NVidia: کنسول PS4 نمی‌تواند در مقابل PC مقاومت کند

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
Nvidia.jpg

رئیس ارشد شرکت NVidia، آقای Tony Tamasi طی گفتگویی که با Tech Radar داشت به این موضوع اشاره کرد که مشخصات سخت افزاری PS4 تقریباً همسایه‌ی یک PC Low End CPU است و سطح GPU آن، پایین تا متوسط است.
او می‌گوید: "اگر شیپ‌های PS4 در ماه دسامبر با آن چیزی که سونی نشان داده است مطابقت داشته باشد، اگر بخواهیم آن را بر مبنی بافت‌ها مقایسه کنیم، تنها نصف قدرت GTX 680 را داراست. این کارت گرافیک در ماه مارس 2012 عرضه شد، یعنی چیزی حدود 1.5 سال پیش."
"چیزی که امروزه اجرا می‌گردد، 5 الی 10 سال در جاده‌ای گیر کرده است. این قضیه در مورد PC صادق نمی‌باشد و PC این مشکلات را ندارد. آن‌ها قادر به باز شدن هستند و به راحتی ارتقا می‌یابند و با قدرت‌ها و GPUهای جدید سازگار می‌شوند و یک گرافیک مدرن را به نمایش خواهند گذاشت."
در آخر هم او به این موضوع اشاره کرد که وی بیشتر از هر نسلی از این موضوع اطمینان دارد که با وجود این‌که نسل بعدی کنسول‌ها بسیار قوی‌تر از نسل فعلی است اما به سرعت به پایان می‌رسند و جایگاه آن‌ها پشت PC است.

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
بحث درباه ی قیمت بازیها و کپی خور بودن یا نبودن کنسول هم سر کیفیت بصری بازیهاست؟ از هر شاخه بعضی از دوستان یه چیزی میگن. در ضمن اگه برای شما پی سی بازها انقدر گرافیک مهمه ، شاید واسه ما نباشه ، همونطور که بارها بازی walking dead رو بازی کردیم.اینطور نیست که گرافیک مهم نباشه ولی چیزی که هست اینه که گرافیک همه ی زیبایی بازی رو نمیسازه . فدا کردن تمام المانهایی که باعث موفقیت یک بازی هستن برای گرافیک یعنی حماقت ! کاری که کرایتک توش مهارت داره. پس من هیچ وقت نمیام 2-3 تومن هزینه کنم که بخوام بشینم تکسچر رو در و دیوار رو ببینم و بگم " اهـــــــــ.... عجب گرافیکی"
بعضی از دوستان میان میگن شما میرید 200-300 تومن پول بازی میدید و ما همونو با گرافیک بیشتر رو pc و ارزونتر بازی میکنیم. خوب برادر من ، کسی که 200هزار تومن پول 1 بازی میده حتما اونقدر از لحاظ مالی تامین هست که اینکارو میکنه و حتما هم میتونه یه سیستم 2-3 تومنی جمع کنه ولی مطمئنا واسه بازی اینکارو نمیکنه. وگرنه همه میدونن چون pc محدودیت نداره میتونه جزئیات بیشتری پردازش کنه ولی نکته اینجاست که بیشتر بازیسازها ( بیشتر از 80% ) ملاک بازیسازی خودشون رو همین کنسول ها قرار میدن و مطابق با کشش اونها بازی میسازن. حالا pc هرچقدر هم میخواد قدرتمند باشه ، ممکنه کمی تفاوت داشته باشه ولی نه در حد یک نسل !!! در ضمن اینم بگم این بحثی که شده سر گرافیک ، به نظرم مقایسه ی اشتباهی هست چون واقعا معماری کنسول با pc فرق میکنه ، همونطور که ps3 با 256mb حافظه ی GDDR3 غول های گرافیکی زیادی رو پردازش کرد که تصورش برای خیلی از pc های خونگی هم دور از دست رسه.( البته با مشخصاتی مشابه ps3 )
محمد جان این خیلی خوبه که شما در مورد چیزی که تجربه اش نکردین نظر نمیدین. قابل ستایشه. دقیقا کاری که دوستان PC فن برعکس شما انجامش دادن و میدن. دقیقا ما هم همین رو میگیم. کیفیت بصری PC یه چیز دیگه است منتهی ( اینش خیلی مهمه ) :
کیفیت بصری اولین چیز مهم نیست. اولین چیز داستان و گیم پلی هستش. گرافیک اگر پایینتر نباشه دیگه بالاتر از اینا نیست. شما اگه دقت بکنی تو خارج و مخصوصا تو یوتوب اکثر فیلم ها از بازی ها مربوط به کنسول هست. میدونی چرا ؟ چون اونجا هیچ فرقی نمیکنه بازی برا چه پلت فرمی هستش. قیمت همه شون یکیه. مشکل منم این جاست. قصد جسارت ندارم ولی متاسفانه PC فن های ما ادای فن بودن رو در میارن. آخه فن 1000 تومنی به چه درد میخوره ؟ منم خودم از اوناش هستم. برای اینکه هزینه ام بیاد پایین اکثر مولتی هارو برا PC میگیرم. ولی دیگه هیچوقت نمیگم فن PC هستم. چون برا این فن بودنم ارزش قایل نیستم و هزینه پرداخت نمیکنم.
خدا پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ آدم با فهم رو بیامرزه بنده هم در پستم همین رو گفتم که شماها فرمودید با بحث اینکه کنسول ها بازی بیشتری دارند و از لحاظ گیمینگ هم بهتر هستند موافقم هیچ مشکلی باهاش ندارم با اینکه PC گرون هست و ... هم موافقم به هر حال قبلا هم گفتم بحث سر PC vs PS4 بحث بی منطق و بی سرانجام و حتی غیر معقول خواهد بود.
یک نکته ای رو بگم بحث درباه ی قیمت بازیها و کپی خور بودن یا نبودن کنسول ها رو من پیش نکشیدم خودتونم دیدید کلا با این موضوع مخالقم و گفتم تعجب می کنم بعضی ها لیست بازی به رخ هم می کشند ! بازی بازیه هر کی دستش برسه بازی می کنه چه PC چه PS4 چه PS3 چه Xbox360 چه .... خصوصا در این وضعیت وخیم اقتصادی ایران که مشکلات چند برابر میشه .:|
در رابطه با خرج کردن برای یک بازی هم بگم بنده خودم پارسال بتلفیلد 3 رو که هم روی PC اومد هم روی کنسول ها حدود 25 تومان خریدم بعدش Premium اومد اون موقع پرمیوم شده بود 95 هزار تومان باز ما از شوق پول دادیم خریدیم من شخصا DLC بک تو کرکند رو جدا زود تر از پرمیوم خریدم و 20 تومن هم اونجا پیاده شدم از اون موقع تا حالا هزینه حدود 100 هزار تومان هم بابت دانلود حدود 40 گیگابایت آپدیت و DLC و خود گیم رو دادم یعنی به طور کلی حدود 250 هزار تومان من هزینه کردم تا بازی بتلفیلد 3 رو کامل جمع کنم در ایران !!! پس PC هم همچین ارزون نیست ولی خوب نیاز من به بخش آنلاین بود و واقعا به بازی علاقه داشتم و نمی تونستم نخرم پس این رو هم نمیشه به دوستان کنسول داره عزیز خرده گرفت که چرا 200 تومان پول بازی می دهند.
با تشکر.@};-

Mr. Dante

کاربر سایت
Jan 25, 2013
76
نام
کیوان
مترو و امثالشون هیچ وقت آفتابه هم نبردن
دوست عزیز به مترو توهین نکن که بهترین بازی آخرالزمانی نسله
کیلزون ps4 که من دیدم از کرایسیس 3 گرافیکش بالاتر بود و این در حالیه که این غول فقط از 2 گیگ رم کنسول استفاده میکرد. حالا شما ببین اگه از 8 گیگ استفاده بشه چی میشه....
در ضمن من کرایسیس 3 رو رو pc تموم کردم وبه تمام نکات گرافیکیش واقفم. یکی از بدترین چیزایی که تو گرافیکش دیدم افکت انفجار بود که اصلا جالب کار نشده بود....

---------- نوشته در 08:50 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:48 PM ارسال شده بود ----------

در رابطه با خرج کردن برای یک بازی هم بگم بنده خودم پارسال بتلفیلد 3 رو که هم روی PC اومد هم روی کنسول ها حدود 25 تومان خریدم بعدش Premium اومد اون موقع پرمیوم شده بود 95 هزار تومان باز ما از شوق پول دادیم خریدیم من شخصا DLC بک تو کرکند رو جدا زود تر از پرمیوم خریدم و 20 تومن هم اونجا پیاده شدم از اون موقع تا حالا هزینه حدود 100 هزار تومان هم بابت دانلود حدود 40 گیگابایت آپدیت و DLC و خود گیم رو دادم یعنی به طور کلی حدود 250 هزار تومان من هزینه کردم تا بازی بتلفیلد 3 رو کامل جمع کنم در ایران !!! پس PC هم همچین ارزون نیست ولی خوب نیاز من به بخش آنلاین بود و واقعا به بازی علاقه داشتم و نمی تونستم نخرم پس این رو هم نمیشه به دوستان کنسول داره عزیز خرده گرفت که چرا 200 تومان پول بازی می دهند.
با تشکر.@};-
خوب هر کسی مثل شما رو pc خرج نمیکنه دوست عزیز ولی اکثرا این خرجا رو نمیکنن...

FPS Dᴏug

کاربر سایت
Apr 19, 2012
2,173
به وقتش خبرت میکنم
به وقتش سیستمش رو عوض میکنه! :D
خوبه صاحب ابر کامپیوتر های ناسا و IBM نیستی این جوری میگی , حلقه ای 1000 تومن پول بازی کامپیوتر دادن آدمو پی سی فن نمیکنه..
حلقه ای 1000؟ :-/ کجا حلقه ای 1000 میده ماهم بخریم..
بعضی ها اصلا بازی کپی نمیخرن، اونارو هم نمیشه یک PC-Gamer خطاب کرد؟
کیلزون ps4 که من دیدم از کرایسیس 3 گرافیکش بالاتر بود و این در حالیه که این غول فقط از 2 گیگ رم کنسول استفاده میکرد. حالا شما ببین اگه از 8 گیگ استفاده بشه چی میشه....
در ضمن من کرایسیس 3 رو رو pc تموم کردم وبه تمام نکات گرافیکیش واقفم. یکی از بدترین چیزایی که تو گرافیکش دیدم افکت انفجار بود که اصلا جالب کار نشده بود.....

lol.. کیلزون اولا انحصاریه، ثانیا اصلا Killzone به همون Crysis 1 نمیرسه، اونوقت شما میگی از Crysis 3 گرافیکش بیشتره.. :| ثالثا PC های امروزی خیلی توناییشون بیشتر از Crysis 3 هست. ;)

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
میگم یعنی بجز انویدیا , هیچکس نمیدونست که 4 به PC‏ نمیرسه ? :|
آقای انویدیا :D من باید 2 برابر کنسول هزینه کنم تا فقط و فقط یه گرافیک تایتان بخرم ! که چی?

FPS Dᴏug

کاربر سایت
Apr 19, 2012
2,173
میگم یعنی بجز انویدیا , هیچکس نمیدونست که 4 به PC‏ نمیرسه ? :|
آقای انویدیا :D من باید 2 برابر کنسول هزینه کنم تا فقط و فقط یه گرافیک تایتان بخرم ! که چی?
که تا چند سال بعدش بتونی بازیهارو با FPS بالا راحت بازی کنی. :D

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
بسه دیگه Bullsh!t...
می گم چرا منتقدا بهترین گرافیک رو به PC نمی دن می گن بازیسنتر می ده
از اونور می گن بازی استراتژی و fps داره در حالیکه جفتشون رو کنسول هست و ثابت کردیم...یکی از دوستان متای بازی های استراتژی کنسول رو گذاشت، fps هم که بهترین fps های تاریخ برای کنسول اومدن.
وقتی PS3 هم اومد انویدیا چنین حرفی نزد چون نونش خوب تو روغن بود ولی یادمه اونموقع هم PC فن ها همین رو می گفتن!
یادمه می گفتن 7900 اندازه دسته بیل (تایتان اون زمان) PS3 و 360 رو قورت می ده...همون 7900 اندازه دست بیل خفن با قیمت n تو زمان خودش الان شست کوچیک پای زید رستم هم نمی شه ولی PS3 و 360 دارن امثال Gow A و Geow J رو اجرا می کنن...
این انویدیا اگه مغز تو کله اش بود بر اساس تجربه گذشته می فهمید داره چرت می گه.

---------- نوشته در 09:19 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:17 PM ارسال شده بود ----------

که تا چند سال بعدش بتونی بازیهارو با FPS بالا راحت بازی کنی. :D

یاد مرحوم شیپورچی افتادم!
این عشق فریم بیشتر شبیه مشکل روحی می مونه تا چیز دیگه. فریم متعادل رو کنسول داره.

Mr. Dante

کاربر سایت
Jan 25, 2013
76
نام
کیوان
که تا چند سال بعدش بتونی بازیهارو با FPS بالا راحت بازی کنی.
حالا این تایتان اصلا تو ایران باید دید گیر میاد؟! من فکر میکنم باید همه بازیا رو یه بار رو کنسول بازی کرد یه بار pc

FPS Dᴏug

کاربر سایت
Apr 19, 2012
2,173
حالا این تایتان اصلا تو ایران باید دید گیر میاد؟! من فکر میکنم باید همه بازیا رو یه بار رو کنسول بازی کرد یه بار pc
مجبور نیستی که Titan بخری! :| یک VGA دیگه میخری.
از اونور می گن بازی استراتژی و fps داره در حالیکه جفتشون رو کنسول هست و ثابت کردیم...
یک RPG دارین اونم دیابلو ـه که این بلیز خاک بر سر واسه PS تاییدش کرد. :|

Arkham Knight

کاربر سایت
Nov 19, 2012
164
من فن pc
همه قبول دارن که گرافیک همه بازیها از همیشه الان یه خورده تا مقدار زیادی بهتره.
70% بازیای کنسولی هم واسه pc میان.
اگرم نگران تجربه بهتر گیم تو کنسول هستین میرین دسته اکس باکس واسه pc میخرین.
در ضمن بعضی MMO های انحصاری PC به قدری اعتیاد آورن که بازیایی مثل RDR و ... نیست...

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
من فن pc
همه قبول دارن که گرافیک همه بازیها از همیشه الان یه خورده تا مقدار زیادی بهتره.
70% بازیای کنسولی هم واسه pc میان.
اگرم نگران تجربه بهتر گیم تو کنسول هستین میرین دسته اکس باکس واسه pc میخرین.
در ضمن بعضی MMO های انحصاری PC به قدری اعتیاد آورن که بازیایی مثل RDR و ... نیست...
حرف گرافیک رو باز می زنید؟:)
در مورد بازی های MMO هم مثل موادن که تهشون هیچی نیست، ولی بازی مثل RDR مثل هنر می مونه که می شه ازش لذت واقعی برد.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
از شرکت بزرگی مثل اِن ویدیا بعید بود که بیاد همچین حرف بچگانه ای بزنه!
کنسول برای دنیای گیم هست و پی سی برای دنیای فناوری!
این رو که همه میدونن یک PC رو همیشه میشه قوی تر و بهتر از یک کنسول دست و پا کرد!
اما چیزی که اینجا ملاک هست، هزینه کردن برای یک بازیه!
ممکنه کسی اگر چند سال هم پول جمع کنه نتونه بره کارت گرافیک خدا دلاری اِن ویدیا رو برای یک بازی خاص بخره! اما همون شخص با کمترین هزینه کنسولی رو میخره که 10 سال تمام بازی ها روز دنیا براش عرضه میشه! بی هیچ وجه این دو با هم قابل مقایسه نیستن!
زمانی اِن ویدیا باید بیاد این حرف رو بزنه که قیمت ها و هزینه های کنسول و پی سی حدودا در یک حد باشن! که اصلا اینطور نیست!!!! هر آدم عاقلی می دونه، پول بیشتر بدی چیز بهتری هم گیرت میاد!
از نظر من، حتی هنر بازیسازی هم در کنسول مشخص میشه! به دلیل سخت افزارهای محدودی که نسبت به پی سی داره! نه در وسیله ای به اسم پی سی که دست شما در بازی سازی بینهایت باز هست!
کنسول یک شأن و منزلت چندین و چند ساله داره که فقط یک گیمر واقعی میتونه درکش کنه!

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,477
نام
Nimo
حرف گرافیک رو باز می زنید؟:)
در مورد بازی های MMO هم مثل موادن که تهشون هیچی نیست، ولی بازی مثل RDR مثل هنر می مونه که می شه ازش لذت واقعی برد.

نمردیم و فهمیدیم mmo یعنی چی :-*

Arkham Knight

کاربر سایت
Nov 19, 2012
164
چیزی که میشنوم اینه: جک جک جک
حالا خوبه ما هر دو رو بازی کردیم میخوام ببینم تو کدوم MMO رو بازی کردی که راجع بش نظر میدی؟
کنسول یک شأن و منزلت چندین و چند ساله داره که فقط یک گیمر واقعی میتونه درکش کنه!
شنیدی خارجیا به حرف مفت میگن: Blah Blah Blah

---------- نوشته در 10:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:04 PM ارسال شده بود ----------

هنر بازیسازی هم در کنسول مشخص میشه!
حالا بازیسازا هنر دارن تو که هنری نکردی!

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,918
نام
malek
ای بابا هنوز این بحث تموم نشده.به جان خودم و Tony Tamasi این pc قویتره(البته اگه مایه داشته باشی وگرنه مثل 99% فن های pc فقط پوزشو میدی) ولی کنسول بهتره

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
شنیدی خارجیا به حرف مفت میگن: Blah Blah Blah

خدا رو شکر می کنم که به غیر از خط آخرم (که البته اونم نظر شماست)، تمام حرف هام حق بود و نتونستی نقل قولش کنی! :)

----------------
اوه! الآن که پست ها خوندم متوجه شدم خیـــــــــلی سنت کم هست و کلا مشکل رفتاری و قدرت کلام داری!
ببخشید، بحث کردن با تو بزرگترین اشتباهه!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر