franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
این مورفیوس که تو شماره 4 هست اگر اشتباه نکنم ربطی به مورفیوس سه گانه نداره بر طبق بازی ماتریکس انلاین که سال 2005 عرضه شد و تو سبک انلاین بود بعد از اتفاقات سه گانه بر خلاف میل ماشین ها صلحی شکننده بین انسان ها و ماشین ها برقرار میشه به این شرط که انسان های ازاد دیگه وارد ماتریکس نشن تا انسانای دیگه رو تشویق به جدا شدن ازش کنن و در عوضش اگر انسانی توی ماتریکس ناخوداگاهش فهمید که توی دنیای مجازی داره زندگی میکنه انسانای ازاد میتونن بیان تحویلش بگیرن و ببرنش و مورفیوس اصلی تبدیل میشه به رییس شورای انسان ها وقتی از قضایا مطلع میشه مورفیوس که چی شده که ماشین ها دست از حمله برداشتن به ماشینا فشار میاره که باید جسد نیو رو پس بدن و ماشینا هم به دلایلی که تو شماره 4 مشخص شد از دادن جسد طفره میرن بنایراین مورفیوس دست به مقابله میزنه باهاشون و تو ماتریکس یه سری خرابکاریا رو برنامه ریزی میکنه که باعث میشه ادمای زیادی داخل ماتریکس پی به مصنوعی بودنش ببرن که برخلاف معامله صلح انسان ها و ماشین ها بود و ماشینا هم خیلی به انسان های داخل ماتریکس به دلیل همون قضیه تولید انرژی متکی بودن از طرفی انسان های ازادم بعضیاشون از دست مورفیوس به خاطر کاراش و ترس ازبین رفتن صلح کفری میشن و مخالفش میشن ماشینا هم که از طرفی نمیخواستن زیر پیمان صلحشون بزنن و از طرفی ماتریکسو در امنیت نگهدارن یه ماشین ویژه مخصوص اسسین کردنو میفرستن زایان و اون مورفیوس رو میکشه این مورفیوسی که تو فیلمه یه نرم افزاره که خوده نیو طراحیش کرده به عنوان بخشی از بازیش عملا نرم افزاری در داخل نرم افزار(بازیه) که اون بازی هم داخل نرم افزار دیگه ای (ماتریکس) هست به عبارتی نیو میاد به طور مخفیانه یه نرم افزار با خصوصیات اخلاقی و رفتاری از مورفیوس اصلی میسازه و توی بازیش به عنوان یه اجنت قرار میده و این نرم افزار هم به مقاومت انسان ها اطلاع میده قضیه از چه قراره و راه رو برای رسیدن به نیو براشون هموار میکنه البته من از هیچ کدوم از این حرفایی که زدم مطمین نیستم ولی فکر کنم درستن و خواهران واچوفسکی هم بازیه ماتریکس انلاین رو کنون محسوب کردن
کل مطلبی که نوشتید ۱۰۰ درصد دقیق و درسته.
منظور من هم دقیقا همین بود، که مورفیوس کلا تو فیلم نیست و قبلاً به قتل رسیده. ولی خوب دوستانی که بدشون اومده از فیلم فریاد وامصیبتا سر دادن که چرا آرمانهای مورفیوس عوض شده تو فیلم، که نشون میده احتمالا داستان رو متوجه نشدن

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
View attachment 237952

Don't Look Up
واضحه اگه بخوایم خیلی خشک و منطقی و با معیار های آبجکتیو نگاه کنیم فیلم خوبی نیست، کیفیت طنز و فکاهی که این فیلم از فرهنگ تکنولوژی، کاپیتالیسم و حماقت هاش به نمایش میذاره در سطح و یادآور بازی GTA V هست. اون سبک فکاهی برای بازی ویدیویی مسلما خوب و تحسین برانگیز بود اما برای یک فیلم سینمایی واقعا نشان دهنده کمبود در پختگی است.
با این وجود نباید غرق در ایراد بشیم و از محاسن این فیلم بگذریم. از زمانی که معرفی شد منتظر بودم ببینمش با وجود اینکه از همون اول هم بنظر نمیومد فیلم شاهکاری باشه، اما ایده جالبی داشت، خصوصا برای منی که به مسائل محیط زیستی علاقه دارم. و همون چیزی شد که حدس میزدم، فیلمی سرگرم کننده که محتواش نیت های خوبی داره. نباید بخاطر ایرادات فنی از این موضوع غافل بشیم که خیلی از مسائلی که فیلم به نمایش میذاره واقعیت داره! اگر با این موضوع تا بحال مواجه نشدید در هر زمانی یه سر به بخش Trending یوتوب بزنید تا ببینید خیل عظیمی از مردم چگونه خودشون رو سرگرم میکنند.
جدا از این بحران محیط زیست در واقعیت هم فاصله زیادی با این چیزی که فیلم نشون میده نداره. اما رسانه ها اونجور که باید به مردم اطلاع رسانی نمیکنند چون قدرت واقعی دست غول های تجاری، صنعت غذا (گوشت!) و... است.
از هرچه بگذریم نمیتونم کتمان کنم که فیلم واقعا دو ساعت سر گرمم کرد و با وجود محتواش در نقش یک فیلم پاپکورنی خوب ظاهر شد.

6.5/10
پ.ن: اگر به مساله محیط زیست علاقه دارید فارغ از این فیلم، مستند های شاهکاری وجود دارند مثل Cowspiracy و... که نقش آگاهی بخشی فوق العاده ای میتونند داشته باشن.

اگر هنوز ندیدین، فکر کنم فیلم Okja ـی بونگ جون هو رو خیلی خوشتون بیاد.

پ.ن. فیلمای زیست محیطی قطعا جذابیت خاص خودشونو دارن. بنظرم برای اینکه بحثیم بشه، هر کس از دوستان فیلمای مورد علاقشو تو این ژانر به اشتراک بزاره ببینیم چیا هستن :D

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
اگر هنوز ندیدین، فکر کنم فیلم Okja ـی بونگ جون هو رو خیلی خوشتون بیاد.

پ.ن. فیلمای زیست محیطی قطعا جذابیت خاص خودشونو دارن. بنظرم برای اینکه بحثیم بشه، هر کس از دوستان فیلمای مورد علاقشو تو این ژانر به اشتراک بزاره ببینیم چیا هستن :D
مرسی از معرفیت اوکجا رو میبینم حتما

والا خودم زیاد ندیدم مستند های این موضوع رو، تنها چیزایی که یادم میاد همون Cowspiracy هست و مستند Food inc. و A life on ourplanet. بین این ها Cowspiracy دیدنش واجبه بنظرم.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
90

Brazil 1985
9/10

خوب تو نظر سنجی فیلمای تخیلی اینو دیدم گفتم برم ببینم چیه
واقعا فیلم خوش ساختی بود. شاید در حد اندازه Blade Runner نبود خصوصا در بخش جلوهای ویژه ولی برای زمان خوندش خیلی جلو بود . بخوام مقایسه ی بگم اگه Blade Runner میباخ باشه Brazil بنزه
تازه متوجه شدم چقدر فیلمای خوب هنوز ندیدم
فیلم به نظرم عام پسند نیست و در موردش بخوام حرف بزنم خیلی خیلی طولانی میشه
ترجیح میدم لینک نقد و بررسی بذارم تا این که 10 خط توضیح بدم
فقط چند وقت پیش فکر میکردم اگه حدود 40 سال پیش اینجا این اتفاقات نمیفتاد شاید امثال این فیلم ها از جمله Blade Runner میشد تو سینماهای کشور دید
کل دکور و جلوهای ویژه صنعت سینمایه ما بعد 30 سال توان درست کردن و مهندسی 1 متر لوله برای دکور مثله چیزی که تو فیلم نشون داده رو نداره حتی توان رقابت با Metropolis 1927 هم نداریم از نظر جلوهای ویژه و دکور . شیرین 100 سال عقبیم تو این موارد

https://sinemagraphy.blog.ir/1395/08/03/نقد-و-بررسی-فیلم-سینمایی-Brazil-1985

https://virgool.io/@akhamseh88/بررسی-نظریه-آگاهی-کاذب-در-برزیل-اثر-تری-گیلیام-mrsk6xf8bnlv​

این فیلمو همه با داستانای مث ۱۹۸۴ یا Brave new world مقایسه میکنند، خیلی شباهتی به بلید رانر نداشت فک کنم‌.
اما خواستم بگم یه ظاهر عجیــب و خاصی داره این فیلم با این که فقط یبار چند سال پیش دیدمش خیلی یادم مونده.

• Like
Reactions: Sega_genesis

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,592
این فیلمو همه با داستانای مث ۱۹۸۴ یا Brave new world مقایسه میکنند، خیلی شباهتی به بلید رانر نداشت فک کنم‌.
اما خواستم بگم یه ظاهر عجیــب و خاصی داره این فیلم با این که فقط یبار چند سال پیش دیدمش خیلی یادم مونده.
آره تو نقدهای هم گذاشتم اشاره شده بود از 1984 الهام گرفته ولی من منظورم جلوهای ویژه و دکور استفاده شده بود که تو اون سال ها به نظرم واقعا شگفت انگیز بود خصوصا امثال blade runner یا alien و sw و solaris و..... به نظرم جزو کاری زیبای تو این جور فیلما بود و اگه 1979-1978 ایران اتفاق نمیفتاد شاید شاهد ساخته شدن فیلم های نزدیک به این ابعاد میبودیم شاید فیلمای تاپ اون مان ما مرگ یزدگرد باشه (البته توقعی هم نیست در حد اثار هالیود باشیم) ولی واقعا کاش میشد دنیای موازیو دید که اگه اون اتفاق نمیفتاد وضعه سینما چه شکلی بود هنوز اکثر کارها کوچه بازاری بود یا پیشرفت میکردیم
الان ما تو کارای اجتماعی مثلا قوی هستیم و اصلا اهل فیلم پر هزینه نیستیم جز این که فیلم تاریخی مذهبی باشه
اولین باز که عکس brazil دیدم قشنگ حس blade runner داد که رفتم نگاش کردم.
دقیقا من فیلمای که ظاهر عجیبی داره و برای هرچیزی وقت و حوصله به خرج میدن لذت بخشه مثال بی ربطشو بزنم کارخانه شکلات سازی چارلی یا اکثر کارای جانی دپ
شاید طراحی صحنه این فیلمو بشه بیشتر شبیه dracula فرانسیس کاپولا دید
در کل فیلم جالبی بود

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,623
نام
Leo Fitz
Encanto رو کامل ندیدم و برنامه ای هم واسه کامل دیدنش ندارم(اسم ژانر موزیکال بیاد فرار می کنم :D )
ولی بنظرم گزینه مناسبی واسه سرگرمی بچه ها (مخصوصا دختر بچه ها) هست...
همچنین بدلیل اینکه از رنگ های شاد و زیادی درش استفاده شده میتونه واسه تست تلوزیون هم جالب باشه.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,359
Encanto رو کامل ندیدم و برنامه ای هم واسه کامل دیدنش ندارم(اسم ژانر موزیکال بیاد فرار می کنم :D )
ولی بنظرم گزینه مناسبی واسه سرگرمی بچه ها (مخصوصا دختر بچه ها) هست...
همچنین بدلیل اینکه از رنگ های شاد و زیادی درش استفاده شده میتونه واسه تست تلوزیون هم جالب باشه.
من دختربچه نیستم ولی دیدم و قشنگ بود :D

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
این نسخه های Dune که اومده چرا کیفیتشون اینجوریه؟
قبلا یه نسخه 2.7 گیگی گرفته بودم کیفیتش انقد بد بود نگاه نکردم (زده بود 1080)
الان یه نسخه 10 گیگ گرفتم از قبلی بهتره ولی بازم مثل بقیه فیلمای این حجمی نیست
همه این نسخه ها روشون زده Web DL ولی این که دلیل بر بد بودن نمیشه؟

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,623
نام
Leo Fitz
  • Like
Reactions: Sega_genesis

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
این نسخه های Dune که اومده چرا کیفیتشون اینجوریه؟
قبلا یه نسخه 2.7 گیگی گرفته بودم کیفیتش انقد بد بود نگاه نکردم (زده بود 1080)
الان یه نسخه 10 گیگ گرفتم از قبلی بهتره ولی بازم مثل بقیه فیلمای این حجمی نیست
همه این نسخه ها روشون زده Web DL ولی این که دلیل بر بد بودن نمیشه؟

رزولوشن دلیل خوبی برای نشون دادن کیفیت فیلم نیست. مهم ترین عوامل اون گروهی هست که انکود انجام داده، ریلیز کرده و بیت ریتی که براش در نظر گرفتن هست.

مثلا شما یک انکود AdiT از همین DUNE رو بگیری که 11.4 گیگ حجم داشته باشه خیلی بهتر از 1080p هست که مثلا Evo گذاشته و 15 گیگ حجم داره.

در ادامه همین موضوع، حجم هم اصلا دلیل خوبی مبنی بر بهتر بودن انکود نیست، قرار نیست کسی که از فیلم DUNE یه حجم 60 گیگی در میاره دیگه صد در صد بالاترین و بهترین کیفیت باشه، همین الان این فیلم با انکود Tigole رو میشه دانلود کرد که 22 گیگ حجم داره و 4K HDR 10bit زده و خیلی هم ریلیز خوب و قابل قبولی هست و نیازی هم به انکود 69 گیگی HDT نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر