(Overclock (VGA

• Thread starter Thread starter Hassan
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
geforce 8600 gt

من یک کارت گرافیک xfx geforce 8600 gt دارم میخواستم بدونم چطوری باید overclock بکنمش اخه بازه اولمه میترسم منفجر شه . من میخوام برای بازی Crysis اینکار رو بکنم تا بهتر بشه گرافیکم . اگه لطف کنید با عکس راهنماییم کنید ممنون میشم.:blushing:

من یک کارت گرافیک xfx geforce 8600 gt دارم میخواستم بدونم چطوری باید overclock بکنمش اخه بازه اولمه میترسم منفجر شه . من میخوام برای بازی Crysis اینکار رو بکنم تا بهتر بشه گرافیکم . اگه لطف کنید با عکس راهنماییم کنید ممنون میشم.:blushing:
به اين تاپيك مراجعه كنيد.
تمام سوال هاي شما در اينجا هست:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=8886

سلام . من یه کارت گرافیک 8600 fatal1ty گرفتم . میخواستم بپرسم میشه قدرت کارتم بالا برد ؟ زیاد وارد نیستم :( ممنون میشم یکی کمک کنه :blushing:

سلام . من یه کارت گرافیک 8600 fatal1ty گرفتم . میخواستم بپرسم میشه قدرت کارتم بالا برد ؟ زیاد وارد نیستم :( ممنون میشم یکی کمک کنه :blushing:
تا جایی که من میدونم سری کارتهای xfx fatality از همون کارخونه تا خرخره اورکلاک میشن فکر نمیکنم چندان دیگه جا داشته باشه امیدوارم اشتباه نکرده باشم

سلام دوستان. من اولین باره که گرافیکمو دارم اورکلاک میکنم. چند تا سوال از اساتید این کار داشتم. در ابتدا مشخصات سیستم رو میگم:
amd x2 3600+
2047 mb ram
xfx geforce 8600 gt 512 ddr3 forceware version 163.75
برای اور کلاک از برنامه riva tuner 2.06 استفاده کردم. برنامه بنچ مارک هم 3dmark03 هستش. کارت گرافیک در حالت دیفالت 540/700 و درجه حرارت 58 درجه و دور فن 30% هستش

سوال 1: کارت گرافیک من در حالت دیفالت تا به حال هر بازی رو که روش امتحان کردم تو آخرین حالت تنظیمات گرافیکی از عهده اش بر اومده و هیچ گیری نداشته. آیا به نظرتون اصلا اور کلاک لازمه یا نه؟

سوال 2: دمای کارت فکر می کنم خیلی بالا هستش. مثلا تو بازی jericho در حالت دیفالت(540/700) دمای کارت به 85 درجه هم میرسه و دور فن از 75 درصد تجاوز نمیکنه. 85 درجه باید برای gpu خطرناک باشه. پس چطور تنظیمات کارخونه ای به این صورته که در دمای 85 درجه دور فن رو 100% نره؟
راستی اینم بگم که پلاگین مربوط به سنسور گرمایی برنامه riva tuner من ، built in data provider هستش. ممکنه درجه حرارتی که riva tuner نشون میده ، درجه واقعی نباشه و بیشتر از حد معمول باشه؟

سوال 3: برای پیدا کردن حد ماکزیمم اور کلاک از حالت دیفالت(540/700) بالا رفتم تا رسیدم به (680/700) البته همونطوریکه میبینید به مموری کلاک هنوز دست نزدم. تا این مرحله امتیازی که برنامه 3dmark 03 میداد یکسره در حال افزایش بود و از 13711 رسید به 15245. ولی از اون به بعد با بالا بردن core clock امتیاز شروع به پایین اومدن کرد. آیا این نشون دهنده آرتیفکته و بیشترین اور کلاک برای هسته همون 680 هستش؟
راستش من شنیده بودم بجای برنامه بنچ مارک میشه برای تست از بازی هم استفاده کرد. ولی در حالت اور کلاک بیشتر از 680/700 توی بازی هیچ آرتیفکتی پیش نمیومد. مگه تو حالت اورکلاک بیش از حد نباید به آرتیفکت بر بخوریم؟

سوال 4: من توی برنامه riva tuner یک حالت اتوماتیک برای تنظیم دور فن تعریف کردم. به این صورت که از دمای 60 درجه به بالا در دور فن 85% کار کنه و از دمای 65 در جه به بالا در دور فن 100%. در بازی تست کردم که از دمای 65 درجه تا 75 درجه طبق برنامه دور فن روی 100% کار میکنه. ولی از 75 درجه به بعد یه دفعه دور فن میپره به 33% و دوباره کم کم بالا میاد تا 75% و دیگه هم بالاتر نمیره. حتی توی بازی jericho دما به 93 درجه هم میرسه ولی دور فن رو 75% باقی میمونه.
فکر میکنم دمای 93 درجه برای gpu واااااقعا وحشتناک باشه. پس این کارت گرافیک خنگ من چرا دور فنو بالا نمیبره؟

سوال 5: تو برنامه riva tuner تو قسمت اور کلاک یه گزینه به اسم link clocks هستش که بین core clock و shader clock رابطه مستقیم برقرار میکنه. تو حالت دیفالت این گزینه فعاله و بالا بردن core clock باعث بالا رفتن shader clock میشه. آیا این گزینه باید فعال باشه و افزایش shader clock به کارت آسیبی نمیرسونه؟

سوال 6: دیگه این یکی رو شوخی کردم. فعلا سوالی ندارم. ( اول اور کلاک هسته رو یاد بگیرم تا بعدا سر اور مموری بازم ازتون سوال کنم)
ببخشید که سوالام ابتداییه. آخه من واقعا تازه کارم :blushing:

از دوستای عزیز کسی نیست جواب سوالای منو بده؟

1-معمولاً توصیه میشه که اینکارو نکنی ... تا وقتی که مشکلی نداری خب اینکارو نکن چون اینکار باعث گرمتر شدن کارت و کلاً استفاده ی بیشتر از کارت و فن میشه و عمرش زودتر تموم میشه ولی مکن پیشنهاد میکن ماینکار ررو بکن البته خیلی دقیق(فکر میکنم اگه به حالت پایدار 600/800 بسی کلاهتو بندازی هوا خوبه;)
2-برای اینکه دقیقتر بفهمی برو و تو کنترل پنل درایوری که نصب کردی(کنترل پنل رو باید در سری جدید جدا و از سایت Nvidia دانلود کنی) و از اونجا ببین دما چقدره..بخشی هستت به اسم مانیتور اونجا دما رو نوشته بهتر کمکت میکنه..در ضمن چیپ ست 8600 GT تا دمای 100 درجه با کیفیت خوبی کار میکنه.
3-تقریباً بله..از اینجا به بعد پردازنده رو نمیتونی دست بزنی و باید بری سراغ حافظه و Shader pipelines
4-برای تنظیمات فن بهتره از نرم افزاری که همراه کارت و تو CD اون هست استفاده کنی...احتمال 100 اونجا میتونی دور فن رو برا همیشه بزاری رو 100%.
5-نه...از نظر تئوری میشه shader Clock رو تا یک و نیم برابر افزایش داد...تا هر جا که برنامه نمره بیشتری میده میتونی اضافه کنی(فک کنم برا چیپ ست کرت تو تا 30% بشه افزایش داد شیدر کلاک رو)
6-کار خوبی کردی که اول کمک گرفتی...بازم توصیه میکنم از نرم افزار شرکت سشارزنده که برای کارتت داده شده استفاده کن اونجا احتمالاً منطقه ی امن آور کلاک رو که خود شرکت تست کرده با رنگ سبز نشون داده(البته در 10% موارد :laughing:) بازم سؤالی بود بپرس.

از دوستای عزیز کسی نیست جواب سوالای منو بده؟
اورکلاک همواره ترکیب مناسبی از core clock,memory clock ,shader clock می باشد.
برای اورکلاک خوب لازم هست که کارایی هر کدام از موارد بالا را بدونی.
توصیه من به شما این هست که با توجه case و power که دارای اورکلاک انجام بدی.
مثلا اگر case شما نتونه جریان هو ا خوبی ایجاد کنه بمرور دما کارت بالا می ره و..........
اگر power سیستم ضعیف باشه سیستم شما پایداری رو از دست می ده.

میبینم که بازار 8600Gt خیلی شلوغه!
منم تازه یه کارت XFX 8600 Gt 512 MB گرفتم .ولی یه مشکل دارم .اینکه وقتی با Riva Tuner 2.06 میخوام ببینم که فرکانس حافظه و هسته و سایه زنی چنده همهشونو درست نشون میده بغیر از فرکانس حافظه که اونو نصف اندازه ی واقعی نشون میده!یعنی توی حالت استاندارد فرکانس وقتی 800باشه با ریوا تونر 400 نشون میدش!
اول گفتم شاید واقعا فرکانسش همینقدره ولی با یه نرمافزار دیگه از کارت قبلیم (Expertool) دیدم که فرکانس حافظه 800 نشون میده!
یکی بگه اشکال کار از کجاس.
آخر اینکه چرا خود این XFX 8600 Gt من خودش نرم افزار استاندارد برای اورکلاک نداره؟
اگه کسی داره لینکشو بده چون میخوام بدون دردسر اورکلاک شه.
مرسی

میبینم که بازار 8600Gt خیلی شلوغه!
منم تازه یه کارت XFX 8600 Gt 512 MB گرفتم .ولی یه مشکل دارم .اینکه وقتی با Riva Tuner 2.06 میخوام ببینم که فرکانس حافظه و هسته و سایه زنی چنده همهشونو درست نشون میده بغیر از فرکانس حافظه که اونو نصف اندازه ی واقعی نشون میده!یعنی توی حالت استاندارد فرکانس وقتی 800باشه با ریوا تونر 400 نشون میدش!
اول گفتم شاید واقعا فرکانسش همینقدره ولی با یه نرمافزار دیگه از کارت قبلیم (Expertool) دیدم که فرکانس حافظه 800 نشون میده!
یکی بگه اشکال کار از کجاس.
آخر اینکه چرا خود این XFX 8600 Gt من خودش نرم افزار استاندارد برای اورکلاک نداره؟
اگه کسی داره لینکشو بده چون میخوام بدون دردسر اورکلاک شه.
مرسی
رمها DDR هستن و اون عدد نصف واقعیته:دی اون که دو برابر میگن جنبه ی تبلیغاتیه..مشکلی نیست...
coolbits رو از ww.guru3d.com دانلود کن

رمها DDR هستن و اون عدد نصف واقعیته:دی اون که دو برابر میگن جنبه ی تبلیغاتیه..مشکلی نیست...
coolbits رو از ww.guru3d.com دانلود کن
میشه یکم روشنتر بگی! رمها DDR هستن یعنی چی؟حافظه ی کارت که DDR2 هستش.(فکر نکنم رم سیستممو بگی چون اونها DDR1 هستن)بعد من که گفتم توی یه نرم افزار دیگه دوبرابر نشون میده!
آقا این کارت ما بدجور مخمو داره کار میگیره.از یه طرف دیشب درایور 169.25 رو دانلود کردم از اون موقع که این درایورو نصب کردم همون اول که ریوا تیونر که بالا میاد میگه باید ریوا رو آپدیت کنم چون کارتم جدیده و نمیشناسش!!!یعنی چی ؟؟!! مگه Riva Tuner 2.06 تا امروز آخرین ورژنش نیست بس چرا میگه کارتو نمیشناسه و باید ریوا رو آپدیت کنم.
بعدهم اینکه فرکانس حافظه ی 8600 gt من از 1200(یعنی وقتی توی ریوا دوبرابرش هم حساب کنم) بالاتر نمیره که اگه از 900 بالاتر برم وسط بازی کارت قاطی میکنه.ولی شنیده بودم که 8600 gt بیشتر جا واسه اورکلاک داره فرکانس حافظه هم همینطور حداکثرش 810 و از 650 اگه بالاتر برم بازم یا سریع تصویر قاطی میکنه یا وسط بازی گیر میکنه.
کلا بدجور حالم گرفته شده چون قبل از خریدن کارت خیلی روی اورکلاک کردنش حساب کرده بودم ولی حالا....
راستی نکنه مدل XFX اینطوریه؟یا پاورم ضعیقه!پاورم اینه:Green 330 watt Real
تورو خدا یکی کامل منو راهنمایی کنه تا از این گیجی در بیام!!:(

آخرین ویرایش:
آقا این کارت ما بدجور مخمو داره کار میگیره.از یه طرف دیشب درایور 169.25 رو دانلود کردم از اون موقع که این درایورو نصب کردم همون اول که ریوا تیونر که بالا میاد میگه باید ریوا رو آپدیت کنم

منم این مشکلو دیدم ;) چیکار باید کرد ؟؟ :confused:

میشه یکم روشنتر بگی! رمها DDR هستن یعنی چی؟حافظه ی کارت که DDR2 هستش.(فکر نکنم رم سیستممو بگی چون اونها DDR1 هستن)بعد من که گفتم توی یه نرم افزار دیگه دوبرابر نشون میده!
آقا این کارت ما بدجور مخمو داره کار میگیره.از یه طرف دیشب درایور 169.25 رو دانلود کردم از اون موقع که این درایورو نصب کردم همون اول که ریوا تیونر که بالا میاد میگه باید ریوا رو آپدیت کنم چون کارتم جدیده و نمیشناسش!!!یعنی چی ؟؟!! مگه Riva Tuner 2.06 تا امروز آخرین ورژنش نیست بس چرا میگه کارتو نمیشناسه و باید ریوا رو آپدیت کنم.
بعدهم اینکه فرکانس حافظه ی 8600 gt من از 1200(یعنی وقتی توی ریوا دوبرابرش هم حساب کنم) بالاتر نمیره که اگه از 900 بالاتر برم وسط بازی کارت قاطی میکنه.ولی شنیده بودم که 8600 gt بیشتر جا واسه اورکلاک داره فرکانس حافظه هم همینطور حداکثرش 810 و از 650 اگه بالاتر برم بازم یا سریع تصویر قاطی میکنه یا وسط بازی گیر میکنه.
کلا بدجور حالم گرفته شده چون قبل از خریدن کارت خیلی روی اورکلاک کردنش حساب کرده بودم ولی حالا....
راستی نکنه مدل XFX اینطوریه؟یا پاورم ضعیقه!پاورم اینه:Green 330 watt Real
تورو خدا یکی کامل منو راهنمایی کنه تا از این گیجی در بیام!!:(

دوست من گرافیکت رمش باید DDR3 باشه ...

در ضمن وقتی میبینی تو ریوا زده 800 باید دو نصفش رو زده چون به واحد DDR نشون نمیده واسه همه انجوریه یعنی فرکانس حافظه شما 1600 هست

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or