Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
555
در جواب دو کاربر،باید بگم که بحث مونلایت اصلا اینجا مطرح نیست که ایا لایق دریافت جایزه بوده یا نه اما اگر فیلم Call Me By your name با همین محوریت و موضوع سال پیش به جای مونلایت اکران می شد و اسکار بهترین فیلم رو میگرفت، قطعا مخالفتی با ان نداشتم و کاملا هم راضی بودم به این دلیل که این فیلم یک درجه از سایر فیلم ها بالاتر است. داستانی از عشق ممنوعه که تا پایان اشک شما را در می اورد. من فیلم را تونستم با کیفیت به شدت اشغال ببینم اما در ان کیفیت هم واقعا فیلمی بود که هم در ان هنر سینما به زیبایی دیده می شود. مونلایت جدا از،بحث سیاسی اش و غیره،از فیلم نامه خوبی برخوردار نبود. فیلمی که از روی کتاب خوب به بدترین شکل اقتباس یافته بود.

قضیه دوست دیگر در مورد اسکار 2015، واقعا لیاقت اسپاتلایت خیلی بیشتر بود و خوشحال شدم این فیلم برد. چون فیلم نامه ای به شدت قوی و محکمی داشت که واقعا ستودنی بود. تیم بازیگری هم در سطح عالی بودند که نمیشه بهشون ایراد گرفت. یکی از نکاتی که اکادمی خیلی بیشتر بهش اهمیت می دهد،فیلم نامه است. بازگشته و مدمکس فیلم نامه چندان خوبی نداشتند و بازگشته یک لول از سایر فیلم های ایناریتو پایین تر بود. لالالند به این علت قضیه رو باخت که فیلم نامه چندان به کلمه ای WTF نداشت در که خود فیلم پر از نبوغ و استعداد بود. امسال هم هرکی بتونه جایزه فیلم نامه رو دریافت کنه، شانس بردن بهترین فیلم زیاده. البته من روی Call Me By Your Name شرط بستم!
در مورد مونلایت که نظرمون مثل همه. مونلایت فیلم خوبیه، ولی لیاقت کسب بهترین فیلم رو در حضور رقبایی مثل لالالند نداشت.
در خصوص اسپاتلایت، مگه همه چیز فیلمنامه هست؟ کلیت یک فیلم مهمه که خوب باشه. اسپاتلایت به غیر از فیلمنامه چی داشت؟ بازیاش که کاملا معمولی بودن. حتی فیلمنامه ش هم معمولی بود و فقط میشه گفت که نسبت به استانداردهای فیلمای 2015 خوب بود. مثلا شیکاگو 2002 فیلمنامه رو نبرد، ولی به نظرم کاملا حقش بود بهترین فیلم رو بگیره. چون کلیت فیلم از همه رقبا بهتر بود.
خلاصه که نمیشه گفت اسپاتلایت چون فیلمنامه ش خوب بود، پس حقش بود اسکار بهترین فیلمو بگیره، و در کلیت فیلم نسبت به رقباش مثل مد مکس ضعیفتر بود.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر
در مورد مونلایت که نظرمون مثل همه. مونلایت فیلم خوبیه، ولی لیاقت کسب بهترین فیلم رو در حضور رقبایی مثل لالالند نداشت.
در خصوص اسپاتلایت، مگه همه چیز فیلمنامه هست؟ کلیت یک فیلم مهمه که خوب باشه. اسپاتلایت به غیر از فیلمنامه چی داشت؟ بازیاش که کاملا معمولی بودن. حتی فیلمنامه ش هم معمولی بود و فقط میشه گفت که نسبت به استانداردهای فیلمای 2015 خوب بود. مثلا شیکاگو 2002 فیلمنامه رو نبرد، ولی به نظرم کاملا حقش بود بهترین فیلم رو بگیره. چون کلیت فیلم از همه رقبا بهتر بود.
خلاصه که نمیشه گفت اسپاتلایت چون فیلمنامه ش خوب بود، پس حقش بود اسکار بهترین فیلمو بگیره، و در کلیت فیلم نسبت به رقباش مثل مد مکس ضعیفتر بود.

در کل اگر از نظر من باشد، سال 2016 ضعیف ترین سال برای سینماهی هالیوود بود، به همین دلیل است که احساس می کنید که لالالند در بین بقیه فیلم ها شانس بیشتری داشت اما لالالند کم و کاستی در روایت دارد اما قابل قبول تر از مونلایت است. دوم باید بگویم از دید یک فیلم نامه نویس، قطعا فیلم نامه رکن اصلی فیلم است (این بحث رو با دیگر کاربر عزیزی بر سر فیلم Nightcrawler کرده بودم) و هرکی این را رد کند، واقعا نمی توانم درکش کند. فیلم نامه خوب می تواند یک فیلم خوب را برای مخاطب ایجاد کند در حالیکه یک کارگردان درست حسابی هم آن را به خوبی بر تصویر شرح دهد. نه مثل مایکل بی که حتی فیلم نامه خوب بدهی، به بدترین شکل فیلم را درست می کند. اسپاتلایت یک فیلم نامه درجه یک داشته که تونسته یک کلیت جذاب ایجاد کند. اسپاتلایت تلاش یک گروه خبرنگار هست که می خواهند رسوایی یک عده کشیش را فاش کنند. در این جا یک اثر Crime Drama به وجود می آید. معمولا در فیلم های Crime Drama نیاز شدید به پلیس و اسلحه احساس می شود اما اسپاتلایت، قلم، تحقیق و پژوهش حرف اول را می زند و در عین هم، احساس اضطراب و دلهره را باز برای ببیننده ایجاد می کند و شوکه می شود که چقدر کشیش در این عمل کثیف نقش داشته اند. شاید به این علت که این دلهره برای مخاطبی چون شما ایجاد نشده است اما باید کارگردان و نویسنده فیلم را تحسین نمود که توانسته اند از این فیلم نامه، یک اثر خاص در سبک Crime Drama Thriller Biography نیز در بیاورند! بازی ها شاید فقط Rechel McAdmas معمولی بود، اما هر کدوم از آن ها توانسته اند نقش های شخصیت های اصلی داستان را به بهترین شکل ممکن ایفا کنند. مارک رافلو، مایبکل کیتون، لیو شرایبر و حتی وکیل داستان به همین دلیل نیست که جایزه SAG Award را از آن خود کردند. مدمکس فیلم مورد علاقه ام بود در سال 2015 بود و همین جا هم که اسکار چنین فیلمی اکشنی را تحویل گرفته بود، خوشحال شدم اما ازهمان اول معلوم بود که اسکار به این فیلم ها برای کسب جایزه اصلی اهمیت نمی دهد. همانطوری که گفتم، اسکار مانند مراسم های اعطای جوایز دیگر، به فیلم نامه اهمیت شدیدی می دهد. مثال اسکار 2002 را زدید که به نظرم بعد از اسکار 2016، یکی از ضعیف ترین اسکار هایی بود که حتی اون موقع مثل ما که بحث می کردیم که چرا مونلایت برده است، بحث بوده که چرا شیکاگو که از بقیه رقبایش مقداری ضعیف تر بوده، جایزه را گرفته است. اون سال حق مسلم پیانیست بود.

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,299
نام
مهدی
توی دو روز گذشته من دقیقا سه بار فیلم Mulholland Drive رو دیدم.دوس دارم به اندازه ی یه مقاله ی بیست صفحه ای در موردش مطلب بنویسم ولی حیف که مدت زمان زیادی از اکران فیلم میگذره و مطالب من اهمیتی ندارن.نمیدونم به نکاتی که پی بردم چند نفر دیگه هم پی بردن هر چند به قدری فیلم عمیق هست که هرکس میتونه یه برداشت منحصر به فرد داشته باشه اونم نه فقط برداشت از کل فیلم بلکه برداشت از هر سکانسش به صورت مجزا.تک به تک کلمات دیالوگ فیلم به موضوعات خاص فیلم اشاره میکنن و حتی یه خط دیالوگ بی دلیل و بی ارزش نداره حتی آهنگ هایی هم که توی طی فیلم خونده میشن نکات خاص توشون هست مثل سکانس آهنگ خوندن اون گروه موسیقی که موضوع شعر این بود چرا به 16 دلیل دوست دارم و همون عدد 16 توی فیلم مهم بود و نکته ی اصلی داشت که عدد شماره اتاق آدام در هتل 16 بود و ده ها نکته مهم از این قبیل و...
یکی از ابر شاه کارهای روان شناختی و پایان باز و معمایی عمرم بود.

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,540
View attachment 82462

اولین تریلر رسمی فیلم Alita: Battle Angel بالاخره منتشر شد.

کارگردان: رابرت رودریگز

براساس مانگا Yukito Kishiro's Battle Angel Alita

720p

تاریخ اکران: 20 جولای 2018​
بعد از مدتها تریلر یه فیلم اکشن حتی بیشتر از اونجرز بهم چسبید و چشممو گرفت . فیلمسازی کار هر کارگردانی نیست ، جیمز کامرون هم هر کارگردانی نیست . نویسنده ی فیلم کامرونه

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
وقتی یه فیلمی قبل از تاریخ عرضه رسمی (مثلا بلوری ـش) برای دانلود بره روی اینترنت برای چیه
مثلا همین Dunkirk تاریخ بلوری 19 دسامبر هست اما هفته پیش برای دانلود تو همه سایتا بود.

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,519
نام
Iman
توی دو روز گذشته من دقیقا سه بار فیلم Mulholland Drive رو دیدم.دوس دارم به اندازه ی یه مقاله ی بیست صفحه ای در موردش مطلب بنویسم ولی حیف که مدت زمان زیادی از اکران فیلم میگذره و مطالب من اهمیتی ندارن.نمیدونم به نکاتی که پی بردم چند نفر دیگه هم پی بردن هر چند به قدری فیلم عمیق هست که هرکس میتونه یه برداشت منحصر به فرد داشته باشه اونم نه فقط برداشت از کل فیلم بلکه برداشت از هر سکانسش به صورت مجزا.تک به تک کلمات دیالوگ فیلم به موضوعات خاص فیلم اشاره میکنن و حتی یه خط دیالوگ بی دلیل و بی ارزش نداره حتی آهنگ هایی هم که توی طی فیلم خونده میشن نکات خاص توشون هست مثل سکانس آهنگ خوندن اون گروه موسیقی که موضوع شعر این بود چرا به 16 دلیل دوست دارم و همون عدد 16 توی فیلم مهم بود و نکته ی اصلی داشت که عدد شماره اتاق آدام در هتل 16 بود و ده ها نکته مهم از این قبیل و...
یکی از ابر شاه کارهای روان شناختی و پایان باز و معمایی عمرم بود.
متاسفانه من این فیلم رو چندین سال پیش دیدم و اون موقع از فیلم چیزی متوجه نشدم ولی میدونم که خیلی حرف ها برای گفتن داره. خیلی دوست دارم دوباره ببینمش اگر حوصلم بکشه..

• Like
Reactions: arash1996 and ps34

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,299
نام
مهدی
متاسفانه من این فیلم رو چندین سال پیش دیدم و اون موقع از فیلم چیزی متوجه نشدم ولی میدونم که خیلی حرف ها برای گفتن داره. خیلی دوست دارم دوباره ببینمش اگر حوصلم بکشه..
در توصیف این فیلم زبان قاصر هست.خیلی عمیق و پخته ساخته شده منتهی حتما باید حین تماشای فیلم شیش دنگ حواست به تک به تک کلمات دیالوگ باشه و همچنین با ذهن باز فیلم رو ببینی چون سکانس هاش کاری بهت میکنن نفهمی اخر فیلم اولش بود یا اول فیلم وسطش بود.یا دیلوگ هایی داره که که معنیشون در سکانس قبلی بود و یا در سکانس بعدی میفهمی این یارو چی گفت.حتی صحنه های فرعی فیلم که خیلی اون ها رو داستان جانبی فرض میکنن به قدری ارتباط مستقیم دارن که حتی به نظریه های روان شناختی فروید برمیگردن.
من موشکافانه تحلیلش کردم و حتی الان میتونم ساعت ها راجع بهش حرف بزنم...
دیوید لینچ از سال 2006 فکر کنم تا الان بیکاره نمیدونم چرا فییلم نمیسازه دیگه ! فیلم جاده ی گمشده و مخمل آبی هم از استادانه ترین کارهاشه.
خدا یکی مثل لینچ,نولان و... فیلم میسازه اونوقت چپ رو راست تلویزیون میگه باید کاری کنیم ملت دست از سر فیلم های خارجی بکشن که غرب فرهنگشو پیاده نکنه و بشینن شبکه3 سریال لیسانسه های مزخرف سروش صحت رو ببینن:|

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
وقتی یه فیلمی قبل از تاریخ عرضه رسمی (مثلا بلوری ـش) برای دانلود بره روی اینترنت برای چیه
مثلا همین Dunkirk تاریخ بلوری 19 دسامبر هست اما هفته پیش برای دانلود تو همه سایتا بود.

نسخه WEB-DL ـه که یه طوری میشه گفت نسخه لیک شده ( از منابع آنلاین )و نزدیکترین کیفیت رو به نسخه ی Blu-ray داره! اگه از سیستم تصویری فوق العاده ای استفاده نمی کنید بین این کیفیت و Blu-ray تفاوت زیادی وجود نداره، البته در برخی فیلم ها تفاوت بینشون بیشتره و در برخی کمتر، البته نسخه دیجیتالی Dunkirk، دوازده سپتامبر و بلو-ری و 4k هم 18 ذسامبر منتشر میشه.

این نسخه ای که الان منتشر شده کیفیت مناسبی داره، من نسخه 8 گیگشو دانلود کردم، گرچه اگر تی 4k دارید حتماً تا 18 دسامبر صبر کنید و از اون نسخه لذت ببرید.

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
نسخه WEB-DL ـه که یه طوری میشه گفت نسخه لیک شده ( از منابع آنلاین )و نزدیکترین کیفیت رو به نسخه ی Blu-ray داره! اگه از سیستم تصویری فوق العاده ای استفاده نمی کنید بین این کیفیت و Blu-ray تفاوت زیادی وجود نداره، البته در برخی فیلم ها تفاوت بینشون بیشتره و در برخی کمتر، البته نسخه دیجیتالی Dunkirk، دوازده سپتامبر و بلو-ری و 4k هم 18 ذسامبر منتشر میشه.

این نسخه ای که الان منتشر شده کیفیت مناسبی داره، من نسخه 8 گیگشو دانلود کردم، گرچه اگر تی 4k دارید حتماً تا 18 دسامبر صبر کنید و از اون نسخه لذت ببرید.

اینکه میزنن BrRip یعنی اینکه نسخه بلورری فیلم اومده و اینا اومدن یه نسخه کم حجم از بلوری اورجینال گذاشتن برای دانلود دیگه؟ اینو منظورم بود. مثلا توی 30نما الان نسخه BrRip دانکراک هفته پیش اومد. اما تاریخ بلوری فیلم 19 ـمه.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
اینکه میزنن BrRip یعنی اینکه نسخه بلورری فیلم اومده و اینا اومدن یه نسخه کم حجم از بلوری اورجینال گذاشتن برای دانلود دیگه؟ اینو منظورم بود. مثلا توی 30نما الان نسخه BrRip دانکراک هفته پیش اومد. اما تاریخ بلوری فیلم 19 ـمه.

بلو-ری ریپ در واقع نسخه اصلی فیلم اما با حجم کمتری، که نسب به انکودری که اونو پخش می کنه حجم های متفاوتی داره، ولی حجم و کیفیتش در اندازه خود دیسک بلو-ری نیست، عموماً چند روز قبل از انتشار نسخه های رسمی فیلم ها، نسخه هایی از فیلم ( بیشتر به صورت آنلاین ) لیک میشه و برای همین بیشتر فیلم ها ( نه همشون ) قبل از انتشار رسمی با کیفیت مناسب در دسترسند!
یه چیزی شبیه به بازی ها که قبل از انتشار لیک میشن و در دسترس قرار می گیرن

این یه مطلب کوتاه برای آشنایی بیشتر با کیفیت های مختلف:
نسخه Web-DL:

در این نسخه، فایل بدست آمده از منابع آنلاین پخش فیلم که قابلیت دانلود رو دارن مثل iTunes و Amazon و … بدون هیچ گونه انکود شدن و دخل و تصرفی دریافت می شوند. تصاویر بدون هرگونه تگ، زیرنویس و نوشته هست و کیفیت صدای بسیار خوبی رو هم داراست. تقریباً بعد از کیفیت Bluray این نسخه بهترین نسخه برای مشاهده فیلم و یا سریال هست.

نسخه BDRip یا Bluray Disk Rip :

بلوری بهترین کیفیت نهایی از یک فیلم هست که کمپانی برای شبکه خانگی منتشر کرده. نسخه BDRip نسخه ای هست که به صورت مستقیم از دیسک بلوری انکود و منتشر میشه. کیفیت تصویر و صدای این نسخه بسیار بالا هست. برای دانلود فیلم کم حجم میتوانید از نسخه های BRRip که دارای حجم کمتری هستند استفاده کنید.

نسخه ۳D

نسخه ۳D هم مخصوص تلویزیون های سه بعدی هست.

توالی کیفیت ها از پایین به بالا بصورت زیر می باشد:

CAM -> TS -> TC -> DVDScr -> R6 ->R5 -> DVDRip -> R2 -> R-> WEBRip -> HDrip -> BRrip -> BDRip -> 720p Webrip ->720p HDrip-> 720p Web-dl ->720p Bluray -> 1080p Web-dl -> 1080p Bluray

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
سه خبر کوتاه
------------------------
tombraiderposter_0.jpg
پوستری جدید از فیلم Tomb Raider با هنرنمایی آلیسیا ویکاندر در نقش شخصیت اصلی فیلم منتشر شد. این عنوان 16 مارس 2018 اکران می شود.
-------------------------------
2.jpg
بنا بر شایعات منتشر شده، به نظر می رسد باید منتظر نسخه Extended Cut فیلم Justice League باشیم. این فیلم 17 نوامبر اکران شده بود.
-------------------------------
DQetTFkXcAAfca2.jpg DQetTFlXUAAt9uL.jpg DQetTFmX4AAhBhh.jpg
اولین تصاویر منتشر شده از تارون اگرتون در فیلم Robin Hood. بنا بر گفته های کارگردان، این فیلم عنوان تازه ای خواهد بود. و شاهد شخصیت متفاوتی از رابین هود بر خلاف فیلم های قبلی خواهیم بود و قرار نیست او در این فیلم فقط یک دزد باشد.

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
Avengers-4-Hugh-Jackman-Wolverine-Return.jpg

بنا بر شایعات منتشر شده، به نظر می رسد شخصیت وولورین در فیلم Avengers 4 و شانه به شانه در کنار شخصیت کاپیتان آمریکا حضور خواهد داشت. طبق گفته های چندین منابع، پروسه خرید کمپانی فاکس قرن بیستم توسط دیزنی، به اتمام رسیده است و قرار است هیو جکمن بار دیگر در نقش شخصیت وولورین ظاهر شود. لازم به ذکر است که قبلا این بازیگر اعلام کرده بود که فقط یک بار دیگر برای بازی در نقش وولورین باز خواهد گشت؛ مگر اینکه در فیلم Avengers باشد.
آخرین باری که ما هیو جکمن را در نقش وولورین دیدیم در فیلم تحسین شده لوگان بود.

Movieweb

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر