Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
Samaritan 2022

4/10

اینجوری فیلم ها با این سطح از منطق تصادفی روبرو شدن شخصیت ها الان تو سال 2022 جواب نمیده و بدرد قبل از 2000 میخوره مشکلاتش زیاد بود تنها مزیتش این بود که اکثر بازیگرا نقش خودشان به درستی بازی میکردن

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,663
نام
طاها
Invitation 2022

the-invitation-3.jpg

یک فیلم خون آشامی که خواسته بین مدرنیته و کلاسیک ارتباطی برقرار کنه . داستانش معمولی و جمع و جور . تایمش زیاد نیست و می شه برای یک بار دیدن تحمل کرد .

نمره : 4.5 از 10

Bullet Train 2022

when-will-bullet-train-be-on-netflix.jpg

فیلمی اکشن کمدی با بازی برد پیت که لحظات خوبی را برای بیننده فراهم می کند . داستان خاصی نداره ولی سکانس ها و شخصیت ها که در کنار هم قرار می گیرند به هم میان و داستان را جلو می برند . اکشن و پایان فیلم هم پر خرج و زیبا هست . کمی خشونتش منو یاد فیلم های تارانتینو می انداخت .

نمره من : 7 از 10

Blonde 2022

MV5BNmU3ZjQzZDYtMGQ4Ny00ZWJkLWIwMjktYTM0ZjI0OGYxZTA5XkEyXkFqcGdeQXVyNjY1MTg4Mzc@._V1_.jpg

فیلم خواسته نگاهی به زندگی مرلین مونرو داسته باشه اما موفق نبوده . فیلم معلوم الحال هست و روان پریش مانند . تایم فیلم زیاد و خسته کننده . درجه سنی آن هم گول زننده هست برای جذب مخاطب .

نمره من : 2 از 10​

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,421
Blonde
2022​

سنتی منتال و سطحی، اواخرش دیگه بزور تحمل میکردم چون حتی بدتر شده بود. زندگی واقعی مرلین مونرو اونقدری جذاب هست که بشه یه بایوپیک خوب ازش ساخت.
اما اندرو دامینیک یک برداشت سابجکتیوی ازش ارائه میده که سطحی بودن بینش و آدم شناسی خودش و ضعف شدیدش در کارگردانی رو نشون میده.

4/10

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,508
نام
سپهر

1665767160809.png
Halloween Ends 2022
5/10

موضع «دیوید گرین گوردن» و «دنی مک براید» در فیلم Halloween Kills، در آخرین قسمت از تریلوژی «هالووین» آن‌ها نیز رخنه می‌کند؛ این‌که رفتار جامعه باعث خلق انسان خبیث می‌شود. این موضع در دو پرده ابتدایی Halloween Ends جواب می‌دهد و مولف دست به خلق یک «مایکل مایرز» دیگری می‌زند؛ «مایکل» اکنون یک پیرو دارد و هم فیلم هم پتانسیل جذابی از خود به جا می‌گذارد که شاید در پرده سوم، یک دوئل دو به دو جذاب بین نیروی خیر و شر شاهد باشیم. متاسفانه این پتانسیل در پرده سوم هدر می‌رود؛ به نحوی که «مایکل مایرز» به همان شخصیت تک بعدی فیلم قبلی تبدیل می‌شود. ماشین کشتار در Kills به راحتی توسط «لوری استرود» زمین گیر می‌شود و مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شخصیت شرور سینمای وحشت در چرخ دنده‌های فولادی تحقیر و نابود می‌شود! Halloween Ends یک تف سربالا به آن چیزی است که در دو قسمت اخیر دیده بودم؛ مولف در 111 دقیقه همه کار می‌کند تا فاتحه ابهت و عظمت مایکل مایرز را بخواند.​

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,360
Old Man (2022) - IMDb
1665774618774.png
Old Man 2022
5/10
نمیدونم چرا انتظار خیلی بیشتری داشتم ولی فیلم برای من خسته کننده بود
هیچ هیجانی نداره و یک و نیم ساعت فقط حرف مفت
امیتزا 5 دادم بهش زیاده ولی خب سخت پیش میاد زیر 5 بدم​

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,150
نام
پویان
MV5BZDg1NDRlZTAtNzg0ZC00MTE2LWE2YzEtNmYxZmQ2ZmQ0ODIzXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_FMjpg_UX1...jpg

Irma Vep (2022)

10/10

برای دوستداران هنر، برای علاقه‌مندان سینما، برای شیفتگان فیلم‌های کلاسیک صامت، برای خوره‌های آثار جناییِ پر پیج‌وخم و پر رمزوراز، برای آن‌ها که سورئالیسم قلقک‌شان می‌دهد و برای عشاق پاریس!
شبیه‌ترین اثر به توئین پیکس دیوید لینچ بزرگ. بهترین اثر سال ۲۰۲۲ تا کنون.
چند ماه پیش ترندی در اینستاگرام فارسی به راه افتاد که پرسیده بود دوست داشتید کدام فیلم را شما ساخته بودید، آن موقع پاسخی برای آن نداشتم، اما الان قاطعانه می‌گویم کاش ایرما وپ را من ساخته بودم.
زنده باد اولیور آسایاس!

پ.ن. ایرما وپ یک مینی‌سریال ۸ قسمتی نیست؛ ایرما وپ یک فیلم سینمایی طولانی‌مدت در ۸ اپیزود است. به احترام کارگردان اثر که روی این نکته تاکید داره، اون رو در این تاپیک فیلم معرفی و امتیازدهی می‌کنم نه تاپیک سریال.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,508
نام
سپهر

1666451861894.png
Pearl 2022
8.5/10

«پرل» همان اثری است که مخاطب خشمگین از فیلم X را به آرامش می‌رساند. «پرل» یک اثر ترسناک نیست، بلکه درام پیچیده روان‌شناسانه است که مفهوم «I have Negative Thoughts» را بهتر از «جوکر» تاد فیلیپس شرح می‌دهد. همان طور که پیش‌تر گفتم، ساخت «پرل» برای تکمیل آن روایت تک بعدی و روکش شده از «کشتار با اره برقی در تگزاس» ضروری بود؛ اگر X یک معلول بود، «پرل» یک علت قوی و محکم است. تای وست هم بلد است با دوربین کارگردان کند، هم میزانسن بلد است و هم قاب‌بندی؛ او توانایی بازی گرفتن از میا گوث را دارد. اگر دنزل واشنگتن با 5 دقیقه غوغاکننده، آنتونی هاپیکنز با بازی 20 دقیقه‌ای، اسکار بهترین بازیگر را می‌گیرند، پس گوت در آن مونولوگ 8 دقیقه‌ای، لایق حداقل نامزد شدن در اسکار است. با مجموعه‌ای از تفاسیر، «پرل» تای وست تا اینجا بهترین فیلم 2022 از نظر من است.

پ.ن: بودجه تولید فیلم تنها 1 میلیون دلار بوده است!​

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,508
نام
سپهر
1666681139139.png
Don't Worry Darling 2022
4/10

کمی «نمایش ترومن»، تکه‌هایی از «اینسپشن» و بخش‌هایی از «نردبان جیکوب»؛ گویا اولویا وایلد با تماشای سطحی آثار مذکور، تصمیم به ساخت یک فیلم معمایی و پیچیده گرفته است. «نگران نباش عزیزم» در ظاهر اصالت دارد اما در باطن مضمون‌هایش برای مخاطب آشنا می‌زند. ابتدا بگویم که تکلیف فیلم تا شروع پرده دوم با خود مشخص نیست، سپس درگیر بیان مضامینی می‌شود که مدام لحن و ژانر فیلم را تغییر می‌دهد؛ از تشبیه شرایط زندگی دهه 60 و تاثیر پروژه‌های MK Ultra شروع می‌شود و سپس به سمت ماشین رویا (مانند اینسپشن) قدم برمی‌دارد و در پایان درگیر پیام گل درشت فیمینیستی می‌شود؛ ایده‌هایی نصفه و نیمه که برای تبدیل به یک روایت منسجم دچار عدم پیوستگی و آشفتگی می‌شود. «نگران نباش عزیزم» یک فلورنس پیو خوب دارد و یک هری استایل بد؛ قرار است یک رابطه زناشویی پر فراز و نشیب در این اثر ببینیم؛ متاسفانه در تمامی دوئل‌ها استایل از پیو می‌بازد. فقط کافی‌ست که لابوف را جای استایل با این پرسوناژ تصور کنید!

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,069
نام
Ali
FINALALLQUIET.jpg
all quiet on the western front 2022
9/10

از آخرین باری که یک فیلم ضد جنگ درست و حسابی دیده‌ایم چند وقت گذشته؟
اصلاً از آخرین باری که یک فیلم ضد جنگ دیده‌ایم چند وقت گذشته؟
از سینمای اروپا ممنونیم که این هدیه را به ما تقدیم کرده.
بهار سال ۱۳۹۷، رمان ارزانی خریدم که وقتی چند صفحه‌ی اولش را خواندم بخاطر صحافی بد، صفحات کتاب از هم جدا شدند. اما دلم نیامد رمان تازه خریداری شده را بیخیال شوم.
با همان وضعیت شروع به خواندن کردم. چند روزی غرق این رمان به نسبت کوتاه بودم. فجایع جنگ جهانی اول را بدون واسطه و تعارفات مرسوم بر فرق سر خواننده می‌کوبید.
آن زمان اطلاع داشتم که یک فیلم بر اساس این رمان بینظیر ساخته شده اما هیچ گاه فرصت نشد فیلم را ببینم. همین دیروز در پست قبلی مشاهده کرده یک فیلم جنگی جدید عرضه شده.
نامش را که سرچ کردم؛ با همین نابلدی زبان فهمیدم نام فیلم هست: در جبهه غرب خبری نیست…
گفتم شاید یک تصادف باشد انتخاب این اسم اما وقتی فهمیدم اقتباسی از همان رمان معروف است بلافاصله با همین اینترنتی که از وضعیتش باخبریم شروع به دانلود کردم.
امروز فیلم را دیدم. آزار دهنده بود. ضد جنگ بود. پر از بغض و اشک بود و تلخ بود همچون رمانی که از آن اقتباس شده. جنگ همین است. در جنگ خرما و حلوا نمی‌دهند. جنگ کثافت است. جنگ مقدس نیست…
گویا به رمارک الهام شده بوده که این رمان هیچ گاه منقضی نمی‌شود. هنوز هم برای انسان‌های حاضر در قرن ۲۱ خواندن و دیدن اقتباس‌های این رمان دردآور است، اما چرا هنوز به جنگیدن ایمان دارند؟!
به گمانم بزرگترین پیام این چنین آثاری همین است: بس نیست؟ نمی‌خواهید بفهمید که جنگ چیست؟
کارگردانی درست، انتخاب قاب‌های مناسب، موسیقی خوب، بازیگران فیت شده با نقش و اتمسفر جالب مناطق جنگی باعث شده به این زودی‌ها این تجربه را فراموش نکنم.
شنیدم که گویا آلمان این اثر را برای اسکار معرفی کرده. امیدوارم موفق شود! هرچند چیزی از ارزش آن کم نمی‌شود اگر مجسمه‌ی طلایی را کسب نکند.
اگر دلتان برای یک اثر ضد جنگ تنگ شده، اگر مثل من آخرین اثر در مورد جنگ جهانی اول که همان “1917” سم مندز بوده را دیده‌اید، پس دست بجنبانید…​

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz

The Thirteenth Floor 1999​

8/10​

1667599348630.png

برای اولین بار اسمش رو تو همین انجمن دیدم، دوستی این فیلم رو معرفی کرده بود و بنظرم از شباهتش با ماتریکس گفته بود. تو این چند روزه اخیر وقتی دنبال عنوانی راجع به دنیاهای موازی میگشتم، اینو تو لیست پیشنهادی گوگل دیدم و دانلودش کردم.
خود فیلم سرگرم کننده و تا حدودی درگیر کننده هست علیرغم اینکه سورپرایز اصلی که همون واقعی نبودن دنیای فعلی فیلم هست تا حدودی قابل پیش بینی بود
خودم چون کلا کم حوصلم برای من یمقدار ریتم فیلم آهسته بود ولی بنظرم واسه بقیه اوکی بوده یا خواهد بود.
اینو که دیدم یاد Black Mirror افتادم، دیدن این فیلم یه پیش درآمدی شد واسه فصل جدید سریال.

فکر میکردم مارک روفالو تو این فیلم بازی کرده ولی طرف "دن آفریو" بازیگر کینگ پین بود :D

Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,508
نام
سپهر

1667675683682.png
Smile 2022
8/10

به نقل از پیکاسو، هنرمند بد کپی می‌کند اما هنرمند خوب سرقت می‌کند؛ پارکر فین آن هنرمند خوب است که در عصری که سینمای هالیوود برای نجات ژانر وحشت، فرانچایزهای خاک خورده را زنده می‌کند، او خود دست به کار شده و از فیلم‌های بد اخیر در این ژانر، الگوبرداری درستی می‌کند. خنده هستریک پشت قصه مضحک فیلم «حقیقت یا جرات» (۲۰۱۸) را برای فیلم خود برمی‌دارد و به آن خنده شخصیت می‌دهد، چهره PG-13 «حلقه» گوربینسکی را برمی‌دارد و در فیلم خود به آن ابهت می‌دهد و در پایان، قاب‌های بهتری از «موروثی» آری استر به مخاطب تحویل می‌دهد. «لبخند» یک بی‌- مووی است که واقعا می‌ترساند؛ قدرت ترسش در Jump-Scare‌هایش است. اگر تعریف مخاطب از ژانر وحشت، درآمدن لحظات جامپ اسکر است، پس باید از تماشای «لبخند» لذت ببرد و سکوت اختیار کند؛ تمامی جامپ اسکرهای «لبخند» به طرز حیرت‌انگیزی درآمده است.​

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,535
wp11514082.jpg
7/10
Smile​
فیلم ترکیبی از It Follows | The Ring با ردپای فیلم های دیگه مثل The Descentـه. درسته که فیلم های هارور در سال های اخیر مدام گند می زنن و Smile در مقابلشون برتری داره ولی نباید از این نکته غافل شد که فرمول چند فیلم معروف با اشکال مختلف باز هم اینجا داره تکرار می شه. Smile ایده خوبی داره ولی برای مخاطب این ژانر کاملا قابل پیشبینی و روندی که پیش می گیره انقدر طی این سال ها تکرار شده که اون لبخند زیبا هم به مرور در چشم مخاطب رنگ می بازه. این فیلم نقطه عطفی برای این ژانر نیست چون خودش کپی برابر اصله! فیلم صداگذاری خیلی خوبی داره، کلا ترس از ناشناخته ها همیشه جواب می ده و مخاطب رو درگیر می کنه. امیدوارم شرقی ها یک حرکت متفاوت بزنن که هالیوود از این ورطه تکرار بالاخره بیرون بیاد و حداقل یه چیز جدید کپی بزنه!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر