Multi Platform Monster Hunter: World

سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
January 26, 2018
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
MHWorld_E3_art1.jpg

Publisher and Developer : Capcom
Genre: Action RPG
Platforms : PS4 - Xbox One - PC
Release Date: January 26 2018

حالا که فقط حدود 20 روز به عرضه مونده، یه تاپیک برای اخبار، هماهنگی و پیدا کردن تیم برای Co-op لازمه. یه سری اطلاعات تایید شده از بازی + اطلاعاتی که خودم از تجربه‌ی بتا بدست آوردم رو در زیر بصورت تیتروار اعلام می‌کنم که اگه احیانا کسی با بازی آشنا نیست یا اینکه از محتویات بازی اطلاعی نداره، برای تجربه‌ی بازی آماده بشه:

- محتوای داستانی بازی حدود 40 تا 50 ساعت طول می‌کشه و طبق معمولِ نسخه‌های قبل، بعدش تازه ماجرای اصلی شروع میشه که اونم مولتی‌پلیر و Co-op هستش که باعث میشه صدها ساعت دیگه، واسه شکار هیولاهای مختلف و چلنج‌های هفتگی و البته ارتقای اسلحه‌ها و زره‌ها صرف بشه!
- برخلاف نسخه‌های قبلی، کمپین داستانی فقط یه بخش تمرینی برای بخش چند نفره نیست و چالش‌های بزرگ رو هم شامل میشه.
- طبق گفته کارگردان، بازی بعد از عرضه، از رویدادهای هفتگی و آپدیت‌های منظم و رایگان زیادی بهره خواهد برد.
- بازی هم بصورت آفلاین و هم بصورت آنلاین قابل بازیه و حتما نیازی نیست همیشه به اینترنت وصل باشید.
- اغلب مراحل و ماموریت‌ها رو میشه بصورت Co-op که تا حداکثر 4 نفر هست، تکمیل کرد.
- [طبق تجربه بتا] تمام 14 اسلحه‌ی بازی کاملا از نظر کنترل، عملکرد و قابلیت‌ها، متفاوت هستند و ماهر شدن در هر کدومشون، دقت و تمرین جداگانه رو لازم داره.
- [طبق تجربه بتا] برخلاف نسخه‌های قبل، هیچ لودینگ و معطلی خاصی، بین مناطق مختلف وجود نداره و مپ‌های بازی کاملا یکپارچه هستند.
- [طبق تجربه بتا] هوش مصنوعی هیولاها پیشرفت عظیمی کرده و کاملا هوشمندانه، وضعیت نبرد رو بررسی می‌کنن و از هر وسیله‌ای (مثل محیط، عقب‌نشینی و هیولاهای دیگه) برای شکست دادنتون استفاده می‌کنن.
- [طبق تجربه بتا] پوشش گیاهی و جانوری و محیط‌ها کاملا پویا هستند و حس یک حیات وحش واقعی رو منتقل می‌کنند.
- [طبق تجربه بتا] پیشرفتی که رفتار و انیمیشن هیولاها نسبت به نسخه‌ی قبل داشتن فوق‌العادست و در حد یک نسل تفاوت رو در اونها میشه حس کرد.
- [طبق تجربه بتا] از محیط میشه حداکثر استفاده رو کرد و با آیتم‌های متنوع و ساختاری که هر محیط داره، خیلی راحت میشه روند مبارزه رو تغییر داد.
- تجربه‌ی مولتی پلیر بازی کاملا توی این نسخه ریحن فری شده و تمام بازیکنان از سرتاسر جهان، می‌تونن به هم وصل بشن و بازی رو با هم تجربه کنن...پس از نظر پیدا کردن پلیر خیالمون باید راحت باشه (مخصوصا با اعتیادی که ژاپنیا به MH دارن :D)
- [طبق تجربه بتا] وضعیت سرورها در بتا بسیار مناسب بود و خیلی راحت در عرض چند ثانیه می‌شد یه Squad تشکیل داد و شروع به شکار کرد.

بازی 6 بهمن برای PS4 و Xbox One و در پاییز 2018 برای PC عرضه میشه. اگه کسی قصد تهیه بازی رو در روزهای ابتدایی داره، همین‌ جا اعلام کنه و id خودشو بزاره که همه بتونن راحت یه گروه تشکیل بدن. منم سعی می‌کنم تو این روزهای پایانی که به عرضه مونده یه سری اطلاعات تکمیلی راجب اسلحه‌ها، هیولاها و روش‌های مبارزه توی تاپیک قرار بدم که همه با آمادگی بریم سراغ بازی <:-P

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین

بالاخره کوئست کوفتی اش رو رفتم :D
Hint اش از اول تو خود کات سین بود
باید با ست نرگیگانته می رفتم :D

بعد حالا بهم کوئست داده جفت لوستر و توستر رو باید با هم بزنیم :|

• Smile
Reactions: NHM

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
@NHM
دمت گرم

الان دیگه فقط Kirin و Kulve Tarroth ـه که موندن از بیس گیم (با اون یارو هیولای FF)

بعدش مستقیم میریم IB >:)

خوشحالم که حداقل همه Gear هایی که میخواستم از High Rank دربیارم رو دراوردم و همش به defender set تکیه نکردم

• Cool

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
امروز گرفتم ببینم آیا 4 سال بعد عرضه بازی تو خود Base World لابی هست ما سرمون رو بندازیم توش و بازی کنیم

و به طرز عجیبی بود و با چندتا از برادران عرب دوبی ای گرفتیم بازی کردیم و حسابی چسبید :D

اکثر لابی های بازی البته همه تو Iceborne اند.
فعلا من تا HR ام رو به 50 نرسونم اون جاها نمیرم :D

• Smile

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,637
امروز گرفتم ببینم آیا 4 سال بعد عرضه بازی تو خود Base World لابی هست ما سرمون رو بندازیم توش و بازی کنیم

و به طرز عجیبی بود و با چندتا از برادران عرب دوبی ای گرفتیم بازی کردیم و حسابی چسبید :D

اکثر لابی های بازی البته همه تو Iceborne اند.
فعلا من تا HR ام رو به 50 نرسونم اون جاها نمیرم :D
لابی هایی که پیدا میکنه سافت-لاک هستن، رو ریجن دانلود استیم

بذاری یه کشور اروپایی خیلی بیشتر هم میشه :D

• Like
Reactions: Z-fan

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,637
اون وقت لگ نمیشه؟
فقط در صورتی لگ میشه که نتت زیادی داغون باشه، که اون موقع تو هر سرور ایران هم بری لگی :))

عدد پینگ که نمیزنه، ولی چون نت کدش خوبه و بیشتر چیزاش Client-Side ـه، لگش طوریه که یا اصلا حس نمیشه، یا اگه پکت لاس داشته باشی/پینگ 4.2.2.4 بالا 300 اینا باشه مانستر فریز میشه، که خودت دیدی چطوریه :D

بعضی ساعت ها هست تو Middle East هیچی پلیر نداریم باید بریم Europe :>

• Like

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
622
نام
امیرحسین
دوستان من به محض اینکه بازیو ران می کنم صفحه سیاهی میاد و سریع بسته میشه.
تو ردیت و کامیونیتی استیم هم تقریبا هر راهی پیشنهاد دادن رو تست کردم ولی مشکل برطرف نشد.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

• Sad

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,637
دوستان من به محض اینکه بازیو ران می کنم صفحه سیاهی میاد و سریع بسته میشه.
تو ردیت و کامیونیتی استیم هم تقریبا هر راهی پیشنهاد دادن رو تست کردم ولی مشکل برطرف نشد.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟
مشخصات سیستم و چیز هایی که تست کردی رو بنویس :D

یه سری فیکس جنریک برای همه بازی ها هست مثل Clean Install یا Update کردن درایور کارت گرافیک، Verify کردن فایل های بازی از طریق خود استیم، غیر فعال کردن هرگونه Overlay(مثل Afterburner یا Reshade) و....

در مورد MHW فیکسی که دیدم میگن Window mode رو بذار Borderless(فایل کانفیگ graphics_option.ini تو فولدر بازی):
1658158420394.png

بعد از اینکه کرش میکنه تو Event Viewer چیز خاصی مینویسه؟

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
622
نام
امیرحسین
مشخصات سیستم و چیز هایی که تست کردی رو بنویس :D

یه سری فیکس جنریک برای همه بازی ها هست مثل Clean Install یا Update کردن درایور کارت گرافیک، Verify کردن فایل های بازی از طریق خود استیم، غیر فعال کردن هرگونه Overlay(مثل Afterburner یا Reshade) و....

در مورد MHW فیکسی که دیدم میگن Window mode رو بذار Borderless(فایل کانفیگ graphics_option.ini تو فولدر بازی):
View attachment 264827

بعد از اینکه کرش میکنه تو Event Viewer چیز خاصی مینویسه؟
مرسی از پیگیری و راهنماییت👍
اینا رو تست کرده بودم ، سیستمم هم برای اجرای بازی بد نیست.
مشکل از iCue Corsair بود، یه شیر پاک خورده ای تو ردیت گفته بود پاکش کردم حل شد:D
مشکل این بود که هیچ ارور خاصی هم نمیداد.
برای شروع چه وپنی پیشنهاد میکنی؟ فعلا دوئل بلید برداشتم.

آخرین ویرایش:
  • Cool
  • Like
Reactions: NHM and Z-fan

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,637
مرسی از پیگیری و راهنماییت👍
اینا رو تست کرده بودم ، سیستمم هم برای اجرای بازی بد نیست.
مشکل از iCue Corsair بود، یه شیر پاک خورده ای تو ردیت گفته بود پاکش کردم حل شد:D
خواهش میکنم :D

معمولا تداخل اینطوری کم پیش میاد :D احتمالا از Event Viewer میشد یه چیزی فهمید، خداروشکر که حل شد :D

برای شروع چه وپنی پیشنهاد میکنی؟ فعلا دوئل بلید برداشتم.
بهت میگم چیارو نری :D

برای شروع Hunting Horn و Charge Blade زیاد جالب نیستن، بقیشون اوکیه، این دوتا خیلی مکانیکین آدم از اول باهاشون شروع کنه نمیفهمه داره چیکار میکنه شاید از بازی هم زده شی :D(Insect Glaive و Gunlance هم نسبت به بقیه کمی تا قسمتی پیچیده ترن ولی "سخت" نیستن :D)

این Guild Card منه :D

1658162746693.jpeg
بیس گیم رو با Great Sword رفتم، End-Game ـشو با Insect Glaive

بعد از خرید Iceborne هم اکثرا Long Sword بازی کردم(فقط 1000 تا هانت باهاش دارم :-" :D)

Great Sword، Long Sword، Hammer و Dual Blade انتخاب های خوبین برای شروع

ولی نترس هرچی خواستی برو Training از اتاق، ببین خوشت میاد یا نه :D

چنل Arekkz حتما چک کن اگه خواستی Moveset وپن رو کامل بشناسی :D :
کلا ویدیو های Arekkz رو واسه هر وپن میخوای شروع کنی ببین خیلی عالی توضیح میده(حواست باشه یه ویدیو برای هر وپن بیس گیم داده، یه ویدیو دیگه برای تغییرات/حرکات جدید تو IB)
لینک Playlist یوتیوب

سوالی داشتی همینجا بپرس جواب میدم :D

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
Light Bow Gun هم خوبه
ولی نیما معتقده سلاح Cringe ـیه :D
این بشر لذت بخرورد هیولا با بمب های Wyvernblast رو نمی فهمه :D

• Smile

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,637
Light Bow Gun هم خوبه
ولی نیما معتقده سلاح Cringe ـیه :D
این بشر لذت بخرورد هیولا با بمب های Wyvernblast رو نمی فهمه :D
واسه شروع* سلاح Cringe ـیه :>

لذت اصلی بازی تو Melee ـه، Bowgun ها کلا چیزی به اسم "Combo" ندارن(Bow باز بهتره)

مشکل اصلیم با Ranged همینه(+ Aim با دسته :D :D)

وگرنه Special هاشون مثل همین Wyvernblast یا اون اسنایپ HBG یا Dragon Piercer ـه Bow فوق العادن :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
واسه شروع* سلاح Cringe ـیه :>

لذت اصلی بازی تو Melee ـه، Bowgun ها کلا چیزی به اسم "Combo" ندارن(Bow باز بهتره)

مشکل اصلیم با Ranged همینه(+ Aim با دسته :D :D)

وگرنه Special هاشون مثل همین Wyvernblast یا اون اسنایپ HBG یا Dragon Piercer ـه Bow فوق العادن :D

اگه هیولا Knockdown شه من زیر کله اش Wyvernblast بکارم و روش Slice Ammo بزنم و از دور متلاشی شدنش رو مشاهده کنم کومبو نباشه... دیگه چی کومبو میتونه باشه؟ :D (میدونم چی، نمیخواد بگی :D)

• Smile

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
1658313769011.png

امروز بعد از 60 ساعت بازی تصمیم گرفتم به صورت جدی سلاح های دیگه رو هم یاد بگیرم محض احتیاط :D

به همین منظور رفتیم سراغ Inscet Glaive و Dual Blade
و خب کلی هم باهاشون حال کردیم. LBG و LS نمی شدن ولی خب خوب بودن و می شد باهاشون هانت کرد. (یخورده کندتر و Unsafe تر ولی شدنی بود)

در همین وانفسا برای ارتقای ست Defender Dual Blade (که عملا یه جورایی تو Base World چیت محسوب میشه این ست از بس قویه :D) نیاز به آیتم Commendation داشتم
به طرز احمقانه ای این آیتم از کوئست های کمتری درمیاد تا High Commendation تو این بازی
نمیدونم چرا :|

به اینترنت مراجعه کردیم و فهمیدیم یه کوئست ایونت Low Rank هست که Commendation میده
کوئستی که توش باید دو تا Kirin رو توی Low Rank بزنی
Easy, Right?
NO

نمردیم ولی واسه یه الدر دراگن تو Low Rank (که عملا همین یه دونه است فقط اگه اشتباه نکنم) دهن ما رو سرویس کرد
اینو زدیم Dual Blade هم ارتقا دادیم
یهو این جنرال کله مکعبی به ما ماموریت داد باید بری یه Kirin دیگه بزنی
این دفعه نه تنها high Rank بلکه از نوع Tempered :D

بار اول با Dual Blade... مـــــــــــرگ
بار دوم با Insect Glaive... مــــــــــــرک
بار سوم با Long Sword .... مــــــــــــرگ و Quest Failed

داشت کم کم خاطرات هر چند نزدیک ولی تلخ لوناسترا و PTSD اش تو ذهنم زنده می شد که یهو گفتم Waiiiiiiiiiiiit a Minute. این بشر این قدرها هم مووست اش مثل لوستر بد نیست. وان شات می کنه ولی تا وقتی هی زیرش نباشی میشه جاخالی داد.
دست کردم تو منوی اکویپمنت و Light Bow Gun به تن کردم (سلاح کرینج... amirite?)
رو کردم به Kirin گفتم: اگه تو کیرین کله برقی ای، من Z-fan ـه Normal Shot Abuser ـم :D... رو کن بیاد >:) "

بعد 15 دقیقه نبرد غیر تن به تن و سوراخ سوراخ کردن کله کیرین (چون بقیه جاهاش به طرز عجیبی با تیر دمیج نمیخورد اصن :|) اسب اژدر تمپرد شده از پای در اومد و من و گربه ام "مارتونوتّوغوزّی" (Yeah that's his name :D) شروع کردیم رو جنازه اش رقص بندری رفتن

_ سید حالا بازی با LBG حال میده که درجا رفتی سراغش؟
معلومه که حال میده. هر چیزی که توش یهو هیولا از دوربین خارج نشه وان شات ات نکنه، فان محسوب میشه (حداقل به صورت نسبی :D)

و بالاخره رسیدم به HR 50
یه چند تا کار و کوئست دیگه هست که برمشون آماده میشم بریم به سرزمین های یخی Iceborne

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,637
امروز با سید رفتیم اولین Arch Tempered ـش هم زدیم

با چی هم شروع کردیم... فاکینگ AT NERGIGANTE :))

قشنگ Vietnam Flashback بود برام که چقدر قدیم با بدبختی میزدیمش :D

امروز هم بار اول Fail شد ولی 3 بار انتقام گرفتیم ازش :>

1658418098889.png

متاسفانه عکس Kill Screen که آخر هانت میاره همیشه تار میشه، باید بگردم ببینم براش ماد هست یا نه :D

@Z-fan تو اینجور صحنه هاست که کرینج بودن LBG نسبت به GS مشخص میشه :> :D :D

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر