Playstation 4 در برزیل هک شد !!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

HACKBOTER

کاربر سایت
Jul 3, 2008
1,076
نام
M o h A M a d

piracy.jpg

بازیبازانی مقیم برزیل راهی برای هک کردن کنسول PS4 پیدا کرده اند که به آن ها اجازه می دهد، نرم افزار ها را بر روی آخرین کنسول های ساخته شده توسط Sony کلون سازی نمایند.

این روش بدان معنا می باشد که هکر ها قادر خواهند بود بازی ها را از یک کنسول PS4 فعال شده، دریافت کنند و آن ها را بر روی یک کنسول دیگر بالا آورده و اجرا کنند. گزارش های منتشر شده این ادعا را دارند که توانسته اند یک Raspberry Pi را بر روی NAND کنسول PS4 میزبان کلون سازی کنند، و بهره برداری متفاوتی از اکانت های شناخته شده و به اشتراک گذاشته شده بنمایند.

نتایج کل این فرایند ها در یک PS4، وجود دو حساب اولیه فعال با قابلیت اجرا نمودن بازی های کپی شده نرم افزاری ( در اصل بازی های سرقت شده ) می باشد.

به عنوان یک نتیجه واحد، در حال حاضر طی بی پروایی های مغازه داران و فروشندگان برزیلی، آنان برای تماشای این بازی های کپی شده، مشتری جذب می کنند، با وجود شرط های فوق العاده ای چون نصب ده بازی کپی تنها با ۳۰۰$ الی ۴۰۰$ (!) که تقریبا به مراتب ۱۰۰$ الی ۱۵۰$ USD، ارزان تر از ۶۰۰$ می باشد. ( کم ترین بهایی که شما باید به طور معمول برای خرید نسخه اورجینال آن ها بپردازید! )

این خبر خشم مدیران سونی را بر افروخته است و بلافاصله بعد از انتشار این فایل ها بر روی اینترنت , مدیران سونی واکنش نشان داده و با تهدید هکران به تعقیب و پیگرد قانونی از او خواستند تا فایل های مورد نظر را بلافاصله حذف کند.

در حال حاضر در وبسایت این هکران تمامی فایل های مورد نظر حذف گردیده است اما مطمعنا ساعاتی که این فایل ها در دسترس افراد دیگر قرار داشته است خود باعث انتشار آن می گردد.

بیانیه سونی مبنی بر تهدید به پیگرد قانونی این هکران :

sony_legal_brazil.jpg

منبع 1

منبع 2

آخرین ویرایش:

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
من خودم با اینکه نسل گذشته از طرفداران Only Original PS3 بودم ولی واقعن دیگه توانم بریده،این بازیهای دیجیتالی چند ظرفیتی هم دیگه نه امنیتی داره و نه دیگه اطمینانی دارم که مثلن فروشنده ای که ازش بازی رو میخرم اکانت رو یه مدت بعد از رو کنسولم Deactive کنه و پسوردش رو هم مانند اون آقا احمدرضا نامه عوض کنه!!!

در ضمن اون زمان که من از بازی اورجینال پشتیبانی میکردم گرون ترین بازی که Uncharted 3 یا God Of War 3 بود 75000 تومن نهایتش باید پول میدادی اما الان هنوز یادم نرفته که نسخه اورجینال GTA V در هفته های اول اونم بر روی PS3 با قیمت 370000 تومن میفروختن آقایون با مرام! واقعن منم شدم ماکان الان PS4 ام بیشتر جنبه دکوراسیون اتاقمو داره تا استفاده برای سرگرمی، در ضمن دیگه از بازی اورجینال متنفرم تا وقتی که تو ایران هستم به دو دلیل، اول اینکه بخوای بفروشیش ضرره زیادی میکنی به خصوص اگر بالای 6 ماه از عرضش گذشته باشه و باید دوباره کلی پول بزاری روش تا بتونی یه چیز متوسط بگیری،دوم اینکه وقتی اینترنت درست حسابی ای نداره این مملکت و باهاش کلش آف کلنز هم به زور میشه بازی کرد دیگه بازی های چند نفره کنسولی پیش کشش.

به کل از هک شدن کنسول PS4 به شدت پشتیبانی میشه حتی اگر به قیمت این باشه که از قابلیتهای دستو پا شکسته اینترنتیش در ایران دل بکنی.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,047
نام
سهند
خبر خوبیه . اگه هکش قابل استفاده بشه یه دونه هم ما میخریم کنار PC ، انحصاری هارو آفلاین میزنیم:d

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,290
نام
Afshin
اگه جوری هک شه که راحت بشه آنلاین بازی کرد (مثل 360) خیلی برای ماهایی که مجبوریم نصف حقوقمونو بدیم برای 2 تا بازی خوبه :D
ولی اگه قرار باشه نشه راحت از ویژگی های آنلاین کنسول استفاده کرد فایده ای نداره :D

فاز اینایی که میگن امیدواریم هک نشه چیه؟ فکر کردید هُنر میکنید 200 تومن میدید بازی اوریج میخرید؟ مثلاً دارید به حقوق سازنده احترام میذارید؟ :D هر موقع قانون کپی رایت تو کشورمون تصویب شد، سونی مثل آدمیزاد تو کشورمون نمایندگی زد که مجبور نشیم برا اتو ایجکت کنسول، کنسولمونو بندازیم تو سطل زباله، اون موقع رعایت حقوق سازنده واجب میشه. هر موقع تونستیم اون باندلای سونی رو با قیمت واقعی تهیه کنیم، اون موقع به فکر سازنده ها خواهیم بود. فعلاً به واسطه فشار اقتصادی ای که بهمون وارد کردن مجبوریم بخش بزرگی از درآمدمون رو صرف خرید دو تا بازی کنیم! پس خیلی احساس افتخار نکنید اگه دارید واسه یه بازی 200 تومن میدید!

آخرین ویرایش:

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
http://forum.bazicenter.com/thread74854/page1641/#post3732641

این متد کار بریزیلی هاست ، در واقع هک نیست ، کارش اینه که یک اکانت با بازی PSN روی دستگاه Active می کنن بازی ها رو روش دانلود می کنن بعد از NAND/NOR دستگاه Backup می گیرن اکانت رو روی دستگاه Deactive می کنن بعد Backup گرفته شده رو فلش می کنن روی دستگاه
از Rasberry Pi برای این منظور استفاده می کنن
این متد روی 2.50 پچ شده و روی 2.51 کسی این کار رو بکنه کنسولش بریک می شه
این حالت کلیش بود
اما......

متد بریزیلی ها روی 2.51 هم جواب می ده ، جوری فلش می کنن که کنسول بریک نمی شه و این که چه جوری فلش می کنن کسی نمی دونه
اما در کل برای این روش هر دفعه دستگاه شما باز می شه چند تا سیم بهش لحیم می شه ، هک هم نیست ، ناتوانی سونی در مدیریت کردن محتوای دیجیتال هست :)

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,640
نام
mohammad
به شخصه استقبال می کنم چون برا من بخش تکنفره و داستانی بسیار بسیار بسیار مهمتر از ... هستش:D (حالا شاید تو یه نسل بازی های انگشت شماری بیان که بازی کردن بخش چند نفرش از واجبات باشه وگرنه پلتفرم دیگری مختص این کار وجود داره:D)
فقط یکی هم باید به فکر هارد باشه:D
هارد خارجی که نمیشه اصلا بهش وصل کرد:D با 500 گیگ هم باید بیخیال ارشیو و ... بشیم:D
می ترسم با این تفاسیر سونی حالا حالا ها به فکر کنسول های یک یا دو ترایی نیوفته:(
اگرم هک شه جوری هک شه که ما بتونیم این پچ ها و اپدیت هایی تا یک ماه بعد انتشارم تمومی ندارن رو بگیریم که بدون اینا بازی ها تو مخ ملت هستند:D

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
خبر خوبیه . اگه هکش قابل استفاده بشه یه دونه هم ما میخریم کنار PC ، انحصاری هارو آفلاین میزنیم:d
همین الانم میتونی آفلاین بزنی:d
.......................................
تا اونجایی که یادمه ps4 خیلی وقت پیش هم هک شده بود اما هکرش عرضش نکرد
به نظرم این هک شدنا وقتی ارزش دارن که به صورت عمومی عرضه بشن
.......................................
به نظر منم دوستان راست میگن
خیلی از بازیا اصلا ارزش اوریج خریدن رو ندارن
نمونش همین AC:U.میری کلی پول بازی میدی بعد میای میبینی بازی 1001جور مشکل ریزو و درشت داره و از اونور باید کلی پول بدی واسه اینترنت تا 6گیگ آپدیتشو دان کنی.اونم با این وضعیت قشنگ اینترنتمون
یا بازی KZ:SF که رسما وسط بازی خوابت میگیره
یا حتی Far Cry4 که همون Far Cry3 بود با کمی گرافیک بیشتر و داستان مزخرف
به نظر من احترام گزاشتن به سازنده وقتی لازمه که این احترام متقابل باشه....
مثلا بازیای شرکت NDرو وقتی بازی میکنی حس یه جور احترام خاصی بهت دست میده:d.اصلا دلت میخواد بری شخصا از سازنده هاش تشکر کنی:d
اصلا کپی بازی کردن بازیای این شرکت حرامه:d
در کل به نظر من با این وضعیت قیمتا بهترین حالت اینه:بازیای مورد علاقه(که ممکنه سالی 2تا هم نباشه):اوریج ، بازیای دور همی(مثل Fifa و cod و اینا:d):کپی
در آخر هم بگم کل اینایی که گفتم فقط نظر شخصیه....
موفق باشید....

Agent Locke

کاربر سایت
Apr 12, 2015
14
فاز اینایی که میگن امیدواریم هک نشه چیه؟ فکر کردید هُنر میکنید 200 تومن میدید بازی اوریج میخرید؟ مثلاً دارید به حقوق سازنده احترام میذارید؟ :D هر موقع قانون کپی رایت تو کشورمون تصویب شد، سونی مثل آدمیزاد تو کشورمون نمایندگی زد که مجبور نشیم برا اتو ایجکت کنسول، کنسولمونو بندازیم تو سطل زباله، اون موقع رعایت حقوق سازنده واجب میشه. هر موقع تونستیم اون باندلای سونی رو با قیمت واقعی تهیه کنیم، اون موقع به فکر سازنده ها خواهیم بود. فعلاً به واسطه فشار اقتصادی ای که بهمون وارد کردن مجبوریم بخش بزرگی از درآمدمون رو صرف خرید دو تا بازی کنیم! پس خیلی احساس افتخار نکنید اگه دارید واسه یه بازی 200 تومن میدید!

فاز : استفاده از پول پدر عزیز - نول : بالا رفتن پول پدر عزیر از پارو
........ حالا اگه دوشاخه رو یزنی کار میکنه :D ...

Emperor visari

کاربر سایت
Jan 5, 2011
1,553
امیدوارم یا هک نشده باشه یا درست حسابی هک بشه.(از بلوری کپی استقبال میشه :d ) اون هک PS3 که باید کنسول رو دست کاری می کردی و هزار تا دنگ و فنگ داشت به درد خودشون می خوره!
اون طور نیست که از خود هک شدن ناراحت بشیم.من و خیلیای دیگه به بازکردن ولیوم و این چیزا اعتفاد نداریم ولی وقتی PS3 که هک شد تهیه بازی اورجینال خیلی خیلی سخت تر و گرونتر شد.:(

Gabriel 96

کاربر سایت
Jun 9, 2014
144
نام
oroush$
بعضیا جوری میگن انلاین باید بزنیم که ادم فکر میکنه اینا با پینگ 5 و بدون قطعی شب تا صبح بازی میکنن
بابا من 2 ماه شده تقریبا انلاین نمیتونم بازی کنم اگرم بشه صبح ها اونم با بدبختی
بازی 50$ رو هم که نهایت بعد از 3 .4 ماه میشه 170 بخری (نسل قبل من gow رو 50 تومن خریدم ) دیگه اوریج خریدن نداره با این وضع
به خدا همون خارجیاش هم تو فروم های ign قبول دارن. 10 تا بازی 100$ خیلی به صرفه اس
اگر هم از یه بازی خیلی خوشت اومد میتونی original بگیری (مثل witcher یا uncharted)

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
اگه جوری هک شه که راحت بشه آنلاین بازی کرد (مثل 360) خیلی برای ماهایی که مجبوریم نصف حقوقمونو بدیم برای 2 تا بازی خوبه :D
ولی اگه قرار باشه نشه راحت از ویژگی های آنلاین کنسول استفاده کرد فایده ای نداره :D

يعني شما نمي دوني چرا نمايندگي ندارن تو ايران؟
حالا خوبه اين چند روز هم ديدي چي شده
سوني و سازندگان بازي كه مقصر نيستن

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Ezio-Auditore

کاربر سایت
Nov 7, 2013
212
نام
aLi
امیدوارم هکش مثل پلی 3 باشه راحت بتونی انلاین بازی کنی که اونم فکر نکنم اینطور باشه ، در کل کسایی هم که با قیمت بالاش مشکل دارن میتونن با یکی هماهنگ کنن نصف قیمت دیجیتالی بگیرن ، ولی خوب اینم درنظر بگیرید که اگر هک بشه و انلاینم بشه بازی کرد هرچی بچه مچه و نوبه میریزن تو psn گند میزنن به بازی ملت حالا چه ایرانی چه خارجی ... به هر حال یه خوبی هایی داره یه بدی هایی هم داره در کنارش و اینم هست که اگه هک بشه اونایی که ارجینال بازی میکنن یه جورایی ضرر میکنن ، من خودم نه پولم از پارو بالا میره نه مرفه بی درد ولی خوب با این حال ترجیح میدم هک نشه (نظر شخصی خودمه به دیگران هم تحمیل نمیکنم)
ولی اشکال اساسی کشور ماست که نه توش کپی رایتی هست نه نرم افزار یا هرچیز دیگه ارجینال به ارزش واقعیش فروخته نمیشه فکر میکنید برای اونوریا 60 دلار پولیه برای یه بازی ؟ راحت میخرن اونوقت ما باید بیایم شب نون ماست بخوریم که یه بازی بخریم :d
اگر این مسائل نبود حتی ویندوزم ارجینال میگرفتیم نگران این چیزا هم نبودیم ... حیف ...

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,290
نام
Afshin
يعني شما نمي دوني چرا نمايندگي ندارن تو ايران؟
حالا خوبه اين چند روز هم ديدي چي شده
سوني و سازندگان بازي كه مقصر نيستن

اتفاقاً دقیقاً میدونم علتش چیه که میگم این توهـــم حمایت از سازنده به قیمت خونمون، جای خوشحالی و افتخار نداره. چه ما توی شرایط بوجود اومده دخیل باشیم چه نباشیم، تو شرایطی نیستیم که برای هر بازی 200 هزار هزینه کنیم. اونی که 60 دلار میده (حدوداً 2-3 هزار دلار هم درآمد داره)، از کلی خدمات پشتیبانی هم استفاده میکنه شرایطش با من و شما فرق میکنه.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
خدا کنه مثل PS3 با دانگل هک شه . اگه بخواد باز بشه PS4 و لحیم کاری بخواد بیخیالش میشم .. با اینکه هنوز اتفاقی نیفتاده دلم نسبت به هک روشنه . مخصوصا با کامنت سونی :d

masood0899

کاربر سایت
Jan 9, 2015
65
نام
مسعود
والا بخدا ما فقیر فقرا هم گناه داریم! بذارید هک بشه ما هم بفهمیم نسل جدید یعنی چی!

Tunngle ID : masood0899

Castaway

کاربر سایت
Feb 20, 2015
197
نام
AM3BOOTER
العان بخای بازی های ps4 رو بازی کنی خیلی ارزون تر از زمانی هست که این کنسول هک شه!!!!!!!!!!!!!! العان 1300 میدی به ps4 بازی هاش هم دیسکی 200 تومان اکانتی 100 یا کمتر ... اما اگه هک شه کنسول راحت 2 2،5 تومان میشه بازی هاش هم 10 20 تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! هک نشه بهتره! خدایا یاریمان کن!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر