Nintendo NX، عجیب‌تر از تصورات گیمرها!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,200
نام
ماکان
به گزارش یوروگیمر، NX، کنسول جدید شرکت نینتندو یک کنسول قابل حمل با قابلیت اتصال به تلویزیون خواهد بود!

blackwiiu-970-80.jpg

چند منبع خبری مختلف تایید کرده‌اند، NX برخلاف تصورات قبلی نه یک کنسول خانگی، بلکه یک کنسول دستی قابل حمل بسیار قدرتمند است، با این تفاوت که قابلیت اتصال به تلویزیون و دو گیم‌پد را نیز خواهد داشت. به این ترتیب گیمرها می‌توانند علاوه‌بر صفحه نمایش تعبیه شده بر روی کنسول، در صورت نیاز آن را به تلویزیون‌های خود متصل کرده و با کنترلر به ادامه بازی بپردازند!

پیش‌تر شایع شده بود NX بر خلاف کنسول‌های چند نسل اخیر مجددا به دوران قبل بازگشته و از کارتریج استفاده خواهد کرد. طبق صحبت‌های منابع خبری یوروگیمر این شایعات قدمی دیگر به واقعیت نزدیک شده و به نظر می‌رسد نینتندو کارتریج‌هایی با ظرفیت 32 گیگابیت را برای سازندگان در نظر گرفته است. ضمن اینکه کلیه بازی‌ها به صورت دیجیتالی نیز قابل دنلد و خرید می‌باشند.

jpg

ضمن اینکه با توجه به تفاوت‌های ساختاری تکنولوژی‌های جدید به کار گرفته شده در NX، از جمله کارتریج، قابلیت پشتیبانی از نسل‌های گذشته را نخواهد داشت. در خصوص بازی‌های Wii U نیز اینطور گفته می‌شود که به تدریج بیشتر بازی‌های مطرح آن، برای NX نیز پورت خواهند شد. Splatoon و Smash Bros اولین بازی‌های تایید شده هستند، و با توجه به صحبت‌های گذشته میاموتور می‌توان انتظار عرضه Pikimin 4 را نیز داشت.

در خصوص سیستم عامل NX قبلا صحبت از طراحی یک OS کاملا جدید و متفاوت به میان آمده بود، اما شایعات اخیر صراحتا آن را مردود دانسته و گفته می‌شود نینتندو تصمیم به استفاده از اندروید دارد! شباهت NX (به عنوان یک کنسول قابل حمل) به Smart Phone ها با استفاده از پردازنده‌های Tegra شرکت Nvidia حتی بیشتر هم می‌شود. به این معنی که دیگر به دنبال مقایسه گرافیکی با کنسول‌های بین نسلی سونی و مایکروسافت، و یک کنسول قدرتمند نباشید. نینتندو و Nvidia قدرت کنسول را فدای طراحی جمع و جور و قابل حمل بودن آن کرده‌اند. و این پیغام صریحی است که نینتندو و NX برای گیمرها خواهند داشت، بازی‌هایتان را به سادگی با خودتان ببرید!

نینتندو واکنشی به این شایعات نشان نداده و تاکنون نه تایید رسمی صورت گرفته و نه تکذیب. گفته شده بود تا قبل از عرضه کنسول تا سال 2017 کنسول NX معرفی رسمی نخواهد داشت. با این حال منابع خبری پنهان نینتندو خبر می‌دهند برنامه‌های نینتندو جلو افتاده و می‌توان در ماه سپتامبر منتظر معرفی آن باشیم.

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
هیچ نظری در مورد این آشفته بازار ندارم
فقط دوست دارم به حقیقت نپیونده این موضوع کارتریج ها...خود نینتندو هم میدونه ظاهر خوبی نداره این قضیه...قصّه کارتریج با دسته نمایشگر دار WiiU خیلی فرق داره...

با این که فن نینتندو ام ولی از این قضیه دفاع نمی کنم... اگه Nx بخواد کنسول دستی باشه خیلی خوبه این قضیه ولی گه میخواد به عنوان پرچمدار ظاهر شه فکر کنم نینتندو معنی پرچم رو اتشباه گرفته

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
هیچ نظری در مورد این آشفته بازار ندارم
فقط دوست دارم به حقیقت نپیونده این موضوع کارتریج ها...خود نینتندو هم میدونه ظاهر خوبی نداره این قضیه...قصّه کارتریج با دسته نمایشگر دار WiiU خیلی فرق داره...

با این که فن نینتندو ام ولی از این قضیه دفاع نمی کنم... اگه Nx بخواد کنسول دستی باشه خیلی خوبه این قضیه ولی گه میخواد به عنوان پرچمدار ظاهر شه فکر کنم نینتندو معنی پرچم رو اتشباه گرفته

درسته کاملا حق با شماست

از زمان اومدن ایواتا سیاست ها نینتندو به کل عوض شد , سیاست اقیانوس آبی
اقیانوس آبی : کلا رقابت با کمپانی ها دیگه رو میذارن کنار , کار خودشونو فقط میکنن مسیر خودشونو میرن

تو همین روند سیاست بود که ds و wii نسل هفتی و wii u و 3ds نسل هشی متولد شدن , از این 4 کنسول که با این سیاست تولید شدن فقط wii u موفق نشد بقیه 3 کنسول موفق شدن

بخاطر همینه این سیاست هنوز مورد استفاده قرار میگیره تو نینتندو حتی با اومدن مدیرکل جدید نینتندو ( قیافه اش شبیه بازیا میکرو :D ) این مدیر کل هم اگر بدونید کلا تاجره تا دلسوز صنعت گیم

بنظر شخصی خودم این سیاست خوبی نیست شاید برای یه نسل یا کوتاه مدت جواب بده نه دیگه چند نسل بردارن همین سیاست استفاده کنن

• Like
Reactions: sadegh93

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
الان با رشد بازار Smart phone کنسول دستی هیچ گونه سودی نداره چون این گوشی دست پچه ۳ساله تا ادم ۷۰ساله هست و ماشلا از لحاظ گیم هم مطلوبه تمام بازی هاش برا بازی تو اتوبوس تو پارک و دانشگاه سرگرم کنندس

ولی به هیچ وجه لذت بازی با کنسول رو نمیده

اگه نیتیندو بخواد با این کارش هم جماعت کژوال و هاردکور و جماعتی که به بازی موبایل علاقه دارن رو جذب کنه ناموفق میشه

• Like
Reactions: bazicon

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
فاز اینایی که خودشون رو فن میدونن و هر کاری شرکت مورد علاقه شون بکنه تایید میکنن رو هیچ وقت تا حالا درک نکردم:D
کسی بخواد زلدای جدید رو با گرافیک بالا بازی کنه این حقو نداره یعنی و هیچی از گیم نفهمیده؟ دیگه یه نسل رو گرافیک مانور نمیدن، دو نسل نه سه نسل!! الان داریم کم کم وارد نسل نه میشیم!
همه منتظر بودن NX یه کنسول قوی باشه و یه نمایش عالی از زلدای جدید ببینن که اینطور نشد!

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
فاز اینایی که خودشون رو فن میدونن و هر کاری شرکت مورد علاقه شون بکنه تایید میکنن رو هیچ وقت تا حالا درک نکردم:D
کسی بخواد زلدای جدید رو با گرافیک بالا بازی کنه این حقو نداره یعنی و هیچی از گیم نفهمیده؟ دیگه یه نسل رو گرافیک مانور نمیدن، دو نسل نه سه نسل!! الان داریم کم کم وارد نسل نه میشیم!
همه منتظر بودن NX یه کنسول قوی باشه و یه نمایش عالی از زلدای جدید ببینن که اینطور نشد!
همه رو دقیقا میشه بگید ؟ (دقیق مشخص بشه که اکثر گیمرهای ایرانی ؟ یا اکثر گیمر های خارجی ؟ یا کل دنیا ؟ یا نینتندو فن ها ؟ یا ...)
در ضمن کی گفته روی NX گرافیکش بهتر نیستش ؟
اینکه اساس اکثر یا همه ی زلداها گیم پلیش بوده و اتسمفرش و ... و نه یک گرافیک Mind blowing یا فیلم سینمایی . فکر کنم واضح هستش
همین زلدای جدید با همین گرافیک نسخه ی وی یو ش . کافی هست به آمار ها نگاه کنید که چقدر مورد توجه قرار گرفت در E3

• Like
Reactions: bazicon and xbla69

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
الان با رشد بازار Smart phone کنسول دستی هیچ گونه سودی نداره چون این گوشی دست پچه ۳ساله تا ادم ۷۰ساله هست و ماشلا از لحاظ گیم هم مطلوبه تمام بازی هاش برا بازی تو اتوبوس تو پارک و دانشگاه سرگرم کنندس

ولی به هیچ وجه لذت بازی با کنسول رو نمیده

اگه نیتیندو بخواد با این کارش هم جماعت کژوال و هاردکور و جماعتی که به بازی موبایل علاقه دارن رو جذب کنه ناموفق میشه
تاجایی که میدونم 3ds (خانواده ی 3ds ) حدود 60 میلیون فروخته . که رقم کمی نیست برای کنسول دستی .
حالا از کجا معلوم بازم فروش خوبی نتونه پیدا کنه ؟
تا دیده نشه که چه بازیهای داره و قیمتش چقدر هستش و ... نمیشه نظر دقیق داد که چطور میفروشه و ...
همین الان که تقریبا بازار handheld رو اسمارت فون ها و تبلت ها قبضه کرده اند . هم بازی داره ساخته میشه برای 3ds و هم منتشر میشه و اینکه همچنان فروشش رو داره

• Like
Reactions: bazicon

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,200
نام
ماکان
ولی NX برای خود نینتندو خوبه، با توجه به اینکه تو بازار کنسول های دستی عملا رقیبی نداره و Vita فقط تو ژاپن زندس، بازار رو به راحتی دستش میگیره. احتمالا هدف نینتندو هم از طراحی یه کنسول ترکیبی اینه که میخواد از محبوبیت کنسول دستی به نفع کنسول خونگی استفاده کنه و جا بندازه. ولی من فکر نمیکنم غیر از فن های خودش و علاقه مندای به کنسول دستی باقی رو بتونه جذب کنه. مثلا من خودم میخواستم Wii U بخرم اما منتظر موندم NX بخرم، اما الان کامل نظرم عوض شده! مگه اینکه شایعات الکی باشن که اونم بعیده، تجربه ثابت کرده تا جزیی ترین دیتیل راسته!:D یعنی نینتندو هم راه سونی رو پیش گرفته و عین Neo داره کنسول معرفی میکنه!:D

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
ولی NX برای خود نینتندو خوبه، با توجه به اینکه تو بازار کنسول های دستی عملا رقیبی نداره و Vita فقط تو ژاپن زندس، بازار رو به راحتی دستش میگیره. احتمالا هدف نینتندو هم از طراحی یه کنسول ترکیبی اینه که میخواد از محبوبیت کنسول دستی به نفع کنسول خونگی استفاده کنه و جا بندازه. ولی من فکر نمیکنم غیر از فن های خودش و علاقه مندای به کنسول دستی باقی رو بتونه جذب کنه. مثلا من خودم میخواستم Wii U بخرم اما منتظر موندم NX بخرم، اما الان کامل نظرم عوض شده! مگه اینکه شایعات الکی باشن که اونم بعیده، تجربه ثابت کرده تا جزیی ترین دیتیل راسته!:D یعنی نینتندو هم راه سونی رو پیش گرفته و عین Neo داره کنسول معرفی میکنه!:D
اتفاقا یوروگیمر هم همچین چیزی گفته تقریبا >>

It doesn't really matter. NX is Nintendo's only realistic option. Doubling down on pure handhelds can only lead to diminishing returns at best. Competing with Sony and Microsoft would be even less likely to yield success, and more to the point, it would be pointless. The best route to graphically shiny Nintendo games delivered in a conventional format is for Nintendo to exit hardware altogether and become a third-party developer, addressing the biggest possible audience. If that is what the world really wants, then NX will fail and that is what it shall have​

در این مقاله
NX is different, and different is Nintendo's best option

• Like
Reactions: Capcom and bazicon

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
همه رو دقیقا میشه بگید ؟ (دقیق مشخص بشه که اکثر گیمرهای ایرانی ؟ یا اکثر گیمر های خارجی ؟ یا کل دنیا ؟ یا نینتندو فن ها ؟ یا ...)
در ضمن کی گفته روی NX گرافیکش بهتر نیستش ؟
اینکه اساس اکثر یا همه ی زلداها گیم پلیش بوده و اتسمفرش و ... و نه یک گرافیک Mind blowing یا فیلم سینمایی . فکر کنم واضح هستش
همین زلدای جدید با همین گرافیک نسخه ی وی یو ش . کافی هست به آمار ها نگاه کنید که چقدر مورد توجه قرار گرفت در E3
کلی گفتم. همین زلدا تو E3 با استقبال مواجه شد ولی تو همه جا من جمله همین سایت همه بیصبرانه منتظر نمایش نسخه NXی بودن که گفته میشد قدرتی بیشتر از پلی۴ داره. برید کامنتها رو بخونید. نسخه NX‌ منظورتون اینه از Wii U بهتره؟ توصیه میکنم حتما چندتا ویدیو از شیلد دانلود کنید ببینید. گرافیکش خوبه ولی از کنسولای نسل هفت پایینتره.
نینتندو سه نسله داره از لحاظ گرافیک درجا میزنه.
Wii کنسول نسل هفت: گرافیک در حد نسل شش
Wii U کنسول نسل هشت: گرافیک در حد نسل هفت
NX کنسول نسل نه؟؟؟: گرافیک در حد نسل هفت!!!
بعد کلا سیاست گرافیک پایین و فوکوس روی گیم پلی تاریخ مصرفش تموم نشده باشه خیلی احتمال گرفتنش کمه. Wii که یه چیز جدید و خلاقانه بود و فقطم کنسول خانگی-اونو لحاظ نمیکنم، اما درمورد کنسولای دستی نینتندو-که این NX هم قراره قابل حمل باشه-باید بگم اون زمان انواع و اقسام گوشی نبودن که گرافیک چند برابر کنسول دستی ارائه بدن و با کلی بازی. تا 2017 گوشیهای میانرده ای میان که درحد همین NX باشن. تعداد بازیهای موبایل هم چندین برابر میشه و کلی بازی جدید میاد. دیگه چینیا هم تو این صنعت فعالن و چپ و راست گوشیهای خفن و ارزون میدن.
دولوپرها و ناشرها هم الان مثل کنسولهای اخیر نینتندو حرفهای قشنگ میزنن و یه کم که گذشت ساپرت رو قطع میکنن و نینتندو تنها میمونه. درمورد فنها هم خصوصا تو ایران چیزی نمیگم توصیه میکنم یه سر برید بخش Wii U رو نگاه بندازین. اینجا مینویسن زلدا فقط رو کنسول قدرتمند NX بیاد بعد کلا خودشون و سه نفر دیگه سرجمع تو ایران دستشون به بازی میرسه:D حساب کنید روی PC/XOne/PS4 میومد چقدر بازیش میکردن. تو خارجم همینه تقریبا اگه روی پلتفرمهای دیگه بیاد فروشش خیلی خیلی بیشتر میشه گرافیکشم مطمئنا بالاتر میبرن. اینهمه تو E3 منتظر نسخه نسل هشت/نه بازی روی NX بودن، اینا حق دارن روی پلتفرمهای دیگه از این بازی لذت ببرن=Fact

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,200
نام
ماکان
نینتندو باید یه بار یه سوخت اساسی بده، آدم بشه بشینه سرجاش. با این کارا ملت رو اسکل کرده به نظرم. من منتظر یه کنسول خونگی خفن و باحالم. دوست دارم نسل جدید بازی هاش رو ببینم. گرافیک های بهتر. اما سه پیچ گیر داده به نسل های قبل و بیرون هم نمیکشه. چرا؟ چون میتونه به یه سری گیمر درپیت بفروشه که اصلا گرافیک نمیدونن چیه! این که نشد آخه!

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
نینتندو باید یه بار یه سوخت اساسی بده، آدم بشه بشینه سرجاش. با این کارا ملت رو اسکل کرده به نظرم. من منتظر یه کنسول خونگی خفن و باحالم. دوست دارم نسل جدید بازی هاش رو ببینم. گرافیک های بهتر. اما سه پیچ گیر داده به نسل های قبل و بیرون هم نمیکشه. چرا؟ چون میتونه به یه سری گیمر درپیت بفروشه که اصلا گرافیک نمیدونن چیه! این که نشد آخه!
دیگه کار به حایی رسیده که یکسری ها رو میگید گیمر درپیت ؟ شخصی که زلدا میره یا ماریو میره یا دانکی کنگ گیمر درپیت هستش ؟
همینطور ادامه بدهید ببینم به کجا میرسید
مثلا من که دانکی کنگ نسخه ی wii یا wii u ش رو به یک سری از بازیهای به ظاهر aaa ترجیح میدم هیچی هم از گرافیک خوب نمیدونم . اصلا نمیدونما .
تشکر از جملات گوهر بار شما

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر