Oblivion یا Skyrim؟ مساله این است!

فقط اگر هر دو بازی رو دیدید، بفرمایید کدوم بهتره؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    200

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
با skyrim بیشتر حال کردم چون اتمسفرش خیلی سنگینتر و واقعی تر بود و انگار بخشی از تاریخ بود ولی Oblivion خیلی شادتر بود که زیاد برام جالب نبود.مبارزه هم که skyrim خیلی بهتر هست.
ولی یک مشکل این وسط هست اونم اینکه Oblivion برای سال 2006 هست در صورتی که Skyrim برای 2011 هست پس مقایسه بینشون خیلی سخت میشه

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
من متاسفانه آبلیوین رو نتونستم بازی کنم، اصلا به سبک rpg علاقه نداشتم اون موقع ها. ولی اسکایریم رو بازی کردم و کماکان دارم بازی میکنم، میتونم بگم زیباترین بازی عمرم بود. اصلا توی همه ی موارد شاهکاره، من خیلی وقت ها اصلا کوئست هارو دنبال نمیکنم ، توی محیط فوق زیبای بازی میگردم و موسیقی شاهکارش رو گوش میدم. داستان بازی هم دقیقا همون چیزی بود که من دنبالش بودم و هر کوئستی رو که میگیری طوری توی جریان و داستانش غرق میشی که نمیتونی از پاش بلند شی. جو بازی هم کاملا فضای زیبای افسانه ها و رمز و راز اون هارو نشون میده ، دشمنان بازی هم کاملا با جو و ساختار فانتزی و اسطوره ایه بازی منطبق هستن. در کل شاهکار صنعت گیم هست این بازی.
آبلیویون هم دنبالشم حتما پیداش کنم.

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
می‌شه دوربین بازی رو تنظیم کرد

سلام
دوست عزیز یعنی دوربین رو میشه جوری تنظیم کرد که بازی کاملا به صورت سوم شخص در بیاد ؟ اگه اینجوری باشه همین الان دانلود میکنم ؟ از دوستانی که skyrim بازی کردن خواهش میکنم یه توضیحی در مورد دوربین بازی بدید . ممنون .

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
سلام
دوست عزیز یعنی دوربین رو میشه جوری تنظیم کرد که بازی کاملا به صورت سوم شخص در بیاد ؟ اگه اینجوری باشه همین الان دانلود میکنم ؟ از دوستانی که skyrim بازی کردن خواهش میکنم یه توضیحی در مورد دوربین بازی بدید . ممنون .
آره میشه کاملا حالت سوم شخص بازی کرد، کلا میتونی مدام سوییچ کنی رو حالت های مختلف. از نظر منم حالت سوم شخصش بازی رو گیراتر میکنه البته توی مبارزات سنگینش بذاری روی اول شخص راحتتره. با ویل موس میتونی حالتی رو که دوست داری سوییچ کنی.

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
سلام دوستان.من Oblivion رو بازی کردم.Fallout 3 و New Vegas هم به مقدار قابل توجهی بازی کردم(میدونم ربطی نداره ولی چون موتورشون یکیه و اینا نوشتم نمیخوام تاپیک منحرف بشه)
در مورد Oblivion باید بگم که این بازی خیلی نکات مثبت زیادی داشت ولی متاسفانه یه سری نکات منفی داشت که خیلی بزرگ بودن و باعث میشدن که خیلی ها وسط بازی کلا بازی رو رها کنند و ببوسن و بذارن کنار.مثلا گیم پلی بازی خیلی خسته کننده میشد.چون بازی مپ خیلی گسترده ای داشت و شما یکدفعه مجبور بودین از این ور نقشه با پای پیاده یا اگر خیلی شانس داشتین یه اسب جور میکردین و از این ور نقشه باید میکوبیدین و میرفتین اون ور نقشه که خیلی کار خسته کننده ای بود(درست مثل Far Cry 2 ) وسایل نقلیه خیلی آهسته بودن که باعث میشد وسط بازی خوابتون بگیره :d و بازی جذابیت و کشش اش رو از دست بده.این بارزترین نکته ی منفی Oblivion بود.چون کلا گیم پلی آهسته ای داشت بازی این نکته ی منفی خیلی بیشتر خودش رو نشون میداد.
متاسفانه هنوز قسمت نشده ما Skyrim بازی کنیم ولی قسمت هایی از Game Footage دیدم و تعریف دوستان هم شنیدم و Bethesda هم خوب کارش رو بلده هیچ وقت بازی ای عرضه نمیکنه مگراینکه شاهکار از آب در بیاد.

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
سلام دوستان.من Oblivion رو بازی کردم.Fallout 3 و New Vegas هم به مقدار قابل توجهی بازی کردم(میدونم ربطی نداره ولی چون موتورشون یکیه و اینا نوشتم نمیخوام تاپیک منحرف بشه)
در مورد Oblivion باید بگم که این بازی خیلی نکات مثبت زیادی داشت ولی متاسفانه یه سری نکات منفی داشت که خیلی بزرگ بودن و باعث میشدن که خیلی ها وسط بازی کلا بازی رو رها کنند و ببوسن و بذارن کنار.مثلا گیم پلی بازی خیلی خسته کننده میشد.چون بازی مپ خیلی گسترده ای داشت و شما یکدفعه مجبور بودین از این ور نقشه با پای پیاده یا اگر خیلی شانس داشتین یه اسب جور میکردین و از این ور نقشه باید میکوبیدین و میرفتین اون ور نقشه که خیلی کار خسته کننده ای بود(درست مثل Far Cry 2 ) وسایل نقلیه خیلی آهسته بودن که باعث میشد وسط بازی خوابتون بگیره :d و بازی جذابیت و کشش اش رو از دست بده.این بارزترین نکته ی منفی Oblivion بود.چون کلا گیم پلی آهسته ای داشت بازی این نکته ی منفی خیلی بیشتر خودش رو نشون میداد.
متاسفانه هنوز قسمت نشده ما Skyrim بازی کنیم ولی قسمت هایی از Game Footage دیدم و تعریف دوستان هم شنیدم و Bethesda هم خوب کارش رو بلده هیچ وقت بازی ای عرضه نمیکنه مگراینکه شاهکار از آب در بیاد.

کاربر گرامی این هم شد ایراد؟ چه کاریه خو؟ به جای مسافرت طولانی می تونی Fast Travel کنی! :D

راهنمایی و توضیحات کاملش رو توی این پست نوشتم. :D

ASYLUM MANAGER

کاربر سایت
Mar 17, 2011
1,329
نام
Milad
oblivion در زمان خودش استاندارد های جدیدی به سبک RPG اضافه کرد و حالا skyrim دنباله ی شایسته ای برای این سری هست. . .تغییرات نسخه ی جدید هم کاملا منطقی و مطلوب به نظر میرسه.

THE UNDERTAKER

کاربر سایت
Oct 11, 2005
307
شاید بهتر بود این تاپیک چندوقت دیگه زده میشد.چون نسبت به Oblivion یه حس نوستالژیک داریم ولی Skyrim تازه وارده.
Oblivion که از Morrowind بهتر بود.هنوز صحنه ای رو که از کانال های زندان فرار میکنی و برای اولین بار وارد محیط زیبای بازی میشی تو ذهنمه...اونور رود کمپ دو تا راهزن هست...
من هنوز اسکاریم رو اندازه Oblivionخیلی کامل نرفتم ولی فکر کنم Skyrim رو انتخاب کنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر