Nintendo NX، عجیب‌تر از تصورات گیمرها!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
به گزارش یوروگیمر، NX، کنسول جدید شرکت نینتندو یک کنسول قابل حمل با قابلیت اتصال به تلویزیون خواهد بود!

blackwiiu-970-80.jpg

چند منبع خبری مختلف تایید کرده‌اند، NX برخلاف تصورات قبلی نه یک کنسول خانگی، بلکه یک کنسول دستی قابل حمل بسیار قدرتمند است، با این تفاوت که قابلیت اتصال به تلویزیون و دو گیم‌پد را نیز خواهد داشت. به این ترتیب گیمرها می‌توانند علاوه‌بر صفحه نمایش تعبیه شده بر روی کنسول، در صورت نیاز آن را به تلویزیون‌های خود متصل کرده و با کنترلر به ادامه بازی بپردازند!

پیش‌تر شایع شده بود NX بر خلاف کنسول‌های چند نسل اخیر مجددا به دوران قبل بازگشته و از کارتریج استفاده خواهد کرد. طبق صحبت‌های منابع خبری یوروگیمر این شایعات قدمی دیگر به واقعیت نزدیک شده و به نظر می‌رسد نینتندو کارتریج‌هایی با ظرفیت 32 گیگابیت را برای سازندگان در نظر گرفته است. ضمن اینکه کلیه بازی‌ها به صورت دیجیتالی نیز قابل دنلد و خرید می‌باشند.

jpg

ضمن اینکه با توجه به تفاوت‌های ساختاری تکنولوژی‌های جدید به کار گرفته شده در NX، از جمله کارتریج، قابلیت پشتیبانی از نسل‌های گذشته را نخواهد داشت. در خصوص بازی‌های Wii U نیز اینطور گفته می‌شود که به تدریج بیشتر بازی‌های مطرح آن، برای NX نیز پورت خواهند شد. Splatoon و Smash Bros اولین بازی‌های تایید شده هستند، و با توجه به صحبت‌های گذشته میاموتور می‌توان انتظار عرضه Pikimin 4 را نیز داشت.

در خصوص سیستم عامل NX قبلا صحبت از طراحی یک OS کاملا جدید و متفاوت به میان آمده بود، اما شایعات اخیر صراحتا آن را مردود دانسته و گفته می‌شود نینتندو تصمیم به استفاده از اندروید دارد! شباهت NX (به عنوان یک کنسول قابل حمل) به Smart Phone ها با استفاده از پردازنده‌های Tegra شرکت Nvidia حتی بیشتر هم می‌شود. به این معنی که دیگر به دنبال مقایسه گرافیکی با کنسول‌های بین نسلی سونی و مایکروسافت، و یک کنسول قدرتمند نباشید. نینتندو و Nvidia قدرت کنسول را فدای طراحی جمع و جور و قابل حمل بودن آن کرده‌اند. و این پیغام صریحی است که نینتندو و NX برای گیمرها خواهند داشت، بازی‌هایتان را به سادگی با خودتان ببرید!

نینتندو واکنشی به این شایعات نشان نداده و تاکنون نه تایید رسمی صورت گرفته و نه تکذیب. گفته شده بود تا قبل از عرضه کنسول تا سال 2017 کنسول NX معرفی رسمی نخواهد داشت. با این حال منابع خبری پنهان نینتندو خبر می‌دهند برنامه‌های نینتندو جلو افتاده و می‌توان در ماه سپتامبر منتظر معرفی آن باشیم.

آخرین ویرایش:

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
بخواد یه کنسول دستی بده+یه کنسول خانگی (که طبعا باید نسل هشت باشه-تازه قویتر از نسل هشت) خیلی گرون میشه
کنسول دستی ای که انویدیا پشتش باشه خوبه ولی مسئله اینه هی گوشی جدید میاد. حتی بازیاشم 32 گیگ باشن الان مدام داره حافظه گوشیا زیاد میشه و شاهدیم با حافظه داخلی 128 گیگ عرضه میشن... از این رو عجیب نیست که تو آینده نزدیک بازیهای با دیتای خیلی سنگینتر هم ببینیم.

• Like
Reactions: jhoobin

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
نینتندو باید یه بار یه سوخت اساسی بده، آدم بشه بشینه سرجاش. با این کارا ملت رو اسکل کرده به نظرم. من منتظر یه کنسول خونگی خفن و باحالم. دوست دارم نسل جدید بازی هاش رو ببینم. گرافیک های بهتر. اما سه پیچ گیر داده به نسل های قبل و بیرون هم نمیکشه. چرا؟ چون میتونه به یه سری گیمر درپیت بفروشه که اصلا گرافیک نمیدونن چیه! این که نشد آخه!
ماکان مسئله اینجاست که از دوران گیم کیوب به بعد نینتندو به این نتیجه رسیده که رقابت مستقیم با سونی و در مرحله بعد مایکروسافت براش امکانپذیر نیست. مسئله فقط بحث مالی نیست. اون تصویر Kiddie که از نینتندو وجود داره و یامائوچی در دوران GC خودشو پاره کرد که از بین ببره و نتونست خیلی برای نینتندو گرون تموم شده. منظقی هم هست نینتندو سوپرکامپیوتر هم بده ملت نمیرن کال یا بتلفیلد روش بازی کنن.

نینتندو تو مسیری افتاده که نمیتونه ازش بیرون بیا مجبوره هر نسل یه Gimmick داشته باشه که بزور اون کنسولو متمایز از بقیه بکنه و بتونه بفروشتش. نسل Wii موشن کنترول بود که گرفت نسل قبلم اون تبلت آویزون وی بود که نگرفت. این نسل سرمایه گذاریشون رفته روی Play on the go که فکر نمیکنم بگیره. گرچه کارشناسای صنعت گیم خزعبل زیاد میگن من که جای خود دارم

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
ماکان مسئله اینجاست که از دوران گیم کیوب به بعد نینتندو به این نتیجه رسیده که رقابت مستقیم با سونی و در مرحله بعد مایکروسافت براش امکانپذیر نیست. مسئله فقط بحث مالی نیست. اون تصویر Kiddie که از نینتندو وجود داره و یامائوچی در دوران GC خودشو پاره کرد که از بین ببره و نتونست خیلی برای نینتندو گرون تموم شده. منظقی هم هست نینتندو سوپرکامپیوتر هم بده ملت نمیرن کال یا بتلفیلد روش بازی کنن.

نینتندو تو مسیری افتاده که نمیتونه ازش بیرون بیا مجبوره هر نسل یه Gimmick داشته باشه که بزور اون کنسولو متمایز از بقیه بکنه و بتونه بفروشتش. نسل Wii موشن کنترول بود که گرفت نسل قبلم اون تبلت آویزون وی بود که نگرفت. این نسل سرمایه گذاریشون رفته روی Play on the go که فکر نمیکنم بگیره. گرچه کارشناسای صنعت گیم خزعبل زیاد میگن من که جای خود دارم

احسان من انتظار ندارم نینتندو یه شبه رو دست سونی بلند بشه و بتونه خودش رو به عنوان پلتفرم اول بازار جا بندازه. انتظارم صرفا یه پیشرفت گرافیکی معقوله. واقعا شخصا از کنسول های عجیب غریب نینتندو دیگه خسته شدم. ضمن اینکه این تصویر بچه گانه ای که میگی و واقعا هم در مورد نینتندو وجود داره بخش بزرگیش بخاطر خود نینتندو هست و برعکس من علاقه و اراده ای برای از بین بردنش نمیبینم. نینتندو زمانی که با Wii فروش بالایی کرد و به موفقیت رسید به سرعت همه بازی های هاردکوری که در دست ساخت بود رو کنسل کرد و عملا IP های معروفش رو نگه داشت. مثل اون پروجک همر معروف. و نتیجه این شد که با اینکه فروش خوبی کرد اما باز مخاطب های خودش رو داشت و بدنه اصلی گیمرها خیلی نرفتن سراغش و همون PS3 و 360 رو انتخاب کردن. من فکر میکنم نینتندو خودش به این تصور موجود دامن میزنه و بدش نمیاد، چون از شر رقابت با سونی راحت میشه. بازاری که میدونه هیچ شانسی درش نداره.

ولی جدای از همه این صحبت ها، به نظر من سیاست های نینتندو در قبال NX خیلی پر ریسکه. رسما داره با دم شیر بازی میکنه. از یه طرف میخواد با جنبه هندهلد بودن و اندروید و ساپورت بازی های موبایل و ... با اسمارت فون ها کل کل کنه و از طرف دیگه با تبدیل NX به یه کنسول خونگی با سونی و PS4. و حداقل اینی که شایعات میگن، و تجربه نشون داده همش یا حداقل تا بخش زیادیش حقیقت محضه، جذابیت و پتانسیل لازم برای رقابت تو هیچ کدوم از بازارهارو نداره! باز میگم، مگه اینکه یه نوآوری و ویژگی سخت افزاری خیلی خفنی تو آستین داشته باشه که رو نکرده و اون بیاد ورق عوض بشه. مثل همین قابلیت 3D که تونست 3DS رو نجات بده. هرچند اونم موفقیت DS رو تکرار نکرد.

یه چیز رو هم بگم، قطعا نینتندو یکی از برنامه هاش برای NX دعوت از ایندی ها برای ساخت بازی و ورود به پلتفرم نینتندو هست. و سعی میکنه از محیط بسته و ایزوله ای که برای خودش درست کرده دربیاد. و اون سایتی که برای ثبت نام دولوپرها درست کرد و خیلی بهش توجه نشد، به نظر من مستقیم به این مفوله مربوطه. و حالا اینکه میشنویم سیستم عاملش هم اندرویده و ممکنه از بازی های موبایل هم پشتیبانی کنه و... بیتشر تقویت میشه و حقیقی میشه. چیزی که مشخصه نینتندو داره پوست میندازه و تغییرات بنیادین توی سیاست هاش میده. یا میگیره و میتونه کنسولی درست کنه که تنه به تنه اسمارت فون ها بزنه و بتونه رو این موج سوار بشه و حسابی بفروشه، و تو بازار کنسول های خونگی هم مخاطب های خودش رو راضی نگه داره، و یا اینکه رسما باعث نابودی بخش سخت افزارش میشه و کاری میکنه که دیگه نتونه سرپا بشه.

• Like
Reactions: benjohn

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
Since it is being discussed elsewhere, I can say with confidence that Nvidia will announce a Pascal Tegra chip for NX.
Direct-Feed Gaming on Twitter
اینطور که توی NeoGaf می گن ایشون اطلاعاتش رو از امیلی راجر می گیره و خودش خبرنگاره
با توجه به چیزی که گفته احتمالا از Parker استفاده می کنه که نسل بعدی تگرا محسوب می شه.

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
نسل بعدی تپرا هم باشه نصف xbox one هم قدرت نداره.
شاید هم انویدیا یه کاستومایز براش در نظر بگیره.

ملت از گرافیک PS4 هم راضی نیستن و دیگه چیپ موبایل این وسط چی میخواد بگه نمیدونم!
امیدوارم قدرت قابل قبولی داشته باشه و با وجود NEO و Scorpio کنسول جدید با چیپ موبایل دادن یه جورایی احمقانه به نظر میرسه

• Like
Reactions: Skull Knight

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
نیتتندو حتی اگه بخواد هم نمیتونه دوباره کنسول قدرتمند بسازه چون تو رقابت با ps4 . Xbox one شکست میخوره از طرف دیگه هم با این سیاست فعلیش wii u شکست خورده اگه nx هم شکست بخوره دیگه مشخصه که نینتندو نابود میشه :D<:-P8->

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483
ملت از گرافیک PS4 هم راضی نیستن و دیگه چیپ موبایل این وسط چی میخواد بگه نمیدونم!
امیدوارم قدرت قابل قبولی داشته باشه و با وجود NEO و Scorpio کنسول جدید با چیپ موبایل دادن یه جورایی احمقانه به نظر میرسه
فکت ؟! =)
کسی که روی ps4 امسال R&C و Uc4 رو بازی کرده و از گرافیک راضی نیست
صنعتو ببوسه بزاره کنار سنگین تر هست =)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
فکت ؟! =)
منظور ملّتی که این گفت اونایی اند که دنبال 60 فریم بر ثانیه اند...
UC 4 که محشر بود گرافیکش@-) (هر چند سرجمع با کلّ هیکل بازی دوباره مثل سه نسخه قبلش حال نکردم چون با بازی های سینمایی مشکل دارم...ولی گرافیکش واقعاً فک برانداز بود)
در مورد T&C هم که حرفی نیست...انگار داشتی تو دنیای پیکسار بازی میکردی

مشکل همون 60 فریمه...
کلّاً فاز نینتندو رو نمی فهمم...میمیره به ما یه زلدا با گرافیک ویچر بده...نمیریم ایشالله و اون روز رو ببینیم^:)^

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
نسل بعدی تپرا هم باشه نصف xbox one هم قدرت نداره.
شاید هم انویدیا یه کاستومایز براش در نظر بگیره.
اگر نسل بعدی تگرا باشه که احتمالش کم نی به نظرم . بین 800 تا 900 گیگافلاپس (FP32 ) میتونه توان محاسباتی گرافیکی داشته باشه به نظرم
همین الان Tegra X1 جی پی یوش حدود 1 ترافلاپس توان محاسباتی داره (FP16 البته)

• Like
Reactions: bazicon and jhoobin

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
فکت ؟! =)

من منظورم صحبت ها در مورد رزولیشن و فریم و AA و چیزای دیگس که فقط کافیه یه کم فریم افت کنه یا گرافیک و رزولیشن بازی پایین باشه تا شکایت های گیمرا به خاطر چشم دردشون شروع بشه!:D
حالا فکر کن این وسط که مایکرو و سونی در حال آماده کردن کنسول های Neo و Scorpio هستن یه چیپ موبایل چی میخواد بگه!
مطمئنا اگه گیمر ها تشنه گرافیک بالا نبودن هیچ شرکتی دنبال کنسول بین نسلی نمیرفت!
من که خودم طرفدار نینتندو هستم با کنسول ضعیف نمیتونم کنار بیام و زمان NES و SNES که دوران سلطنت نینتندو بود تقریبا ، کنسول هاش از نظر سخت افزاری بروز بودن و الان استاندارد های کنسول گیمینگ خیلی بالا رفته و نمیشه با چیپ های ضعیف موفق بود!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
کلا هرکسی که ادعا کنه گرافیک مهم نیست یا من به گرافیک اهمیت نمیدم یا کلا خیلی از مرحله پرته، نمیدونه چی داره میگه و یا اینکه خیلی از مرحله پرته و نمیدونه داره چی میگه. مسلما گرافیک بلدترین وجه صنعت گیمه. و پیشرفت و تحول و تغییر نسل، بیشتر و اول از همه به واسطه گرافیک هاست که مشهود و محسوس میشه. و چون بازی اساسا یه رسانه دیداری هست، و عملا همه چیز به واسطه تصویر به گیمر منتقل میشه، و لذت از دیدنه، گرافیک نمیتونه که مهم نباشه چون خود موضوع بحثه. پیشرفت گرافیکی هم مشابه اکسیژن برای موجود زنده، لازمه حیات این صنعته. وگرنه هیچ شرکتی مرض نداشت کنسول جدید بده بیرون و همه داشتیم هنوز با میکرو و آتاری بازی میکردیم.

اینکه گرافیک صرفا تضمین کننده موفقیت هیچ بازی نیست، (که اینم تا حدودی درسته نه کامل) یه بحثه، و اینکه گرافیک و تصویر، شاکله اصلی این صنعت که نیاز به رشد و تغییر و تحول داره یه بحث دیگه. درجا زدن یا پسرفت به بهانه های مختلف هم پذیرفتنی نیست. Wii شاید با ارایه یه گرافیک ساده ولی در عوض کنترل متفاوت تونست غیر گیمرهارو مجذوب خودش بکنه اما حتی نینتندو هم نتونست اینکارو مجددا تکرار کنه و WiiU شکست محض بود. اینکه نسل ها بیان و برن و شرکت ها چیزهایی بسازن که کم از معجره ندازه اما نینتندو هنوز به فکر گرافیک از رده خارج و در عوض ایده های سخت افزاری عجیب و بعضا بی سر و ته باشه (که فقط WIi جواب داده تا الان) حداقل از نظر من قابل قبول نیست. فکر میکنم بیشتر گیمرها هم نظر مشابه داشته باشن. فکرم نمیکنم با رشدی که بازار اسمارت فون ها داشته، غیر گیمرها هم به همین راحتی به فکر خرید کنسولی بشن که دست آخر قراره همون گوشی تو جیبشون با چندتا بازی متفاوت تر باشه.

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
وگرنه هیچ شرکتی مرض نداشت کنسول جدید بده بیرون و همه داشتیم هنوز با میکرو و آتاری بازی میکردیم.
این که کنسول جدید می دن دلیلش فقط گرافیک نیست,خیلی سادس سازنده بعد از یک مدتی دیگه اون چیزی که می خواد رو نمی تونه روی کنسول ها پیاده کنه نه فقط به لحاظ گرافیکی,به خاطر همین هست که وقتی نسل عوض می شه فقط روی گرافیک تاثیر نداره روی AI,فیزیک,تعداد دشمن ها توی یک صحنه,انیمیشن ها و... تاثیر می ذاره که در نهایت باعث تغییر گیم پلی می شه.

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,541
نام
Mehrdad
من خودم شخصا مشکلی با گرافیک پایین ندارم. همین الان هم بازی های ps1 ps2 ps3 زیاد انجام میدم گاهی از بازی ps4 هم بیشتر لذت می برم ولی خب دلیل اصلی اینه که 99% این بازی ها را تو دوران خودش بازی کردم و تجربه قبلی و این حرف ها باعث میشه ضعف گرافیک به چشم نیاد و بعضا لذت هم ببری.

ولی خب برای یک کنسول جدید. بازی جدید. مطمئنا گرافیک خیلی مهمه. چون دیگه بحث خاطره و نوستال نیست و بحث یک تجربه جدیده و کیفیت اجراییش خیلی مهمه. در واقع قانون نانوشته هرچی گرافیک بیشتر و تمیز تر بهتر , همیشه وجود داره. دلیل شکست wiiu همین بود که ترد پارتی هارا از دست داد.

در کل این خبر و شایعاتی که پیرامون nx وجود داره در حال حاضر اصلا خوشایند نیستند خصوصا قسمت تگرا و قدرت کمتر از نسل 8. این یک مورد اگر در نهایت وجود نداشته باشه nx هر چی باشه از wiiu موفق تر میشه به نظرم. نینتندو میخواد ابر کنسول خودشو بسازه. که هم بازار اول خودش هندهلد را سفت نگه داره هم این بازار را در مقابل اسمارت فون ها حفظ کنه و هم در عین حال با سونی رقابت کنه.:|
فکر کنم 2 سال دیگه احتمالا یا nx خریدیم یا بازی هاش را رو استور کنسول های فعلیمون:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر