Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,150
نام
پویان
آقا ببخشید وسط بحثتون درباره dune یک سوال دارم. فیلمی مثل before sunrise ،dazed and confused میخواستم. فیلمایی که کاراکترش کلی حرف میزنن و بی هدف ماجراجویی میکنن
از همین کارگردان فیلم Everybody Wants Some رو ببین.

• Like
Reactions: doug ratman

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,663
نام
Moein
آقا ببخشید وسط بحثتون درباره dune یک سوال دارم. فیلمی مثل before sunrise ،dazed and confused میخواستم. فیلمایی که کاراکترش کلی حرف میزنن و بی هدف ماجراجویی میکنن
everybody wants some
breakfast club
me and earl and dying girl
sing street
perks of being a wallflower
love,simon
سریال freaks and geeks
friday

mgplayer

کاربر سایت
Jul 13, 2009
635
نام
MG PLAYER
dune چه ناجور
Baron Harkonnen calls Duke Leto "cousin", implying they are family. In the expanded universe of Dune, as part of the Bene Gesserit plan to beget the Kwisatz Haderach, the Reverend Mother requested a child from Baron Vladimir Harkonnen. He brutally raped her and impregnated her with Lady Jessica, who later became Paul Atreides' mother, making Paul the Baron's grandson. Furthermore, after the rape, the Reverend Mother infected the Baron with a disease that caused his extreme obesity. Due to this, the Baron can no longer walk and has to resort to floating devices.

Kwisatz Haderach

• Like
Reactions: i am dead

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
برای من دنیس ویلنوو به جرعت توی 3 کارگردان های برتر دهه جای داشت و قطعا داره ولی Dune برخلاف انتظاراتم اونقدر ارضام نکرد. ابدا نمیگم بد بود ولی ناقص بودن داستان ضربه بزرگی به لذتم از فیلم زد...

بجز این واقعا یکی از چشم نواز ترین تجربه های بصریم بود و کاش میشد این فیلمو توی سینما با کیفیت صدای فوق العاده دید...

پ.ن. یک موردی شخصا بنظرم فیلم کم داشت. و اونم راجر دیکنز بود :( هرچند الانم هیچ مشکلی نداشت ولی خب ترکیب ویلنوو و راجر دیکنز و هانس زیمر یچیز عجیبیه :D سینماتوگرافر این فیلم، گریگ فریزر، فیلم بتمن سال آینده رو کار کرده و با همون تریلر معلومه چقدر حرفه ایه ولی خب بازم اون مثلثی که گفتم کاش میبود...
پ.ن.2 طراحی صحنه و محیط و مخصوصا کاستوم ها :-t

Manchestercity

کاربر سایت
Oct 8, 2021
45
نام
بهروز
#دیالوگ
81Zfcw3ZjfL._SY445_.jpg
میگن وقتی عشق زندگیت را پیدا میکنی, زمان توقف میکنه, و این درسته. اما چیزی که به شما نمیگن اینه که وقتی زمان دوباره شروع به حرکت میکنه, انقدر سریع میگذره که رسیدن بهش سخته ..​

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
عجب چیزی بود Dune!‌ من انتظارم خیلی بالا بود، هم به خاطر دنی ویلنوو که از کارهاش خوشم میاد و هم تعریف‌هایی که ملت از فیلم کرده بودن. ولی حتی از سطح انتظارم هم جلو زد و دیوانه‌ش شدم! واقعاً سخته تولید یه فیلم سینمایی از روی این کتاب، ولی ویلنوو ترکوند!
تک‌تک بخش‌های فیلم به نظرم فوق‌العاده بودن و از بازیگرهای به شدت مناسب برای نقش‌های مختلف و کارگردانی و تدوین عالی، تا موسیقی‌های محشر و فیلمبرداری درجه یک و طراحی صحنه و لباس غوغا، یه کاری کردن که Dune بره توی لیست بهترین فیلم‌های علمی تخیلی بنده.
یعنی در حدی حال کردم که با اینکه تازگی‌ها زود حوصله‌م از فیلم و بازی سر می‌ره و باید وسطش استراحت کنم، این رو با وجود ۲:۳۰ ساعته بودنش خیلی راحت دنبال کردم و حتی برعکس بعضی‌ها که از طولانی بودنش شاکی هستن، دوست داشتم ۴ ساعت باشه و داستان رو تموم کنه. چون انقدر اتفاقات خفنی در راه هست که واقعاً نمیشه صبر کرد برای نیمه‌ی دوم فیلم!
از یه طرف می‌خوام به بچه‌ها پیشنهاد کنم بشینن فیلم دیوید لینچ رو هم ببینن، ولی از طرف دیگه حیفه که کسی نیمه‌ی دوم داستان رو از طریق اون فیلمِ افتضاح و داغون بفهمه و جذابیتش به فنا بره. به نظرم یا کتابش رو بخونین که با ترجمه خیلی خوبی موجوده (البته با یه سری سانسور که اون سانسورها رو هم الآن می‌دونین چه چیزهایی هستن و اکثراً یه سری کلمات خاص هستن که جایگزین شدن)، یا صبر کنین برای بخش دوم فیلم و صفا کنین از ماجراهای عجیبی که قراره ببینیم. :D
-----------------
ولی واقعاً حیف که توی کشور زیبایی زندگی می‌کنیم که یه چیز کاملاً عادی و معمولی برای کل دنیا، یعنی امکان تماشای فیلم‌های روز رو توی سالن سینما نداریم. این Dune واقعاً روی پرده بزرگ سینما یه چیز دیگه می‌شد و یه تجربه‌ای بهمون می‌داد که قابل مقایسه با تلویزیون نیست، ولی نمیشه دیگه...

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
من که به هیچ وجه نمی‌فهمم از چه چیز Dune خوشتون اومده. شخصیت پردازی به شدت افتضاح. یعنی تک تک کارکتر‌های فیلم و میکشتن ذره‌ای اهمیت واسم نداشت اینقدر که پرداختشون بد بود. نصف فیلم‌ هم تو خلسه رفتن لسان‌الغیب بود.
فیلم یه جوری بود که انگار کات میخورد. هیچ پیش درامدی نداشت. یهو تو یه سکانس یه جا بودن تو یه سکانس دیگه یه جای دیگه و یه موضوع دیگه. مثل این بود که یه سریال ۱۲ ۱۳ قسمتی رو بخوای تو ۲ قسمت خلاصه کنی.
به نظرم حتی واسه یه فیلم ۲ ۳ ساعته تعداد دیالوگ‌های فیلم هم به طرز عجیبی کم بود.
چیزی که خیلی منو جذب کرد دنیای فیلم بود که قشنگ مشخص بود چیزیه که ادم می‌تونه جذبش بشه. و مورد دیگه کاستوم دیزاین خیلی خفن فیلم.
بقیه‌ش؟‌ Meh.

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
برای من دنیس ویلنوو به جرعت توی 3 کارگردان های برتر دهه جای داشت و قطعا داره ولی Dune برخلاف انتظاراتم اونقدر ارضام نکرد. ابدا نمیگم بد بود ولی ناقص بودن داستان ضربه بزرگی به لذتم از فیلم زد...

بجز این واقعا یکی از چشم نواز ترین تجربه های بصریم بود و کاش میشد این فیلمو توی سینما با کیفیت صدای فوق العاده دید...

پ.ن. یک موردی شخصا بنظرم فیلم کم داشت. و اونم راجر دیکنز بود :( هرچند الانم هیچ مشکلی نداشت ولی خب ترکیب ویلنوو و راجر دیکنز و هانس زیمر یچیز عجیبیه :D سینماتوگرافر این فیلم، گریگ فریزر، فیلم بتمن سال آینده رو کار کرده و با همون تریلر معلومه چقدر حرفه ایه ولی خب بازم اون مثلثی که گفتم کاش میبود...
پ.ن.2 طراحی صحنه و محیط و مخصوصا کاستوم ها :-t
:D

IMG_20211024_192843_copy_540x628.jpg

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
مشکل dune رو دوست عزیز M4JiD تا حد زیادی گفتن و من به ارجاع به سخن ایشون بسنده می کنم
دقیقا مشکل من هم با فیلم اینه که از نظر بصری شاهکاره. ولی خب این فیلم قرار بود در کنار این بعد از نظر داستانی و مفهومی هم عمیق باشه . این فیلم قرار بود سرآغازی باشه برای این داستان . و کند بودنش هم قرار بود مقدمه چینی باشه برای حوادث احتمالی دو قسمت بعدی .ولی خیلی از سوالات مطرح شده رو حواله میده به قسمت های بعدی .در حالیکه عملا داستان جایی تموم میشه که دیگه نباید به گذشته زیاد نقب بزنه . بلکه بره سراغ آینده و درگیری ها شروع بشه . این جا تمام برداشت ما از داستان به شناختمون از کلیشه های این ژانر بر میگرده . خود فیلم یک سری اطلاعات ناقص و مبهم میده . بعضی جاها حس می کردم اصلا فیلم ساخته شده و بعد روش دیالوگ گذاشتن .به همین دلیل بازیها هم به چشم نمیان چون کاراکتر پردازی مشکلات اساسی داره . از این نظر من این فیلم رو پسرفتی برای دنیس ویلنوو حساب میکنم اما چون هنوز دو قسمت بعدی رو ندیدیم نمیشه به قطعیت نظر داد. خود فیلم هم که از همون عنوان بندی شروعش داره داد میزنه من رو به چشم یک اثر مستقل نگاه نکنید . پس فعلا می تونم بگم سرآغاز نیمه جانی داشت .
اما بدون شک این فیلم جزو کارهای دیدنی امساله . امیدوارم در قسمت های بعدی راهش رو پیدا کنه و مشکلات رو حل کنه

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
فیلم dune رو دیدم. حس دوگانه دارم نسبت بهش. البته همیشه نسبت به فیلم های دنیس ولنیو حس دوگانه دارم. از یک طرف دنیای فیلم شدیدا جذبم کرد اما از طرف دیگه دنیس ولنیو کلا ضرب اهنگ فیلمش بشدت کنده و عادت داره تو لفافه داستان رو روایت کنه و خوراکش تعلیقه و یک حالت وهم الودی میده به اتمسفر فیلم هاش، اینه که من میپسندم بیشتر ژانرهای جنایی / رمزالود و اینا کارگردانی کنه تا یک فیلم علمی تخیلی ماجراجویی که نیازه داستان کمی روشن تر و سبک تر تعریف بشه تا اینکه تو بخوای با تصاویر و موسیقی بازی کنی و یه حالت کشدار تعلیق گون درش بیاری. اما یک چیز جالب اینکه برای dune بعضی جاهاش این نوع روایت ولنیو بشدت برام جذاب اومده بود! دلیلش هم این بود که داستان به صحرا و مردم صحرا ربط داشت و اتمسفر فضای صحرایی با حالت وهم الودی که روایت ولینیو داره بعضی جاهاش خیلی جور درمیومد. بصورت کلی از فیلم خیلی خوشم اومد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر