Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Red Dev!ls

کاربر سایت
Apr 2, 2013
1,595
نام
وحید
نمیدونم این احساس منه یا شما هم حس کردید این موزیک فیلم oblivion سبک کارهای هانس زیمر هست مخصوصا یکی از ترکاش شبیه دارک نایت بود.

نه برعکس هانس زیمر بیشتر تو کار حماسی هست اهنگ هاش ولی این اهنگ ساخت گروه M83 بیشتر یه سبک الکترونیک و پانک و اخر الزمانی داشت . کلا موسیقی فوق العاده ای بود .

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
کل Oblivion به کنار فقط موسیقیش 7 نمره ارزش داره :D
من دیالوگها و نحوه رد و بدلشون رو هم خیلی دوست داشتم یه جوری حس جالبی داشتن :D

خود داستان و ... هم گفتنی ها رو دوستان گفتن در کل فیلم خوب ـه متمایل به خیلی خوب بود واسه من . خیلی تمیز بود تو اصطلاح عامیانه :D خوشم اومد . به قول فردین هالیوود دیگه کم کم داره جوری میشه که دیگه فقط باید فیلمو ببینی و لذت ببری و تمام :D البته همیشه اینجوری نیست .

8.5/10

آخرین ویرایش:

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
Oblivion
فیلم خوبی بود
جو جالبی داشت
8/10

21 Jump Street
با ارفاق ارزش یه بار دیدن رو داشت
آخراش افتضاح بود
5/10

Movie 43
داستان خود فیلم که چرت ترین داستان تمام ادوار بود
ولی داستانهای کوتاه بین فیلم بعضا جالب بود

6/10

Project X
با اینکه بد نبود, ولی اصلا خوشم نیومد
هیچ چیز خاصی حداقل برای من نداشت
4/10

Transformers 2007
یعنی اگه داستان هم نداشت, باز هم برام جالب بود
کلا از این فیلمهای روباتی خوشم میاد
9/10 {تو سبک خودش}

Recep Ivedik
ارزش یه بار دیدن رو داره
به شرطی که کسی براتون شوخی هاش رو تعریف نکرده باشه
7/10
_____

Man Of Steel

برای من که اهل کمیک و ... نیستم خوب بود
یه نکته ای که هست صحنه های اکشن فیلم که اگه نگم عالی بود, باید بگم خیلی خوب بود
این, Iron Man ها , اونجرز و .... رو که آدم میبینه, حس میکنه که نولان اصلا به درد صحنه های اکشن نمیخوره
مخصوصا با اون صحنه های اکشن توی TDKR که همون دفعه اول, با کیفیت پرده ای هم دل آدمو میزد
حتی توی BB صحنه های اکشن خیلی جذابتر از TDKR بود
کلا 8/10

Total Recall
واقعا نمیدونم بچه های اینجا "BC" چه مشکلی با این فیلم داشتن...؟
واقعا زیبا بود
اتمسفر فیلم هم دوست داشتنی بود
8/10

سه گانه Iron man
1: 7/10 شروع خوب
2: 6/10 مخصوصا پایان مسخره اش با اون ویلین مسخره اش
3: 8/10 هر چند یه ذره با پایانش و اوسطش مشکل داشتم

کلا چیزی که تو هر سه قسمت عالی بود, صحنه های اکشن فیلم بود
هر سه قسمت عالی بودند

The Master

فیلم بسیار خوبی بود
ولی قبلش باید یه سری چیزا رو مطالعه میکردم که نکردم و باعث شد دفعه اول چیز زیاد متوجه نشم
بعد از مطالعه تازه موضوع و هدف فیلم رو فهمیدم
بازی فونیکس هم عالی بود
9/10

Only God Forgives

یعنی بعد از Drive هیچ فیلمی انقدر برام جذاب نبود
جو فیلم فوق العاده
اصلا نمیشد یه لحظه از پای فیلم بلند شد
فقط یه ذره کوتاه بود {هر چند که بازم کافی بود}
یه سری مسائل رو هم متوجه نشدم منظورش چیه...
مثل
چرا گاسلینگ تو این کلوپها اونطوری رفتار میکرد...یه جورایی انگار داشت خودش رو عذاب میداد

یا اینکه آخر فیلم چی شد اصلا ... دست گاسلینگ رو قطع کرد یا نه

کلا حس میکنم یه فلسفه ای داشت فیلمش که اصلا متوجه اش نشدم
خشونت فیلم هم بالا ولی تاثیر گذار و به موقع
مسائل جــنســیش رو هم جالب نشون داده
از نگاه کارگردانه به این مسائل خوشم میاد ... جالبه
9/10
اگه یه ذره راحت تر اون سوالات تو ذهنم حل میشد قطعا ارزش 10/10 رو داشت

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
Man Of Steel

برای من که اهل کمیک و ... نیستم خوب بود
یه نکته ای که هست صحنه های اکشن فیلم که اگه نگم عالی بود, باید بگم خیلی خوب بود
این, Iron Man ها , اونجرز و .... رو که آدم میبینه, حس میکنه که نولان اصلا به درد صحنه های اکشن نمیخوره
مخصوصا با اون صحنه های اکشن توی TDKR که همون دفعه اول, با کیفیت پرده ای هم دل آدمو میزد
حتی توی BB صحنه های اکشن خیلی جذابتر از TDKR بود
کلا 8/10
نولان توی اکشن MoS کاره ای نبوده... کلا نولان یک بار هم سره فیلمبرداری فیلم نبوده و تاثیرش روی فیلمنامه و شکل گیری داستان هستش.

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
درایو یه فیلم کاملا غیر متعارف و خارج از رویه تو کارنامه ش بود.

به نظر من خودش باید عقلش میرسید وقتی اون فیلم هم نظر مثبت منتقدا رو داشت هم مردم رو همون حالت غیر متعارفش رو ادامه میداد الان از نظر منتقدا که یه فاجعه هست مردم هم اکثریت خوششون نیومده. حالا چند نفرم اینجا خوششون بیاد واقعیت تغییر نمیکنه.

Oblivion
6/10
به خاطر موسیقیش و اتمسفرش ولا ما بقی یه کپی برداری از فیلمای مختلف بود
خیلی گنگ هم تموم شد اصلا خوشم نیومد اصلا معلوم نشد چیه دشمنش و کی ساختتش.

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
به نظر من خودش باید عقلش میرسید وقتی اون فیلم هم نظر مثبت منتقدا رو داشت هم مردم رو همون حالت غیر متعارفش رو ادامه میداد الان از نظر منتقدا که یه فاجعه هست مردم هم اکثریت خوششون نیومده. حالا چند نفرم اینجا خوششون بیاد واقعیت تغییر نمیکنه.
بقیۀ فیلمای رفن رو هم ببین. واسه دل خودش فیلم می‌سازه نه نظر مردم و منتقدها.
مصاحبۀ رفن رو بخون (یه مصاحبه با Twitch داره که کلیف مارتینز هم هست) اصلا اونجوری که تو فکر میکنی فیلم نمی‌سازه. فیلم‌هایی که می‌سازه.
تا حالا 4-5 تا پروژۀ استودیویی رو ول کرده چون براش مهمه که فیلم خودش رو بسازه نه اون چیزی که بهش دیکته می‌کنن.
اینجوری هم نیست که فقط چند نفر اینجا خوششون اومده باشه. Scarface یا Shining که الان همه حلوا حلواشون می‌کنن رو منتقدا در زمان خودشون تیکه پاره کردن. با بعضی فیلما نباید Snap Judgmentی برخورد کرد.
یه سری مسائل رو هم متوجه نشدم منظورش چیه...
چرا گاسلینگ تو این کلوپها اونطوری رفتار میکرد...یه جورایی انگار داشت خودش رو عذاب میداد

یا اینکه آخر فیلم چی شد اصلا ... دست گاسلینگ رو قطع کرد یا نه

کلا حس میکنم یه فلسفه ای داشت فیلمش که اصلا متوجه اش نشدم
کارکتر گاسلینگ یک راه گم کرده هست تو فیلم، یه ظرف تو خالی. کسی به خاطر یک گناه بزرگ از سرزمین خودش فرار کرده. اصلا تکلیفش با خودش مشخص نیست. به مادرش هم علاقه داره و نمی‌تونه روی حرفش حرف بزنه و این درحالیه که مادرش نماد تمام بدی‌های جهان فیلم هست. در طول فیلم داره دنبال راهی می‌گرده، راهی برای رستگاری.
آخر فیلم هم اونجور ایستادن و تسلیم بودنش در مقابل کسی که در فیلم نماد خداست و تقدیم کردن دستاش به اون، نشون میده که کاملا خودش رو تسلیم اون خدا کرده و چون این خدا گناهکاران رو مجازات میکنه و بعد می‌بخشه، دستاش که وسیله‌ای بودن که باهاشون مرتکب گناه شده (کشتن پدرش، مشت انداختن به خدا و ... ) بهاییه که برای بخشیده شدن توسط این خدا باید بده
اینا البته برداشت شخصیه منه

ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا

MUD

به نظرم جف نیکولز یکی از بهترین کارگردان های جوان سینماس. یه نویسنده و کارگردان با صدایی اریژینال که تو همه ی فیلماش به تماشاگرایی که به جزئیات توجه میکنن پاداش بزرگی میده.
ماد با غافلگیری های ساده شروع میشه و بعد زیره پای بیننده رو خالی میکنه. یه داستان هیجان انگیز در مورد به رشد عقلی رسیدن، اعتقاد به عشق و واقعیت .
شاید تنها ضعف فیلم، ریتم نسبتا کندش باشه که اواسط داستان می تونه بیننده های بی حوصله رو از داستان منفک کنه و شاید همین نکته یکی از دلایل تاخیر زیاد در اکران عمومیش بعد از نمایش تو کن 2012 باشه.
البته اینجوری که میگن ، هماهنگی خیلی زیادی بین این ریتم و ریتم زندگی واقعی توی اون منطقه وجود داره. اما میشد با حذف بعضی از داستان ها و شخصیت های فرعی تاثیر منفی کندی فیلم رو کمتر کرد.
به هرحال داستان دو تا نوجوون و یه قاتل فراری که جف نیکولز تو سومین فیلم بلندش عرضه کرده ، به نظرم یکی از بهترین فیلم های امسال تا اینجا بود.

8.5/10

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
نولان توی اکشن MoS کاره ای نبوده... کلا نولان یک بار هم سره فیلمبرداری فیلم نبوده و تاثیرش روی فیلمنامه و شکل گیری داستان هستش.
کاری به تاثیر نولان توی روند ساخت فیلم ندارم
کلا اکشن فیلم های نولان , نسبت به سایر فیلمهای سوپر هیرویی به شدت ضعیفه و روز به روز هم بیشتر داره مشخص میشه
حتی به نظرم کشن BB که واسه 8/9 سال پیشه خیلی جالبتر و بهتر از TDKR بود
حداقل نوع فیلم برداری طوری بود که مبارزات رو اکشن تر و پر هیجانتر نشون میداد و دشمن خود به خود زمین نمیفتاد...!!!

マスター.ミラー

کاربر سایت
Mar 11, 2009
594
نام
محمدرضا
کاری به تاثیر نولان توی روند ساخت فیلم ندارم
کلا اکشن فیلم های نولان , نسبت به سایر فیلمهای سوپر هیرویی به شدت ضعیفه و روز به روز هم بیشتر داره مشخص میشه
حتی به نظرم کشن BB که واسه 8/9 سال پیشه خیلی جالبتر و بهتر از TDKR بود
حداقل نوع فیلم برداری طوری بود که مبارزات رو اکشن تر و پر هیجانتر نشون میداد و دشمن خود به خود زمین نمیفتاد...!!!
نولان تو طراحی سکانس اکشن ضعیف نیست بلکه میخواد مبارزه ی یه انسان رو(مخصوصا تو دوتا فیلم اخر) به طور واقع گرایانه نشون بده. یه انسان که هیچ قدرت ویژه ای نداره و فقط میتونه به قدرت بدنی، گَجِت هاش و تکنیک های مبارزش اکتفا کنه.مسلما نوع مبارزه همچین شخصیتی با سوپرمن و ... خیلی فرق میکنه.
همین قابل باور تر کردن بتمن بود که این سه گانه رو انقدر محبوب کرد.
BB هم به خاطر این بهتر بود چون حس کمیک بوکی خودش رو حفظ کرده بود.

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
نولان تو طراحی سکانس اکشن ضعیف نیست بلکه میخواد مبارزه ی یه انسان رو(مخصوصا تو دوتا فیلم اخر) به طور واقع گرایانه نشون بده. یه انسان که هیچ قدرت ویژه ای نداره و فقط میتونه به قدرت بدنی، گَجِت هاش و تکنیک های مبارزش اکتفا کنه.مسلما نوع مبارزه همچین شخصیتی با سوپرمن و ... خیلی فرق میکنه.
همین قابل باور تر کردن بتمن بود که این سه گانه رو انقدر محبوب کرد.
BB هم به خاطر این بهتر بود چون حس کمیک بوکی خودش رو حفظ کرده بود.

واقعا مبارزات TDKR رو دیدی؟
یه سری جاها مثل این فیلم ژاپنی هاست که دشمن انقدر دور طرف میچرخه و حمله نمیکنه تا سرش خلوت بشه , بعد حمله کنه
یه سری جاها با یه مشت ساده میفتن
یه سری جاها هم با نیروی کائنات و بدون ضربه طرف میفته و دیگه بلند نمیشه
الان این قابل باور پذیر شده؟

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
Oblivion
کوزینسکی تمام تلاشش اینه که یه نسخه‌ای از آدم‌هایی مثل مایکل بی و زک اسنایدر باشه که غیر از اکشن و جلوه‌های ویژه فیلم‌هاش با مفهوم باشن و حرفی برای گفتن داشته باشن. نتیجۀ دو فیلم اولش شدن فیلم‌هایی که نه اکشن‌های هالیوودی خوبی هستن و نه فیلم‌های علمی-تخیلی‌ای تا مدتی ذهن رو درگیر کنن. در تجربۀ دومش کوزینسکی فیلمی ساخته که می‌خواد مفاهیمی مثل هویت و خاطرات و جاودانگی عشق رو بررسی کنه اما اینها رو در حد گزارا وارد فیلمش می‌کنه و چنتا صحنه اکشن بی هیجان (و بی دلیل) رو هم بینشون میذاره.
از سر و پای فیلم تقلید می‌باره. شاید بعضی‌ها اسمش رو بذارن استفاده از کلیشه‌ها اما حقیقت اینه که فیلم یک دزدی کودکانه از Wall-E و Moon محسوب میشه حتی یکی از سکانس‎های آخر فیلم منو یاد Independence Day انداخت ! بازی‌های فیلم هم مثل شوخی می‌مونن تا بازیگری. منهای رایس‌‍بارو بقیه عملا هیچ کاری نمی‌کنن. تام کروز با تمام علاقه‌ای که بهش دارم تو این فیلم فقط هست و یه جاهایی انگار حوصله‌ش سر رفته. مورگان فریمن فقط اومده که پول بگیره و بازیش جوریه که انگار داره خودش رو به تمسخر میگیره و ظاهرا هالیوود نمی‌خواد بفهمه که کوریلنکو ذره‌ای استعداد نداره.
موزیک فیلم رو هم که اینجا خیلی دوست داشتن من قبلا تو فیلمای بهتری شنیدم. به گوش من، تلفیقی بود از کارای کلینت منسل و هانس زیمر.
البته فیلم از لحاظ بصری و طراحی هنری خیلی خوب عمل کرده اما برای من، همین به تنهایی کافی نیست. فیلم با مدت زمان بیش از دو ساعت خیلی کمتر یک ساعت حرف برای گفتن داره.
3 از 10

amir0831

کاربر سایت
May 29, 2011
827
نام
امیر
Oblivion :فیلم بدی نبود ولی خیلی برای من یکی سر گرم کننده و جذاب نبود .خیلی جا هاشم شبیه فیلم Total recall بود . در کل 6/10

3:10to yoma :باز سازی یک وسترن قدیمی با همین اسم.خیلی فیلم زیبایی بود مخصوصا بازی راسل کرو با کریستین بیل . 10/10

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
The Host

غیر قابل تحمل ، داستان کسل کننده و کلیشه ! این دیالوگ های اعصاب خورد کن ! همین که نصفش رو دیدم به نظرم یه موشکلی ، دووشواریی چیزی دارم ! :D

اصن نبینین ، نمره هم نمیدم :D

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
Pacific Rim
اوج تخیل!
ترانسفورمرز و ریِل استیل و این جور فیلم ها و این قبیل موجودات تو جیب بغلش بود...
تمام معادلات و تخیلات گودزیلائی ما رو هم بهم زد این فیلم!:d
در یک کلام ...خوب
یه پیشنهاد این که هول نشید مث من و داغ داغ نرید سراغش!
جلوه های ویژه و موسیقی های حماسی و صداگذاری رو کلا از دست میدید...بذارید سر فرصت و با کیفیت خوب ببینید...
8/10 یا B

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر