Nintendo NX، عجیب‌تر از تصورات گیمرها!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,412
نام
ماکان
به گزارش یوروگیمر، NX، کنسول جدید شرکت نینتندو یک کنسول قابل حمل با قابلیت اتصال به تلویزیون خواهد بود!

blackwiiu-970-80.jpg

چند منبع خبری مختلف تایید کرده‌اند، NX برخلاف تصورات قبلی نه یک کنسول خانگی، بلکه یک کنسول دستی قابل حمل بسیار قدرتمند است، با این تفاوت که قابلیت اتصال به تلویزیون و دو گیم‌پد را نیز خواهد داشت. به این ترتیب گیمرها می‌توانند علاوه‌بر صفحه نمایش تعبیه شده بر روی کنسول، در صورت نیاز آن را به تلویزیون‌های خود متصل کرده و با کنترلر به ادامه بازی بپردازند!

پیش‌تر شایع شده بود NX بر خلاف کنسول‌های چند نسل اخیر مجددا به دوران قبل بازگشته و از کارتریج استفاده خواهد کرد. طبق صحبت‌های منابع خبری یوروگیمر این شایعات قدمی دیگر به واقعیت نزدیک شده و به نظر می‌رسد نینتندو کارتریج‌هایی با ظرفیت 32 گیگابیت را برای سازندگان در نظر گرفته است. ضمن اینکه کلیه بازی‌ها به صورت دیجیتالی نیز قابل دنلد و خرید می‌باشند.

jpg

ضمن اینکه با توجه به تفاوت‌های ساختاری تکنولوژی‌های جدید به کار گرفته شده در NX، از جمله کارتریج، قابلیت پشتیبانی از نسل‌های گذشته را نخواهد داشت. در خصوص بازی‌های Wii U نیز اینطور گفته می‌شود که به تدریج بیشتر بازی‌های مطرح آن، برای NX نیز پورت خواهند شد. Splatoon و Smash Bros اولین بازی‌های تایید شده هستند، و با توجه به صحبت‌های گذشته میاموتور می‌توان انتظار عرضه Pikimin 4 را نیز داشت.

در خصوص سیستم عامل NX قبلا صحبت از طراحی یک OS کاملا جدید و متفاوت به میان آمده بود، اما شایعات اخیر صراحتا آن را مردود دانسته و گفته می‌شود نینتندو تصمیم به استفاده از اندروید دارد! شباهت NX (به عنوان یک کنسول قابل حمل) به Smart Phone ها با استفاده از پردازنده‌های Tegra شرکت Nvidia حتی بیشتر هم می‌شود. به این معنی که دیگر به دنبال مقایسه گرافیکی با کنسول‌های بین نسلی سونی و مایکروسافت، و یک کنسول قدرتمند نباشید. نینتندو و Nvidia قدرت کنسول را فدای طراحی جمع و جور و قابل حمل بودن آن کرده‌اند. و این پیغام صریحی است که نینتندو و NX برای گیمرها خواهند داشت، بازی‌هایتان را به سادگی با خودتان ببرید!

نینتندو واکنشی به این شایعات نشان نداده و تاکنون نه تایید رسمی صورت گرفته و نه تکذیب. گفته شده بود تا قبل از عرضه کنسول تا سال 2017 کنسول NX معرفی رسمی نخواهد داشت. با این حال منابع خبری پنهان نینتندو خبر می‌دهند برنامه‌های نینتندو جلو افتاده و می‌توان در ماه سپتامبر منتظر معرفی آن باشیم.

آخرین ویرایش:

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
وضع سهامش که فعلا بد نی . فکر نکنم حتی با شکست nx هم نابود بشه
درسته که احتمال نابود شدنش در صورت شکست NX کمه ولی همین تعللش تو منتقل کردن بازیاش به پلتفرمهای دیگه (در پیش گرفتن سیاست سگا) و سوزوندن بودجه سر توسعه NX و Wii U و بازیهاشون ضرر بزرگی براش داره.
حساب کنید علاوه بر پوکمن 10 تا بازی این شکلی رو پلتفرمهای دیگه داشت چه سودی به دست می اورد!
خب کسی نیست بگه خودتون میخواید تو نسلهای قبل بمونید گیمرها چه گناهی کردن. یا کلا کنسول رو بیخیال شید یا بازیهای مهم رو مولتی کنید
همین زلدای جدید مولتی شه بیاد رو کنسولای دیگه یکی از پرفروشترین بازیهای تاریخ میشه

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
نینتندو اگه ماریو رو نداشت خیلی وقت پیش به سرنوشت سگا دچار شده بود چون کنسولاش از کنسولای سگا هم ضعیف تر بود به نظرم نینتندو حالا داره به سرنوشت سگا دچار میشه:D اگه نینتندو این دفعه هم کنسول بی کیفیت بده قطعا نابود میشه [-(

هیچوقت کنسول ها نینتندو بی کیفیت نبودن , تو هر منبعی میخواید سرچ کنید نینتندو به خوش ساختی معروفه
برای درک بهتر این موضوع حتما پیشنهاد میکنم این کلیپ مقایسه استقامت 3 کنسول ببینید

یا حتی میتونید کلیپ مقایسه رزیدنت اویل تو 2 تا کنسول نینتندو و سونی ببینید

از نگاه سخت افزاری هم که از نسل اول تا نسل 6 نینتندو همیشه قویترین سخت افزار داشت نمونه اش همین نینتندو 64 ( کنسول 64 بیتی سخت افزار 3 برابر قویتر از ps1 ) و گیم کیوب که اگر با ps1 و ps2 هر دو نسل مقایسه کنی چندین سر و گردن سخت افزار قویتری داشتن
اما نینتندو دید هر چی سخت افزار قویتر میکنه و قیمت بالاتر میره فروش کنسول پایینتر میاد بخاطر همین تو نسل هفت و هشت کلا بیخیال سخت افزار شد تمرکز گذاشت روی ساپورت نرم افزاری و بازی زیاد و قیمت کمتر کنسول و بازی ها و ...........
که این تو نسل هفت جواب داد و wii برنده نسل هفت تو کنسول ها خونگی شد با بالاترین میزان فروش اما تو نسل هشت بخاطر سیاست ها غلط بازاریابی - عدم توجه به فن ها - سیستم بسته و دیکتاتوری و ............. باعث شکست بزرگ wii u شد

آخرین ویرایش:

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
نسلای قبلی به کنار به نظرم دیگه کسی کنسولای کم خرج تر نینتندو تحویل نمیگیره

برای آگاهی رسوندن اینو عرض میکنم در تمامی نسل ها از نسل ابتدایی تا نسل هفت , کنسول ها برنده هر نسل ضعیفترین و ارزونترین کنسول ها بودن
این روند هم تو کنسول ها خونگی هست هم تو کنسول ها دستی ( پرتابل )
اگر یک نسل از نسل ابتدایی تا نسل هفت دیدی که کنسول قدرتمندتر برنده نسل شده همینجا اعلام کنید من از همه عذر خواهی کنم

این یک سیاسته ( قیمت پایین کنسول + تعداد زیادی بازی + قیمت پایین بازی ها + ساپورت مناسب + لوازم جانبی فراوون و ارزون = موفقیت کنسول )
این روند تو نسل هشت تو قسمت کنسول خونگی عوض شد بخاطر سیاست ها اشتباه نینتندو و سیاست ها هر روز عوض شو مایکروسافت -- اما تو نسل هشت تو قسمت کنسول ها دستی ( پرتابل هنوز اون سیاست کنسول ارزونتر پابرجاست نمونه اش همین 3ds )

یکی از نمونه ها بارزش نسل شش بود که gamecube قویتر از ps2 بود که تو پست بالا مقایسه گرافیکی رزیدنت اویل 4 در هر دو کنسول گذاشتم , اما تو همون نسل شش کنسولی فوق العاده قدرتمند به اسم xbox هم بود اولین کنسول مایکروسافت به اسم xbox original بود که از نظر سخت افزاری 10 برابر قویتر از ps2 و gamecube بود
این xbox انقدر قدرتمند بود که خیلی از بازی ها روز اون زمان که کنسول ها توانایی اجراشونو نداشتن روی این کنسول عرصه میشدن مثل doom 3 - farcry و ......... -- قدرت این کنسول در حدی بود روش میشد ویندوز xp نصب کرد اما الان حتی روی ps3 و ..... نمیشه ویندوز xp نصب کرد
وقتی بازی half life2 برای کنسول ها نسل هقت نتشر شد برای این کنسول نسل 6 هم منتشر شد چون قدرتمند بود
اولین کنسولی بود که سخت افزارش در حد pc روز بود , اولین کنسولی بود که xbox live قویترین لایو داشت حتی برای این کنسول کانتر هم اومد , اولین کنسولی بود که 8 گیگ هارد داخلی داشت
این پست ببین حتما
XBOX غول نسل ششم

خوب چی شد؟ این کنسول چون بسیار قویی بود خوب هزینه خیلی زیادتری داشت و فقط گیمر ها هاردکور و عاشق گرافیک این کنسول خریدن و فروش این کنسول غول یک پنجم ps2 هم نبود چون گرون بود

یه ضرب المثل ایرانی هست میگه هر چقدر پول بدی همونقدر آش میخوری , بخاطر همینه که فروش پراید چند هزار برابر ماشین بوگاتیه اما واقعا کدوم بهترن؟

• Like
Reactions: Masta_killa

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
درسته که احتمال نابود شدنش در صورت شکست NX کمه ولی همین تعللش تو منتقل کردن بازیاش به پلتفرمهای دیگه (در پیش گرفتن سیاست سگا) و سوزوندن بودجه سر توسعه NX و Wii U و بازیهاشون ضرر بزرگی براش داره.
حساب کنید علاوه بر پوکمن 10 تا بازی این شکلی رو پلتفرمهای دیگه داشت چه سودی به دست می اورد!
خب کسی نیست بگه خودتون میخواید تو نسلهای قبل بمونید گیمرها چه گناهی کردن. یا کلا کنسول رو بیخیال شید یا بازیهای مهم رو مولتی کنید
همین زلدای جدید مولتی شه بیاد رو کنسولای دیگه یکی از پرفروشترین بازیهای تاریخ میشه

شما به عناوین انحصاری و خود ساخت کنسول کمپانی ها مایکروسافت و سونی هم این ایرادو می گیرید یا فقط چسبیدید به نینتندو؟!!!!
من حس میکنم شما علاقه به بعضی از انحصاری ها نینتندو دارید اما نمیخواید دست بکنید تو جیبتون و پول خرج کنید کنسول بخرید میخواید بازی ها انحصاری نینتندو رو به صورت مجانی ( هکی و مود شده ) رو گوشی موبایلی که دستتونه بازی کنید , بقول قدیمی ها هم خر رو میخواید هم خرما رو که این امکان نداره

اگر ساخت کنسول و ساخت بازی انحصاری بده برای همه کمپانی ها بده نه فقط یک کمپانی که شما دوست دارید بازی مورد علاقه مربوطه رو مجانی بازی کنید

• Like
Reactions: Masta_killa

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,525
نام
امیر
برای آگاهی رسوندن اینو عرض میکنم در تمامی نسل ها از نسل ابتدایی تا نسل هفت , کنسول ها برنده هر نسل ضعیفترین و ارزونترین کنسول ها بودن
اگر یک نسل از نسل ابتدایی تا نسل هفت دیدی که کنسول قدرتمندتر برنده نسل شده همینجا اعلام کنید من از همه عذر خواهی کنم

این یک سیاسته ( قیمت پایین کنسول + تعداد زیادی بازی + قیمت پایین بازی ها + ساپورت مناسب + لوازم جانبی فراوون و ارزون = موفقیت کنسول )
این روند تو نسل هشت تو قسمت کنسول خونگی عوض شد بخاطر سیاست ها اشتباه نینتندو و سیاست ها هر روز عوض شو مایکروسافت -- اما تو نسل هشت تو قسمت کنسول ها دستی ( پرتابل هنوز اون سیاست کنسول ارزونتر پابرجاست نمونه اش همین 3ds )

یکی از نمونه ها بارزش نسل شش بود که gamecube قویتر از ps2 بود که تو پست بالا مقایسه گرافیکی رزیدنت اویل 4 در هر دو کنسول گذاشتم , اما تو همون نسل شش کنسولی فوق العاده قدرتمند به اسم xbox هم بود اولین کنسول مایکروسافت به اسم xbox original بود که از نظر سخت افزاری 10 برابر قویتر از ps2 و gamecube بود
این xbox انقدر قدرتمند بود که خیلی از بازی ها روز اون زمان که کنسول ها توانایی اجراشونو نداشتن روی این کنسول عرصه میشدن مثل doom 3 - farcry و ......... -- قدرت این کنسول در حدی بود روش میشد ویندوز xp نصب کرد اما الان حتی روی ps3 و ..... نمیشه ویندوز xp نصب کرد
وقتی بازی half life2 برای کنسول ها نسل هقت نتشر شد برای این کنسول نسل 6 هم منتشر شد چون قدرتمند بود
اولین کنسولی بود که سخت افزارش در حد pc روز بود , اولین کنسولی بود که xbox live قویترین لایو داشت حتی برای این کنسول کانتر هم اومد , اولین کنسولی بود که 8 گیگ هارد داخلی داشت
این پست ببین حتما
XBOX غول نسل ششم

خوب چی شد؟ این کنسول چون بسیار قویی بود خوب هزینه خیلی زیادتری داشت و فقط گیمر ها هاردکور و عاشق گرافیک این کنسول خریدن و فروش این کنسول غول یک پنجم ps2 هم نبود چون گرون بود

یه ضرب المثل ایرانی هست میگه هر چقدر پول بدی همونقدر آش میخوری , بخاطر همینه که فروش پراید چند هزار برابر ماشین بوگاتیه اما واقعا کدوم بهترن؟

درسته xbox قوی ترین کنسول نسل ششم بود ولی نه 10 برابر PS2 حدود 3 برابر قوی تر بود که البته خیلی زیاده.
فرق PS4 و xbox one که اینقدر به چشم میاد 40% هست.

• Like
Reactions: bazicon

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
درسته xbox قوی ترین کنسول نسل ششم بود ولی نه 10 برابر PS2 حدود 3 برابر قوی تر بود که البته خیلی زیاده.
فرق PS4 و xbox one که اینقدر به چشم میاد 40% هست.

با تکنولوژی اون زمان باید مقایسه کرد , نسل 6 حواشی 3 کنسول از سال 2000 بود تا 2005 بود حداکثر
pc اون زمان من از xbox original ضعیفتر بود
مثلا از نظر سخت افزاری هم مقایسه کنید سی پیو ps2 (سری فت) که 294 مگاهرتز بود , سی پیو xbox original حدود 733 مگاهرتز
چیپ گرافیکی اورکلاک شده ps2 حدود 148 مگ بود , چیپ گرافیکی xbox original که nVidia بود حدود 233 مگاهرتز بود
ram کنسول ps2 حدود 32 مگ بود , ram کنسول xbox original حدود 64 مگابایت
هارد دیسک داخلی 8 گیگ و 10 گیگ
پورت اترنت با سرعت 100 مگ
و ..........................

اینو برای مثال گفتم , وگرنه از این امثال زیاده کنسول ها فوق العاده قدرتمندی که بخاطر قیمت بالاتر فروش پایینی داشتن مثل Neo Geo - مثل همین ps3 و ............
ps3 واقعا تو نسل هفت قدرتمندترین بود اما بخاطر چیدمان سخت افزار پیچیده هر بازی مولتی که ساخته میشد رو xbox 360 بهتر در میومد این تا وسط ها نسل همین بود که کم کم بازی سازا تونستن از تمام توانایی ps3 استفاده کنن , با اینه ps3 قدرتند بود اما wii که ضعیفترین کنسول نسل هفت بود برنده نسل هفت شد

• Like
Reactions: amir_amd

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
شما به عناوین انحصاری و خود ساخت کنسول کمپانی ها مایکروسافت و سونی هم این ایرادو می گیرید یا فقط چسبیدید به نینتندو؟!!!!
من حس میکنم شما علاقه به بعضی از انحصاری ها نینتندو دارید اما نمیخواید دست بکنید تو جیبتون و پول خرج کنید کنسول بخرید میخواید بازی ها انحصاری نینتندو رو به صورت مجانی ( هکی و مود شده ) رو گوشی موبایلی که دستتونه بازی کنید , بقول قدیمی ها هم خر رو میخواید هم خرما رو که این امکان نداره

اگر ساخت کنسول و ساخت بازی انحصاری بده برای همه کمپانی ها بده نه فقط یک کمپانی که شما دوست دارید بازی مورد علاقه مربوطه رو مجانی بازی کنید
ببخشیدا ولی اولا باید بگم بازیای جدید موبایل رو خیلیاشونو نمیشه همچینم راحت هک شده بازی کرد
اطلاعات بچه های اینجا به نظرم یکم درمورد موبایل کمه، مثلا از وجود دسته بیخبر بودن تا اینجا (که با انواع و اقسام قیمت هم وجود داره) وگرنه مسلما از کنترل بازیای موبایل کسی ایراد نمیگرفت. شما هم فکر میکنید کافیه دیتای بازی رو ریخت رو موبایل و تموم
البته میشه تا حدودی ولی کسی بخواد همواره موبایلش رو آپدیت نگه داره نمیتونه.
دوما کنسول نینتندو هم وقتی کسی طالبش نیست و با قیمت نجومی فروخته میشه، خریدش هیچ توجیهی برای من و امثالم نداره. تو این تاپیک هم 90% کسایی که میگن میخریم مطمئن باشین نمیخرن.
پوکمن رو دقت کنید تا قبل این بازیش برای موبایل هیچ کس تو ایران نمیشناخت. تا این حد بازار موبایل وسیعه. این به اینکه بنده بخوام مجانی بازی کنم (که امکانش 100% نیست) یا بیام برای این کنسول (با مشخصاتی که بزودی گوشیای میانرده هم تا 2017 ازش جلو میزنن) و بازیهای روی کارتریجش (بازیهای 3ds معرف حضور همه هست-قیمت و...) به دلالای محترم پول هنگفتی بدم ربطی به اشتباه نینتندو مبنی بر بیرون دادن کنسول دستی جدید و نرفتن سراغ بازار اسمارت فونها، نداره.
ضمنا سونی و مایکروسافت وضعشون مثل نینتندو نیست.
در کل حرف من چیز دیگه بود. تو بازیسنتر تا تو بحث کم میارن میرن سراغ بحث هک و کپی. شما قبل اینا فقط قیمت یه گوشی پرچم دار رو ببین چنده و چه مشخصاتی داره. با آرشیوی از انواع بازی و قابلیتهای دیگه. من بخوام پول بدم برای عوض کردن گوشی میدم. این نینتندوئه که هم خدا رو میخواد و هم خرما رو (میخواد با سخت افزار ضعیف ناشرا حمایت 100 ساله هم ازش بکنن و تو همه جا زورکی با این سیاست موفق شه)
با تکنولوژی اون زمان باید مقایسه کرد , نسل 6 حواشی 3 کنسول از سال 2000 بود تا 2005 بود حداکثر
pc اون زمان من از xbox original ضعیفتر بود
مثلا از نظر سخت افزاری هم مقایسه کنید سی پیو ps2 (سری فت) که 294 مگاهرتز بود , سی پیو xbox original حدود 733 مگاهرتز
چیپ گرافیکی اورکلاک شده ps2 حدود 148 مگ بود , چیپ گرافیکی xbox original که nVidia بود حدود 233 مگاهرتز بود
ram کنسول ps2 حدود 32 مگ بود , ram کنسول xbox original حدود 64 مگابایت
هارد دیسک داخلی 8 گیگ و 10 گیگ
پورت اترنت با سرعت 100 مگ
و ..........................

اینو برای مثال گفتم , وگرنه از این امثال زیاده کنسول ها فوق العاده قدرتمندی که بخاطر قیمت بالاتر فروش پایینی داشتن مثل Neo Geo - مثل همین ps3 و ............
ps3 واقعا تو نسل هفت قدرتمندترین بود اما بخاطر چیدمان سخت افزار پیچیده هر بازی مولتی که ساخته میشد رو xbox 360 بهتر در میومد این تا وسط ها نسل همین بود که کم کم بازی سازا تونستن از تمام توانایی ps3 استفاده کنن , با اینه ps3 قدرتند بود اما wii که ضعیفترین کنسول نسل هفت بود برنده نسل هفت شد
اینا همه تموم شد فاتحه مع الصلواتِ بلند!
الان دور دور گرافیکه و سخت افزاره، شبکه آنلاین قوی، سرویسهای آنلاین و...
الان بازیسازا برای PS4 و XOne هم زورشون میاد بازی بسازن بیان بازی با گرافیک نسل 7 برای NX درست کنن؟:D

آخرین ویرایش:

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
حقیقتا یکجورایی تو ذوقم خورد. کنسول دستی و اجرا بازیهای موبایل و قدرت پردازشی 1 ترافلاپو . فک میکردم نینتندو با این کنسول NX میخواد به مین استریم کنسول سازی برگرده ولی مثل اینکه بازم میخوان یکجورایی مخاطب کژوال گیمر رو هدف بگیرند

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,018
نام
Milad

این پست ببین حتما
XBOX غول نسل ششم

عزیز پستات پر از اشتباست.(من کاری ندارم به نینتندو و درک میکنم دفاع کردن شما رو )

اولا نسل پنجم که سونی PS1 رو عرضه کرد N64 هم ارزونتز بود هم یکم قویتر.در آخر کنسول سونی بیشتر از 3برابر(نزدیک 70 میلیون!!)بیشتر از N64 فروخت.پس اینطوری نیست هرچی ارزونتر باشه اون بیشتر میفروشه.همون نسل Atari هم کنسولش ارزونتر از سونی بود.
نسل بعد یا همون ششم PS2 گرونترین کنسول بود!!در حالی که Dreamcast وGC هم 100 دلار ارزونتر بودن(در مقابل 300 دلار PS2 )هم قویتر بودن!
همین Xbox با اینکه کلی قویتر بود اما قیمتش با PS2 یکی بود تو لانچ.
اون بحص ویندوز XP رو اون اجرا میشد روی PS3 هم حتی نمیشه رو پای شوخی و مزاح میزارم واقع. ویندوز روی Xbox اولی هم CE بود نه XP )

xbla69

کاربر سایت
Oct 4, 2014
518
نام
سید
یعنی دم نینتندو گرم که اصلا براش بقیه کنسولا مهم نیست ، مسیر خودشو میره، بازیاشم انقدر شاهکار هست که من یکیو راضی کنه ، واقعا لذت واقعی بازی رو فقط میشه تو دستگاه های نینتندو برد. اصلا ادم کلشو میخواد بکوبونه تو دیوار یارو ارزو میکنه نینتندو کله پا شه ، اونی که این ارزو رو میکنه هیچی از گیم سرش نمیشه... بقیه هم خودشونو اذیت نکنن بشینید بازی های چرت گرافیک بالاتونو بازی کنید .

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,779
یعنی دم نینتندو گرم که اصلا براش بقیه کنسولا مهم نیست ، مسیر خودشو میره، بازیاشم انقدر شاهکار هست که من یکیو راضی کنه ، واقعا لذت واقعی بازی رو فقط میشه تو دستگاه های نینتندو برد. اصلا ادم کلشو میخواد بکوبونه تو دیوار یارو ارزو میکنه نینتندو کله پا شه ، اونی که این ارزو رو میکنه هیچی از گیم سرش نمیشه... بقیه هم خودشونو اذیت نکنن بشینید بازی های چرت گرافیک بالاتونو بازی کنید .
داستان اصحاب کهف و دوران دقیانوس رو خوندی؟ بنده خداها آخرش مُردن!

• Like
Reactions: Skull Knight

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
عزیز پستات پر از اشتباست.(من کاری ندارم به نینتندو و درک میکنم دفاع کردن شما رو )

اولا نسل پنجم که سونی PS1 رو عرضه کرد N64 هم ارزونتز بود هم یکم قویتر.در آخر کنسول سونی بیشتر از 3برابر(نزدیک 70 میلیون!!)بیشتر از N64 فروخت.پس اینطوری نیست هرچی ارزونتر باشه اون بیشتر میفروشه.همون نسل Atari هم کنسولش ارزونتر از سونی بود.
نسل بعد یا همون ششم PS2 گرونترین کنسول بود!!در حالی که Dreamcast وGC هم 100 دلار ارزونتر بودن(در مقابل 300 دلار PS2 )هم قویتر بودن!
همین Xbox با اینکه کلی قویتر بود اما قیمتش با PS2 یکی بود تو لانچ.
اون بحص ویندوز XP رو اون اجرا میشد روی PS3 هم حتی نمیشه رو پای شوخی و مزاح میزارم واقع. ویندوز روی Xbox اولی هم CE بود نه XP )

ممنون از توجهی که به پستم کردید و ریز بینانه مورد بررسی قرار دادید

در مورد نسل پنجم که 3 کنسول ps1 , nintendo 64 , Sega Saturn حضور داشتن , قضیه همکاری نینتندو و سونی سر کنسول مشترک میدونید دیگه؟ که سونی طرح مشترک رو خودش تولید کرد و کار به 5 سال دادگاه ها بین المللی کالیفرنیا رسید و در آخر سونی به پرداخت غرامت محکوم شد
تو این فاصله ps1 سال 1994 عرضه شد و nintendo 64 سال 1996 , این خودش 2 سال از دست داده بود نینتندو -- از اون ور Sega Saturn همزمان با ps1 لانچ شد وقتی وارد بازار شد فروش لانچ خوبی داشت اما به مرور بخاطر اینکه 1 سال اول بازی نداشت , و فن ها سگا بخاطر اینکه sega 32x هنوز 1 سال نشده بود عرضه شده بود و سگا کنسول جدید Sega Saturn وارد بازار کرده بود دلخور بودن
این باعث شد که ps1 بدون رقیب باشه و تو تو 2 سال بازار دست خودش بگیره

اگر از نظر سخت افزاری هم در نظر بگریم ( بسته به تکنولوژی اون زمان باید مقایسه کنی , نه اینکه با اسمارت فون الان خودت بسنجی یا بگی شبیه ساز ps1 و nintendo 64 رو گوشی اندرویدیم دارم )
کنسول محبوب ps1 سی پیوش 33 مگاهرتز بود ( 32 بیتی ) , کنسول nintendo 64 سی پیوش 93 مگاهرتز بود ( 64 بیتی )
چیپ گرافیکی ps1 حدود 53 مگاهرتز بود , چیپ گرافیکی nintendo 64 حدود 62 مگاهرتز
و ..............
به این تفاوت سخت افزاری اون زمان یکم نمیگفتم , این کنسول ها برای 22 سال و 20 سال پیشن شما نباید با گوشی اسمارت فونی اندرودی الانت مقایسه کنی که
از هر دو اینا قویتر Sega Saturn بود که 2 تا cpu داشت گرافیکش 2 تا چیپ داشت

اطلاعات کامل دادن بهترین راه روشن سازی و گفتن حقیقه , اول در مورد دریمکست که هنوز ps2 و xbox original و gamecube لانچ نشده بودن دریمکست شکست خورد دومین شکست بزرگ سگا بعد از Sega Saturn بود
ps2 fat سال 2000 لانچ شد 299 دلار قیمت داشت اما حدود 1 سال بعد وقتی gamecube و xbox original لانچ شدن سونی قیمت کنسول به 199 دلار کاهش داد و xbox original قیمت 399 دلاری داشت که در اواخر به 299 دلاری کاهش داد
کنسول gamecube هم 299 دلار قیمت داشت که بخاطر فروش کمش در آخر به 150 دلارم رسید در سال 2003 اما فروش مناسبی نداشت و خط تولید این کنسول در همین سال 2003 قطع شد ( همون فروش 21 میلیونی هم بخاطر کاهش قیمت زیاد در آخر عمر گیم کیوب بود )

همون 1 سال زودتر عرضه شدن ps2 و صد البته فن هایی که ps1 پیدا کرده بود باعث پیروزی سونی و پلی استیشن 2 شد , البته کاهش قیمت 100 دلاری کم نبود
همون 100 دلار برای اون زمان همون کشور ها پول زیادی بود

شما به شوخی و طنز و مزاح حساب کن , اما از کسایی که xbox original داشتن یا دارن بپرس آیا با کپی سخت افزاری این کنسول بعد از کپی خور شدن میشه روش ویندوز xp نصب کرد یا خیر؟ ببین چی جواب میدن
خود من این کنسول داشتم و روش ویندوز xp نصب کردم
در مورد windows ce که فرمودید بله سیستم عامل پیش فرض کنسول xbox original ویندوز ce هستش , که حتی در همکاری مایکروسافت و سگا سر کنسول دریمکست سیستم عامل windows ce روی دریمکست پیاده سازی شد و سگا هم در طراحی کنسول و گیم پد xbox original به مایکروسافت کمک کرد , بخاطر همینه بعضی از طرفداران سگا کنسول xbox ادامه دهنده راه درمسکت میدونن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر