Nintendo NX، عجیب‌تر از تصورات گیمرها!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,428
نام
ماکان
به گزارش یوروگیمر، NX، کنسول جدید شرکت نینتندو یک کنسول قابل حمل با قابلیت اتصال به تلویزیون خواهد بود!

blackwiiu-970-80.jpg

چند منبع خبری مختلف تایید کرده‌اند، NX برخلاف تصورات قبلی نه یک کنسول خانگی، بلکه یک کنسول دستی قابل حمل بسیار قدرتمند است، با این تفاوت که قابلیت اتصال به تلویزیون و دو گیم‌پد را نیز خواهد داشت. به این ترتیب گیمرها می‌توانند علاوه‌بر صفحه نمایش تعبیه شده بر روی کنسول، در صورت نیاز آن را به تلویزیون‌های خود متصل کرده و با کنترلر به ادامه بازی بپردازند!

پیش‌تر شایع شده بود NX بر خلاف کنسول‌های چند نسل اخیر مجددا به دوران قبل بازگشته و از کارتریج استفاده خواهد کرد. طبق صحبت‌های منابع خبری یوروگیمر این شایعات قدمی دیگر به واقعیت نزدیک شده و به نظر می‌رسد نینتندو کارتریج‌هایی با ظرفیت 32 گیگابیت را برای سازندگان در نظر گرفته است. ضمن اینکه کلیه بازی‌ها به صورت دیجیتالی نیز قابل دنلد و خرید می‌باشند.

jpg

ضمن اینکه با توجه به تفاوت‌های ساختاری تکنولوژی‌های جدید به کار گرفته شده در NX، از جمله کارتریج، قابلیت پشتیبانی از نسل‌های گذشته را نخواهد داشت. در خصوص بازی‌های Wii U نیز اینطور گفته می‌شود که به تدریج بیشتر بازی‌های مطرح آن، برای NX نیز پورت خواهند شد. Splatoon و Smash Bros اولین بازی‌های تایید شده هستند، و با توجه به صحبت‌های گذشته میاموتور می‌توان انتظار عرضه Pikimin 4 را نیز داشت.

در خصوص سیستم عامل NX قبلا صحبت از طراحی یک OS کاملا جدید و متفاوت به میان آمده بود، اما شایعات اخیر صراحتا آن را مردود دانسته و گفته می‌شود نینتندو تصمیم به استفاده از اندروید دارد! شباهت NX (به عنوان یک کنسول قابل حمل) به Smart Phone ها با استفاده از پردازنده‌های Tegra شرکت Nvidia حتی بیشتر هم می‌شود. به این معنی که دیگر به دنبال مقایسه گرافیکی با کنسول‌های بین نسلی سونی و مایکروسافت، و یک کنسول قدرتمند نباشید. نینتندو و Nvidia قدرت کنسول را فدای طراحی جمع و جور و قابل حمل بودن آن کرده‌اند. و این پیغام صریحی است که نینتندو و NX برای گیمرها خواهند داشت، بازی‌هایتان را به سادگی با خودتان ببرید!

نینتندو واکنشی به این شایعات نشان نداده و تاکنون نه تایید رسمی صورت گرفته و نه تکذیب. گفته شده بود تا قبل از عرضه کنسول تا سال 2017 کنسول NX معرفی رسمی نخواهد داشت. با این حال منابع خبری پنهان نینتندو خبر می‌دهند برنامه‌های نینتندو جلو افتاده و می‌توان در ماه سپتامبر منتظر معرفی آن باشیم.

آخرین ویرایش:

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,019
نام
Farshad
یکسری از دوستان کلا کنسول دستی علاقه ندارند ؟
فروش خدود ۶۰ میلیونی خانواده 3ds که یک کنسول نسبتا ضعیفم هستش ، موفقیت نیست ؟
جالبه هنوزم براش داره بازی میادش
Pokemoon sun and moon که قراره بیادش و اخیرا monster hunter جدید که به تازگی اومد و یکسری بازیهای دیگه
در ضمن فکر نکنم کنسول دستی رو خیلی با کنسول خانگی قیاس کنند از لحاظ قدرت
مثلا PSP هک به مراتب ضعبتفر از ps3 بودش ولی فروشش بد بود ؟ یا ds
اگه میگید این نسل خیلی به قدرت اهمیت میدهند ، فروش به مراتب بیشتر 3ds ها در مقابل فروش ویتا پس چی هستش ؟
بحث قدرت در کنسول دستی با کنسول خانگی فرق داره به نظرم

وقتی میگن که به عنوان کنسول خانگی هم میشه ازش استفاده کرد و به TV وصل کرد و با دسته بازی کرد دیگه فرق میکنه

مطمعنن هیچکس نمیخواد تو خونه با TV گرافیک رزولوشن و فریم داغون بگیره پس خیلی اهمیت داره

بازم زوده برا قضاوت باید صبر کنیم ببینیم کاملا چی هست :D

من که خودم تا حدودی Fail شدم چون منتظر بودم زلدا جدید رو با NX رو رزولوشن 1080 گرافیک بهتر و فریم ثابت تر ببینم

• Like
Reactions: jhoobin and bezad

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,779
خیلی زوده راجع به شکست خوردن این دستگاه نظر داد . نیتندو اینقدر سرمایه داره که با شکست خوردن های پیاپی به زمین نیوفته . ولی خب مثل اینکه تنه مدیریت اینا هم به تنه مایکرو خورده . فاجعه پشت فاجعه بالا میاد .
آخه یکی نیست بگه تگرا هم شد چیپ؟؟ زیر 1 ترا فلاپس؟ یعنی چی؟ اگه گرافیک مهم نبود کنسول های بین نسلی نمیومد و اینقدر VGA تولید نمیشد . با یه سرچ ساده میشه یه TV 4K زیر 2 تومن خرید . گرافیک آت و آشغالی مثل وی یو غیر قابل تحمله .

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
این که در عمل نتوسته مشکل پورت بد هست نه تگرا,ولی خب توی پورت های خوب بهتر از نسل قبل عمل کرده مثل DOOM و Trine 2 که 1080p اجرا شدن. قطعا سازنده ها بیکار نیستن بیان برای شیلد بازی رو کامل بهینه کنن به خاطر این که براشون به صرفه نیست.
حالا جدا از اون اگر هم همین X1 رو بدون هیچ تغییری استفاده کنن وقتی سازنده براش وقت بذارن خروجی خیلی خوبی می تونی بگیره.
سیستم عامل بهینه هم باز تاثیر خودش رو داره روی تگرا

اگه یادت باشه قبل از رلیز وی یو هم من و تو بحث مشابهی داشتیم اونموقع هم گوش نمیکردی:D:D

مسئله ی من فرق در این سطح نیست حتی اگر بپذیریم که NX قراره نسبت به نسل ۷ قویتر باشه سوال اینجاست چقدر؟ آیا اونقدری که تفاوت خیلی معناداری بوجود بیاره یا نهایتا قراره یکم فریمش بهتر باشه یا AA بیشتر داشته باشه. مهم اینه که بیس کار مشخصه و ما میدونیم با چه سطح گرافیکی سر و گار داریم حالا یا یه ذره بیشتر و یا کمتر

البته من به حالت انتقادی نگفتم با توجه به مسیری که نینتندو داره میره تگرا بهترین انتخابه بهتر از اون تو بازار نیست. و اینکه سبک بازیای نینتدو خیلی رنگارنگه و گرافیکشون خیلی بهتر از اونکه هست نشون میده. من خیلی نگران گرافیک نیستم

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
وقتی میگن که به عنوان کنسول خانگی هم میشه ازش استفاده کرد و به TV وصل کرد و با دسته بازی کرد دیگه فرق میکنه

مطمعنن هیچکس نمیخواد تو خونه با TV گرافیک رزولوشن و فریم داغون بگیره پس خیلی اهمیت داره

بازم زوده برا قضاوت باید صبر کنیم ببینیم کاملا چی هست :D

من که خودم تا حدودی Fail شدم چون منتظر بودم زلدا جدید رو با NX رو رزولوشن 1080 گرافیک بهتر و فریم ثابت تر ببینم

psp هم به تلویزیون وصل میشد پس با منطق شما psp هم کنسول خونگیه و توقع شما از psp در حد ps3 بوده

خیلی زوده راجع به شکست خوردن این دستگاه نظر داد . نیتندو اینقدر سرمایه داره که با شکست خوردن های پیاپی به زمین نیوفته . ولی خب مثل اینکه تنه مدیریت اینا هم به تنه مایکرو خورده . فاجعه پشت فاجعه بالا میاد .
آخه یکی نیست بگه تگرا هم شد چیپ؟؟ زیر 1 ترا فلاپس؟ یعنی چی؟ اگه گرافیک مهم نبود کنسول های بین نسلی نمیومد و اینقدر VGA تولید نمیشد . با یه سرچ ساده میشه یه TV 4K زیر 2 تومن خرید . گرافیک آت و آشغالی مثل وی یو غیر قابل تحمله .

فکر کنم اشتباه میکنید نمونه اش 3ds که حتی رزولشنش از psp نسل هفتی کمتر بود با این حال 3ds چند ده میلیون برابر بیشتر از ps vita قدرتمند که میشد با ps3 مقایسه اش کرد فروخت

وقتی دانشگاه میرفتم یه استاد داشتیم از هم کلاسی هایی که میگفتن همه اینطورین همه اینو قبول دارن , استاد میگفت تو یک نفری نظر خودتو با بقیه جمع نبند این نظر خودته سلیقه خودته علاقه خودته , نه نظر و ..... بقیه

در ضمن از ادب به دوره که به وسیله یا علاقه ای که فردی به چیزی داره ( به فرض من یا یکی دیگه wii u داره و دوسش داره یا باهاش حال میکنه ) بگی آت و اشغال , از قدیم گفتن دنیا دار مکافاته کاری کنی و یا چیزی بگی دو روز دیگه بدترش سرت میادا , خدایی هست

آخرین ویرایش:

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,019
نام
Farshad
psp هم به تلویزیون وصل میشد پس با منطق شما psp هم کنسول خونگیه و توقع شما از psp در حد ps3 بوده

فکر کنم اشتباه میکنید نمونه اش 3ds که حتی رزولشنش از psp نسل هفتی بود با این حال 3ds چند ده میلیون برابر بیشتر از ps vita قدرتمند که میشد با ps3 مقایسه اش کرد فروخت

وقتی دانشگاه میرفتم یه استاد داشتیم از هم کلاسی هایی که میگفتن همه اینطورین همه اینو قبول دارن , استاد میگفت تو یک نفری نظر خودتو با بقیه جمع نبند این نظر خودته سلیقه خودته علاقه خودته , نه نظر و ..... بقیه

وصل شدنش به TV یه قابلیت بود که هرکی میخواست انجام میداد ولی اینا تمرکزشون روی یه کنسولیه که هم خونگیه هم قابل حمل

شما نمیتونستی به PSP دو تا دسته وصل کنی و به عنوان کنسول خونگی بازم تکرار میکنم "خونگی" ازش استفاده کنی

انقدر سخته خوندن متن خبر؟ :D

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
وصل شدنش به TV یه قابلیت بود که هرکی میخواست انجام میداد ولی اینا تمرکزشون روی یه کنسولیه که هم خونگیه هم قابل حمل

شما نمیتونستی به PSP دو تا دسته وصل کنی و به عنوان کنسول خونگی بازم تکرار میکنم "خونگی" ازش استفاده کنی

انقدر سخته خوندن متن خبر؟ :D

حتی کسی که ندونه اصلا nx چی هست متن این خبر بخونه میفهمه هیچ اطلاعات رسمی از کنسول منتشر نشده تا الان و هر چی گفته شده شایعه بوده
اصلا معلوم نیست کنسول چی هست چی نیست

یادمه شبیه ساز رو اندروید داشتم بازیا ریترو اجرا میکردم با otg گیم پد pc وصل میکردم , بعد ها دیدم همون شبیه ساز قابلیت بازی دو نفره هم اضافه کرده , این پیشرفت به مرور شکل میگیره

همونطور که تو psp go میشد گیم پد ps3 مچ کرد و با گیم پد بازی کنی و خروجی تصویر وصل کنی به tv که حتی کابل کامپونت ساپورت میکرد , به قول شما این یه قابلیت یا ویژگی بود اما با کنسول خونگی بودن کاملا در تضاده

حتی اگر این خبر دقیقا صد در صدم درست باشه خوب آخه کدوم گیمری میتونه کنسول دستی ( پرتابل ) با کنسول خونگی مقایسه کنه هی بگه ترافلاپس و .......... اگر کسی این مقایسه کرد معلومه که اطلاعات عمومیش از دنیا گیم در حد صفره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: sadegh93

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
خداييش به نظر خودت چطور ميشه ١٠٠ يا ٢٠٠ ساعت بشيني زلدا پا صفحه گوشي زل بزني
حاظرم ip نابود شه ولي نياد رو گوشي. واقعا حيفه
همونطور که الان n عدد بازی تو سبکای مختلف برای اندروید و ios اومده. همین پوکمن طوری نیست نیم ساعته تموم شه (یه نمونه ش)
بعد گوشی هست ۱۰ تای کنسول دستی رو جیبش میذاره معلومه که زل زدن به نمایشگرشم مشکلی نداره:D زل میزنیم حالشو میبریم. با بهترین گرافیکم اجرا میکنیم
به هر حال احتمالا سر این یکیم نینتندو ضرر میده همین کارو میکنه یعنی امیدوارم:D هنوز گیر داده به کاتریج و سخت افزارای تاریخ گذشته که بعد عزا بگیره چرا فروش نمیره و ناشرا بازی نمیسازن. البته کنسول دستیش این نسل خوب بود ولی به علت رشد بازار اسمارتفونها در حد ds نبود. آدم عاقل نمیاد بازاری که بازیش رو میتونه کیلویی بفروشه (موبایل و کنسولا و پی سی) ول کنه بره یه کامیونیتی راه بندازه که در مقابل اون جایی که فرصتشو داشته توش باشه هیچی نباشه. اگه بازیاشو مولتی کنه اینطوری به نفع کسایی مثل من که پول کنسول نینتندو ندارن (چرا راه دور بریم تعداد واقعا خیلی کمی تو ایران سراغ نینتندو میرن با این قیمتا) میشه رو پلتفرمهای دیگه میزنیم. کلی بازی مثل پوکمن میاد که هم نینتندو نمیتونه تصور سود فروششون رو کنه هم گیمرها نمیتونن تصور لذتشو کنن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: bazicon

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,687
نام
حسین
دیگه گذشت اون دوران که کنسول های دستی فروش میکردن دیگه بازارشون تموم شدست
الان با وجود این همه اسمارت فون قدرتمند جور واجور و بازی های مختلفی که براشون میاد کی دیگه به کنسول دستی نگاه میکنه؟
اون زمان بله فروش میکرد چون گوشی ها مناسب بازی نبودن برای ملت یچیز جالب بود که بازی های با کیفیت قابل حمل بود الان خیلی از بازی ها رو میشه با اسمارت فون انجام داد
سیر نزولی فروش کنسول دستی کاملا مشخصه

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
879
نام
محسن
دیگه گذشت اون دوران که کنسول های دستی فروش میکردن دیگه بازارشون تموم شدست
الان با وجود این همه اسمارت فون قدرتمند جور واجور و بازی های مختلفی که براشون میاد کی دیگه به کنسول دستی نگاه میکنه؟
اون زمان بله فروش میکرد چون گوشی ها مناسب بازی نبودن برای ملت یچیز جالب بود که بازی های با کیفیت قابل حمل بود الان خیلی از بازی ها رو میشه با اسمارت فون انجام داد
سیر نزولی فروش کنسول دستی کاملا مشخصه
البته گوشی های لمسی اتفاقا زیاد مناسب بازی نیستن. گوشی های قدیمی تر که دکمه داشتن خیلی بهتر بودن هرچند سخت افزار ضعیف تری داشتن.
دلیل اصلی اینکه کنسول های دستی فروششون کمتر شده به نظرم اینه که الان دیگه فقط مختص بازی هستن و نه نمایش فیلم و گشت و گذار تو اینترنت و ... که قبلا با گوشی راحت انجام نمیشد.

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
البته گوشی های لمسی اتفاقا زیاد مناسب بازی نیستن. گوشی های قدیمی تر که دکمه داشتن خیلی بهتر بودن هرچند سخت افزار ضعیف تری داشتن.
دلیل اصلی اینکه کنسول های دستی فروششون کمتر شده به نظرم اینه که الان دیگه فقط مختص بازی هستن و نه نمایش فیلم و گشت و گذار تو اینترنت و ... که قبلا با گوشی راحت انجام نمیشد.
دیگه کنترل یه بازی با صفحه لمسی خیلی سخت بود-کلا خیلی با این موضوع مشکل داشتیم! آدم فوقش راحت یه دسته ی بازی برای گوشی میخره
اینم از لحاظ دکمه یا کنترلر
اصل قضیه قدرت سخت افزاری بود که الان خیلی بهتر شده
گوشیهای دکمه ای گرافیک خاصی نداشتن، الان راحت بالاتر از این گرافیکم شاهدیم:
http://www.itouchapps.net/wp-content/uploads/2013/09/infinity-blade-iii.png
http://www.mobygames.com/images/sho...-screenshot-when-achievements-are-reached.jpg
الان پلتفرم اصلی گیم برای بازیهای هندهلد با اختلاف زیاد اندروید iOS هستن، دیگه اینکه گوشیا دکمه ندارن و... مهم نیست. (اینهمه دسته موجودن آدم فوقش یکیشو میخره اگه با کنترل بازیا کلا مشکل داره) گیمرهایی که تو رو این دوتا پلتفرم هستن خیلی زیادن و اینکه یه کنسول دستی بتونه شکستشون بده چیزیه که تو خواب و خیال فقط ممکنه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: CriRo7

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
مارو بگو میگفتیم این کنسول جدید نینتدو چقدر قدرتمنده که مثلا سونی و مایکروسافت ممکنه از این احساس خطر کرده باشن و برن سراغ کنسولای قویتر!زرشک:|:D

آخرین ویرایش:

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
نینتندو اگه ماریو رو نداشت خیلی وقت پیش به سرنوشت سگا دچار شده بود چون کنسولاش از کنسولای سگا هم ضعیف تر بود به نظرم نینتندو حالا داره به سرنوشت سگا دچار میشه:D اگه نینتندو این دفعه هم کنسول بی کیفیت بده قطعا نابود میشه [-(

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,347
نینتندو اگه ماریو رو نداشت خیلی وقت پیش به سرنوشت سگا دچار شده بود چون کنسولاش از کنسولای سگا هم ضعیف تر بود به نظرم نینتندو حالا داره به سرنوشت سگا دچار میشه:D اگه نینتندو این دفعه هم کنسول بی کیفیت بده قطعا نابود میشه [-(
وضع سهامش که فعلا بد نی . فکر نکنم حتی با شکست nx هم نابود بشه

• Like
Reactions: bazicon

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر