TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,661
نام
Moein
چرا فیلمای دهه 70 به قبل یه حس عجیبی میدن به آدم؟:D انگار یه سادگی خاصی توشونه. نه اونقدر گیر سیاست و اسکریپت های مسخره ی امروزن نه اونقدر طولانی که آدم وسطش پاشه بره یه فیلم دیگه ببینه بعد بیاد ادامش بده
الان فیلم the last man on earth 1964 رو تموم کردم و از تک تک 1 ساعت و 27 دیقش لذت بردم و این قضیه راجع به 90% فیلمای کلاسیکی که میبینم صادقه (شاید چون فقط خوباشو میبینم؛ نمیدونم). به خصوص فیلمای رومنس که داستان فقط حول همون 2 شخصیت اصلی میچرخه

Last edited by a moderator:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
من فقط میتونم بگم شرم کنید:-"

بعد این گروه، این نظرسنجی ها هم مثل فیلم ترسناک ها، ارزش دنبال کردن نداره:p

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
چرا فیلمای دهه 70 به قبل یه حس عجیبی میدن به آدم؟:D انگار یه سادگی خاصی توشونه. نه اونقدر گیر سیاست و اسکریپت های مسخره ی امروزن نه اونقدر طولانی که آدم وسطش پاشه بره یه فیلم دیگه ببینه بعد بیاد ادامش بده
الان فیلم the last man on earth 1964 رو تموم کردم و از تک تک 1 ساعت و 27 دیقش لذت بردم و این قضیه راجع به 90% فیلمای کلاسیکی که میبینم صادقه (شاید چون فقط خوباشو میبینم؛ نمیدونم). به خصوص فیلمای رومنس که داستان فقط حول همون 2 شخصیت اصلی میچرخه نه مثل الان 600 تا بک استوری و نمیدونم niggas lifes matter و برابری و اینا قاطیشه (نمیگم چیز بدیه بهرحال یه پویش انسانیه ولی من میخوام فیلم ببینم نه موعظه)
به خاطر اینکه اون موقع ها هدف از ساخت فیلم جدا شدن مخاطب از دنیای واقعی بود حتی برای 1 یا 2 ساعت الان هدف از ساخت فیلم ها اکثرا فرو کردن agenda و توهمات کارگردان یا تهیه کننده از شرایط فعلی دنیا توی حلق ببیننده هست، برای فروش بیشتر و یا ...

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
من فقط میتونم بگم شرم کنید:-"

بعد این گروه، این نظرسنجی ها هم مثل فیلم ترسناک ها، ارزش دنبال کردن نداره:p

یعنی میخوای بگی هیتر فیلم های سای فای هم هستی؟!:D:p

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
خجالت نمیکشید استار وارز رو حذف میکنید؟ :(
بقیش میشه الکی دیگه:p
95662186_1547749622069919_2191934810377515883_n-3986992663.jpg
من چیز هایی دیدم که شما ادم ها باور نمیکنید....
مثلا ادمایی وجود دارن که استار وارز رو به بلید رانر ترجیح میدن😑😑

TIME TO DIE..... unnamed.jpg

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
خیلی عجیبه که بلید رانر انقد بیشتر از استاروارز رای گرفته
آخه اون فیلم ۹۰ درصد اتمسفر بود ولی همچین داستان خاصی نداشت و تاثیرگذاریشم که معلومه درحد استاروارز نیست.
هیتر بلید رانر نیستما فقط درمقایسه با استاروارز میگم اون خیلی اسکیل و تاثیرگذاریش بیشتره.
ببینید استاروارز چقد فیگور های به یاد موندنی درست کرده همه موجودات و رباتاش و...

:-" But blade runner 2049 was cool I agree

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,336
نام
مــاکــان
آخه اون فیلم ۹۰ درصد اتمسفر بود ولی همچین داستان خاصی نداشت و تاثیرگذاریشم که معلومه درحد استاروارز نیست.
هیتر بلید رانر نیستما فقط درمقایسه با استاروارز میگم اون خیلی اسکیل و تاثیرگذاریش بیشتره.
ببینید استاروارز چقد فیگور های به یاد موندنی درست کرده همه موجودات و رباتاش و...

خب طبیعیه ، چون 11 عدد فیلم داره این دنیای SW.
حالا لیست بلند بالای بازیها، کمیکها ، چندین انیمیشن، کلی سریال و... بماند.
BR بنده خدا 2تا فیلم داره، 2تا بچه کمیک (اونی که دیدم، نمیدونم بازم باشه یا نه) و یکدونه بچه انیمیشن کوتاه.
چی شد الان داره یک انیمیشن سریالی هم پخش میشه، که اونهم هم خوبه و هم نه!

صفحه قبل هم گفتم SW دنیای بمراتب سرگرم کننده تری داره با کلی شخصیت که هرکدومش میتونه یک کتاب/انیمیشن/سریال مجزا داشته باشه.
استاروارز که خوبه، BR از این لحاظ با Star Trek هم نمیتونه رقابت کنه.
اما خب چیزی که بلید رانر مجزا میکنه حرف مهمتری هست که داره میزنه.

SW رو یک بچه 6 ساله میتونه باهاش ارتباط برقرار کنه، چون شخصیتهاش مشخصن که خوبن یا بدن، که البته نکته بدی نیست.
حالا شما BR به یک بزرگسال نشون بده، اگه وسط فیلم خوابش نبره ، خیلیهاشون امکان نداره بار دوم بخوان ببینن.
شخصیتهای خاکستری، نگاه فیلسوفانه، مذهب و...
کلا فیلم پیچیده ای هست ، دیدن و درک کردنش هم سخت.

نمونش خود من شاید کلا 3بار دیده باشم تو این سن، اونهم نه اینکه خودم بزارم ببینم، خواستم به کسی معرفی کنم یا همچین چیزی.
اما برعکس مثل friends یا office هر 3-2 سال میشینم کل سری SW از اول میبینم، یا یکسری بازیهاش بازی میکنم، ماشالله الانم که سریالهاش داره سرازیر میشن و کلی عشق میکنیم.

با همه اینها واقعا نمیشه بلید رانر کنار مجموعه SW تو یک کفه ترازو گذاشت، مخصوصا ویژگی Scifi این 2 عنوان که خب BR بارها از استاروارز فیلم مهمتری هست و هم خدمات بیشتر و مهمتری به این سبک کرده.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف

رفیق شرمنده ها ولی حس میکنم فیلم بلید رانر رو خیلی درست متوجه نشدید.
اتفاقا داستان واقعا غنی و عالی داشت. لیترالی یک turning point برای ژانر سایفای و تم سایبرپانک بود. از نظر تاثیر گذاری واقعا اگر بیشتر از استاروارز نباشه کمتر نیست.
اون فیگورهایی که میگید هم بخاطر target audience متفاوتشونه. خیلی قابل مقایسه نیست بنظرم

من خودم یادمه دفعه اولی که دیدم یک فیلم صرفا خوب ولی خواب آور بود برام دفعه دوم (قبل دیدن 2049) تازه فهمیدم عجب فیلم نابیه! همونجور که دوستمون بالا گفت، چند تا فیلم کوتاه و انیمه و ازین مواردم داره که بین داستان 2017 و 2049 هست و ایناهم واقعا عالین همشون. اتفاقا تازگی یک انیمه سریالی جدید ازش اومده.
در کل توصیه میکنم یک بار دیگه بلید رانر رو با حوصله ببینید :D احتمالا نظرتون عوض شه

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,578
به نظر من یا br باید بر میداشتید تو یه لیست دیگه میذاشتید
یا sw برمیداشتید جاش alien یا predator میذاشتید
مثلا solaris 1972 میذاشتید
الان سوالی که پیش میاد باقی لیست کیا هستند که میخواد جلو br باشه

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,534
نام
کورش
چیزی که همیشه در مورد استار وارز رو اعصاب بود رو دو تا از دوستان تو همین چند پست اخیر بدرستی گفتن یعنی این موضوع که استار وارز اصلا علمی تخیلی نیست و فانتزیه. فانتزی بودن هم که نه اینکه بد باشه اتفاقا جزو ژانرهای مورد علاقه منه و شاهکاری مثل LOTR هم تو همین دسته قرار میگیره. ولی چیزی که گفته نشد یا شاید گفته شده و من ندیدم این بود که Dune هم دقیقا مثل استار وارز علمی تخیلی نیست و فانتزیه ولی به طرز عجیبی جزو فیلمهای علمی تخیلی در نظر گرفته میشه. در کل برای من فارغ از ژانر یکی از نا امید کننده ترین فیلمهای اخیر بود. البته بدترین نبود چون وقتی گرین نایت رو داریم نوبت به Dune نمیرسه :D

در مورد نظر سنجی هم با اینکه فیلم moon عالیه ولی بلید رانر 1982 کلا در یک سطح دیگه است و برای من نه تنها در این ژانر کلا در سینما جزو تاپترینهاست. فکر میکنم صحنه پرواز روی شهر بیلد رانر رو بالای 100 بار دیدم. واقعا هیچ چیزی حتی نزدیکش هم نیست. اون صحنه روشنایی های شهر و اتیش دودکشها و افق تاریک با موسیقی شاهکار ونگلیس اتمسفری رو خلق میکنه که بینظیره. داستان فیلم هم کاملا مطابق معیارهای ژانر علمی تخیلیه.
از طرف دیگه اودیسه فضایی رو هم داریم که دقیقا مثل بلید رانر 1982 ( این 1982 رو هی تاکید میکنم که با این زباله اخیر اشتباه گرفته نشه) نه فقط در ژانر علمی تخیلی بلکه در کل تاریخ سینما جزو بهترینهاست. من هیچ وقت زمانی رو برای اولین بار اودیسه فضایی رو دیدم رو فراموش نمیکنم.
در کنار اینها ترمیناتور هم هست. کلا شاهکارهای این ژانر تکرار نشدنیه.
فینال واقعا دیدنیه.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,534
نام
کورش
این گرین نایت کار جالبی بود، مشکل اصلی خودت باهاش چی بود؟ فن دو آتیشه اش نیستم، فقط کنجکاو شدم.:-"
افتضاح
سردرگم
بدون داستان اگر نگیم، داستان ابکی و پیش برد افتضاح داستان
دیالوگهای بی هدف و بی منطق
بدون کشش
وقت تلف کردن الکی
البته اینها نظر شخصیه. ممکنه یک هم این فیلم رو شاهکار بدونه و نظرش محترمه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر