Multi Platform Persona 5 The Royal

سازنده
Atlus
تاریخ انتشار
October 2019
ناشر
Sega
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
105295
شركت ATLUS در اخرين استريمش يك نسخه جديد از سري به عنوان Persona 5 The Royal معرفي كرد و تاييد كرد كه اين نسخه همانند نسخه هاي اصلي به سبك RPG هست.
اطلاعات بيشتر بازي در كنسرت Persona 2019 (كه April 24 اجرا ميشود) رونمايي خواهد كرد

پ.ن: تاپيك در اينده اپديت ميشه

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,362
نام
محمد
البته توی بازی اصلی اینطور شد...جوکر خودشو تسلیم میکنه...یک ماه توی زندان میری. دیگه کلا هیچجای بازی حرفی از آکچی نمیزنن. اخرشم اکچی رو نشون نمیدن. توی اینجا گفتن اکچی توی اون تایم لاین یا هرچی هست واقعا مرده!‌برای همینه توی این Persona 5 Scrambles که دنبال مستقیم پرسونای اصلی هست خبری از آکچی نیست، چون آکچی توی این ورژن زنده نیست.

• Like
Reactions: Cait Sith

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,362
نام
محمد
آقا درمورد ost های بازی یه قطعه محشری بود اینجا تو کشتی دو تا پیانیست میزدن
کسی میدونه اسم قطعه ش چیه؟
View attachment 188242
نشستم تاپیکو دارم از اول میخونم... میخوام اطلاعات کل پرسوناها هم بخونم تو بیکاری. اکثرشونو نمیشناختم، چه وقتی گذاشتن اینا رو از mythology جوامع مختلف دراوردن دمشون گرم.
کلا رو موارد داستانی و موزیک این بازی باید بعد تموم کردن تا مدتها نشست فکر کرد...

• Like
Reactions: Cait Sith

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
من اولین entry ام به این فرنچایز بود، تا به خودم اومدم دیدم ۶۰ ساعت جلو رفتم و اجازه حس میکنم هنوز مقدمه است همه چی.😁
کاملا هم بدون آگاهی قبلی رفتم تو بازی و هیچ گایدی ندیدم و ... و حس میکنم یه چیزایی رو دارم از دست میدم...
لعنتی تو زندگی واقعی اینقدر مدیریت زمان برا ادم مهم نیست که اینجا مهمه!
یه سری کارا مثل شغل نیمه وقت تو اون مغازه و اون دختر فالگیر و ... رو هنوز نرفتم سمتشون، ارزش داره برم الان یا وقتش گذشته دیگه به درد نمیخوره؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
من اولین entry ام به این فرنچایز بود، تا به خودم اومدم دیدم ۶۰ ساعت جلو رفتم و اجازه حس میکنم هنوز مقدمه است همه چی.😁
کاملا هم بدون آگاهی قبلی رفتم تو بازی و هیچ گایدی ندیدم و ... و حس میکنم یه چیزایی رو دارم از دست میدم...
لعنتی تو زندگی واقعی اینقدر مدیریت زمان برا ادم مهم نیست که اینجا مهمه!
یه سری کارا مثل شغل نیمه وقت تو اون مغازه و اون دختر فالگیر و ... رو هنوز نرفتم سمتشون، ارزش داره برم الان یا وقتش گذشته دیگه به درد نمیخوره؟

کار پاره وقت نه خیلی
ولی اون دختر فالگیره واقعا به درد میخوره تو late game

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
منم وقتی اومد رو گیم پس گرفتم قبلا اسم سری رو هم نشنیده بودم، ولی واقعا گیم جالبی هست خیلی خلاقانه هست موضوعش ندیدم جایی.
همه چیش عالیه فقط یه بحثی هست یکم UIش مشکل داره به نظرم، مثلا ابیلیتی هایی که ضد انمی هست جلوشون مینیویسه Weak من فکر میکردم اینا ضعیفه نمیزدم x_x تا اینکه کویین اومدچند بار گفت انمی نسبت به این ضعیفه من دیدم جلوش نوشته weak امتحان کردم دیدم بله نصف گیم من دنبال نخود سیاه بودم.
به نظرم اشتباه ترجمه شده اخه Weak بنویسن یعنی اینو نزن این فایده نداره. مورد دیگه هم اینکه دیالوگ انتخاب کردن ها به نظرم هیچ تاثیری نداره، باید حداقل میزاشتن طبق نحوه صحبتت استت بگیری. مشکل دیگه ای ندیدم ولی در کل خیلی گیم عالی هست.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
کار پاره وقت نه خیلی
ولی اون دختر فالگیره واقعا به درد میخوره تو late game
انگار کانفیدنت مشاور رو باید به لول ۹ برسونم برا باز شدن یه بخش جدید رویال. من نمیدونستم و الان در آغاز تعطیلات تابستون رو ۳ مونده. وقت هست برسونمش؟
الان دقیقا تو Palace مربوط به Futaba هستم.

کلا missable content زیاد داره؟ من گاید اینا نمیبینم هیچی میترسم از دست بدم.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
منم وقتی اومد رو گیم پس گرفتم قبلا اسم سری رو هم نشنیده بودم، ولی واقعا گیم جالبی هست خیلی خلاقانه هست موضوعش ندیدم جایی.
همه چیش عالیه فقط یه بحثی هست یکم UIش مشکل داره به نظرم، مثلا ابیلیتی هایی که ضد انمی هست جلوشون مینیویسه Weak من فکر میکردم اینا ضعیفه نمیزدم x_x تا اینکه کویین اومدچند بار گفت انمی نسبت به این ضعیفه من دیدم جلوش نوشته weak امتحان کردم دیدم بله نصف گیم من دنبال نخود سیاه بودم.
به نظرم اشتباه ترجمه شده اخه Weak بنویسن یعنی اینو نزن این فایده نداره. مورد دیگه هم اینکه دیالوگ انتخاب کردن ها به نظرم هیچ تاثیری نداره، باید حداقل میزاشتن طبق نحوه صحبتت استت بگیری. مشکل دیگه ای ندیدم ولی در کل خیلی گیم عالی هست.
چرا انتخاب دیالوگ تو سرعت افزایش bond با کانفیدنت هات تاثیر داره.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
انگار کانفیدنت مشاور رو باید به لول ۹ برسونم برا باز شدن یه بخش جدید رویال. من نمیدونستم و الان در آغاز تعطیلات تابستون رو ۳ مونده. وقت هست برسونمش؟
الان دقیقا تو Palace مربوط به Futaba هستم.

کلا missable content زیاد داره؟ من گاید اینا نمیبینم هیچی میترسم از دست بدم.

هاع آره میتونی. ولی خب یکم دست بجنبون
ترجیحا کانفیدنت های کاسومی و آکچی رو هم تا جایی که میتونی ببر جلو

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
بعد ۱۶۵ ساعت بازی تموم شد!!
اولین entry من به فرنچایز بود و خب اگه لذت نمیبردم قطعا ۱۶۵ ساعت وقت نمیذاشتم براش.

ولی خب ۲ تا ایراد داره بازی که در رابطه با زمان خیلی خیلی (خیلی!) زیادش هست که نمود پیدا میکنن.
اولا تنوع سوشال اکتیویتی ها زیاد نیست. منظورم از نظر گیم‌پلیه. ینی مواردی مثل دارت یا ... که خود گیمر توشون داره واقعا یه کاری میکنه باید بیشتر حضور میداشتن. اکثر اکتیویتی ها واقعا رد کردن ۴ تا دیالوگ تو لوکیشن های مختلف بودن که تو این زمان زیاد یه کم خسته کننده میشدن.

دومی هم بحث کامبته. کلا کامبت بازی عالی بود ولی به نظرم مناسب یه بازی نهایتا ۷۰ ساعته بود. از یه جایی به بعد واقعا میرفتم تو کامبت خسته میشدم. تکرار مداوم یه الگو با پرسونا های در ظاهر متفاوت ولی نهایتا با یه سری ابیلیتی مشابه خسته کننده شده بود.
باید برا سلاح های سرد و گرم یه مقدار تنوع تاکتیکی بیشتری ایجاد میکردن و یه مقدار دستمون تو نحوه مبارزه بازتر میبود.

ولی خب داستان و شخصیت ها، یه سری مکانیک ها مثل time management یا persona fusion، معماری Palace ها و کلا طراحی دانجن هاش و ... عالی بود.

پرسونا ۴ هم بدن رو اکس باکس، اونم میرم.

آها یه بحث دیگه، تو این روایت ها به نظرم یه turning point وجود داره یه climax. فاصله این ۲ تا از هم نباید خیلی زیاد شه و بعد کلایمکس هم نباید داستان بیش از حد ادامه پیدا کنه.
ولی اینجا
اون turning point طبیعتا میشه اتفاقات اتاق بازجویی و آگاهی از خیانت آکچی و نقطه کلایمکس هم طبیعتا انتهای داستان میشه که آخرین Palace که همون ممنتوز بود. اولی اینکه فاصله این ۲ تا از هم یه ۴۰ ساعتی بود که خیلی زیاده و اثر گذری اون پلات توییست داستان کم میشه. دوم اینکه(تو نسخه رویال) تازه بعد از انتهای داستان میریم تو ماجرا های ماروکی و ... که گرچه خیلی زیبا بودن ولی دوست داشتم بازی تو همون اوج تموم بشه. به نظرم با یه مقدار تغییر تو روایت، این بخش رو میتونستن قبل از وقایع اتاق بازجویی قرار بدن و از طرفی فاصله بین اون ۲ نقطه پیک رو کمتر کنن تا اثرگذاری داستان بیشتر شه

ا

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
دوستان یک سوال من persona 5 رو تموم کردم اینطور که من متوجه شدم رویال فقط یک مقدار داستان به بازی اضافه می کنه اون هم نه مثل اکثر dlc ها بلکه به نظر باید بازی رو از اول انجام داد چون اون داستان ها مربوط به درون همون persona 5 هست و چیزی به آخر بازی در قالب مرحله اضافه نمی کنه درسته ؟؟؟؟ اگر اینطور باشه که حوصله داره بازی رو از اول بازی کنه !!!

Minato Arisato

کاربر سایت
Sep 21, 2015
310
نام
امیر
دوستان یک سوال من persona 5 رو تموم کردم اینطور که من متوجه شدم رویال فقط یک مقدار داستان به بازی اضافه می کنه اون هم نه مثل اکثر dlc ها بلکه به نظر باید بازی رو از اول انجام داد چون اون داستان ها مربوط به درون همون persona 5 هست و چیزی به آخر بازی در قالب مرحله اضافه نمی کنه درسته ؟؟؟؟ اگر اینطور باشه که حوصله داره بازی رو از اول بازی کنه !!!
چندتا شخصیت جدید وارد داستان میکنه و این شخصیتا از همون اول تغییرات ریز روی داستان اعمال میکنن. برای همینه که باید از اول بازی رو برید. از نظر گیم‌پلی هم یه سری تغییرات ریز داره که بازی رو بهتر کردن.
و اینکه حدود 30 ساعت محتوای جدید به بازی اضافه میکنه. از جمله یه آرک داستانی کاملا جدید.
در کل به خاطر طولانی بودنش اگه پرسونا 5 رو اونقدر دوست نداشتید ارزش نداره سراغش برید
ولی اگه پرسونا 5 رو قبلا تموم کردید و دوستش داشتید مطمئن باشید از تجربه اینم پشیمون نمی‌شید

• Like
Reactions: Dark_Souls

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
چندتا شخصیت جدید وارد داستان میکنه و این شخصیتا از همون اول تغییرات ریز روی داستان اعمال میکنن. برای همینه که باید از اول بازی رو برید. از نظر گیم‌پلی هم یه سری تغییرات ریز داره که بازی رو بهتر کردن.
و اینکه حدود 30 ساعت محتوای جدید به بازی اضافه میکنه. از جمله یه آرک داستانی کاملا جدید.
در کل به خاطر طولانی بودنش اگه پرسونا 5 رو اونقدر دوست نداشتید ارزش نداره سراغش برید
ولی اگه پرسونا 5 رو قبلا تموم کردید و دوستش داشتید مطمئن باشید از تجربه اینم پشیمون نمی‌شید

واقعا به نظرم ستم هست که حوصله و وقت اضافه داره ! علاوه بر اینکه بعضی از palace های بازی هم واقعا طولانی و حوصله سر بر بود !!

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
رویال جدا از تغییرات جزئی تو گیم‌پلی، ۲ تا شخصیت/کانفیدنت جدید اضافه کرده کع در طی بازی اصلی بهشون دسترسی داری و اگه تا تاریخ معین این ۲ تا max کرده باشی، یه آرک جدید آخر بازی اضافه میشه برات.

من خودم اگه از اول رویال رو نمیرفتم، قطعا حاضر نبودم یه بار تمام بازی رو برم تا فقط این آرک آخر رو برسم ولی خب اگه خود بازی اونقدر جذاب بوده برات که ۱ بار دیگه بری، اینم ارزش داره

• Like
Reactions: Dark_Souls

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر