Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,751
نام
حامد
Them-E02.jpg

دوستان و عزیزان، هم راستا با نظرسنجی تاپیک در مورد ژانر horror توصیه اکید میکنم قسمت دوم سریال آنها را تنها و در دل شب ببنید و بیاین اینجا در موردش صحبت کنید. بعد براتون کانجورینگ مانجورینگ خنده دار بنظر میاد.
پ.ن: هر قسمت یک اپیزود مجزاست و ربطی بهم ندارن قسمت ها.
اینو دیدم.از لحاظ داستان نمیتونم بگم بد نبود چون بیشترش با همین خرافات محلی ما همخوانی داره. یکی دو قسمتش در میشه به عنوان سریال کمدی نگاه کرد. ولی یکی دو قسمتش هم قشنگ بود. در کل چون سریال ایرانی بود با توقع خیلی پایین سراغش رفتم و به نظرم خوب بود و ارزش دیدن رو داشت.

آخرین ویرایش:

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,751
نام
حامد
بنده از سبک لباس پوشیدن شما و سبک زندگیت و طرز تفکرت چندشم میشه، راهکار چیه حالا؟ چکار کنیم؟ چندین دهه هم هست رسانه‌ها سعی کردن این سبک زندگی چندش اور شما رو برای من عادی کنن.
کلا از هر چیزی که رسانه ها پشتش باشن باید ترسید. چون میخوان اون رو به عنوان norm جدید به ما تحمیل کنن.اغراق از هر دو طرف محکوم هست. حالا چه داخلی و چه خارجی.
همونطور که شما نمیتونی با یه لباس رسمی کروات دار بری تو یه جلسه رسمی دولتی داخلی همونطور هم بدون کروات نمیتونی وارد یه جلسه رسمی دولتی خارجی وارد بشی.
حالا این وسط من میخوام با هودی و جین وارد هرجا که دلم خواست بشم این انتخاب من هست ولی ایا رسانه ها از این پشتیبانی میکنن؟
اگر صد سال دیگه دیدی تو همون کشور هایی که الان دارن ساپورت توری پوشیدن مرد رو عادی نشون میدن دیگه اگر مردی که که شلوار جورابی پاش نیست رو فلان جا راه ندادن تعجب نکنید.
شاید یه فاز گذرا باشه ولی امثال اینا و درگ کویین ها و ویگن ها رو اگر بذاری تا حد خیلی زیادی پیش میرن چون اونو صرفا یه انتخاب شخصی نمیدونن و میخوان با رسانه عقیده شون رو تو چشم وچال منو تو فرو کنن.

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
مسلما کاری ندارم زندگیم رو میکنم ولی قبول کنید بیش از حد داره روی این سبک مانور داده میشه.اخلاق جامعه از همون اول هم سقوط کرده بوده!
یه بازیگری تو کن، دلش خواسته این سبکی لباس بپوشه و خودش رو express کنه، جدای از این که مسخره‌ش کردید خود شما اومدی گفتی «حالم بهم میخوره»

یک لحظه تصور کن شرایط برعکس بود و من و شما در اقلیت بودیم، دوست داشتی همچین اتفاقی برای خودت بیافته؟ که یکی بگه من از لایف استایل این شخص و این مدل لباس پوشیدنش و اینکه اینقدر روش «مانور» داده میشه، حالم بهم میخوره؟ تازه منهای بخش تلخ قضیه که تو همین کشور خودمون با انواع و اقسام خشونت دست و پنجه نرم می‌کنن.

بازم جدای از همه این‌ها، اوکی لباس پوشیدنش باعث حالت تهوعت میشه، انسان که هست، نیست؟ یعنی شایسته احترام به خودش هم نیست؟ یا اینکه همینطوری که هست و دوست داره باشه، پذیرفته بشه؟

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
باز این بحثا...

فعلا جدول امتیازات فیلمای کن به این حالت بوده. فیلم Annette هم بسیار ترکونده :D و آدام درایور تمام توجهات رو به خودش جلب کرده
1349704_jurygridday4_764791.jpg

فیلم Worst person in the world هم جالبه خیلی 0 و 100 نمره دادن. یسری عاشقش شدن یسری نه :D

فیلم After Yang هم من شنیدم خیلیا ازش خوششون اومده و میگن از زمان Exmachina، بهترین فیلم scifi و مرتبط با AI هست. من که با این توصیفات خیلی هایپ شدم براش :D

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
653
آسیب تعریف حقوقی داره، جانی و مالی. خوش نیومدن و چندشم میشه آسیب نیست. تو میتونی نپذیری ولی حق نداری حق آزادی پوشش یک نفر دیگه و مدلی که میخواد زندگی کنه رو ازش بگیری. از صدها سال قبل تا همین الان تو مراسم‌ها، جنگجوهای اسکاتلند کیلت می‌پوشیدن که شبیه دامنه. آرایش کردن تو مصر و یونان باستان و فرانسه و انگلیس قرن ۱۷ و ۱۸ همونقدر که کار زنانه‌ای بوده، متعلق به مردها هم بوده.

ول کن زندگیت رو بکن، فیلم‌هایی که توش این اشخاص بازی می‌کنن رو هم نبین. نگران منحرف شدن و سقوط اخلاق جامعه هم نباش.
مخالفم.:D
پس هنجار ها چی میشن؟
در هر جامعه ای یه سری ارزش ها هستن که باید رعایت شن، مثلا شخصی میتونه بعد از استفاده از دستشویی عمومی سیفون رو نکشه، به قول شما به کسی هم ضرر نمیزنه، در بدترین حالت بوی بد همه جا پر میشه برای یه مدتی و نفر بعدی موقع استفاده حالش بد میشه و سیفون رو میکشه، اینجا مجازاتی برای شخص اول وجود نداره و آزاد هست هر طور خواست رفتار کنه، ولی 100% این رفتارش حال بهم زنه، یا مثلا همه ورزشکار ها قبل و بعد مسابقه باهم دست میدن، یه ورزشکاری میتونه این کار رو انجام نده و کسی حق نداره مجبورش کنه، ولی خب اکثرا بیننده های اون ورزش ناخود آگاه Hate میدن به اون ورزشکار چون کارش غیر اخلاقی بوده.
تو هر جامعه ای هنجار شکنی عواقب خودشو داره و اینکه دوستمون حالش بهم خورده یه چیز عادیه.
این مثال هایی که زدین در زمان خودشون عادی بودن و مشکلی نداشته، مثلا در ایران باستان مردان از گوشواره استفاده میکردن و در اون زمان این عادی بوده، ولی الان نه، یا مثلا 5 هزار سال پیش اگه کسی از مخلوق حرف میزد همه بهش میخندیدن، هر چیزی رو نسبت به زمانش باید مثال زد.
این بحث آزادی هم قدیمی شده، مهم نیست طرف خوب ماجرا کی هست، الان جنگ بر سر اینه که ایدئولوژی کی برتر هست.

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
مخالفم.:D
پس هنجار ها چی میشن؟
در هر جامعه ای یه سری ارزش ها هستن که باید رعایت شن، مثلا شخصی میتونه بعد از استفاده از دستشویی عمومی سیفون رو نکشه، به قول شما به کسی هم ضرر نمیزنه، در بدترین حالت بوی بد همه جا پر میشه برای یه مدتی و نفر بعدی موقع استفاده حالش بد میشه و سیفون رو میکشه، اینجا مجازاتی برای شخص اول وجود نداره و آزاد هست هر طور خواست رفتار کنه، ولی 100% این رفتارش حال بهم زنه، یا مثلا همه ورزشکار ها قبل و بعد مسابقه باهم دست میدن، یه ورزشکاری میتونه این کار رو انجام نده و کسی حق نداره مجبورش کنه، ولی خب اکثرا بیننده های اون ورزش ناخود آگاه Hate میدن به اون ورزشکار چون کارش غیر اخلاقی بوده.
تو هر جامعه ای هنجار شکنی عواقب خودشو داره و اینکه دوستمون حالش بهم خورده یه چیز عادیه.
این مثال هایی که زدین در زمان خودشون عادی بودن و مشکلی نداشته، مثلا در ایران باستان مردان از گوشواره استفاده میکردن و در اون زمان این عادی بوده، ولی الان نه، یا مثلا 5 هزار سال پیش اگه کسی از مخلوق حرف میزد همه بهش میخندیدن، هر چیزی رو نسبت به زمانش باید مثال زد.
این بحث آزادی هم قدیمی شده، مهم نیست طرف خوب ماجرا کی هست، الان جنگ بر سر اینه که ایدئولوژی کی برتر هست.
داری هنجار رو با آداب اجتماعی قاطی می‌کنی در حالیکه تعاریف متفاوتی دارن. کار این بازیگر هنجارشکنی هست ولی بی‌ادبی نیست.

بعد هم این دیدگاه هنجار:خوب و لازم و همگانی دیدگاه مشکل‌سازیه. به تاریخچه هنجارهای اجتماعی نگاه کنی اینطوری بوده که عده‌ای به دلایل مختلف (ولی معمولا برای نفع شخصی-حزبی) سر یک مسئله‌ای توافق داشتن و بعد با تبلیغ و قانون‌گذاری، جمع کثیری رو همراه خودشون کردن. مشکل قضیه کجاست؟ اینکه خیلی از هنجارها منشأ گرفته از یک نوع طرز تفکر خاص هستن که خودشون رو بدون نقص و اشتباه می‌دونن و این طرز تفکر که «کاری که من می‌کنم خوب و درسته و بقیه در اشتباهن» نهایتا میرسه به دگم و سرکوب افرادی که هم‌عقیده نیستن. تو فرهنگ ما موقع ملاقات یک نفر، دست دادن هنجاره، محکم دست دادن ارزشه، شل دست دادن مذمومه. الان فهمیدیم که کلا دست دادن کار بیخودیه. از همین مثال ساده بگیر بیا تا اینکه پسربچه نباید با اسباب بازی‌های «دخترونه» بازی کنه، فقط تفنگ و ماشین، پسر نباید صورتی/بنفش بپوشه، همه باید این مدل بخصوص لباس بپوشن و…

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
سلام
میون بحث‌تون می‌پرم!
یک فیلم سینمایی من یادمه تو دهه هشتاد شبکه چهار پخش می‌کرد چند بار.
دقیق یادم نمیاد فیلم بود یا انیمیشن. بهش می‌خورد فیلم باشه که یک بخش‌هاییش انیمیشن (لایو اکشن بود). فضای فیلم خیلی سورئال بود. یه دختری بود که وارد یک دنیای عجیبی شده بود. که آینه‌های بزرگ و عجیبی داشت. یه سری موجودات گربه‌شکل بال‌دار سیاه رنگ با صورت‌های بزرگ و سخنگو تو فیلم وجود داشتند که دختر رو توی اون دنیا راهنمایی می‌کردند.
کسی می‌شناسه این فیلم رو؟

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

• Like
Reactions: TheGodfather

AmirPXP

Indiana Jones
کاربر سایت
Mar 15, 2009
544
نام
AMIR
سلام
میون بحث‌تون می‌پرم!
یک فیلم سینمایی من یادمه تو دهه هشتاد شبکه چهار پخش می‌کرد چند بار.
دقیق یادم نمیاد فیلم بود یا انیمیشن. بهش می‌خورد فیلم باشه که یک بخش‌هاییش انیمیشن (لایو اکشن بود). فضای فیلم خیلی سورئال بود. یه دختری بود که وارد یک دنیای عجیبی شده بود. که آینه‌های بزرگ و عجیبی داشت. یه سری موجودات گربه‌شکل بال‌دار سیاه رنگ با صورت‌های بزرگ و سخنگو تو فیلم وجود داشتند که دختر رو توی اون دنیا راهنمایی می‌کردند.
کسی می‌شناسه این فیلم رو؟

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
mirror mask 2005

images.jpg

فکر کنم این رو میگی فیلم مورد علاقه منه حالا که گفتی باز یه بار دیگه باید ببینمش.

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
mirror mask 2005

View attachment 216490

فکر کنم این رو میگی فیلم مورد علاقه منه حالا که گفتی باز یه بار دیگه باید ببینمش.
آره خودشه! :D
همین چند دقیقه پیش پیداش کردم!
تو گوگل زدم mirror world movie و پیداش کرد!
تیری در تاریکی بود!
ممنون آقا. :x

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
653
داری هنجار رو با آداب اجتماعی قاطی می‌کنی در حالیکه تعاریف متفاوتی دارن. کار این بازیگر هنجارشکنی هست ولی بی‌ادبی نیست.

بعد هم این دیدگاه هنجار:خوب و لازم و همگانی دیدگاه مشکل‌سازیه. به تاریخچه هنجارهای اجتماعی نگاه کنی اینطوری بوده که عده‌ای به دلایل مختلف (ولی معمولا برای نفع شخصی-حزبی) سر یک مسئله‌ای توافق داشتن و بعد با تبلیغ و قانون‌گذاری، جمع کثیری رو همراه خودشون کردن. مشکل قضیه کجاست؟ اینکه خیلی از هنجارها منشأ گرفته از یک نوع طرز تفکر خاص هستن که خودشون رو بدون نقص و اشتباه می‌دونن و این طرز تفکر که «کاری که من می‌کنم خوب و درسته و بقیه در اشتباهن» نهایتا میرسه به دگم و سرکوب افرادی که هم‌عقیده نیستن. تو فرهنگ ما موقع ملاقات یک نفر، دست دادن هنجاره، محکم دست دادن ارزشه، شل دست دادن مذمومه. الان فهمیدیم که کلا دست دادن کار بیخودیه. از همین مثال ساده بگیر بیا تا اینکه پسربچه نباید با اسباب بازی‌های «دخترونه» بازی کنه، فقط تفنگ و ماشین، پسر نباید صورتی/بنفش بپوشه، همه باید این مدل بخصوص لباس بپوشن و…
اینکه معنای لغویشون دقیقا چیه من کاری ندارم، ولی ویلیام سامنر که از دانشمندای لیبرال کلاسیک آمریکا بود آداب اجتماعی یا همون "social etiquette" رو جزئی از "social norm" میدونست. چون داریم درباره غرب حرف میزنیم اینو گفتم.
شاید خیلی از هنجار های منشأ گرفته از یک نوع طرز تفکر خاص باشن، ولی صرفا همشون اینطور نیستن، خیلی از هنجار های اجتماعی در طول تاریخ بشر، افراد جامعه تشکیل دادن و این درست نیست همه ی هنجار هارو به حاکم های دیکتاتور یا افراد در قدرت ربط بدیم.
اینکه میگن پسر باید کار های A رو انجام بده، دختر B مشکلش کجاست؟ هر پسری آزاده و حق داره کار های B رو انجام بده یا برعکس، ولی این یه موضوع ثابت شدست که اخلاقیات و خوی پسرا نزدیک تر هست به "تفنگ و ماشین" یا به رنگ های تیره.
خلاصه کلام: کیلت پوشیدن جنگجوهای اسکاتلند با تبلیغات زوری اتفاق نیوفتاد، خود جامعه به مرور زمان کت هایی که شبیه به پالتو بودن رو تبدیلش به کیلت کردن و بعدش تبدیل به norm شد:)

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
اینکه معنای لغویشون دقیقا چیه من کاری ندارم، ولی ویلیام سامنر که از دانشمندای لیبرال کلاسیک آمریکا بود آداب اجتماعی یا همون "social etiquette" رو جزئی از "social norm" میدونست. چون داریم درباره غرب حرف میزنیم اینو گفتم.
شاید خیلی از هنجار های منشأ گرفته از یک نوع طرز تفکر خاص باشن، ولی صرفا همشون اینطور نیستن، خیلی از هنجار های اجتماعی در طول تاریخ بشر، افراد جامعه تشکیل دادن و این درست نیست همه ی هنجار هارو به حاکم های دیکتاتور یا افراد در قدرت ربط بدیم.
اینکه میگن پسر باید کار های A رو انجام بده، دختر B مشکلش کجاست؟ هر پسری آزاده و حق داره کار های B رو انجام بده یا برعکس، ولی این یه موضوع ثابت شدست که اخلاقیات و خوی پسرا نزدیک تر هست به "تفنگ و ماشین" یا به رنگ های تیره.
خلاصه کلام: کیلت پوشیدن جنگجوهای اسکاتلند با تبلیغات زوری اتفاق نیوفتاد، خود جامعه به مرور زمان کت هایی که شبیه به پالتو بودن رو تبدیلش به کیلت کردن و بعدش تبدیل به norm شد:)
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردی، ولی الان و امروزه sociologistها، behavioristها، روانشناسان و… به این نتیجه رسیدن و معتقدن که جنسیت یک برساخت اجتماعیه و چیزی درونی وجود نداره که بگه X پسرونه‌س، Y دخترونه. بجای یک برساخت باینری یا دوگانه، یک طیفه و نباید هیچکس رو منع کرد از کاری بخاطر باورهایی که جامعه نسل اندر نسل اینقدر بهش دامن زده که تبدیل به قانون/هنجار/ارزش یا هر چی اسمشو بذاریم شده و دقیقا منع/تمسخر رو نمونه‌اش رو داریم می‌بینیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر