Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,700
نام
Ebrahim
بجاش سعی کن فیلم Suspiria 1977 از کارگردان ایتالیایی Dario Argento رو ببینی. https://ptpimg.me/y16c23.jpg
گمون کنم توی نظرسنجی های ابراهیم @Jill-Valntine هم نبود ولی فیلمش نسبتا خوبه. https://imgpile.com/images/NLehsE.jpg

فیلم های زیادی وجود داره که من وارد نظر سنجی نکردمشون و این فیلم هم جز هموناست، چرا؟! :D

چون من پست های دوستان عزیز تایپک رو می بینم و می بینم که همین فیلم های رو که تو نظر سنجی هم هست رو ندیدن!:D

من از همون اولش تا جایی که میتونستم فیلم های رو تو نظرسنجی آوردم که مطمئن بودم که دوستان عزیز تایپک لااقل اسمشون رو شنیده ان یا کم کمش خلاصه داستانشون رو خونده باشن.

چرا خبری از فیلم دیوید لینچ نیست!؟

چون مطمئن بودم تعداد افراد کمی تو این تایپک وجود دارند که فیلم های این کارگردان رو دیده باشن.

پس به احترام همین دوستان و بخاطر اینکه تعدادی زیادی تو نظر سنجی شرکت کنن، تصمیم گرفتم این فیلم ها رو وارد نظر سنجی نکنم.

و گرنه منم دوست دارم Suspiria رو تو نظرسنجی ببینم، اما این فقط من نیستم که تو نظرسنجی شرکت میکنم!

حتی هنوز هم برا نسخه بازسازیش دودل هستم که واردش کنم یا نه!

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
از چیزی که فکر میکردم کیفیت بالاتری داشت و واقعا لذت بردم.
یه قسمت از فیلم یه کتاب فارسی نشون میده که صفحه اولش اسم کتاب به فارسی نوشته حروف چینی و نوشتار کاملا غلط احتمالا تو فرمت نوشتار انگلیسی اسم فارسی کپی پیست کردن و اسم کتاب مثل زبان انگلیسی کاملا برعکس و از چپ به راست قابل خوندنه

خلاصه پیج اینستاگرام کارگردان فیلم پیدا کردم پیام دادم و‌ فکر نمی‌کردم جوابم بده ولی داد؛

آخه نکته مهم اینجاست که :
عنوان فیلم Persian Lessons است و Lesson در زبان پارسی "درس" و "عبرت" معنی میده که ترجمه عنوان فیلم میشه "درس های پارسی" و یا "عبرت های پارسی"

"داستان ها" در انگلیسی میشه "Tales" و "Stories"

چهل و پنج دقیقه از این فیلم جدیده رو به خاطر گل روی خانوم مارگو رابی دیدم! :D دیگه مطمئن شدم هیچ رقمه به سلیقه‌ام نمی‌خورن این فیلمای سریع و شلوغ و پلوغ. فقط هم بحث «سوپرهیرویی» بودن نیست. یعنی واقعا دوست داشتم به خاطر رابی کلش رو ببینم، ولی ریتم و کارگردانی و تدوین و سینماتوگرافی و فیلمبرداری و فلان و بهمان این مدل فیلما اصلا برام قابل تحمل نیست. می‌گم به سوپرهیرویی بودن لزوما مربوط نمی‌شه، چون تو فیلمی مثل فیلم آخر نولان (حداقل تو اون ده دقیقه‌ی ابتدایی فیلم که تونستم تحملش کنم) هم این مشکلات رو داشتم. برای من حکم این ساندویچای شیش کیلویی رو دارن که با هر گازش هفت هشتا غذای مجزا می‌ره تو حلقومت و آخرشم متوجه نمی‌شی چی خوردی! :D

فیلم با ریتم آروم ولی در عین حال میخکوب کننده میخوای؟ https://ptpimg.me/e6iq53.jpg

فیلم "زیر آسمان برلین" محصول 1987 رو ببین. https://imgpile.com/images/NOAzXc.jpg
اسم دوم فیلمش "بال های شهوت" است.
فیلم City of Angels 1998 رو از روی همین فیلم ساختن.

فیلم های زیادی وجود داره که من وارد نظر سنجی نکردمشون و این فیلم هم جز هموناست، چرا؟! :D

چون من پست های دوستان عزیز تایپک رو می بینم و می بینم که همین فیلم های رو که تو نظر سنجی هم هست رو ندیدن!:D

من از همون اولش تا جایی که میتونستم فیلم های رو تو نظرسنجی آوردم که مطمئن بودم که دوستان عزیز تایپک لااقل اسمشون رو شنیده ان یا کم کمش خلاصه داستانشون رو خونده باشن.

چرا خبری از فیلم دیوید لینچ نیست!؟

چون مطمئن بودم تعداد افراد کمی تو این تایپک وجود دارند که فیلم های این کارگردان رو دیده باشن.

پس به احترام همین دوستان و بخاطر اینکه تعدادی زیادی تو نظر سنجی شرکت کنن، تصمیم گرفتم این فیلم ها رو وارد نظر سنجی نکنم.

و گرنه منم دوست دارم Suspiria رو تو نظرسنجی ببینم، اما این فقط من نیستم که تو نظرسنجی شرکت میکنم!

حتی هنوز هم برا نسخه بازسازیش دودل هستم که واردش کنم یا نه!

دیگه خیلی محتاطی. نسخه بازسازیشو مطمئنم همه دیدن :D

ولی در کل متوجه حرفات شدم و خواستی فیلم هایی بزاری که تقریبا اکثر بچه ها دیده باشن.
اما نمیشه به نبودن دهه 60 میلادی در نظرسنجی اشاره نکرد که هم باعث حذف فیلم زیبای Psycho 1960 شد. https://ptpimg.me/zxjm38.jpg
و هم باعث حذف فیلم ژاپنی Kaidan 1964 شد که این مورد دومی رو قدیما حتی صدا و سیما (البته با مقداری سانسور) پخش کرده بود. https://ptpimg.me/2bzjj8.jpg
که خیلی خوش ساخته و مطمئنم @m.a.t هم از این فیلم خوشش میاد :D

در مورد فیلم های دیوید لینچ هم میخواستم بگم که خوب شد شفاف توضیح دادی به چه دلیلی نیستن. مرسی 👍
از Dario Argento چند فیلم ترسناک معروف دیگه هم هست که چون Suspira رو توضیح دادی دیگه به بقیشون اشاره نمیکنم.

ولی کلا فیلم های ترسناک اروپایی و آسیایی زیادی هست و درک میکنم که اولویت با شهرت و عام بودن فیلم ها بوده.

Jill-Valentine

Loyal Member
May 18, 2012
4,700
نام
Ebrahim
ولی کلا فیلم های ترسناک اروپایی و آسیایی زیادی هست و درک میکنم که اولویت با شهرت و عام بودن فیلم ها بوده.

درست میگی.

من به شخصه خودم یکی از طرفداران آثار ترسناک اروپایی مخصوصا فرانسوی هستم و خیلی دلم میخواد فیلمی به اسم Martyrs ۲۰۰۸ هم تو نظرسنجی بیارم، اما بنظرت چقدر دوستان اینجا این فیلمو دیدن! :D :|

ولی در کل متوجه حرفات شدم و خواستی فیلم هایی بزاری که تقریبا اکثر بچه ها دیده باشن.

اگر برخی از دوستان اینجا من ترور نکنن:D، به نظر من فیلم «دیگران» نیکول کیدمن یکی اورریت ترین فیلم های ترسناک ۲۵ سال گذشته است:D و منم به خاطر محبوبیتی که این تایپک داره، اسمشو تو نظرسنجی آوردم و گرنه دوست داشتم فیلمی به غیر از این بجاش می آوردم!:D:-SSO:-)

View attachment mp4.mp4

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
درست میگی.

من به شخصه خودم یکی از طرفداران آثار ترسناک اروپایی مخصوصا فرانسوی هستم و خیلی دلم میخواد فیلمی به اسم Martyrs ۲۰۰۸ هم تو نظرسنجی بیارم، اما بنظرت چقدر دوستان اینجا این فیلمو دیدن! :D :|

اگر برخی از دوستان اینجا من ترور نکنن:D، به نظر من فیلم «دیگران» نیکول کیدمن یکی اورریت ترین فیلم های ترسناک ۲۵ سال گذشته است:D و منم به خاطر محبوبیتی که این تایپک داره، اسمشو تو نظرسنجی آوردم و گرنه دوست داشتم فیلمی به غیر از این بجاش می آوردم!:D:-SSO:-)

این فیلم دیگران یکی دو تا صحنه نسبتا خوب داشت ولی خودمم غافلگیر شدم که 39 تا رای آورد.
تو اون رای گیری به Descent رای داده بودم که فقط یک سانتی متر با گزینه "دیگران" فاصله داشت اما 35 تا کمتر رای آورد. با خاک یکسان شدم =))
توی نظرسنجی ها رای های من به شکل کاملا تصادفی مثل رای های @jetalpha بوده :D حالا نقل قول نکنه. منظور خاصی نداشتم. :))

اعه Martyrs 2008 هم تو نظرسنجی ها نبوده؟ ای بابا. خوب بود فیلمش. https://ptpimg.me/wm996i.jpg
الان رفتم چک کردم هنوز 4K براش نیومده.

اما جالبه که 5 روز و نیم پیش برای فیلم Babadook ریلیزهای UHD Blu-ray و 4K Remux اومد. https://imgpile.com/images/NOFE3C.jpg
یادتونه که @z2s sas چقدر اون فیلم رو دوست داشت؟ :D ما هم ارادت داریم.

Jill-Valentine

Loyal Member
May 18, 2012
4,700
نام
Ebrahim
این فیلم دیگران یکی دو تا صحنه نسبتا خوب داشت ولی خودمم غافلگیر شدم که 39 تا رای آورد.
تو اون رای گیری به Descent رای داده بودم که فقط یک سانتی متر با گزینه "دیگران" فاصله داشت اما 35 تا کمتر رای آورد. با خاک یکسان شدم =))
توی نظرسنجی ها رای های من به شکل کاملا تصادفی مثل رای های @jetalpha بوده :D حالا نقل قول نکنه. منظور خاصی نداشتم. :))

اعه Martyrs 2008 هم تو نظرسنجی ها نبوده؟ ای بابا. خوب بود فیلمش. https://ptpimg.me/wm996i.jpg
الان رفتم چک کردم هنوز 4K براش نیومده.

اما جالبه که 5 روز و نیم پیش برای فیلم Babadook ریلیزهای UHD Blu-ray و 4K Remux اومد. https://imgpile.com/images/NOFE3C.jpg
یادتونه که @z2s sas چقدر اون فیلم رو دوست داشت؟ :D ما هم ارادت داریم.

Babadook رو که حتما تو نظرسنجی های بعدی میارمش! :D

این Martyrs هم یه سبک و سنگینی میکنم، شاید اینم آوردم!:D

چون ۲۵ تا فیلم دیگه مونده، اگر اینو نیارم، باید یه چند تا فیلم علمی تخیلی بینشون بیارم تا نظرسنجی اوکی شه بره!:D

تا یادمم نرفته، بعد از اتمام این نبرد خونین فیلم های ترسناک، بعدش میخوام برم سراغ فیلم های علمی تخیلی!:D؛ دومین ژانر محبوبم بعد از سبک ترسناک:D

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,838
عنوان فیلم Persian Lessons است و Lesson در زبان پارسی "درس" و "عبرت" معنی میده که ترجمه عنوان فیلم میشه "درس های پارسی" و یا "عبرت های پارسی"

نکته مهم اینجاست که هیچی نمیدونی و الکی ریپلای کرد
اتفاقا اولین Persian Lesson که تو باید بگیری که اینکه متن کامل بخونی بعد ایراد بگیری
کسی حرف از عنوان فیلم زد؟ تو فیلم یه قسمت افسر آلمانی یه کتاب ورمیداره که عنوانش هست Mythes de la perse به زبان فرانسوی یعنی افسانه/داستان های پارسی که ترجمه اسم کتاب به فارسی اشتباه نوشته شده بود از نظر نوشتاری
الان این چه ربطی به عنوان فیلم و ترجمه اش به زبان انگلیسی داشت؟

نه فیلم دیدی نه پست منو خوندی همینطوری ریپلای کردی

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام

چون ۲۵ تا فیلم دیگه مونده، اگر اینو نیارم، باید یه چند تا فیلم علمی تخیلی بینشون بیارم تا نظرسنجی اوکی شه بره!:D

تا یادمم نرفته، بعد از اتمام این نبرد خونین فیلم های ترسناک، بعدش میخوام برم سراغ فیلم های علمی تخیلی!:D؛ دومین ژانر محبوبم بعد از سبک ترسناک:D

Martyrs رو الان چک کردم و دیدم سایت 30nama اونو داره. پس الان @Dinosaur بهش دسترسی داره و فیلم رو میگیره و بین بچه ها پخش میکنه فیلمو :)) =))

اما از شوخی بگذریم بقدری تو سایت های ایرانی اعمال محدودیت کردن که کاربران دو راه بیشتر ندارن: یا اکانت 30nama بخرن یا مثل من برن دنبال ترکرها.
آرشیو 30nama نسبت به PTP کچل بحساب میاد اما نسبت به سایت های ایرانی واقعا غنی و خوب بحساب میاد.

نکته مهم اینجاست که هیچی نمیدونی و الکی ریپلای کرد
اتفاقا اولین Persian Lesson که تو باید بگیری که اینکه متن کامل بخونی بعد ایراد بگیری
کسی حرف از عنوان فیلم زد؟ تو فیلم یه قسمت افسر آلمانی یه کتاب ورمیداره که عنوانش هست Mythes de la perse به زبان فرانسوی یعنی افسانه/داستان های پارسی که ترجمه اسم کتاب به فارسی اشتباه نوشته شده بود از نظر نوشتاری
الان این چه ربطی به عنوان فیلم و ترجمه اش به زبان انگلیسی داشت؟

نه فیلم دیدی نه پست منو خوندی همینطوری ریپلای کردی

منظورم از ریپلای کردن شما ایراد گرفتن از شما نبوده. شما کلا اشتباه منظور منو متوجه شدین.
شما اتفاقا کار درست رو کردین.
در خصوص Mythes de la perse مفرد واژه mythes که myth هست خودش یک واژه انگلیسی به معنای "اسطوره" ، "افسانه" و "داستان" هست.
منظور من تو پست اول ناهمخوانی عنوان فیلم با اسم کتاب بود.
در کل با شما کاری نداشتم و شاید اینکه بدون توضیحات تکمیلی شما رو نقل قول کردم اشتباه بود و شما رو دچار برداشت غلط از نیت من کرد که از این بابت ازتون عذر میخوام.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,721
نام
nucky thompson

martyrs رو نگه دارید برای بدترین فیلم های ترسناک . :D متاسفانه نتونستم هفته به هفته دنبال کنم و فکر کنم یکی دو مرحله نظر سنجی رو از دست دادم . نمی دونم high tension و stir of echoes تو لیست اتون بودن یا نه . البته دومی خیلی هم ترسناک نیست ولی از اون آثار جالبیه که این نظر سنجی می تونه بهونه خوبی باشه برای کسانی که ندیدنش

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,984
نام
مهدی
منم کلا اونجرز رو ندیدم بجز اولیش و کلا سوپر هیرویی نمیبینم
ولی اینو انقد تعریفش کردن رفتم 4K دانلود کردم که یه تجربه متفاوتی داشته باشم
به دارک نایت نولان هفت دادم ببینم این چند میگیره >:) :D

پ.ن: البته دارک نایت رو بعد از دو سه بار دیدن و انتظارات فوق العاده بالا این نمره رو دادم، اینو که اونقدرا سخت نمیگیرم طبیعتا.
من با دارک نایت هم خیلی حال نمی‌کنم! :D می‌گم کلا آبم با این مدل فیلما تو یه جوب نمی‌ره. امیدوارم شما لذت ببرید.

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار

مارتیرز رو می‌خوای بذاری سالو هم یهو بذار که بچه‌ها فیض ببرن :D

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,047
نام
محمد علی

فیلم با ریتم آروم ولی در عین حال میخکوب کننده میخوای؟ https://ptpimg.me/e6iq53.jpg

فیلم "زیر آسمان برلین" محصول 1987 رو ببین. https://imgpile.com/images/NOAzXc.jpg
اسم دوم فیلمش "بال های شهوت" است.
فیلم City of Angels 1998 رو از روی همین فیلم ساختن.

دیگه خیلی محتاطی. نسخه بازسازیشو مطمئنم همه دیدن :D

اما نمیشه به نبودن دهه 60 میلادی در نظرسنجی اشاره نکرد که هم باعث حذف فیلم زیبای Psycho 1960 شد. https://ptpimg.me/zxjm38.jpg
و هم باعث حذف فیلم ژاپنی Kaidan 1964 شد که این مورد دومی رو قدیما حتی صدا و سیما (البته با مقداری سانسور) پخش کرده بود. https://ptpimg.me/2bzjj8.jpg
که خیلی خوش ساخته و مطمئنم @m.a.t هم از این فیلم خوشش میاد :D

در مورد فیلم های دیوید لینچ هم میخواستم بگم که خوب شد شفاف توضیح دادی به چه دلیلی نیستن. مرسی 👍
از Dario Argento چند فیلم ترسناک معروف دیگه هم هست که چون Suspira رو توضیح دادی دیگه به بقیشون اشاره نمیکنم.

در حدیثی جعلی و بی سند داریم:
الفیلم المرعوب فهو الحمار

یعنی فیلم ترسناک خر است.
----------
توی نظرسنجی فوق هم به دراکولا رای دادم چون فقط همون رو دیدم:D

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام

یعنی فیلم ترسناک خر است.
----------

Kaidan 1964 یا همون Kwaidan 1964 به هیچ عنوان برای مخاطب امروزی ترسناک بحساب نمیاد و به همین خاطر مطمئن بودم خوشت میاد از فیلمش.
فیلمش رو اول ببین بعد اگه ترسیدی هر چی خواستی بگو. باور کن Nosferatu 1922 نسبت به اون ترسناک تر بحساب میاد. :D
@m.a.t اون حدیث هم تکراری بود و قبلا تو همین تاپیک بهش اشاره کرده بودی و به همین خاطر زیاد غافلگیر نشدم :D
اما اگه Dracula 1992 رو دیدی و مشکل با اون نداشتی مطمئن باش با Kwaidan هم مشکلی نخواهی داشت چون از لحاظ ترسناکی تو یه سطح هستن.

این the Descent رو که تو نظرسنجی قبلی بود هرکس ندیده حتما ببینه.
از بهترین های ساخته شده تو سبک جک و جونوری هست (:D) در حالی که خیلی کم دیده شد.مثل همین نظرسنجی که افتاد زیر دست و پای دیگران و له شد :D
ضمن اینکه اتمسفر به شدت شاخی داره و امکان نداره بشینی پاش و فیلم نگیرتت و نکته جالبتر اینکه تا جایی که یادمه دو تا پایان داره!میتونی فیلم رو ببینی و دست آخر با پایانش پشمت بریزه یا نه نریزه بگی کاش ی شکل دیگه تموم میشد اصن و بری اون یکی پایانی که دوست داری رو هم ببینی :D

این همه از Descent تعریف کردی ولی به Others رای داده بودی :|
حرف و عملت یکی نیست :D

برو سراغ ژانر کمدی بلکه محمدعلی m.a.t هم بیشتر توی بحث ها شرکت کنه. :D

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,140
نام
ماکان

یعنی فیلم ترسناک خر است.
----------

بنده هم تصدیق میکنم

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
دوستان تریلر شاه گویین و گرین نایت رو دیدم نمرات بالایی هم گرفته green knight که درواقع از کتاب بسیار مهم با همین نام قرون وسطا ساخته شده نویسنده این اثر هم که ناشناخته است بهترین نمونه ارتورین‌لجندز به حساب میاد . اصلا گرین نایت تریلرش دقیقا دارک سولز یک بود ولی فیلم 😭حالا باید خود فیلم‌رو‌ببینم. عجب جو مرموزی داشت البته خود داستان اصلی هم همینطوره منتهی قدیم چند تا اقتباس ساختن شان کانری و ریچارد گر و ...بودن مثل first knight و Sword of the Valiant: The Legend of Sir Gawain and the Green Knight
بودن ولی خوب این جو دارک فانتزی مدرن خیلی سخته در بیاد فکر کنم در آمده چون همه جا هم ستایش کردند برای علاقه مندان پیشنهاد میدم .

• Like
Reactions: Alkazar

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر