(Overclock (VGA

• Thread starter Thread starter Hassan
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
persian creedاز جوابت ممنون ، یه راهنمایی راجع به اینکه چجوری اورش کنم بهتره؟(نرم افزار-مقادیر و ...)

چه جوری نداره اول riva tuner رو دانلود کن بعد هم ati tool خوب حالا از توی riva tuner برو به قسمت customize بعد system setting خوب توی همون صفحه باز شده مقدار core clock و memory clock رو 10 -10 زیاد کن بعد از هر بار زیاد کردن برنامه ati tool رو باز کن و روی Scan For Artifactsکلیک کن بزار یه 10 دقیقه کار کنه اگه ارور نداد دوباره زیاد کن دمای کارتت رو هم میتونی هم از توی riva tuner ببینی هم از توی ati tool
وقتی اورت تموم شد برنامه Gpu-z رو دانلود کن یه عکس بزار اینجا ببینیم چه قدر تونستی اور کنی برای اینکه ببینی کارتت چه قدر قوی شده از برنامه هایی مثل d3mark استفاده کن البته یه کمی حجمش خیلی زیاده ها :biggrin1:
سوال دیگه ای بود بگو

می خواستم بدونم 4850 رو می شه اورکلاک کرد یا نه.الان در حالت معمولی Gpu Clockاش 700ه memory Clockاش هم 1100.و اینطور که متوجه شدم خود Gainward مدل Golden Sampleاش رو اورکلاک کرده.از نظر دما هم در حالت معمولی رو 40ه و تو گیم هم تا تقریبا تا 50 می ره.حالا می خواستم ببینم می شه اورش کرد؟از طریق همین برنامه ی Ati میشه؟تا چقدر بالا ببرم؟یا با Ati Toolبهتره؟در اینصورت فعالیت فنش هم باید بالا ببرم؟
در ضمن وقتی با ATI Tool می خوام کار کنم هر چیزی رو می زنم مثلا همون Scan رو اینو می نویسه چی کار کنم؟
The video card you selected for overclocking in ATI Tool does not seem to be used by windows. Visual testing has been disabled. To fix this go to display properties, settings and enable the monitor output of the card

آخرین ویرایش:
می خواستم بدونم 4850 رو می شه اورکلاک کرد یا نه.الان در حالت معمولی Gpu Clockاش 700ه memory Clockاش هم 1100.و اینطور که متوجه شدم خود Gainward مدل Golden Sampleاش رو اورکلاک کرده.از نظر دما هم در حالت معمولی رو 40ه و تو گیم هم تا تقریبا تا 50 می ره.حالا می خواستم ببینم می شه اورش کرد؟از طریق همین برنامه ی Ati میشه؟تا چقدر بالا ببرم؟یا با Ati Toolبهتره؟در اینصورت فعالیت فنش هم باید بالا ببرم؟

با Ati Tool هم ميتوني اين كارو بكني ولي من Riva Tuner رو پيشنهاد ميكنم. چون كار باهاش فوق العاده راحته و در عين راحتي خيلي هم قدرتمنده. Memory Clock ش رو كم اور كن. ولي Core ش رو ميتوني بيشتر بالا ببري. نيازي هم نداره كه فنشو خودت دستكاري كني. خودش در صورت بالا رفتن دما دورش ميره بالا. بعد حتما حواست باشه كه يه دفعه به مقدار زياد اينكارو نكني. مخصوصا Memory رو. كم كم اين كارو بكن. كلا بگم هم اين Memory خيلي حساسه و حواست بهش باشه.

سلام خدمت دوستان کارت من xfx 8600 gt fatality هست بدون فن با برنامه riva tuner یکم اور کردم و با برنامه ati tool اسکن کردم دمای کارت رفت بالای 75 بعد یه فن روی هتسینگ گذاشتم دماش شد 57 به نظرتون میشه اورکلاک بیشتری انجام داد؟
در ضمن وقتی با ati tool اسکن میکنم صدای دینگ دینگ میده!!!

یه عکسی چیزی بزار ببینیم تا چه قدر تونستی اور کنی :دی بعد اون صدام نشون میده کارتت زیاد اور شده :دی خوب من نفهمیدم فن گزاشتی بازم صدا میداد یا نه بدون فن صدا میداد ؟
برای اسکن بزار حد اقل 15 دقیقه اسکن کنه که فشار لازم به کارت بیاد

برنامه gpu-z رو ندارم من فقط واسه هر کدوم 10 تا اضافه کردم دماش هم پایینه هر دو حالت صدا میاد در حالت پیشفرض هم صدا میده از برنامه fraps نباشه؟؟؟

آخرین ویرایش:
عزیز از fraps بود وقتی ati tool را راه اندازی میکردم یه پیغام میداد که من توجه نمیکردم حالا 30 تا واسه gpu و30 تا واسه memory زیاد کردم نیم ساعت هم گذاشتم واسه اسکن هیچ اروری نداد دما هم فقط 55 درجه بود اینم عکس
به نظرتون بازم over کنم ؟؟
33xv7o2.jpg

بازم اور کن تا صدای برنامه موقع اسکن در بیاد ولی از الان به بعد مموری رو اور نکن و فقط Gpu رو اور کن البته میتونی مموری رو هم اور کنی و مشکلی پیش نیاد ولی فکرکنم همین الان هم بسش باشه از الان 5 تا 5 تا زیاد کن چون داری به مرز نا پایداری نزدیک میشی ولی اینم بگم همین 8600 ها توی اور نتایج مختلفی دارن مثلا یکی تا 680 میتونه اور کنه یکی تا 720 پس 5 تا 5 تا زیاد کن ببین کی پایداری شو از دست میده بعد وقتی نا پایدار شد یکمی تنظیمات رو کم کن درست میشه دما هم فکر کنم تا 75 مشکلی نباشه چون من خودم موقع اور تا همین دما بیشتر اور نمیکنم ولی کارت تموم شد یه عکس بزار ببینیم چه قدر تونستی اور کنی
:دی :دی

به نظر من بهترین Over Clock و Gigabyte داره !!!
البته با استفاده از Gamer Hub !!!

خوب نه کاملا نمیشه اینجوری نظر داد ولی من خودم با xfx خیلی راحتم همین طور asus یه 6600 giga داشتم از اور کردنش راضی نبودم ولی بازم میگم کارت با کارت فرق داره پس این دلیل نمیشه بگیم گیگا خوب نیست و x خوبه کلا کارتی که خنک کننده ی خوبی داشته باشه زیاد از لحاظ اور فرق ندارن البته بازم به مارک رم و غیره بستگی داره ولی اصل کار خنک کنندس .
اقا دما رو 40 :eek: پس بازم اور کن ولی هی تست بگیری ازش ها حالا زمان تست هات رو زیاد تر کن بکن 20 دقیقه تا کاملا فشار بیاد به کارت و دما رو مشخص کنه :biggrin1:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or