" MaMaSaN "

⚡ REBEL ⚡
کاربر سایت
Apr 9, 2017
2,434
بعد از مدت ها به خاطر اینکه اشتراک رایگان نماوا داشتم اومدم فیلم دوبله ببینم و Arrival رو انتخاب کردم که خود نماوا اختصاصی دوبله کرده. جالب ترین قسمت فیلم و افشاگری مهمش رو جوری ترجمه کردن که باعث میشه کلا مفهوم اون سکانس عوض بشه!

We help humanity... In three thousand years... We need humanity help
ما به بشریت کمک کردیم... برای سه هزار سال... حالا ما به کمک بشریت احتیاج داریم.

این چیزیه که ترجمه کردن در حالی که مفهوم درستش و اون چیزی که می خوان ما متوجه بشیم اینه:

ما به بشریت کمک می کنیم... بعد از سه هزار سال... ما به کمک بشریت احتیاج خواهیم داشت.

اونایی که فیلم رو دیدن متوجه می شن چی میگم.
فعل آینده رو اوردن توی زمان حال و دقیقا همین باعث میشه آدم به هیچ عنوان داستان فیلم رو کامل متوجه نشه. اصلا نباید به دوبله های داخلی اعتماد کرد. تازه این خوبه! بعضی اوقات صحنه های مورد دار فیلم رو کلا یه جور دیگه ترجمه میکنن و کاملا داستان رو تغییر میدن :D

آخرین ویرایش:

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim
سه خبر کوتاه
------------------------------
Gwen-Stacy.jpg
بنا بر اطلاعات منتشر شده، به نظر می رسد در قسمت دوم فیلم Spider-Man: Homecoming باید شاهد حضور شخصیت Gwen Stacy باشیم.
-------------------------------
2.jpg
عنوان تحسین شده it، موفق شده است که در سرتاسر جهان 700 میلیون دلار فروش داشته باشد. این فیلم ترسناک و اقتباسی، 6 سپتامبر اکران شده بود.
-----------------------------
Fantastic-Four-Avengers-Marvel-Cinematic-Universe.jpg
به نظر می رسد که حقوق سینمای تمامی شخصیت های کمپانی فاکس توسط دیزنی تصاحب می شود فقط به جز سری Fantastic Four.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
بعد از مدت ها به خاطر اینکه اشتراک رایگان نماوا داشتم اومدم فیلم دوبله ببینم و Arrival رو انتخاب کردم که خود نماوا اختصاصی دوبله کرده. جالب ترین قسمت فیلم و افشاگری مهمش رو جوری ترجمه کردن که باعث میشه کلا مفهوم اون سکانس عوض بشه!

We help humanity... In three thousand years... We need humanity help
ما به بشریت کمک کردیم... برای سه هزار سال... حالا ما به کمک بشریت احتیاج داریم.

این چیزیه که ترجمه کردن در حالی که مفهوم درستش و اون چیزی که می خوان ما متوجه بشیم اینه:

ما به بشریت کمک می کنیم... بعد از سه هزار سال... ما به کمک بشریت احتیاج خواهیم داشت.

اونایی که فیلم رو دیدن متوجه می شن چی میگم.
طرف گذاشته تو گوگل ترنسلیت، ترجمه کرده :))

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
الان داشتم تو گوگل میگشتم , تو ضمینه فیلم
تا ببینم چه کاور فیلمی نظرمو جلب میکنه فیلمشو دانلود کنم ببینم

یهو این عکس به صورت اتفاقی دیدم :lol: :Cheesygrin:

yodh_2h3pqba.jpg

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
2018 Golden Globe nominations
Best Picture – Drama:
“Call Me by Your Name”
“Dunkirk”
“The Post”
“The Shape of Water”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Best Picture – Comedy or Musical:
“The Disaster Artist”
“Get Out”
“The Greatest Showman”
“I, Tonya”
“Lady Bird”

Best Performance by an Actor in a Motion Picture – Drama:
Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
Tom Hanks, “The Post”
Gary Oldman, “Darkest Hour”
Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

Best Performance by an Actress in a Motion Picture – Drama:
Jessica Chastain, “Molly’s Game”
Sally Hawkins, “The Shape of Water”
Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Meryl Streep, “The Post”
Michelle Williams, “All the Money in the World”

Best Performance by an Actor in a Motion Picture – Musical or Comedy:
Steve Carell, “Battle of the Sexes”
Ansel Elgort, “Baby Driver”
James Franco, “The Disaster Artist”
Hugh Jackman, “The Greatest Showman”
Daniel Kaluuya, “Get Out”

Best Performance by an Actress in a Motion Picture – Musical or Comedy:
Judi Dench, “Victoria & Abdul”
Helen Mirren, “The Leisure Seeker”
Margot Robbie, “I, Tonya”
Saoirse Ronan, “Lady Bird”
Emma Stone, “Battle of the Sexes”

Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Motion Picture:
Willem Dafoe, “The Florida Project”
Armie Hammer, “Call Me by Your Name”
Richard Jenkins, “The Shape of Water”
Christopher Plummer, “All the Money in the World”
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Motion Picture:
Mary J. Blige, “Mudbound”
Hong Chau, “Downsizing”
Allison Janney, “I, Tonya”
Laurie Metcalf, “Lady Bird”
Octavia Spencer, “The Shape of Water”

Best Animated Film:
“The Boss Baby”
“The Breadwinner”
“Coco”
“Ferdinand”
“Loving Vincent”

Best Director – Motion Picture:
Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Christopher Nolan, “Dunkirk”
Ridley Scott, “All The Money in the World”
Steven Spielberg, “The Post”

Best Screenplay – Motion Picture:
Guillermo Del Toro, Vanessa Taylor, “The Shape of Water”
Greta Gerwig, “Lady Bird”
Liz Hannah, Josh Singer, “The Post”
Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Aaron Sorkin, “Molly’s Game”

Best Original Score – Motion Picture:
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
“The Shape of Water”
“Phantom Thread”
“The Post”
“Dunkirk”

Best Original Song – Motion Picture
“Home,” Ferdinand
“Mighty River,” Mudbound
“Remember Me,” Coco
“The Star,” The Star
“This Is Me,” The Greatest Showman

Best Motion Picture – Foreign Language
“A Fantastic Woman”
“First They Killed My Father”
“In the Fade”
“Loveless”
“The Square”
همانطور که لیست نامزد ها را مشاهده می فرمایید، امسال هم مانند سال های پیش، نام خیلی از فیلم ها و سریال ها و بازیگران که لایق نامزدی بوده اند،در لیست نامزد ها حضور ندازند. در بخش سینما، فیلم «پروژه فلوریدا» (The Florida Project) که به نظر می آمد یکی از شانس های نامزدی در بخش بهترین فیلم درام باشد، اما کاندید نشد در حالیکه فیلم در چند روز پیش، جایزه بهترین فیلم از هیئت انجمن شهر های «سنت لوییس» و «سانفرانسیکو» را از آن خود کرد. حضور فیلم هایی چون «تمام پول ها در جهان» (All Money in the world) و «بهترین شومن» (The Greatest Showman) در لیست نامزدها، یکی از سورپرایز های مراسم بود. فیلم اولی که با جنجال هایی زیادی همراه بوده و بازیگر آن «کوین اسپیسی» (Kevin Spacey) به علت اتهامات از سوء رفتار جنسی، از فیلم حذف شد و به جای آن بازیگر کهنه کار «کریستوفر پلامر» (Christopher Plummer) نقش او را دوباره در فیلم ایفا کرد و این فیلم در دقایق پایانی در سه بخش اصلی نامزد شده است و از همه جالب تر نامزد شدن «کریستوفر پلامر» برای بهترین بازیگر مکمل است که می تواند حسرتی در دل «کوین اسپیسی» ایجاد شود.

در بخش تلویزیون، با سورپرایز هایی زیادی همراه بوده است. در بخش نامزد های بهترین سریال درام، شانس سریال «سرگذشت ندیمه» (Handmaid’s Tale) و «چیز های عجیب و غریب» (Stranger Things) از بقیه رقبا بالاتر است و درحالیکه «سریال بازی تاج و تخت» (Game Of Thrones) فقط در یک بخش که همان بهترین سریال درام است، نامزد شده است و بازی «امیلیا کلارک» و «پیتر دنکلیج» از سوی آن ها نادیده گرفته شده است. یکی از عجیب ترین سورپرایز ها، حضور نداشتن سریال تمجید شده «شکارچی ذهن» (MindHunter) می باشد که بار ها در این سایت در موردش بحث شده است و نکات مثبت و از جمله بازی فوق العاده «جاناتان گروف» اشاره شده است، اما گلدن گلوب امسال، بازی قدرتمند «جاناتان گروف» نادیده گرفته شده و از نظر من، یکی از عجیب ترین مورد های این مراسم است. یکی از دیگر سریال هایی که از سوی گلدن گلوب نادیده گرفته شده است، مینی سریال «بی خدا» (Godless) است که می توانست در بخش بهترین سریال مینی نامزد شود و حتی «جف دانلیز» (Jeff Daniels) می توانست در لیست بهترین بازیگر های مرد در بخش بهترین مینی سریال نیز قرار بگیرد.

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
سلام
یه سوال دارم
کیفیت صدای دالبی با غیر دالبی خیلی فرق میکنه تو سینماهای ایران؟!
هویزه مشهد، دانکرک رو پنجشبه تو دو سانس تو دو تا سالن متفاوت میخواد اکران کنه. سانس ۸ شب تو سالن ۳ و سانس ۱۲ شب تو سالن ۱ که کیفیت دالبی داره (تنها سالن سینماست که کیفیت صدای دالبی داره).
از اونجایی که سانس ۱۲ اش خیلی دیره. بعد از تموم شد فیلم وسلیه ندارم که برم خونه! باس یه نیم ساعتی پیاده برم!
میخواستم بدونم خیلی تفاوت هست؟ ارزشش رو داره برم سانس ۱۲ ؟
چند ماه پیش، فیلم Hell or High Water رو فکر کنم تو همون سالن ۳ یا یکی دیگه از سالن های معمولی هویزه رفتم و کیفیت صداش برام راضی کننده بود.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
خاستی با بروبچ میریم وسلیه هست :D
خاستی لینک بدم

Soul Of Cinder

کاربر سایت
Dec 4, 2016
311
نام
Incarnation Of Kings
Hugh Jackman یه مصاحبه کرده با سایت Collider در مورد احتمال حضور حضرت عشق داخل فیلم انتقام جویان.
می‌فرماید؛جالبه چرا که طی این 17 سال گذشته من فکر میکردم این اتفاقی بزرگ خواهد بود، برای مثال من دوست دارم، مخصوصا،مرد آهنی و هالک و وولورین کنار همدیگه ببینم.و هر باری که من فیلم انتقام جویان تماشا می‌کردم من می‌توانستم فقط وولورین در میان همه آنها ببینم شبیه این که همه آنها را رو سرم نگه دارم.ولی شبیه این بود که :"اوه، خوب، این اتفاق نمی افتد"، و جالب بود وقتی که برای اولین بار این عنوان را دیدم، این تنها احتمال آن بود و کی می دانست که چه اتفاقی قرار است بیافتد،در واقع من در این حالت بودم"صبر کن"(منتظر یه فرصت بوده) اما من فکر می کنم، متاسفانه، کشتی برای من رفته است(منظورش اینه که فرصتش از بین رفته)، ولی برای شخص دیگری علاقه دارم وولورین را در آنجا ببینم."
همین بود مصاحبه،شرمنده اگه بد ترجمه کردم متن اصلی اینه.
It’s interesting because for the whole 17 years I kept thinking that would be so great, like I would love to see, particularly, Iron Man and the Hulk and Wolverine together. And every time I saw an Avengers movie I could just see Wolverine in the middle of all of them like punching them all on the head. But it was like, “Oh well, that’s not gonna happen,” and it was interesting just when I first saw that headline — it was just the possibility of it and who knows what’s gonna happen, obviously — I was like, “Hang on!” But I think, unfortunately, the ship has sailed for me, but for someone else I would like to see Wolverine in there.”

Jill-Valentine

Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim
سه خبر کوتاه
-------------------------
1.jpg
به نظر می رسید که ماه اکتبر 2018 فیلمبرداری قسمت دوم فیلم Suicide Squad، شروع خواهد شد. طبق گزارش های قبلی، Gavin O'Connor کارگردان این فیلم خواهد بود.
------------------------
Detective-Pikachu-video-game.jpg
طبق اعلام استودیو Legendary، فیلم لایو اکشن Detective Pikachu با هنرنمایی Ryan Reynolds؛ دهم ماه می 2019 اکران خواهد شد.
------------------------
maxresdefault.jpg
هیو جکمن ستاره محبوب سینما، در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده است که به جای شخصیت وولورین در MCU یا Avengers بازی نخواهد کرد ولی علاقمند است که شخص دیگری اینکار را انجام دهد.

Jill-Valentine

Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim
1.jpg
در حالی خرید کمپانی فاکس توسط دیزنی در حال کامل شدن است و بنا بر گزارشات بطور رسمی پنچ شنبه این خبر اعلام خواهد شد. کارگردان فیلم تحسین شده «لوگان» یعنی «جیمز منگولد» بسیار نگران آینده فیلم ایکس-من زیر نظر کمپانی دیزنی شده است.

Screenrant

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر