Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
این مدت یه مشت فیلم بد، ضعیف و در بهترین حالت، متوسط دیدم.
Deadwood: The Movie 2019
7/10
به اندازه سریال درخشان نیست؛ اما قصه رو بست.

El Camino: A breaking Bad Movie 2019
7/10
بد نبود؛ قصه رو بست.

Suspiria 2018
6.5/10
محتوای فیلم: برلین دهه هفتاد میلادی، زمستان، اتمسفر وهم‎‌آلود، فرقه زنانه، رقص‌های ترسناک.

Wrath of Man 2021
6/10

The Gentlemen 2020
6/10
نسخه امروزی پیکی بلایندرز، گنگسترای پاستوریزه، بریتانیایی‌های خوش‌پوش... Meh...

Cruella 2021
5.5/10
ترکیب ضعیف Harley Quinn و The Devil Wears Prada.

How to be single 2016
5/10

maxresdefault (8) - Copy.jpg

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
5/10

این چه سمی بود :D کل نکته مثبت فیلم بازیگرای اصلیش بودن که اونا هم باید از جیمز وان تشکر کرد که تو دو نسخه اول شخصیتاشونو کامل کرده بود.
نسخه های قبلی شدید تلاش میکرد هرجور شده فرم موجود ترسناک رو کمتر نشون بده (توی اولی که فک کنم در حد چند ثانیه بیشتر ندیدیم) دلیلشم مشخصه، تو این ژانر و تو این دوره زمانی بنظرم ندونستن و Mystery ـه قضیه + فضاسازی قوی حس ترس و دلهره رو ایجاد میکنه حالا اینجا رسما واکینگ دد و Ash vs evil dead ـو ریختن تو هم یک فیلم پر از جیغ و داد سر هم کردن :D حالا میگی شاید چندتا Jump scare خفن داشته باشه جبران کنه، لامصب تقریبا همشو 5-6 ثانیه قبل میشد پیشبینی کرد (صدای تلویزیونو چند ثانیه قبلش کم میکردم جیغشو میزد بعد بلند میکردم :D)
با اینکه بازم از خیلی از فیلمای داغونی که هر ساله تو این ژانر عرضه میشن بهتر بود اما بنظرم اگه اسم کونجورینگ روش نبود میرفت کنار همون ناشناخته ها.

امیدوارم اگه نسخه بعدی درکار هست برگرده دست جیمز وان دوباره.

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
The Peanut Butter Falcon | 2019
7/10
«شایا لباف» یه زمانی تو هالیوود، زباله‌گرد بود. می‌گشت، آشغال‌ترین فیلمنامه‌ها رو پیدا می‌کرد و تو فیلم‌شون بازی می‌کرد.
الان چند ساله که فاصله گرفته و تو فیلمای مستقل خوبی بازی کرده؛ این فیلم، از اون خوباست.
به فیلم جاده‌ای جمع‌وجور شیرین و بامزه درباره یک مبتلا به سندرم داون که از آسایشگاه فرار می‌کنه و به یک آدم آسمون‌جُل برمی‌خوره و با همدیگه هم‌مسیر و هم‌پیاله می‌شن. «داکوتا جانسون» هم خوشگله و تو فیلم هست.
ببینید.

The Whole Nine Yards 2000
6.5/10
کمدی بدی نیست.
میتو پری (چندلر خودمون) نقش اصلی رو داره و بروس ویلیس هم هست! :D
از اون کمدی جنایی هایی که تو دهه نود و ابتدای دوهزار خیلی محبوب بود.
یک صحنه فول نودیتی بامزه هم داره مزید بر علته! :> :-"

Gen. Martinez

کاربر سایت
Nov 27, 2013
565
نام
تورین سپر بلوط
the-conjuring-the-devil-made-me-do-it.209107.jpg
THE CONJURING THE DEVIL MADE ME DO IT
4/10
فیلم خیلی معمولیه
ایده کلی جالبه
اما فیلم بیشتر از اینکه یک فیلم ترسناک قوی مثل 2 قسمت قبلی باشه مثل یک فیلم کارآگاهی ضعیف میمونه
بدون جیمز وان فایده نداره
بکشید بیرون دیگه از آنابل و کانجورینگ​

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,505
نام
سپهر
1625224753047.png

Zidane: A 21st Century Portrait 2006
7.5/10

وقتی «داریوش خنجی» در مقام مدیر فیلمبردار یک اثر سینمایی باشد، خود به خود دو ذات استرس و فشار روانی به مخاطب انتقال می شود. کاری که آقای خنجی در فیلم Uncut Gems در هر پلان یا سکانس انجام داد. دو مولف (داگلاس گوردن و فیلیپه پارنو) سوژه نابی را برای تولید یک مستند بر اساس هنرنمایی های زیدان در یک مسابقه انتخاب می کنند. ممکن است سوژه به بن بست بخورد و خطر ریسک شکست در آن وجود دارد ولی به طرز شگفت انگیزی جواب می دهد؛ به کارگیری هفده دوربین برای گرفتن تنها بازی زیدان کار دشواری و سخت است. زیدان بازی عالی به نمایش نمی گذارد اما نقش موثری در دادن پاس گل ایفا می کند. سکانس پایانی مستند بی شک شبیه Uncut Gems است. یک اتفاق هولناک و غیرقابل پیش بینی که اگر مخاطب پیش از آن این مسابقه را ندیده باشد، برایش جالب خواهد بود.​

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,533
A-Quiet-Place-Part-II.jpg
A Quiet Place Part II
9.5/10​
تا به خودم اومدم فیلم تموم شد! بازیگرها مخصوصا بانوی دو عالم امیلی بلانت چنان نقششو با جزییات و فراتر از همیشه بازی کرد که برگی باقی نذاشت برام، می دونید که صامت بازی کردن دوشواری بسیار داره، این فیلم تقریبا صامته ولی میمیک بازیگرا هر چی دیالوگه می شوره می بره، توی این وضع نابود کرونا خیلی راحتتر می شه خودتو بذاری جای کارکترها، یعنی این کرونا نبود واقعا باورم نمی شد به یک آن ممکنه دنیا بهم بریزه و جنبه تخیل داشت این چیزا نه فقط برای من، برای هممون، این فیلم لحظه لحظش آدمو به فکر فرو می بره و حس تعلیقش هم بی نظیره، فقط گلایه ای که دارم زمان فیلمه، این همه پرداخت دقیق به جزییات و پیش درآمد زمان بیشتری رو از نظر من طلب می کرد، آخرای فیلم فکر می کردم هنوز اواسطشم! باز تا کی منتظر بمونیم پارت 3 بیاد..

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
خب
فیلمای که در هفته دوم تابستون، از شنبه 5 تیر تا جمعه 11 تیر دیدم.

Shiva Baby 2021
6/10
فیلم متوسط. داستان یه دختر جوون که تو یک مراسم خانوادگی و فامیلی، خروس قندی (شوگر ددی) خودش رو میبینه!
تو کامنتا تو لترباکس دیدم که خیلیا با Uncut Gems مقایسه اش کردن که خیلی استرس زا بود و... ولی اینطور نیست! جنس تنش و اضطراب این دو تا فیلم خیلی با هم فرق دارن و شیوا بیبی، حوصله سر بره، بااینکه فیلم کوتاهیه.

The Mitchells vs. the Machines 2021
6.5
داستان کلیشه ای دختر سرکش و متفاوت (و احتمالا هم*جنس*گرا) با خانواده زیاد صمیمی و سنتی خودش. یه چند تا شوخی بامزه هم داره.

Wolfwalkers 2020
8/10
از درخشان ترین انیمیشن هایی که تو چند سال اخیر دیدم! قصه، روایت، کارگردانی و... همه خوبه!
کیفیت هنری انیمیشن چقدر بالاست! انیمیشن دو بعدی اینقدر قشنگ، با رنگای گرم و چشمنواز! خیلی از این انیمیشنای سه بعدی و لایو اکشن های مسخره این چند سال اخیر هالیوود، بهتره.

Whatever Works 2009
5/10
از ضعیف ترین کارهای وودی آلن! خیلی ضعیف و کلیشه ای! دیدگاه کلیشه ای و استریوتایپ که همه جنوبی های آمریکا خنگ و متحجرن و پاشون به نیویورک برسه و از اون پل معروف رد بشن، ذهن همه شون باز میشه و روشنفکر lیشن! فکر نمیکردم یه روز، یکی از فیلمای وودی آلن رو به عنوان فیلمی که نباید دید، معرفی کنم. نبینید!
حیف از لری دیوید! حیف از لری دیوید!

Coming to America 2 2021
4.5/10
ضعیف و بد! تقریبا هیچ چیز خنده داری تو فیلم نیست.
نسخه اول این فیلم (مال سال 1988)، کمدی خیلی خوبیه و ارزش دیدن داره (بهش 7.5 میدم)، اما این نسخه مزخرفه.

Strip*tease 1996
3/10
دمی مور در دهه نود، شاید جزو ده بازیگر یا بیست بازیگر جذاب در هالیوود بود. پیش از مور هم کلی بازیگر تو فیلم ها برهنه شده بودن، اما مور برای ایفای نقش یک استر*یپر تو این فیلم که بخش زیادیش به برهنگی میگذره، 13 میلون دلار دستمزد گرفت! 13 میلیون دلار در سال 1996! این نکته تاریخی درباره فیلم، بیشتر از خود فیلم اهمیت داره و به آگاهی پیدا کردن برای درک شرایط حاکم بر صنعت سینما تو دهه نود تو هالیوود میتونه کمک کنه.
فیلم ولی یک زباله به تمام معناست! اول فیلم که شروع میشه، یک درام تلخ به نظر میاد که خودش رو هم جدی گرفته، اما 40 دقیقه پایان فیلم، کلا فضا عوض میشه! هی همه چیز لوس تر میشه! و بیست دقیقه آخر، فیلم از یک دارم جدی ، به یک کمدی اکشن تغییر میکنه!
همه چیز تو فیلم، تو دیواره!
اون 3 رو هم برای انتخاب چند تا ترک موسیقی خوب و رقصای جذابی که دمی مور در چند سکانس در استر*یپ*کلاب انجام میده، به فیلم میدم.

Fools Rush In 1997
6/10
یک کمدی رمانتیک متوسط با بازی متیو پری (چندلر خودمون) و سلما هایک جذاب!
کمدی که خیلی نقض کمرنگی داره تو فیلم، بیشتر به کنایه ها و سارکزم های چندلری متیو پری میچرخه؛ رومنس فیلم هم آبکیه!

Ek3I-JJXYAgGHlW.jpg 58ebf7bc0a71b.image.jpg 175523279-origpic-3facdd - Copy.jpg

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
the-tomorrow-war-1.jpeg
The Tomorrow War

9/10

جیگرم حال اومد !! :D

معرکه بود فیلم !

فیلم یه داستان سر راست بدون پیچش خاص و خلاقانه و تازه داره، داستان زیاد هم علمی نیست و طبق تئوری های سفر در زمان فعلی که مقبول همه فیزیکدان هاست پیش نمیره و در کل کفه تخیلی کاملا میچربه به علمی و فیلم هیچ ادعایی هم برا علمی بودن نداره

حفره داستانی که نقل و نبات همه کارهای Sci-Fi هست، اینجا هم هست، خوبش هم هست ولی سخت نگیرید، هیچ گونه موارد خزعبلاتی تو مخی/هندی مثل سری Fast و این چیزها تو فیلم نیست و در نهایت فیلم داستان جالب و خوبی داره که طی مدت زمان فیلم کشش لازم رو ایجاد میکنه.

شخصیت پردازی ها هم والله برا همچین فیلمی خوبه! کریس پرت و استراووسکی هم خوب بازی میکنن و کم نمیزارن در حد شخصیتی که بهشون دادن !

جوکِ تو مخی خاصی نیست تو فیلم

و اما اکشن ! اکشن 10/10 معرکه، جیگر حال بیار، در عین حال کلاسیک طور، گیمر پسند و همه چی ! :D هر تیری شلیک میشه به الین ها حسش میکنید! کارگردانی سکانس های اکشن عالیه و قشنگ درگیر موقعیت میشید و به نظر من گیمرها بیشتر حال میکنن باهاش ! حس دوم ایترنال میداد به خودم شخصا :D من فکر نکنم اگه گیمر نباشی اکشن ها اینقدر بچسبه، طراحی خود موجودات فضایی هم پر از جزئیات، بی نقص و فیلم هم هیچ ابایی نداره که با تمام جزئیات تو روشنایی نشونشون بده !

موزیک هم خوبه، استاندارده

در کل اگه یه بلاک باستری تابستونی کلاسیک! و غیر سوپرهیرویی، با کیفیت خوب میخواید این فیلم رو از دست ندید

یه تیوی بزرگ با سیستم صوتی خوب گیر بیارید، با گوشی و لپ تاپ نبینید :D من خودم در حسرتم که امکانات دیدن همچین فیلمهایی رو به صورت 4k ندارم!

آخرین ویرایش:

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
841
A Quiet Place Part II

220px-A_Quiet_Place_Part_II.jpg

فیلم کاملا نسبت به نسخه اول ضعیفتره
حوصله سر بر و از اون فیلم هایی بود که باید دست ادم روی دکمه فوروارد باشه
شروع فیلم که فلش بک میزنه به وقایع قبل از نسخه اول و شخصا انتظار داشتم روایت داستانی فیلم یه چیز خفنی بشه ولی خب زهی خیال باطل !!

5/10

The Ice Road
220px-TheIceRoad.jpeg

اینم از اون فیلم های بود که به نظرم رده بندی سنی معکوس باید بهش تعلق بگیره ! یعنی مثلا بالای 15 سال این فیلم رو نبینن که توهین به مخاطب هست
در یک کلام مضخرف. به جای فیلم برید چند تا ویدیو از کشنده های kenworth در یوتوب ببینید که لذتش به مراتب از این فیلم بیشتره
لیام نسون از بازیگر های محبوب من هست و واقعا ناراحت شدم که چرا باید تو همچین چیزی بازی کنه !

3/10

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
A Quiet Place Part II
6/10

thumb-1920-1070349.jpg

در دوره زمونه ای زندگی می کنیم که سینما به شدت از فقدان نوآوری و ایده جدید رنج می بره و از طرف دیگه استودیوها هم به شدت پول پرست شدن و همیشه دنبال سریع ترین و آسون ترین راه برای درآوردن حداکثر پول از گیشه هستن. مجموع این دو عامل باعث میشه که سینما پر بشه از فیلمای شماره 2 و 3 و 4 یک ایده اولیه خوب (البته در کنار ریمیک ها و ریبوت های ایده های قدیمی خوب)!
پارامونت نسخه دوم این فیلمو دقیقا بعد از فروش و بازخورد خوب فیلم اول در گیشه استارت زد و ریلیز فیلمم به خاطر همه گیری کرونا تا همین چند روز پیش عقب افتاد.
Part II تقریبا بیشتر المان هایی که باعث موفقیت نسخه اولش شد رو داره، بازی امیلی بلانت خیلی خوبه، اتمسفر پسا-آخرالزمانی! کاملا متفاوت و خاصی رو داره (گاهی چقدر شبیه اتمسفر TLoU میشـه) و از همه مهمتر اینکه به دلیل ماهیت فیلم، دیالوگ های خیلی کم داره که باعث میشه کارگردان به تصویر سازی اهمیت بیشتری بده که به نظرم خیلی نکته مثبتی برای یک فیلم می تونه باشه. (هر چقدر یک فیلم بتونه بیشتر از طریق تصویر با بیننده حرف بزنه ارزش سینمایی بالاتری داره)
اما مشکل اصلی فیلم مثل تقریبا اکثر دنباله های سینمایی، فیلمنامه کارنشده و شتاب زده است! فیلمای ژانر ترس معمولا یک سندرومی دارن اونم اینکه خیلی از مواقع برای اینکه یه زنجیره اتفاقات رخ بده باید نقش اول فیلم یکسری تصمیمات اشتباه رو اتخاذ کنه! مثلا افراد برای گذروندن تعطیلات بلند میشن میرن یک خونه کاملا دور افتاده و پرت رو وسط یک جنگل انبوه بدون هیچ گونه ارتباطی رو انتخاب میکنن! یا موقع فرار از دست موجود ترسناک فیلم، به جای فرار کردن از خونه و رفتن به محیط باز، میرن زیرزمین یا جایی که خودشونو گیر بندازن! این مدل تصمیمات غیرمنطقی هم توی این فیلم خیلی زیاد وجود داره و بعضی جاها کارکترها (مخصوصا اون دو تا نوجوون) برای ایجاد هیجان و تعلیق مدنظر نویسنده، کارهای به شدت غیرمنطقی و احمقانه ای انجام میدن که هیچ بیننده ای نمی تونه خودشو جای اون کارکتر بذاره و باهاش همراه بشه! اگه بخوام به تک تک این مدل اتفاقات اشاره کنم حاوی اسپویل زیادی میشه و اگه خودتون فیلمو ببینید خیلی راحت متوجه میشید.
بهترین بخش فیلم هم همون بخش کوتاه ابتداییش بود که متاسفانه خیلی کم و بی سر و ته بود، بقیه فیلم به نظر من از نظر نویسندگی و روایت در حد فیلمای ژانر ترس درجه دو بود و عملا چیز زیادی به یونیورس A Quiet Place اضافه نکرد.
صد در صد هم باید منتظر شماره های 3 و 4 و ... و اسپین آف های زیادی باشیم!

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
A Quite Place 2
قسمت اول بنظرم شاهکار بود و یه چیزی در حد ۹ از ۱۰ ولی قسمت دوم در حد ۸ از ۱۰.
همچنان ایده ای که استفاده میشه و نحوه رویاروی کارکترها با این ایده جذابه ولی خب قسمت دوم مشکلاتی داره.

پایان قسمت دوم واقعا چقدر تفاوت داره با قسمت اول؟ یعنی حس میکنم داستان جلو نمیره. نه اینکه ماهیت داستان اینطور باشه، بلکه بنظر میاد نویسنده نمیخواد داستان بره جلو.

بنظر منم قراره تعداد زیادی فیلم و سریال و ... از این مجموعه ایجاد بشه و طبیعیه که به داستان خیلی زود بال و پر ندن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر