Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
نمیشه گفت خیلی ولی:
توی ترجمه فارسی جهاد شده کروساد
.
متن بالا لزوماً چیزی رو از داستان رمان تل‌ماسه اسپویل نمی‌کنه. اما اگر حساسیت بیمارگونه‌ای به اسپویل شدن دارید، باز نکنید.:D
فقط اون یه تیکه:| :| :|

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,225
نام
محمد
فقط اون یه تیکه:| :| :|
ورژن انگلیسی نبود؟ چون خودم نخوندم ولی قبلا شنیده بودم این کلمه توی فیلم اینطور شده.
کلا بنظر میاد رفرنس های مربوط به اسلام رو حذف کردن. احتمالا برای اینکه یک موقع به کسی بر نخوره!

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,047
نام
محمد علی
ورژن انگلیسی نبود؟ چون خودم نخوندم ولی قبلا شنیده بودم این کلمه توی فیلم اینطور شده.
کلا بنظر میاد رفرنس های مربوط به اسلام رو حذف کردن. احتمالا برای اینکه یک موقع به کسی بر نخوره!
الزاماً نمیشه گفت رفرنس‌ها اسلامیه. در واقع رفرنس‌ها از فرهنگ اعراب بیابان‌گرد برداشته شده. مثلاً اسم لباس‌های توی داستان عبا و دشداشه و ... است.
چون هربرت به اقلیم و بوم خیلی توجه داشته، عناصر مختلفی رو توی مجموعه خرکی بزرگ تل‌ماسه وارد کرده. بعداً پسرش هم که به دوشیدن دنیای تل‌ماسه مشغول شده (نظر شخصی! ترورم نکنید.)
به این کار ادامه داده و خوب بد هم نیست.
مثلا فکر می‌کنم بهموث از عهد عتیق اومده و چیزهای دیگه‌ای از ذن و بودایی هم توی داستان هست. که این داستان رو جالب می‌کنه.
کمتر توی داستان‌های دیگه اثر اقلیم روی گروه‌های مشارکت کننده در روایت ماجرا رو به این جزئیات می‌تونیم ببینیم.
و البته احتمالا راحت‌ترین کار اینه که به ترجمه فارسی و فیلم‌ها اکتفا کنیم. برای هر فانتزی خون و علمی‌تخیلی خونی رفتن سمت تل‌ماسه اجتناب ناپذیره.
اما متن اصلی کتاب نثر سختی داره. حداقل برای کسی مثل من که زبان انگلسی متوسط رو به ضعیفی داره، خوندن متن انگلیسی کتاب کار سختیه.
from "Manual of Muad'Dib" by the Princess Irulan It was a relief globe of a world, partly in shadows,
spinning under the impetus of a fat hand that glittered with rings. The globe sat on a freeform stand at
one wall of a windowless room whose other walls presented a patchwork of multicolored scrolls,
filmbooks, tapes and reels. Light glowed in the room from golden balls hanging in mobile suspensor
fields.
An ellipsoid desk with a top of jade-pink petrified elacca wood stood at the center of the room. Veriform
suspensor chairs ringed it, two of them occupied.
In one sat a dark-haired youth of about sixteen years, round of face and with sullen eyes. The other held a
slender, short man with effeminate face.
Both youth and man stared at the globe and the man half-hidden in shadows spinning it.
شروع داستان هم خیلی یهویی و بی‌مقدمه است. اولش نمیاد بگه A long time ago in a galaxy far, far away
همین جوری یهویی داستان شروع میشه و رگباری آدم‌ها و جاهای مختلف رو میریزه توی مخ خواننده

در نتیجه عموم فارسی زبانان چاره‌ای نخواهند داشت جز رجوع به ترجمه فارسی و خوب کروساد باتلری هم اون جوری‌ها بد نیست.

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,700
نام
Ebrahim
مایکل بی جوردن سوپرمن سیاه خودش را بطور اختصاصی برای اچ بی او مکس خواهد ساخت!

بنا بر اطلاعات منتشر شده، داستان فیلم در مورد شخصیت وال - زاد (سوپرمن سیاه پوست که پس از مرگ سوپرمن اصلی جای او را در زمین ۲ گرفت.) خواهد بود؛ مشخص نشده است هنوز این عنوان به صورت فیلم خواهد یا یک سریال!

لازم به ذکر است که این پروژه هیچگونه ارتباطی با فیلم سوپرمن سیاه پوست به کارگردانی تا-نهیسی کوتس و همچنین تهیه کنندگی جی جی آبرامز نخواهد داشت و از طرفی دیگر، شایعه شده است که به مایکل جوردن پیشنهاد بازی در این فیلم رو داده بودند، اما قبول نکرده!

Walt.t

کاربر سایت
Sep 11, 2014
45
یک نفر ادعا کرده که فیلم DUNE کامل دیده و به Hollywood Reporter گفته: DUNE بهترین فیلمیه که Denis Villeneuve تا الان ساخته است

View attachment 218318
View attachment 218319

اگه قبل اکران هر بلاک باستر یه شایعه " فلانی فلان فیلم رو دیده بهترین بوده " نیاد تا تک تک ماهارو تشنه اون فیلم کنه که دست اندرکاران هالیوود باس بیان کنار خیابون باقالی بفروشن

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,797
نام
مهراد
دوستان یه فیلمی رو فکر میکنم سال گذشته دیدم الان یادم نیست اسمشو (قدیمی نیست) ... فقط میدونم دو تا برادر بودن که برادر کوچیکه عشق این نازی ها و هیلتر داشت رو بدنش پر از خالکوبی صلیب شکسته و ... بود و برادر بزرگه از این راه فاصله گرفته بود. داداش کوچیکه پدر زنش از زندان آزاد شد دوباره زدن تو کار خلاف... یه صحنه ش رو حتی استوری کردم که الان پیدا نمیشه! همین برادر کوچیکه میره سر کار تو شرکت یهو تصور میکنه داره رئیس رو کتک میزنه جلوی همه خون و خون ریزی میشه!

حالا از دیروز رفته تو مخم یادم نیست فیلم چی بود یا اصلا بازیگراش کی بودن!

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel
دوستان یه فیلمی رو فکر میکنم سال گذشته دیدم الان یادم نیست اسمشو (قدیمی نیست) ... فقط میدونم دو تا برادر بودن که برادر کوچیکه عشق این نازی ها و هیلتر داشت رو بدنش پر از خالکوبی صلیب شکسته و ... بود و برادر بزرگه از این راه فاصله گرفته بود. داداش کوچیکه پدر زنش از زندان آزاد شد دوباره زدن تو کار خلاف... یه صحنه ش رو حتی استوری کردم که الان پیدا نمیشه! همین برادر کوچیکه میره سر کار تو شرکت یهو تصور میکنه داره رئیس رو کتک میزنه جلوی همه خون و خون ریزی میشه!

حالا از دیروز رفته تو مخم یادم نیست فیلم چی بود یا اصلا بازیگراش کی بودن!
فیلم نیست. یکی از فصل‌های Banshee باید باشه اگه اشتباه نکنم.

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,089
نام
پویان
سلام
یکی از رفقای ما که الان ترکیه است، فردا میخواد بره سینما، این سریع و خشن جدید رو ببینه.
اما فرق این بلیطا رو نمبدونه چیه.
خودمم نمیدونم! :D
کسی میتونه راهنمایی کنه لطفا؟

photo_2021-07-24_22-38-04.jpg

• Like
Reactions: Vito Corleone

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,945
نام
آریا
سلام
یکی از رفقای ما که الان ترکیه است، فردا میخواد بره سینما، این سریع و خشن جدید رو ببینه.

View attachment 218408
مطمئن نیستم ولی این‌طور که فهمیدم، 4DX از اینایی هست که صندلی تکون می‌خوره و ذرات آب و مه و اینا پخش میشه و از این جور چیزهای اضافه داره. مثل همین سینماهای ۶ بعدی و ۷ بعدی و... که توی ایران داریم! :D
Gold Class هم گویا سالن‌های خیلی شیکی هستن، همون‌طور که از اسمش مشخصه. معادل فرست کلس هواپیماها مثلا! :D سومی هم احتمالا جنگولک بازی نداره و سینمای معمولیه دیگه.
ولی باز میگم کامل مطمئن نیستم و اگه کسی اطلاعات بیشتری داره راهنمایی کنه.
اون 2D و 3D هم که مشخصه.

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
936
نام
هادی
سلام

View attachment 218408
4DX همونطور که آریا جان گفت افکت های محیطی داره که شاید برای افرادی که اولین بار تجربه اش میکنن لذت بخش باشه. ولی برای دفعات بعد لذتش کمتر میشه و حتی در بعضی مواقع آدم رو اذیت میکنه ولی بهترین تجربه سینمایی به نظرم IMAX هست اگه اون تیکت رو داره بره تجربه کنه و لذتش رو ببره :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر