(Overclock (VGA

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
البته بدون افت فریم و گیر و....خلاصه روان اجرا کنه رو مدیوم:cool:
این کارت اور خوبی نداره و اگر هم بخوای اور کنی می تونی با ریوا تیونر core clock رو 25Mhz اضافه کنی و مموری کلاک هم 30MHz و دور فن رو هم بزار رو 70 درصد.
اگر تا 1 ساعت استفاده کردی ( بازی سنگین یا 3dmark) و مشکلی نداشتی می تونی core clock رو 5 تا دیگه هم اضافه کنی و به همین سیستم برو جلو تا جایی که سیستم هنگ کنه تصویر خراب بشه.
وقتی سیستم رو ریست کردی تنضیمات رو رو آخرین core clock و memory clock پایدار بزار.
این میشه اور.

spiderman

کاربر سایت
Sep 27, 2005
278
با سلام
من میخواستم همچین سیستمی رو اور کنم
cpu:5000 amd
vga:8600 gt club
ram:2g gell
میخواستم بدونم تا چه حد میتونم اور کنم تا بدون نیاز به خنک کننده اضافی آسیبی به سیستم نرسه
وچه برنامه ای رو برای این کار ÷یشنهاد میکنید

Mehdi.S

کاربر سایت
Jan 19, 2008
25
فکر نمیکنم دیگه فروشندش پس بگیره ولی ما اینهمه توی این تاپیک و اون تاپیک تحقیق کردیم همه در مورد همه چیز کارتا صحبت میکردن الا این حافظش که اندازه ی حافظه چقدر باید باشه یا حتما DDR3 باشه
تازه همون فرکانس هسته رو هم که از 630 بیشتر میکنم اکثر بازیها وسط کار قفل میکنه در حالی که مارکای دیگه تا 650 بدون مشکل جواب میده:((
انقدر تعریف XFX شنیدیم حالا اینجوری حالمونو گرفت:evil:
---------------------------------------
خب حالا کسی هست توی این دنیا که XFX 8600 GT رو با 512 مگ DDR2 کوفتی داشته باشه و بگه چرا تا یکم اورکلاک میشه زود ترش میکنه؟

فركانسهاي پيش فرض شما مگه چنده؟

من 8600GT 512-DDR2 Palit گرفتم (از 7600 شروع شد و به 8600 ختم شد، 75 تومن كجا 125 تومن كجا، حالا بگيد DDR3 تا بزنه بالاي 160-170). پيش فرض هسته 540 هست و حافظه هم 400.
بهتره برا تست از ATITools استفاده كني (اخرين نسخه 0.26 هست). همون موقع كه فركانسها رو زياد ميكني، ميتوني توسط خود برنامه پايداري رو تست كني و وجود آرتيفكت رو بررسي كني.

من با اون به فركانس هسته 680 و حافظه 480 رسيدم. البته تا 700 و 500 هم ميرسه، اما هر از گاهي يه آرتيفكت ديده ميشه.
با اين تغيير تو 3DMark06 از 4068 به امتياز 4906 رسيدم. اما تغيير سرعت فريمها زياد نبود...

=========================
ويرايش شد:

بعد از اينكه اين پست رو دادم، زد به سرم و دوباره رفتم سراغ overclock.

همونطور كه گفتم با ATITools رو فركانسهاي هسته و حافظه، به ترتيب 680 و 480 هيچ نقيصه اي ديده نميشه. اما اگه كمي از نقايص، اغماض كنيم به فركانسهاي بالاتر هم ميرسيم.
به عنوان مثال در پايدارترين حالت در 3DMark06 به فركانهاي 730 و 500 رسيدم و هيچ آرتيفكتي ديده نشد. اما با همين گزينه ها در ATITools كلي نقاط زرد رنگ ديده ميشه.
با اين فركانسها امتيازم به 5187 رسيد. بيش از 1000 امتياز بهبود داشتم !

پس بهتره براي شروع و رسيدن به يه حدس اوليه براي شروع آستانه ناپايداري، از همين ATITools استفاده كني و بعد بري سراغ تغيير دستي فركانسها با RivaTuner و چك كردن با 3DMARK.
حالا اگه 3DMark نداري، فركانسها رو 5 تا 5 تا در ATITools زياد كن و Scan for Artifacts رو بزن، ببين كجا ويندوز هنگ ميكنه !!
در اين حالت بهتره از فركانسهاي بدست آمده، 10 تا كم كني تا در ناحيه نسبتا امن با پايداري خوب بموني.

نتيجه رو حتما گزارش كن.

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
oc کردن این کارت نفع زیادی نداره و چون بدون فن هستش دمای کارتت بالاتر میره در نتیجه آسیب میبینه به نظر من بیخیال شو.

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
با سلام .
دوستان این سیستم من هستش :
CPU : 3.2GHZ
Ram : 1Gig
VGa : 7100GS
میخواستم بدونم با ریوا تیونر تا آخرین حدی که مشخص کرده با اون فلش کوچیکا اور کنم مشکلی پیش نمی آد ؟؟؟؟؟؟؟
4 تا فن بستم رو کیس !!!!!!!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نه ربطی به اون حد مشخص شده نداره (اگه برسه به اونجا که کارت میترکه !!!) شما تا جایی باید پیش بری که سیستم هنگ نکنه یا به اصطلاح آرتیفکت نده در ضمن باید کم کم فرکانس ها رو بری بالا تا به حد پایدار برسه.

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
شما برای هرکدوم : مموری و پردازنده ی مرکزی ( درسته دیگه نه ؟) چند مگاهرتز پیشنهاد میکنید ؟؟
الان خودم :
Core :398
Memory :798
هستش .

saeid

کاربر سایت
Sep 26, 2005
121
نام
سعید
سلام دوستان من میخوام کارتم رو اور کنم اما چون کیسم معمولی بود و هیچ فن اضافی هم نداشت نمیتونستم اما خوب من سه تا فن یکی در جلو و دو تا هم در پشت کیس گذاشتم فکر کنم بتونم الان بتونم اور راحتی داشته باشم خوب با این تفاصیل من تا چه حد میتونم اور کنم در ضمن مقدار دور فن هام و فن سی پی یو و کارتم رو چند بذارم
مشخصات cpu : core2due 1@80
mainboard : p5b
ram : 2*1g kingston
vga : asus en8600 gt 256 ddr3
poewr : tsco atx 500w
68g3g6.jpg

mr hitler

کاربر سایت
Jul 25, 2007
229
نام
بهمن
سلام
می خواستم ببینم کسی تونسته بیشتر از این اور کنه البته من دو ساعت تست سنگین گرفتمcrysis&gears of war
من کارتم رو تا core:748وmemory:2016اورش کردم البته با دو فن اضافه
کارت من xfx 8600gt 256 mb ddr3البته با فن خودش راحت تا core:700وmemory: 1850

ORIGIN

کاربر سایت
May 7, 2008
51
سلام...
من یه XFX 8600GTS 512MB دارم...
میخواستم بدونم در اورکلاک کردن این گرافیک چقدر احتمال سوختن گرافیک وجود داره...
خودم RIVATUNER رو دارم ولی جرئت نکردم اورکلاکش کنم چون میگن در صورت سوختن گارانتی شاملش نمیشه....
ولی اینم میدونم که خود XFX این گرافیکو در مدل XXX اورکلاک کرده و Coreclock رو از 675 به 730 رسونده!
کسی هست که اطلاعات دقیقی در این مورد داشته باشه!:cool:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام...
من یه XFX 8600GTS 512MB دارم...
میخواستم بدونم در اورکلاک کردن این گرافیک چقدر احتمال سوختن گرافیک وجود داره...
خودم RIVATUNER رو دارم ولی جرئت نکردم اورکلاکش کنم چون میگن در صورت سوختن گارانتی شاملش نمیشه....
ولی اینم میدونم که خود XFX این گرافیکو در مدل XXX اورکلاک کرده و Coreclock رو از 675 به 730 رسونده!
کسی هست که اطلاعات دقیقی در این مورد داشته باشه!:cool:

احتمال سوختنی وجود نداره...اصلا ریوا از یه حدی نمیذاره بالاتر بری...

ORIGIN

کاربر سایت
May 7, 2008
51
احتمال سوختنی وجود نداره...اصلا ریوا از یه حدی نمیذاره بالاتر بری...
اوکی رفیق......من اینکارو کردم.....Memory clock رو از 1000 روسوندم به 1100 و تو Hardware monitorin ثبت شد ولی Core clock رو هرچی زیاد کردم باز همون 675 رو تو Hardware monitorin ثبت میکرد!!!:confused:
در ضمن این کارا چند در صد رو قدرت VGA تاثیر داره؟

ps lover

کاربر سایت
Dec 5, 2006
524
نام
امير
8800gt xfx

سلام
xfx 8800gt alpha dog
من این کارت را گرفتم و تا این حد هم اورش کردم :
core:700 mem:1000 shaders:1725

ولی چون با این حالت که کار میکنه گرمای زیادی ایجاد میکنه! ولی مشکلی نداره

حالا من بخاطر اینکه فشاره زیادی بهش وارد نشه یه فن با هد سینک لوله مس دار براش گذاشتم ولی فقط روی g92 را پوشانده و رم هایش بدونه پوشش مونده

حالا این رم ها داغ نمیکنند یا هد سینک لازم دارند ؟

اگه لازم دارن یه طوری می زارم براشون بالاخره .

راستی من از برند هایه دیگه مثل اسوس دیدم که روی مموریش هیچ هدسینکی نذاشتن

فقط روی چیپش گذاشتن یه فنی شبیح فن cpu

جواب بدین یادتون نره!!!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر