ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا
------
راستی این قضیه 70 MM چیه الان فیلم رو برداشته با دوربین های قدیمی زمان فیلم های وسترن ساخته ؟ بعد فرق اینه که کلا صحنه ها واید تر هستن درسته ؟ یعنی شات ها یه جورایی دور دیده میشن ؟ (ببخشید از اصطلاحات فیلم سازی چیزی حالیم نیست یکی روشنمون کنه :D)
.

نسخه ی 70 میلی متری رو فقط میشه تو سینما دید و فقط هم یه سری سینماهای معدودی 70mm پخش میکنن. بلیتش گرون تر و کلا هزینه ی نگهداری و پخشش هم بیشتره.
فرقش هم اینه که تو هفتاد میلیمتری اندازه ی فریم دو برابر 35 میلی متری هست و نتیجه اش میشه تصویر واید تر، جزئیات بیشتر و رنگ بیشتر. مخصوصا برا فیلمای وسترن که نماهای اکستریم لانگ شات زیاد دارن این وایدتر بودن باعث میشه تصویر دلچسب تر و زنده تر به نظر بیاد. تقریبا فرقش مثل دیدن فیلم تو یه تلویزیون خیلی بزرگ(35m) یا دیدن فیلم رو پرده ی سینما هست (70m)

راستی آخر تریلر نوشت See it in Glorious 70 mm .... الان نسخه هایی که ما میبینیم با اونی که تو سینما پخش میکنن فرقی نداره که ؟ فکر کنم فقط اون Black Bar های بالا پایین کمی پهن تر هستن برا پخش خونگی ( شایدم اشتباه میکنم )
از لحاظ فنی اونی که ما میبینیم با اون ورژن 35 میلی متری فرقی نداره ولی خب از لحاظ بصری نماهای لانگ شات و بزرگتر از اون تو تلویزیون خونگی کاملا بی معنی میشه :d

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
^^
به به چه بازیگرایی تویِ دوتا فیلم هستن!:bighug:
بوید!!:lovestruck:

48165960257065468604.png

این جناب تو جانگو هم بود

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,658
نام
امین
نسخه ی 70 میلی متری رو فقط میشه تو سینما دید و فقط هم یه سری سینماهای معدودی 70mm پخش میکنن. بلیتش گرون تر و کلا هزینه ی نگهداری و پخشش هم بیشتره.
فرقش هم اینه که تو هفتاد میلیمتری اندازه ی فریم دو برابر 35 میلی متری هست و نتیجه اش میشه تصویر واید تر، جزئیات بیشتر و رنگ بیشتر. مخصوصا برا فیلمای وسترن که نماهای اکستریم لانگ شات زیاد دارن این وایدتر بودن باعث میشه تصویر دلچسب تر و زنده تر به نظر بیاد. تقریبا فرقش مثل دیدن فیلم تو یه تلویزیون خیلی بزرگ(35m) یا دیدن فیلم رو پرده ی سینما هست (70m)

از لحاظ فنی اونی که ما میبینیم با اون ورژن 35 میلی متری فرقی نداره ولی خب از لحاظ بصری نماهای لانگ شات و بزرگتر از اون تو تلویزیون خونگی کاملا بی معنی میشه :d

آقا 70 میلی متری همون IMAX نیست؟اگر هست چرا نولان نصف فیلمشو IMAX فیلمبرداری کرده بود و هی تصویر چاق و لاغر میشد ولی تارانتینو همه ش رو ؟ :D

ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا
آقا 70 میلی متری همون IMAX نیست؟اگر هست چرا نولان نصف فیلمشو IMAX فیلمبرداری کرده بود و هی تصویر چاق و لاغر میشد ولی تارانتینو همه ش رو ؟ :D

بین 70mm و 70mm IMAX توی یه سری چیزی از جمله aspect ratio فرق هست که اولی روی 2.20:1 ثابت هست ولی IMAX 70MM بین 2.39:1 و 1.44:1 قابلیت سویچ داره. معمولا فقط یه مقداری از فیلم رو با دوربین های IMAX میگیرن. بخاطر بزرگ بودن دوربین هاش و پر هزینه بودنش و اینکه تو هر برداشت قابلیت 3 دقیقه ضبط فیلم داره. معمولا صحنه های خیلی اپیک و واید رو IMAX میگیرن. که باعث میشه اندازه ی اون صحنه ها با بقیه ی فیلم فرق بکنه. ولی از طرفی تو بحث صدا سالن های پخش IMAX سیستم صوتی فوق العاده بهتری نسبت به سالن های پخش هفتاد میلی متری قدیمی دارن.
درکل هفتاد میلیمتری عادی و هفتاد میلی متری آیمکس ضعف ها و قوت های خاص خودشونو دارن که باعث میشه تقریبا تبدیل به دو تا راه جدا برا کارگردان بشن.

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
خیلی هم وزن زیادی دارن فیلم ریل‌هاش نگه‌داری‌اش خیلی خرج داره. ولی باز هم اونقدری تفاوت نداره. حیف شد نتونستم «The Master» رو تو یه سینمایی که ساپورتش می‌کنه ببینم. هیچ‌وقت خودم رو نمی‌بخشم. :d

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,150
نام
پویان
سلام
من یه سوال دارم: این Django Unchained وسترن اسپگاتیه؟
من داشتم با فردی که خیلی کباده سینما و نقد این جور چیزا رو میکشید چت میکزدم, گفتش که ج"نگو وسترن اسپاگتی نیس و اصلا وسترن نیست! دلیلش هم این بود که داستان فیلم تو ایالتای جنوبی آمریکاس و اصلا به غرب ربطی نداره و موضوع برده داری اصلا ربطی به غرب آمریکا و وسترن نداره و کارگردان هم ایتالیایی نیس. و کلا المان های فیلم وسترن رو نداره."
ولی توی فیلم که جایزه بگیری هست.
نصف فیلم رو همین میچرخه.
:-/

آخرین ویرایش:

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,033
نام
مصطفی
سلام
من یه سوال دارم: این Django Unchained وسترن اسپگاتیه؟
من داشتم با فردی که خیلی کباده سینما و نقد این جور چیزا رو میکشید چت میکزدم, گفتش که ج"نگو وسترن اسپاگتی نیس و اصلا وسترن نیست! دلیلش هم این بود که داستان فیلم تو ایالتای جنوبی آمریکاس و اصلا به غرب ربطی نداره و موضوع برده داری اصلا ربطی به غرب آمریکا و وسترن نداره و کارگردان هم ایتالیایی نیس. و کلا المان های فیلم وسترن رو نداره."
ولی توی فیلم که جایزه بگیری هست.
نصف فیلم رو همین میچرخه.
:-/
این المان هایی که دوست شما گفتن برا وسترن اصلی که به حساب تو هالیوود قبول داشتنه و اصولا به وسترنای لئونه میگفتن اسپاگتی برا تحقیرش چون المان هایی که اونا تو وسترن تعریف کرده بودند رو در فیلماش نمیدیدند اصولا فکر میکنم تارانتینو هم وسترن اسپاگتی هست.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
دوستان یک سوال اسپویلری داشتم درباره ماموریت غیر ممکن

کسی فیلم رو تو سینما دیده ؟ من نسخه ی پرده ای خوب فیلم رو دیدم از عنوان بندی فیلم شروغ می شد . اصلا تو هیچ سکانسی از فیلم صحنه ی مشهور پوسترش که کروز از هواپیما آویزون می شد نبود . خواستم بدونم وسط فیلم بوده این ها زدنش یا به سبک جیمز باندها مقدمه قبل از عنوان بندی بوده . یا ایستر اگ های مارولی ته فیلم بوده

با تشکر

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
اساتید عزیز، یه راهنمایی میخواستم. میشه لطفاً یکی دو تا سایت که نقد های درست و حسابی از فیلم میذارن رو معرفی کنید. چون اکثر نقدهایی که من توی نت میخونم تقریباً 90% مرور فیلم و بازگو کردن داستانه. ترجیحاً سایت هایی رو که معرفی میکنید (البته لطف میکنید اگه معرفی کنید ) به زبان بیگانه باشه خیلی بهتره :d

دوستان میشه جواب سوال این حقیر رو هم لا به لای صحبت هاتون بدید؟
با تچکر :d

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
درصد های نظر سنجی واسه چی اینجوریه؟ یکی 80% یکی 40%، مشکل داره درستش کنید ....
مشکلی نداره که، 90 نفر از 104 نفر به LOTR رای دادن میشه 80 درصد دیگه مثلا
چون هر نفر می تونه به چند تا گزینه رای بده جمع درصد ها 100 نمیشه مسلما :d

the sorvinho

کاربر سایت
Jul 29, 2014
746
نام
سروش
مشکلی نداره که، 90 نفر از 104 نفر به LOTR رای دادن میشه 80 درصد دیگه مثلا
چون هر نفر می تونه به چند تا گزینه رای بده جمع درصد ها 100 نمیشه مسلما :d
به نظر من که باگ سایته :d دیگه هر جوریم باشه باید از 100% بشه دیگه.

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
به نظر من که باگ سایته :d دیگه هر جوریم باشه باید از 100% بشه دیگه.

درسته که :d شما برای هر فیلم در نظر بگیر جمع نیست هر فیلم برای خودش 100% داره :d
111 نفر شرکت کردن از این تعداد 97 نفرشون به Lotr رای دادن که شده 87% از 100% ممکن :d دوباره از همین 111 نفر فقط 14 نفرشون به روبوکاپ رای دادن :d
ایراد بنی اسرائیلی میگیریدا :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر