(Overclock (VGA

• Thread starter Thread starter Hassan
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
یه سوال عجیب.

دوستان وقتی یه گرافیک رو اور میکنم.مثلا" تو ویندوز xp.بعدش این اور برای ویستا پا بر جاست یا باید تو ویستا هم 2باره اورکرد؟:eek::p:evil:

یه سوال عجیب.

دوستان وقتی یه گرافیک رو اور میکنم.مثلا" تو ویندوز xp.بعدش این اور برای ویستا پا بر جاست یا باید تو ویستا هم 2باره اورکرد؟:eek::p:evil:

تا جایی که من اطلاع دارم اگه کارن گرافیکتون رو از طریق bios اورکلاک کرده باشید با تعویض ویندوز اورکلاک شما تغییری نمیکنه . اما اگه از طریق نرم افزار هایی مانند rivatuner اور کرده باشید تنظیمات اور به این برنامه یعنی به ویندوز وابسته میشه.

سلام
من گرافیکم sapphire 3870 هست با دمای حدود 60 درجه ( توی بازی فکر کنم 85 )
پاور هم acbel 500w golden هست ....
با خود نرم افزار ati catalyst control center میشه oc کرد ؟ چقدر تاثیر داره برای این کارت ؟
به صورت دیفالت :GPU Clock: 777Mhz, Memory Clock: 1126Mhz
میشه به GPU Clock: 850Mhz, Memory Clock: 2500Mhz رسوندش بدون دردسر ؟

آخرین ویرایش:
سلام
من گرافیکم sapphire 3870 هست با دمای حدود 60 درجه ( توی بازی فکر کنم 85 )
پاور هم acbel 500w golden هست ....
با خود نرم افزار ati catalyst control center میشه oc کرد ؟ چقدر تاثیر داره برای این کارت ؟
به صورت دیفالت :GPU Clock: 777Mhz, Memory Clock: 1126Mhz
میشه به GPU Clock: 850Mhz, Memory Clock: 2500Mhz رسوندش بدون دردسر ؟
راهنمایی نمیکنید ؟

راهنمایی نمیکنید ؟
والا من چون تا حالا 3870 رو اور نكردم چيزي نگفتم.
كارتاي ATI رو نميشه خيلي اور كرد (اكثرا) ولي شما ميتوني يه مقدار Core Clock , و خيلي كم Memory Clock شو ببري بالا.
پيشنهاد ميكنم با برنامه ي Riva Tuner اين كارو انجام بدي كه هم كار باهاش راحته هم خيلي قدرتمنده.
تا انقدر اور كني فكر نكنم مشكلي پيش بياد
Memory Clock 1500
Core Clock 820
Core Clock رو ممكنه بتوني بيشتر از اينم ببري بالا.
كم كم اين كارو بكن مخصوصا Memory رو. چون فركانس مموري خيلي حساسه و ممكنه يه دفعه تصوير قاطي كنه.

گرافیکم 8600GT هست مارک Plait با فن و هتسینک دماش تو بازی 55 درجه هست
پاورم 540 Wat Real هست
نرم افزار RivaTuner میگه Core Clock گرافیکم 540 هست تا چه میزانی اینو بالا برم

خیلی ممنون

راهنمایی نمیکنید ؟
كارتاي ati دقيقا قابليت اورشون خيلي پايينه و به كوچكترين تغييري در كلاك هسته و مموري واكنش نشون ميدن.به نظر من تغيير رو با rivatuner و در حد 3 مگاهرتز به 3 مگاهرتز تاجايي ادامه بده كه شرايط از حالت پايدار خارج نشه.نرم افزار ati هم بدرد اور نميخوره چون توي اكثر شرايط با وجودي كه ميزان تغييرات توي تست pass ميشن ولي شرايط با باز كردن اولين صفحه توي بازي بطور كامل ناپايدار ميشه.

گرافیکم 8600GT هست مارک Plait با فن و هتسینک دماش تو بازی 55 درجه هست
پاورم 540 Wat Real هست
نرم افزار RivaTuner میگه Core Clock گرافیکم 540 هست تا چه میزانی اینو بالا برم

خیلی ممنون

اینجوری که نمیشه گفت خودت کم کم ببر بالا هی تست بگیر اخرین حالتی که پایدار بود خوبه دیگه ولی Core Clockرو دیدم تا 700 هم بردن ولی شما 20 تا 20 تا ببر وقتی به 630-640 رسیدی 10 تا 10 تا تا از حالت پایدار خارج بشه بعد برگردون به اخرین حالت پایدار همینطور دما رو هم هی ببین از یه حدی بالا تر نره فکر کنم 78 - 77 خوب باشه من خودم الان دمای کارتم همین قدره مشکلی هم نداره

اين اندازه 3 مگاهرتز رو من از خودم نگفتم و از توي يكي از مقالات در guru3d خوندم كه براي اور كردن كارتاي ati بعلت حساسيت زياد گفته بود با هر بار اور كردن اين مقدارو بهش اضافه كنيد وگرنه من خودم xfx 8600 رو با هسته 540 تا 650 ومموري از 700 تا 900 هم اور مي كردم هيچيش هم نميشد.راستي منظورتون از 700 براي 4850 با هسته 625 مگاهرتز بود؟

اين اندازه 3 مگاهرتز رو من از خودم نگفتم و از توي يكي از مقالات در guru3d خوندم كه براي اور كردن كارتاي ati بعلت حساسيت زياد گفته بود با هر بار اور كردن اين مقدارو بهش اضافه كنيد وگرنه من خودم xfx 8600 رو با هسته 540 تا 650 ومموري از 700 تا 900 هم اور مي كردم هيچيش هم نميشد.راستي منظورتون از 700 براي 4850 با هسته 625 مگاهرتز بود؟

منظور من 8600 بود اگه کمی بگیردی میتونی ببینی که تا 700 هم بردن بالا برای مثال
http://shahrsakhtafzar.com/img/out.php/i5445_PhysXG84DISABLE.jpg
اگه بگردی از این جور موارد خیلی پیدا میکنی البته من خودم زمانی که 8600 داشتم تا 680 برای هسته و 902 هم برای مموری بالا بردم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or