Ori and the Will of the Wisps

عنوان Ori and the Will of the Wisps دومین ساخته استدیو Moon در سبک پلتفرم ماجراجویی میباشد که در E3 سال 2017 توسط مایکروسافت با یک نمایش بسیار زیبا معرفی شد.

داستان بازی دنباله ایی مستقیم بر Ori and the Blind Forest است، حال Ori با فراگذاشتن پا از جنگل Nibel ماجراجویی جدیدی را اغاز میکند تا با سرنوشت رو به رو شود.

ori_and_the_will_of_the_wisps-1.jpg

Ori and the Will of the Wisps

سازنده: استدیو Moon
ناشر: Xbox Game Studios
ژانر: پلتفرمر ماجراجویی
مدها: تکنفره
تاریخ عرضه: 21 اسفند 98
قیمت: 30 دلار
پلتفرم ها: Xbox و PC

بازی از روز اول عرضه بر روی سرویس Xbox Game Pass برای کنسول و پی سی دردسترس خواهد بود

تریلرها:

ox04_mqdefault.jpg

Ori and the Will of the Wisps - E3 2018 - Gameplay Trailer
2160

طبق انتظار بازی شاهکار از آب درامد و موفق به کسب متای 90 شده است.

Attachments

• 1576247368367.png
    1576247368367.png
    5.5 KB · مشاهده: 20
  • 1576247403363.png
    1576247403363.png
    4.6 KB · مشاهده: 28
آخرین ویرایش:

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
Building Ori and the Will of the Wisps with 80 people working from home

این مصاحبه رو امروز Gameindustry.biz گذاشت با کارگردان و موسس استودیو. من نمیدونستم ایشون قبلا توی بلیزارد رو سینماتیک ها کار میکرده، یه بخشی از صحبتاش خیلی جالبه:

"We want to have a very open culture where people know that they can just speak up. There is no hierarchy. At Blizzard, there was an incident where I had a design idea for StarCraft II. I just dropped Dustin Browder [lead designer] an email, and was like: "Hey, wouldn't it be cool if this unit just did this?'. I told the rest of the guys on the cinematics team and they were like: 'What? You can't just do that. You can't just talk to the designers like that." That just felt so wrong to me. If somebody has a great idea, I don't give a fuck who it comes from. If it's a great idea, it deserves to be heard.

راجب اینکه همه از راه دور کار میکنن هم میگه که شاید برای همه مناسب نباشه و سختی های خودش رو داره... جالبه هر سال یه ویلا اجاره میکنن کل اعضای استودیو رو میارن دور هم باهم وقت بگذرونن. :D برای اولین بار ایده دنباله بازی تو یکی از همین میتینگ ها مطرح شده.

"One of the things that we are doing to help with that is to do yearly team retreats. I always wanted Moon to feel more like a band than a company. Where everybody knows each other, everybody is jamming together... so what we started doing really early on is, once a year, we fly everybody to a certain place. We rent a big villa or something. Everybody sleeps there for a week. Everybody gets to bash their heads together and talk about what they would like to do with the company, and how we're doing with the project, and to find out how everybody else is doing. It's a way to do team building and get people to mingle with one another, and just really have a good time.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
خوب یـ دو ساعتی بازی رو پلی دادم جدای اوپنینگ زیبا و موسیقی دلچسبش که نیازی به گفتن نداره بزرگترین پیشرفتی که نسبت به قسمت قبلی حس کردم سیستم کامبت بازی ـه سیستم کامبت بازی از اون حالت ساده در اومده و باید حساب شده جلو رفت تو بازی ممکنه در آن واحد با چند دشمن همزمان درگیر بشیم هر دشمن زمان بندی خودش رو داره تو درجه سختی هارد به شدت باید به این زمان بندی ها باید دقت کنیم وگرنه خیلی راحت شتک میشیم خلاصه از این نظر بازی به شدت پیشرفت کرده کلا تو مبحث گیم پلی به جرعت میتونم بگم سه برابر پیش رفت کرده از انواع و اقسام چلنچ های مختلف گرفته تا سیستم اپگرید و بقیه موارد کلی عمق بخشیده سازنده بازی به این قسمت

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
یه ۲ ساعتی بازی کردم.
مبارزاتش هک اند اسلش شده تقریبا
حداقل یکی از سلاح هاش اینجوری بود. شمشیر نوری بود. شبیه استاروارز
۳ تا سلاح در هر لحظه میتونی داسته باشی که هر کدوم با یکی از بین B و A و Y کنترل میشن.
میشه مشعل هم دست گرفت موقتا به عنوان سلاح که خیلی باحال بود‌

بعد inventory و ... داره که نمیدونم برا جیه. هنوز چیزی پیدا نکردم.

ابیلیتی ها هم همه همزمان فعال نمیشن.
مثل ویچر باید اونایی که میخوای و قبلا بازشون کردی رو تو یکی از ۳ تا اسلات ابیلیتی قرار بدی.(فک کنم در ادامه بشه تعداد اسلات هارو بیشتر کرد)

بعد کوئستی شده بازی. مراحل فرعی و ... هم هست در ادامه.

طراحی هنری بازی قبلم عالی بود
ولی اینجا معرکه تر شده
بعد مثلا یه جورایی تعامل محیطی بهتر شده.
نمیدونم میشه گفت تعامل محیطی یا فیزیک یا ... ولی اجسام محیطی دیگه صلب نیستن. مثلا رو یه تخته چوب میری و بالا پایین بپری میبینی اونم تغییر شکل میده و خم میشه و چیزای دیگه تکون میخورن و ....

حالا تو گیم پلی تاثیر زیادی تا اینجا نداشته این قضیه ولی کلا حس خوبی میده.

طراحی هنری محشره. هی حرف بدی نمیشه زد راجبش.
نقص نداره.

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,661
نام
Moein
دو ساعت از بازیو رفتم از بازی اومدم بیرون الان دیدم سیو نشده کلا :)) دکمه exit بازی هم کار نمیکنه. جالبه اچیومنت هم داده بهم

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
بزرگترین تغییر بازی قطعا مبارزات بوده.
اولین سلاح که اوایل بازی گیرتون میاد، یه مشعله که موقتیه و فک کنم در ادامه باز بتونیم گیرش بیاریم تو موقعیت های مختلف.
بعدش یه شمشیر نورانی گیرتون میاد. که خیلی خیلی خوبه و یه حالت هک اند اسلش مانندی به مبارزات میده.
بعدش یه فروشنده ای ملاقات میکنید که ۶ نوع سلاح مختلف برای فروش داره. من خودم یه چیزایی شبیه بومرنگ گرفتم که پرتاب میکنی و جاش از انرژی سل هات کم میشه.(کلا این انرژی سل ها به جای اینکه مثل بازی قبل صرف سول لینک ها بشه، صرف سلاح های اینجوری میشه. ولی مقدار منابع انرژی هم خیلی زیاد شده و کلا مشکل خاصی بعیده پیی بیاد). هر کدوم از این ۶ سلاح رو میشه ۱ بار ارتقا هم داد. بار اول قیمت خرید ۴۰۰ تا بود ولی دفعات بعد هر سلاح ۸۰۰ و اپگریدش ۱۶۰۰ تاست که خب خیلی گرونه و بعیده بشه تا اخر بازی همه سلاح هارو گرفت و تا ته اپگرید کرد مگر اینکه مسیر هارو چند بار بری و هی فارم کنی.
اخرین سلاحم که من فعلا گرفتم، تیر کمونه که هم تو مبارزات و هم پازل ها کاربرد داره و خیلی هم کار باهاش ساده و روونه . اینم از انرژی سل ها استفاده میکنه.
انمی ها هم سخت تر شدن و هم متنوع تر. خصوصا یه زنبور هایی هستن واقعا اذیت میکنن.
ولی خوبیش اینه با دقت میشه از ویژگی های محیطی تو مبارزات استفاده کرد و حتی بدون استفاده از سلاح، انمی هارو بعضا از بین برد.
دکمه زنی تند تند حتی برا سلاح پایه که شمشیر هستش هم به کار نمیاد. همونجا هم باید حواست باشه به وقتش بزنی و بپری و ... . ینی قشنگ چالشی شده مبارزات و خیلی هم سخت تر.
همزمان هم ۳ تا سلاح میشه حمل کرد کلا.

پازل تو بازی قبل یادم نمیاد وجود داشت یا نه ولی اگرم بود چیزای سطحی بودن ولی اینجا واقعا پازل ها عالی شدن و کار شده روشون. البته جوری سخت نیستن که واقعا کلی وقت بخوای روشون بزاری ولی خلاقانه هستن و حال میدن.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
دوستان، بالا با پست دوستمون @Cpt. price چیز عجیبی خوندم و رفتم سرچ کردم گویا اینا کلا دفتر و شرکت و چیزی ندارن :D کلا شعارشون اینه که از کل دنیا بهترین افراد میتونن بیاد کار کنن و انلاین با هم ارتباط برقرار میکنن! (اگر اشتباه میکنم یا کسی اطلاعات بیشتری داره بگه لطفا)
واقعا اگه اینجوری بازی میسازن دمشون گرم
هرچند این کارشون قطعا تاثیر بزرگی روی مدت زمان ساخت بازی داره. و بنظرم پروژه بعدیشون که AAA RPG هست خیلی لقمه بزرگیه برای همچین تیمی :D ایشالا که اشتباه کنم

پ.ن. صفحه 1 یا دو بود، پستی مال فبریه 2019 که گفته بودن بازی تو مرحله پالیشه! و بازی یک سال و خورده ای تو این قسمت بوده و لانچش با مشکلات تکنیکی دنبال بوده! عجیبن کلا :D

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
دوستان، بالا با پست دوستمون @Cpt. price چیز عجیبی خوندم و رفتم سرچ کردم گویا اینا کلا دفتر و شرکت و چیزی ندارن :D کلا شعارشون اینه که از کل دنیا بهترین افراد میتونن بیاد کار کنن و انلاین با هم ارتباط برقرار میکنن! (اگر اشتباه میکنم یا کسی اطلاعات بیشتری داره بگه لطفا)
واقعا اگه اینجوری بازی میسازن دمشون گرم
هرچند این کارشون قطعا تاثیر بزرگی روی مدت زمان ساخت بازی داره. و بنظرم پروژه بعدیشون که AAA RPG هست خیلی لقمه بزرگیه برای همچین تیمی :D ایشالا که اشتباه کنم

پ.ن. صفحه 1 یا دو بود، پستی مال فبریه 2019 که گفته بودن بازی تو مرحله پالیشه! و بازی یک سال و خورده ای تو این قسمت بوده و لانچش با مشکلات تکنیکی دنبال بوده! عجیبن کلا :D
اگه قرار باشه AAA بدن بايد يه تيم بزرگ تر و منظم تر بشن كه يه استوديو به صورت حرفه اي داشته باشن
از نظر هسته اصلي كه مهمترين ركن استوديو هست هسته خوبي دارن و با تجربه هم شدن
منتهي اينكه تو اولين كار AAA چطور عمل ميكنن نمي دونم

بعضي وقتها يه پلتفرمر ساز عالي باشي بهتر از يه AAA متوسطه

شايد هم تو روند رشدشون بهتر هم بشن منتهي بايد حمايت مالي بشن و با رهبري اسپنسر كه قطعيه (شوخي )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر