Project Natal VS Ps3 Motion

من تو دمو های natal چیزای قشنگتری دیدم

ناتال 3 بعدی هست PS eye سه بعدی نیست !
خوب میخواستی 3 بعدی نباشه.اگه قرار بود مثل EYE دو بعدی باشه پس چه فرقی با اون میکرد.
ولی ناتال فراتر از این حرفهاست.مثل پروژه MILO ی پیتر مولینیو که قادره با یه برنامه نویسی و هوش مصنوعی فوق العاده حتی احساسات طرف رو از طریق اسکن صورتش تشخیص بده.

به نظر من تکنولوژی ناتال خیلی خیلی بالاتره{خداییش از حق نگذریم,آخرته تکنولوژیه}
ولی چون ویدیویی ازش ندیدم فکر کنم یه نمه کار باهاش دردسر داشته باشه
این که بخوای با حرکات بدن و دست و پا بازی رو کنترل کنی,یه جورایی توی مخ نمیره}
در حالی که واسه ps3 یه قطعه سخت افزاریه که کنترلش با خودمونه
واسه همین من به تکنولوژی ps3 امیدوارترم{یعنی بیشتر باهاش حال میکنم}

من میگم ناتال از هر نظر بهتره ولی PS3Motion هم خوبه !
البته به نظرم یک چیزی خیلی عجیب جلوه کرد و اونهم این بود که بعضی از بچه ها و حتی 2-3 تا نویسنده سایت های خارجی گفته بودند که ناتال تقلیدی از PS eye هست ! من فکر میکنم بین آی و ناتال خیلی فرق وجود داشته باشه چون ناتال از تکنولوژی فول بادی موشن سنس استفاده می کنه ....
بهرحال باید دید که در آینده چه میشه و به نظرم بازیهای این دو مشخص میکنه که کدوم بهتره

سلام
چند روز پیش داشتم به موضوع تاپیک فکر میکردم و اینکه واقعاً کدوم بهتره،به یه نتیجه هایی رسیدم...
به نظر من این دوتا کنترلر تکنولوژیشون یکسان هست(بدون در نظر گرفتن حسگر صوتی که با توجه به پروتوتایپ بودن دسته ی PS3 ممکنه توی طرح نهایی باشه)ولی فرقشون در نحوه ی استفاده از این تکنولوژیه،مثلاً دوتا بازی رو در نظر بگیرید که هر دو از UE3 استفاده می کنند،گرافیک یکی چشم نوازه ولی اون یکی گرافیک داغونی داره خوب دوتا موتور یکی هستن ولی استفاده ها متفاوت بوده...
نظر آخر من راجع به این مقایسه همین بود...

سلام
چند روز پیش داشتم به موضوع تاپیک فکر میکردم و اینکه واقعاً کدوم بهتره،به یه نتیجه هایی رسیدم...
به نظر من این دوتا کنترلر تکنولوژیشون یکسان هست(بدون در نظر گرفتن حسگر صوتی که با توجه به پروتوتایپ بودن دسته ی PS3 ممکنه توی طرح نهایی باشه)ولی فرقشون در نحوه ی استفاده از این تکنولوژیه،مثلاً دوتا بازی رو در نظر بگیرید که هر دو از UE3 استفاده می کنند،گرافیک یکی چشم نوازه ولی اون یکی گرافیک داغونی داره خوب دوتا موتور یکی هستن ولی استفاده ها متفاوت بوده...
نظر آخر من راجع به این مقایسه همین بود...

سلام !

تکنولوژی های اینها یکی نیست ! اساس کار ناتال تابش امواج فرو سرخ و تجزیه تحلیل بازتابهای این امواج هست ( و بخاطر همین هم میتونه تمام بدن رو اسکن کنه ) و اساس کار موشن کنترلر PS3 اینه که مختصات دو نقطه از هر دسته ( یکم پیچیده تره البته ) به دستگاه میرسه و دستگاه انوها و حرکت و شتابشون رو اندازه گیری میکنه که به نسبت ناتال تکنولوژی ساده تری داره ولی یه دوربین هم داره جلوی تلویزیون که من نمیدونم دقیقاً چیکار میکنه ولی کلاً حرکت دسته ها رو تشخیص میده ! و نه کل بدن رو ! و اگر ناتال دقت کارش بالا باشه قطعاً حرفهای بیشتری برای گفتن داره ( چون گستردگی گیم پلی برای ناتال بیشتره !! )

سلام !

تکنولوژی های اینها یکی نیست ! اساس کار ناتال تابش امواج فرو سرخ و تجزیه تحلیل بازتابهای این امواج هست ( و بخاطر همین هم میتونه تمام بدن رو اسکن کنه ) و اساس کار موشن کنترلر PS3 اینه که مختصات دو نقطه از هر دسته ( یکم پیچیده تره البته ) به دستگاه میرسه و دستگاه انوها و حرکت و شتابشون رو اندازه گیری میکنه که به نسبت ناتال تکنولوژی ساده تری داره ولی یه دوربین هم داره جلوی تلویزیون که من نمیدونم دقیقاً چیکار میکنه ولی کلاً حرکت دسته ها رو تشخیص میده ! و نه کل بدن رو ! و اگر ناتال دقت کارش بالا باشه قطعاً حرفهای بیشتری برای گفتن داره ( چون گستردگی گیم پلی برای ناتال بیشتره !! )

اگه امواج فرو سرخ باش پس باید بعد چند سال شما سرطان پوست بگیری.
شما اصلاeye toy از نزدیک دیدی میگی فول موشن نیست؟ اگه بازیlbp رو باeye toy انجام بدید میتونید تمام بدن شخصیت های بازی رو کنترل کنید.

باز هم میگم ناتال تقلید پیشرفت از eye toy هست. و اگه دقت هم داشته باش تنوع بازی آن چنانی نداره ممکنه همون میلو که منو یاد سگ تن تن میندازه بهترین بازیش باش که اونم تا خود پیتر مولینیو تو یه کنفرانس اگه نیاد همون کارا رو جلو جمع انجام بده یه چشم بندی بیش نیست. در مورد گستردگی گیم پلی من چند تا سبک میگم شما کدومو میخوای با ناتال بازی کنی پس حرف بی منطق نزنید.

ّFPS
TPS
RTS
DRIVING SIMULATION
RACING
FIGHTING
HOROR
stealth action?????????????????????????

البته به نظرم یک چیزی خیلی عجیب جلوه کرد و اونهم این بود که بعضی از بچه ها و حتی 2-3 تا نویسنده سایت های خارجی گفته بودند که ناتال تقلیدی از PS eye هست ! من فکر میکنم بین آی و ناتال خیلی فرق وجود داشته باشه چون ناتال از تکنولوژی فول بادی موشن سنس استفاده می کنه ....
بهرحال باید دید که در آینده چه میشه و به نظرم بازیهای این دو مشخص میکنه که کدوم بهتره

قبول کنید تقلید هست اولین بار سونی اونم تو نسل قبل یه چیز ساده تر داشت. و مایکروسافت هم استاد دزدی . اصلا میدونی مایکروسافت چجوری تاسیس شد برید بخونید اساس کار دزدی بود. آی توی هم فول موشن هست و در بازی سینگ استار وlbp همه دیدید ولی الآن یادتون رفت.

اینم ببینی بعد نیست بازیeye pet که قابلیت هایps eye رو با اینکه قدیمی تر نشون میده پس چیزی کم نداره .
http://www.youtube.com/watch?v=aPENA1Bpm68

به نظر من تکنولوژی ناتال خیلی خیلی بالاتره{خداییش از حق نگذریم,آخرته تکنولوژیه}
ولی چون ویدیویی ازش ندیدم فکر کنم یه نمه کار باهاش دردسر داشته باشه
این که بخوای با حرکات بدن و دست و پا بازی رو کنترل کنی,یه جورایی توی مخ نمیره}
در حالی که واسه ps3 یه قطعه سخت افزاریه که کنترلش با خودمونه
واسه همین من به تکنولوژی ps3 امیدوارترم{یعنی بیشتر باهاش حال میکنم.

درد سر اونجوری نداره چون بازی هایی مثل گیرز یا تیکن روش قابل بازی نیست بازی هایی مثل میلو روش میان.

بعد دقت کردین که شما باید 2 تا دسته برای بازی ها بخرید ؟؟؟ مثلا یک بازی تیر اندازی با کمان که خودش نشون داد ! در ضمن باید یک ps eye هم نوش جان فرمایید که اینجوری هزینش فکر میکنم بیشتر از ناتال در میاد

همیشه وسایل جانبی دستگاه های سونی با قیمت خوب اومده ولی این مایکروسافت که میخواد همرو تیغ بزنه.

به نظر من ناتال بهتره چون که یه تیکس ولی ps3motion رو باید دو تا چیز باسش بگیری.

این دوتا چیز تو یه بسته بندی میاد.

بهرحال باید دید که در آینده چه میشه و به نظرم بازیهای این دو مشخص میکنه که کدوم بهتره شما هم این ویدیو رو ببینی بد نیست و تقلید کامل نیست ولی تقلید پیشرفت. و باز میگم سونی اولین بار اونم در نسل قبل یه هچین چیزی داشت.

شما هم این ویدیو رو ببینی بد نیست و تقلید کامل نیست ولی تقلید پیشرفته هست. و باز میگم سونی اولین بار اونم در نسل قبل یه هچین چیزی داشت.

فول موشن هم که در جواب های بالایی ببینید.

من eyetoy داشتم تو پکش بازی اسکیت داشت که وقتی میخاستی بازی کنی گریه ات میگرفت( میپریدی مینشست بعد مینشستی که سرت به جایی نخوره از دید دوربین خارج میشدی و دیگه دوربین تورو پیدات نمیکرد )
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban مال ps2 چنتا بازی برای eyetoy داشت که چنتا کوتوله میومدن باید با دست میزدیشون ( با پاهم میشد:cheesygri) راستیرو میزدی به چپی میخود ! نمیتونه تشخیص بده که تو بازی چند نفر دارن بازی می کنند .
eyetoy بدرد fun هم نمیخوه ( اخرهم با ps2 مجانی دادم رفت )

من ناتال رو با PMC مقایسه کردم و هنوز که هنوزه نمیدونم سیستم بکار رفته در PS eye چیه !! ولی این رو میدونم که با ناتال میشه شوتر ( اول شخص و سوم شخص ) رانندگی ( سیمولیشن ریسینگ ) و موتور سواری و استراتژی و ... میشه روشون خیلی حساب وا کرد ! به هر حال این نظره من هستش و اصراری به درست بودنش ندارم ! ولی اگه یه مدت دیگه صبر کنی حتماً مایکرو بیشتر از قابلیت های ناتال خواهد گفت !! مطمعن باش !

سرطان پوست هم نمیگیری !! از این امواج پره تو فضای اطرافت !!;)

راستی sadra-hhh مصاحبه یکی از اعضای تیم Alan wake رو خوندی ؟ گفته فک میکنه میشه گیم پلی بازی با ناتال باشه !!

آخرین ویرایش:
دوستان!
من اصلاً قصد نداشتم وارد جزئیات تکنولوژی این دو تا سیستم شم،از نظر کاربرد کلی عرض کردم...
اینم قبولم ندارم که ناتال و Eye Toy یکی هستند و همهتر اینکه عنوان هایی کع از ناتال استفاده می کنند هیچ تنوعی ندارند،اتفاقاً من با صحبت محسن موافقم جای مانور با ناتال برای سازندها بازی به طرز چشمگیری از کنترلر های Wii و PS3 بیشتره...

در هر حال هیچکدوم موفق نمیشن چون همینجوریشم wii 20-30 قدم جلوتره و امکان هم نداره فروشش کم بشه!
در مورد این بحثا هم که راجب تکنولوژیشون میگید خیلی خنده داره! نمیدونم شایدم شما از مدیران پروژه بودین که کامل از کارکردش خبر دارین:biggrin1:
تکنولوژیشونم خیلی متفاوت نیست! هم دوربین 360 هم eye میتونن کاملا حرکات بدن شما رو حس کنن در این شکی نیست! فقط بحث الان سر اینه کدوم میتونن موفق بشن! که جواب گزینه 4 هست یعنی هیچکدام:biggrin1:

تکنولوژیشونم خیلی متفاوت نیست! هم دوربین 360 هم eye میتونن کاملا حرکات بدن شما رو حس کنن در این شکی نیست!

البته سنسور صوتی هم داره ناتال:دی این حرف به نظرم زیاد درست نیست محمد! خب درسته تکنولوژی یکیه ولی باید دید کیفیت این تکنولوژی چطوره؟!! چیزی که مشخصه اینه که eye سونی انچنان دقیق عمل نمیکنه و جای کار خیلی داشت که سونی بهش نپرداخت ولی مایکروسافت با ناتال اگه واقعا این چیزهایی که تا حالا نشون دادن درست باشه نشون داده که این تکنولوژی رو به حد کمال رسونده و نمیشه خیلی راحت گفت یکی هستن eye و ناتال..! این 2 تا هم واسه سونی و مایکروسافت به عنوان یه پیش در امد و یه جورایی تجربه واسه نسل بعد کنسول ها هستن که پرقدرت تر وارد عرصه بشن در هر صورت باید صبر کرد و دید چی میشه:)

در هر حال هیچکدوم موفق نمیشن چون همینجوریشم wii 20-30 قدم جلوتره و امکان هم نداره فروشش کم بشه!
در مورد این بحثا هم که راجب تکنولوژیشون میگید خیلی خنده داره! نمیدونم شایدم شما از مدیران پروژه بودین که کامل از کارکردش خبر دارین:biggrin1:
تکنولوژیشونم خیلی متفاوت نیست! هم دوربین 360 هم eye میتونن کاملا حرکات بدن شما رو حس کنن در این شکی نیست! فقط بحث الان سر اینه کدوم میتونن موفق بشن! که جواب گزینه 4 هست یعنی هیچکدام:biggrin1:

سلام !

Wii فروشش الان تو آمریکا 13% کمتر شده به شکلی که در ماههای ابتدایی 2009 خوب میفروخت ولی در ادامه فروشش نصف ماههای قبل شده ! در ژاپن هم به همین ترتیب ! ضمن اینکه بازیهای خوب هم کم داره ! ( جواب قسمتی که گفتید امکان نداره فروشش کم بشه ! )

اما در مورد نحوه کار کردن ناتال ! باید بگم که این موضوع رو میتونید در سایت سازندش ببینید که لینکش رو اینجا میذارم !

http://www.3dvsystems.com/technology/tech.html

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or