نه ) - اما شخصیت پردازی جای بحث داره و مشکل اینه در فیلم های علمی و تخیلی ( با توجه به ژانر بسیار بحث برانگیزش ) خیلی جای سوال باقی می مونه که شاید نویسنده نتونسته از پسشون بر بیاد ، جلوه های ویژه فیلم در سطح خوبی بود ، صدا و موسیقی من رو متحیر نکرد در حد کار های AAA ، انتظار یه سری موسیقی های خوب و لحظه های احساسی داشتم ( کاری که مارول تو موسیقی هاش خیلی به خوبی انجام میده ) - بعضی اوقات احساس ضعف دیالوگ میشه توی فیلم چون یه جاهایی واقعا آدم رو انشگت به دهن می ذاره ، چرا و ... ، ولی از طرفی دیگه هم خیلی چیز ها رو میشه با اتفاقات پیشرفت علم امروزی تطبیق داد .
دیدن این فیلم رو پیشنهاد می کنم
اگر طرفدار فیلم های با ژانر تخیلی و علمی هستید و دوست دارید مغزتون رو مدتی درگیر کنید در مورد محوریت داستان فیلم​

تشکر می کنم از دوستانی که نظر دادن در مورد بخش مسائل فنی بنده تا جایی که بتونم خلاصه و ساده توضیح میدم .

بخش فنی فیلم :

ARRIFLEX 235
img_arri-arriflex-235_01.jpg

یک سری از دوربین های شرکت اَری که به دلیل انعطاف پذیری بالا در صحنه های با تحرک بالا و به دلیل وزن مناسب این دوربین در صحنه های اینچنینی استفاده میشه .
این دوربین سوپر 35 میلیمتری است ( فیلم / نگاتیو ) همراه با خشاب می تونید پشتش مشاهده کنید ، با دهنه 54 میلیمتری
+
همراه با لنز های خیلی سریع سری C و E پاناویژن

ARRIFLEX 435
arri-435-es.png

باز هم از همان خانواده اَری ، یک سوپر 35 میلیمتری به شدت قدرتمند برادر بزرگتر 235 و سنگین تر جهت کار های تبلیغاتی ، موزیک ویدئو و فیلم ( قطعات محکم در نتیجه استقامت بیشتر برای حمل لوازم جانبی یشتر روی دوربین در صحنه های مختلف ) با فیلمبرداری 150 فریم جلو و عقب ( فریم در نگاتیو با صنایع دیجیتال فرق می کنه )
برای هر روز حدود 1000 دلار قیمت کرایه این دوربین می باشد .
+
همراه با لنز های خیلی سریع سری C و E پاناویژن
----

Panavision Panaflex Millennium XL2
1_XL_Hero_v4_0_RGB_flat012011.jpg

میریم سراغ غول کوچک دوست داشتنی ( حیفم میاد این رو بند انگشتی بذارم )
که فیلم های لالالند ، دکتر استرنج ، جوخه خودکشی و ... با آن فیلمبرداری شده
تا زاویه شاتر 172 درجه رو می تونه پوشش بده ، یک دوربین سوپر 35 میلیمتری که هم در استدیو هم به صورت دستی می تونه استفاده بشه و از سری های قبلی خیلی سبک تره ( با خشاب استوکش )​
Panavision Panaflex Platinum این دوربین هم استفاده شده ، تقریبا کارایی یکسانی دارند با تفاوت های بسیار فنی که نیاز ندیدم بگم​

و شمارو با آخرین دوربین این پروژه هیولای اسلوموشن​
Phantom Flex
665263f5-793b-4019-b7fe-0d25de400650.jpg
دوربینی که 1000 فریم با کیفیت 4k فیلمبرداری می کنه که ، یه چیزی وحشتناک فوق العاده است توی صحنه های آهسته
داینامیک رنج بالا ، نویز کم ، کُدک Apple Pro Res که خوراکه رنگ بندی توی Post عه​
فقط خدا می دونه برای یک دقیقه با اون کیفیت چند صد گیگابایت حجم ذخیره می کنه .​

موفق و پیروز باشید ، نظری و پیشنهادی و سوالی بود ممنون میشم بپرسید

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
Avengers: Infinity War
htb5_mv5bmjmxnjy2mdu1ov5bml5banbnxkftztgwnzy1mtuwntm_._v1_ux182_cr0,0,182,268_al_.jpg

خب منم چند ساعت پیش فیلم رو دیدم. اینایی که می نویسم نظر خودم درباره ی فیلم هست و خیلی چیزها رو نمی تونم بگم چون تقریبا اسپویل میشه!
فیلم تقریبا از اول با سوپرایز شروع میشه تا آخرین لحظه منتها این سوپرایزها به ضعیف ترین حالت ممکن رخ میده به گونه ای که با خودتون فکر می کنید چرا اینقدر احمقانه؟ کرکتری به این باهوشی و ذکاوت چرا باید همچین کاری رو انجام بده و چرا فکر نمی کنه که راه های دیگه ای هم هست؟! تو طول فیلم فقط یک سوپرایز برام جالب بود که متاسفانه به خاطر اسپویل شدن نمی تونم توضیحات بیشتری بدم. بار کمدی فیلم هم بیشتر روی دوش نگهبانان کهکشان کشیده میشه و خیلی بهتر در زمینه ی کمدی کار می کنن در حالی که باقی کرکترهای فیلم در صحنه های حساس و سنگین با تیکه های کمدی کلیشه ای خراب می کنن کار رو. از اینکه این قسمت جدی تر بود بیشتر خوشم اومد منتها می تونستن کمدی فیلم تو اون صحنه هایی که گفتم رو کمتر کنن که می تونست به بهتر شدن فیلم خیلی کمک کنه. ( البته این رو هم بگم منظورم اسپایدرمن نیست چون یکی از مشخصه های اسپایدرمن تیکه هایی هست که در حین مبارزه میندازه )
یه مورد دیگه ای هم که خیلی آزارم میده و تکراری شده ناپدید شدن برخی کرکترها حین مبارزه هست که آخر سر و بعد از اینکه کار از کار گذشته یک مرتبه از تو آسمون پدیدار میشن که این مورد هم دوست دارم روش کار بشه. ( جالب اینه که حتی اون شخص آسیب هم ندیده اما انگار غیب میشه کلا! ). شخصیت Thanos هم شاید بشه گفت بهترین شخصیت منفی در کل سری فیلم های دنیای مارول هست و خیلی خوب و با ابهت هست فقط یک چیزی که خیلی اذیت می کنه من رو اینه که انگیزه های شخصیت منفی معلوم هست اما راهکارهایی که انجام میده بی معنی ترین راهکار هست. جلوه های ویژه ی فیلم هم عالی کار شده و همیشه تو این زمینه هم خوب بوده. دوست دارم خیلی چیزهای دیگه رو مطرح کنم ولی متاسفانه از اونجایی که خیلی از دوستان هنوز فیلم رو ندیدن نمیشه در موردش صحبت کرد و امیدوارم زودتر از اون چه که فکرش رو می کنید کیفیت خوب فیلم بیاد تا بشه نظرات همه رو خوند. من با دو تا از دوستام رفتم فیلم رو دیدم که نظرات اونا هم به من خیلی نزدیک بود، از لحاظ نمره هم یکی کمی بالاتر و دیگری هم کمی پایین تر. تشکر

7.5/10

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
8b9e4f3f-d243-4012-8656-ebc12187b0cb.jpg

بزارید رک و راست بگم اگه با دید سرگرم کننده کامل بیاید سراغ فیلم و دنبال بهونه های الکی نباشید فیلم به معنای واقعی کلمه شاهکار میشه براتون 2 ساعت خورده فقط اکشن خالص از اول فیلم یک دقیقه یک ثانیه یـ دیالوگ اضافه داخلش نمیتونید پیدا کنی سریع میره سر اصل مطلب سریع شخصیتاش رو معرفی میکنه و خلاصه چنان درگیر داستان فیلم میشید که زمان از دستتون در میره چنین حسی رو اخرین بار سر فیلم Mad Max تجربه کردم ادرنالیل خالص از اینور بپر به اونور از اونور بپر به اینور دریغ از یک سکانس نابجا شخصیت پردازی فیلم به لطف یونیورس عظیمی که مارول خلق کرده اینقدر گیرا و منطقیه که اصلا نمیتونید به خودتون اجازه بدید که یکی از شخصیتا رو زیر سوال ببرید تانوس هم قطعا تبدیل میشه یکی از بهترین ویلین های سینمای ابرقهرمان ها جدا فکرش رو هم نمیکردم در کنار این همه سوپر هیرو که چند سال شخصیت پردازی پشتشون خوابیده لابه لای اون همه اکشن شخصیت تانوس اینقدر عمیق در بیاد اینقدر خفن و پر ابهت ! تو فیلم قشنگ یـ بالانس شیک و عالی بین صحنه های تاریک و جدی و کمدی فیلم برقراره قشنگ مفید و مختصر . در کل فیلم اینقدر گرفت منو که اصلا متوجه کیفیت پرده ایش نشدم اصلا حس نکردم دارم چه صدای بی کیفیتی رو گوش میدم اصلا حس نکردم واسه اولین بار تو عمرم دارم کیفیت پرده ای میبینم خلاصه که اصل جنسهههههههههه قشنگ میتونم تا صبح براتون روضه بگم =P~ فقط یک چیزی , موندم با اون پایانش چجوری تا قسمت بعدی صبر کنم :((

10/10

آخرین ویرایش:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
Avengers-Infinity-War-ends-with-many-of-these-characters-dead-1322280.jpg

9/10

یه فیلم تکرارنشدنی توی تاریخ سینما.

تکرارنشدنی از این نظر که هیچ فیلمی نمیتونه 23+ کاراکتر رو کنار هم بذاره، یک ویلین جدید رو معرفی کنه و روایت داستان خودش رو حفط کنه. شاید فیلم پرفکتی نباشه، ولی کاری که برادارن روسو کردن، یک ماموریت غیرممکن بودش.

Hats off to Marvel, Kevin Feige, Russo Brothers and everyone else involved in this project

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان و دوستداران فیلم و سینما

The_Post_(film).png
The Post 2017
Director : Steven Spielberg

10/10

داستانی محسور کننده در مورد مطبوعات ، روزنامه ، آزادی ، سیاست و پنهان کاری سیاسی در زمینه های مختلف است ، داستان فیلم به شدت قوی کار شده ، داستان سرایی عالی ، صحنه های عالی ( نمای خدا ، نمای داگی * و ... این نما ها در سینما استفاده میشه برای القا حس فیلم به داستان و موضوع استفاده میشه ) موسیقی دقیقا با حس بیننده Sync شده ، شاید لازم باشه چند بار این فیلم رو عقب و جلو بزنید ، خودم شخصا برای فهمیدن یه سری موضوعات چون با خیلی اسم و رسم سر و کار دارید یحتمل بخواید چند بار عقب و جلو بزنید تا ببینید قضیه از چه قراره .
واقعا استیون اسپیلبرگ ، با دوربین معجزه می کنه ، کادر بندی هاش قابل تحسینه .

و نکته فنی ، به دلیل قدیمی بودن فیلم ( از لحاظ زمان داستان ) از دوربین عالی و لنز قدیمی جالبی استفاده شده که حس در زمان و مکان بودن رو دوچندان می کنه .

دیدن این فیلم رو پیشنهاد می کنم .
برای کسی که می خواد یک فیلم محسور کننده با داستان سرایی عالی ببینه و البته بازی زیبای Tom Hanks و Meryl Streep .

لحظات جالبی رو براتون اسکرین شات گرفتم ( اسپویل خاصی نیست ) ولی لحظات چشم گیری بود از نظر بنده .

پی نوشت : آزادی مطبوعات در فیلم ( چه به صورت دروغین یا واقعیت ) عالی بود .

موارد فنی :
Panavision Panaflex Millennium XL2

دوربینی که در پست قبل ام ‏دوشنبه at 12:31 AM#17428 توضیحات رو دادم .

اما لنز این سری جالبه

PVintage and PCZ Lenses

v24-vert-small.jpg

همون لنز های سینمایی سال 1976 اما با ظاهر و شکل و شمایل جدید و با T استاپ 1.6 تا 1.9 با فاصله کانونی های مختلف

اکثرشون Prime هستند . شارپنس لنز های پرایم بهتر از لنز های زوم هست . و قابلیت بوکه و ...
البته این فیلم توی لابراتور و تدوین دستخوش تغییرات بسزایی شده .

موفق و پیروز باشید .

* انشالله با فیلم کوتاه خودم بیام خدمت دوستان برسیم .

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
Avengers : infinity wars
نسبت به بقیه فیلم های مارول خیلی بهتر بود. شاید حتی بهترین فیلم 10 سال اخیر مارول باشه . thanos هم با اختلاف زیاد بهترین villain بودش توی فیلم های مارول.
8/10

• Like
Reactions: James Bond

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
black panter
شر و ور ترین فیلم مارول که تا الان دیدم
داستان ضعیف و تکراری
اکشن ضعبف
دیالوگ های مزخرف
کلا درک نمی کنم چرا انقد فروخت
2/10
البته از یه فیلم پاپ کورنی انتظار ندارم بیاد راز آفرینشو شرح بده
ولی لا اقل باید سرگرم کنه !
تور چند لول بالا تر از این آشغال بود

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
Black Panther
خوب و سرگرم کننده مانند باقی فیلمهای مارول. اما نکته ای که هست معمولا اولین نسخه از شروع داستان یک ابرقهرمان بخاطر فضای جدید و دیدن سیر تحول شخصیت اصلی تا اینکه جایگاهش رو پیدا میکنه، برای من شخصا لذت بخش تره نسبت به شماره های بعد. مثل قسمت اول ایرون من، کاپتان امریکا و حتی این اواخر دکتر استرنج اما اینجا پلنگ سیاه بعنوان یه فیلم مستقل برای من اینطوری نبود و اون تازگی یه روایت رو نداشت. نکته بعدی طنز فیلمه که مطابق سلیقه ی من هست که یعنی زیاد نیست. درکل پلنگ سیاه مثل همه فیلم های مارول نه بیشتر و نه کمتر طبق همون سنت و چهارچوب ساخته شده و لذتبخشه.
٧ از ١٠

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
drj7_600x600-75.jpg

Black Panther
این فیلم به درد همون قشر خاص میخوره (میدونید کدوم قشر رو میگم) که دیالوگ های شعار گونش رو بشنوه و به به و چه چه کنه :| اصلا فکرش رو نمیکردم اینقدر شعار گونه باشه اینقدر شعار گونه اونم تو یونیورس مارول ! حالا باز ایکاش فقط همین بود فیلم رسما توی شخصیت پردازی و روایت اگه ضعیف ترین نباشه یکی از ضعیف ترین فیلمای مارول به حساب میاد . فیلم هیچ چیزی برا ارائه کردن نداره فیلمنامه تو دیواره از قابلیت های شخصیت اصلی به هیچ وجه کامل استفاده نمیشه اکشن فیلم هم به شدت کمه طنز فیلم 90 درصدش بیمزست انگار خواستن سر کم نیووردن از بقیه فیلمای مارول دوتا فکاهی هم بندازن وسط فیلم ! شخصیت منفی فیلم رسما مرز کلیشه و مکررات رو جابه جا میکنه موسیقی هم به شدت معمولی . در کل فقط خودشون میدونن چیکار کردن و اون ملت مورد هدفشون ....

4/10

آخرین ویرایش:

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
Black_Panther_film_poster.jpg
Black Panther

3/10

ضعیفترین فیلم MCU. طنز فیلم بی مزه و افتضاح. سطح اکشن فیلم بسیار پایین است.بعد از دیدن فیلم، شخصیت منفی فیلم رو سریع فراموش می کنید. موسیقی فیلم رو فقط دوست داشتم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر