Multi Platform Monster Hunter: World

سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
January 26, 2018
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
MHWorld_E3_art1.jpg

Publisher and Developer : Capcom
Genre: Action RPG
Platforms : PS4 - Xbox One - PC
Release Date: January 26 2018

حالا که فقط حدود 20 روز به عرضه مونده، یه تاپیک برای اخبار، هماهنگی و پیدا کردن تیم برای Co-op لازمه. یه سری اطلاعات تایید شده از بازی + اطلاعاتی که خودم از تجربه‌ی بتا بدست آوردم رو در زیر بصورت تیتروار اعلام می‌کنم که اگه احیانا کسی با بازی آشنا نیست یا اینکه از محتویات بازی اطلاعی نداره، برای تجربه‌ی بازی آماده بشه:

- محتوای داستانی بازی حدود 40 تا 50 ساعت طول می‌کشه و طبق معمولِ نسخه‌های قبل، بعدش تازه ماجرای اصلی شروع میشه که اونم مولتی‌پلیر و Co-op هستش که باعث میشه صدها ساعت دیگه، واسه شکار هیولاهای مختلف و چلنج‌های هفتگی و البته ارتقای اسلحه‌ها و زره‌ها صرف بشه!
- برخلاف نسخه‌های قبلی، کمپین داستانی فقط یه بخش تمرینی برای بخش چند نفره نیست و چالش‌های بزرگ رو هم شامل میشه.
- طبق گفته کارگردان، بازی بعد از عرضه، از رویدادهای هفتگی و آپدیت‌های منظم و رایگان زیادی بهره خواهد برد.
- بازی هم بصورت آفلاین و هم بصورت آنلاین قابل بازیه و حتما نیازی نیست همیشه به اینترنت وصل باشید.
- اغلب مراحل و ماموریت‌ها رو میشه بصورت Co-op که تا حداکثر 4 نفر هست، تکمیل کرد.
- [طبق تجربه بتا] تمام 14 اسلحه‌ی بازی کاملا از نظر کنترل، عملکرد و قابلیت‌ها، متفاوت هستند و ماهر شدن در هر کدومشون، دقت و تمرین جداگانه رو لازم داره.
- [طبق تجربه بتا] برخلاف نسخه‌های قبل، هیچ لودینگ و معطلی خاصی، بین مناطق مختلف وجود نداره و مپ‌های بازی کاملا یکپارچه هستند.
- [طبق تجربه بتا] هوش مصنوعی هیولاها پیشرفت عظیمی کرده و کاملا هوشمندانه، وضعیت نبرد رو بررسی می‌کنن و از هر وسیله‌ای (مثل محیط، عقب‌نشینی و هیولاهای دیگه) برای شکست دادنتون استفاده می‌کنن.
- [طبق تجربه بتا] پوشش گیاهی و جانوری و محیط‌ها کاملا پویا هستند و حس یک حیات وحش واقعی رو منتقل می‌کنند.
- [طبق تجربه بتا] پیشرفتی که رفتار و انیمیشن هیولاها نسبت به نسخه‌ی قبل داشتن فوق‌العادست و در حد یک نسل تفاوت رو در اونها میشه حس کرد.
- [طبق تجربه بتا] از محیط میشه حداکثر استفاده رو کرد و با آیتم‌های متنوع و ساختاری که هر محیط داره، خیلی راحت میشه روند مبارزه رو تغییر داد.
- تجربه‌ی مولتی پلیر بازی کاملا توی این نسخه ریحن فری شده و تمام بازیکنان از سرتاسر جهان، می‌تونن به هم وصل بشن و بازی رو با هم تجربه کنن...پس از نظر پیدا کردن پلیر خیالمون باید راحت باشه (مخصوصا با اعتیادی که ژاپنیا به MH دارن :D)
- [طبق تجربه بتا] وضعیت سرورها در بتا بسیار مناسب بود و خیلی راحت در عرض چند ثانیه می‌شد یه Squad تشکیل داد و شروع به شکار کرد.

بازی 6 بهمن برای PS4 و Xbox One و در پاییز 2018 برای PC عرضه میشه. اگه کسی قصد تهیه بازی رو در روزهای ابتدایی داره، همین‌ جا اعلام کنه و id خودشو بزاره که همه بتونن راحت یه گروه تشکیل بدن. منم سعی می‌کنم تو این روزهای پایانی که به عرضه مونده یه سری اطلاعات تکمیلی راجب اسلحه‌ها، هیولاها و روش‌های مبارزه توی تاپیک قرار بدم که همه با آمادگی بریم سراغ بازی <:-P

آخرین ویرایش:

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
combat با هر سلاحی که انتخاب میکنی فرق میکنه - یه چیزی رو که الان دوست داری انتخاب کن بعدا میتونی عوضش کنی - sword and shield انتخاب نکن (S&S ساپورت هست) تازه کار ها daggersرو دوست دارن اما یکم طول میکشه که باهاشون راه بیوفتی. long sword هم قلق داره اگه میتونی یادش بگیری یکی از بهترین های بازیه - Great sword رو هم اگه الان انتخابش کنی زود یاد میگیریش - chargeblade خیلی عالیه اما برای الان برات زوده - hunting horn هم ساپورت هست فعلا ولش کن - bow هم قلق داره اگه تونستی یادش بگیری قویترین سلاح کل بازی هست اما واقعا قلق داره! heavy/light gun هم برای شروع بد نیستن اما قدرتشون آخر های بازی زیاد میشه. اسم بقیه سلاح ها رو هم یادم نیست.
توی این بازی کاراکترت هیچ وقت قوی نمیشه و level up نمیشه و تمام قدرتت به سلاح و ابزار و لباس هات هست پس تا میتونی بهشون برس.
یکی از دلایلی که این بازی خسته کننده نمیشه اینه که هر سلاحی کاملا گیمپلی کمبت رو عوض میکنه! بنابر این میتونی بعدا سلاحت رو عوض کنی.
توی منطقه تمرینی حسابی تمرین کن و تمام حرکات سلاحت رو یاد بگیر.
پیشنهاد میکنم که چند تا ویدئو tips & tricksبرای این بازی از یوتوپ ببینی - ترجیحا یک ویدئو هم از move set سلاحی که انتخاب کردی ببین.
دقیقا یاد بگیر که توی hub چه چیزهایی هست و هر کدوم به چه دردی میخورن.پ

حتما حتما حتما حتما حتما قبل از شکار غذا بخور - هم توی hub میتونی غذا بخوری و هم توی campها. به غذا هایی که میخوری دقت کن.
حتما حتما حتما حتما از buff ها و داروها استفاده کن - اوایل بازی چیز زیادی نداری اما بعدا حسابی همه چیز گیرت میاد.

چرا اینقدر اسلحه ها گستردگی داره :|:-??
اصلا پشم هام :|
الان واقعا نمی‌دونم کدوم رو بردارم

کاتانای بلند خوب بود اما اسلحه های گرم و تیرکمان به نظر سیف تر میان ولی اصلا نتونستم با اسلحه های سنگین ارتباط برقرار کنم چون به شدت کند و دست پاگیراند اون اسلحه ساز ماننده هم با حال بود. :D

الاننبدتر از قبل سردرگم شدم نمی‌دونم چه کنم:|

میشه هبه راحتی اسلحه رو عوض کرد ؟ منظورم اینه که اسلحه ها progression ندارن که

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521

کاتانای بلند خوب بود اما اسلحه های گرم و تیرکمان به نظر سیف تر میان ولی اصلا نتونستم با اسلحه های سنگین ارتباط برقرار کنم چون به شدت کند و دست پاگیراند اون اسلحه ساز ماننده هم با حال بود. :D

من زیاد بازی نکردم اما شاید بتونم کمکی کنم.
progress ندارن اما آپگرید میشن.
بنظرم اگه گروهی میری تیرکمون و تفنگه خوبن وگرنه اصلحه های melee دمیچ بیشتری میزنن.
منم اولش خیلی سردرگم شدم اما یه چند باری شکار رفتم و اسلحه های مختلف رو امتحان کردم تا حدودی قلق کار دستم اومد.
اما خیلی زمان بره بازیش ...تکنفره حداقل یکساعت طول میکشه یه monster بزنی ...رو اعصابم بود واسه همین دیگه بازی نکردم

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433

هر موقع خواستی میتونی سلاح های جدید بسازی. برای ساختنشون به مواد اولیه نیاز داری که باید از شکار کردن بدست بیاری .

شکار میکنی --> مواد اولیه بدست میاری --> ابزار بهتر درست میکنی --> مانستر های قویتری رو شکار میکنی ---> و این کار رو تکرار میکنی

من برای شروع از Switch Axe استفاده کردم - چند تا ویدئو از move set هاش ببین، برای شروع سلاح خوبیه.

سلاح ها خودشون قوی نمیشن اما میتونی توی آهنگری آپگریدشون کنی.

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
هر موقع خواستی میتونی سلاح های جدید بسازی. برای ساختنشون به مواد اولیه نیاز داری که باید از شکار کردن بدست بیاری .

شکار میکنی --> مواد اولیه بدست میاری --> ابزار بهتر درست میکنی --> مانستر های قویتری رو شکار میکنی ---> و این کار رو تکرار میکنی

من برای شروع از Switch Axe استفاده کردم - چند تا ویدئو از move set هاش ببین، برای شروع سلاح خوبیه.

سلاح ها خودشون قوی نمیشن اما میتونی توی آهنگری آپگریدشون کنی.

من فعلا رفتم سراغ لانگ سورد
نکته بازی اینه که الکی میخواد یه فایت رو‌ کش بده یعنی یعنی چهار پنج بار یه مانستر یا هر چیزی فرار می‌کنه و باید باز دوباره باهاش درگیر کنی
ای کاش سرعت بازی رو این مدلی نمی گرفت

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
من فعلا رفتم سراغ لانگ سورد
نکته بازی اینه که الکی میخواد یه فایت رو‌ کش بده یعنی یعنی چهار پنج بار یه مانستر یا هر چیزی فرار می‌کنه و باید باز دوباره باهاش درگیر کنی
ای کاش سرعت بازی رو این مدلی نمی گرفت

این برای شروع بازیه. فعلا ضعیف هستی. یکم که قویتر شدی و وسایل بهتری داشتی یه فایت رو توی 2 دقیقه تموم میکنی و فرصت فرار هم ندارن!!
اگر هم همون موقع که شروع به فرار کردن Flash bug بزنی مانستر ها نمیتونن فرار کنن.
بازم میگم که یه فیلم از طریقه درست استفاده کردن از long sword ببین. من 20 ساعت با switch axeبازی میکردم و بعد که فیلمش رو دیدم 5 دقیقه به خودم میخندیدم!

• Like
Reactions: Arashmalkian

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
این برای شروع بازیه. فعلا ضعیف هستی. یکم که قویتر شدی و وسایل بهتری داشتی یه فایت رو توی 2 دقیقه تموم میکنی و فرصت فرار هم ندارن!!
اگر هم همون موقع که شروع به فرار کردن Flash bug بزنی مانستر ها نمیتونن فرار کنن.
بازم میگم که یه فیلم از طریقه درست استفاده کردن از long sword ببین. من 20 ساعت با switch axeبازی میکردم و بعد که فیلمش رو دیدم 5 دقیقه به خودم میخندیدم!

والا یه سری سوالات کلی توی بازی برام پیش اومده
الان بحث development و research و ایناست نمی‌دونم باید چی کار کرد
یه سری جریانات آیتم و اسلینگر و ... است اونا هم در جریان نیستم

این ملتی که اسلینگر میزنن می پرن پشت مانستر چیه ؟

بازی بازی خوبیه ولی هم وقت کم دارم هم واقعا پلیر سطح من پیدا نمیشه که بریم جلو

نهایت یه SOS flare می زنم دوتا اسم جاپونی میان با یه چیزای خفن پشم هام میریزه :D

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
40 گیگ اپدیت داره بازی!

میدونی ورژن بازی بعد آپدیت چند میشه ؟
۱۳.۰۱ :/

توصیه از من
اول بازی رو دانلود کن و آپدیت اش رو پاوز بذار یعنی نیاز به آپدیت گرفتن اش نیست و خود بازی همه چیز هست آپدیت کاملا بیهوده است

خوب بازی من از حالت پلاس دیگه داشت در می‌اومد و تموم اش کردم
بازی جالبیه خصوصا اینکه باید خیلی آیتم گرفت تا پیشرفت کرد و تازه بازی حالت جالبی پیدا می‌کنه

اما نکته ای که بود و من از یکی از دوستام پرسیدم این ادوات و تجهیزات یه عده بود که میزدن هر باشی رو در عرض ۵ دقیقه کتلت میکردن و گفت اینها همه شون dlc بوده :|
واقعا این بد بود یهو میدید یکی با shamos می‌رفت اون یکی سوار مانستر میشد به اش میکرد اون یکی یه اسلحه داشت که ۶ برابر هیکل کاراکتر من بود همه رو میزد یکی شون شده بود گربه بازی هست باکس اش نصف بود و ...
در کل خوب بود ولی خوب تایم من تموم شده بود

امتیاز من ۸

• Like
Reactions: AMIN-1399F

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
میدونی ورژن بازی بعد آپدیت چند میشه ؟
۱۳.۰۱ :/

توصیه از من
اول بازی رو دانلود کن و آپدیت اش رو پاوز بذار یعنی نیاز به آپدیت گرفتن اش نیست و خود بازی همه چیز هست آپدیت کاملا بیهوده است

خوب بازی من از حالت پلاس دیگه داشت در می‌اومد و تموم اش کردم
بازی جالبیه خصوصا اینکه باید خیلی آیتم گرفت تا پیشرفت کرد و تازه بازی حالت جالبی پیدا می‌کنه

اما نکته ای که بود و من از یکی از دوستام پرسیدم این ادوات و تجهیزات یه عده بود که میزدن هر باشی رو در عرض ۵ دقیقه کتلت میکردن و گفت اینها همه شون dlc بوده :|
واقعا این بد بود یهو میدید یکی با shamos می‌رفت اون یکی سوار مانستر میشد به اش میکرد اون یکی یه اسلحه داشت که ۶ برابر هیکل کاراکتر من بود همه رو میزد یکی شون شده بود گربه بازی هست باکس اش نصف بود و ...
در کل خوب بود ولی خوب تایم من تموم شده بود

امتیاز من ۸

آپدیت ها خیلی مهمه، نه تنها بازی رو بالانس میکنن، کلی مانستر و تجهیزات جدید هم به بازی اضافه میکنن. این بازی حالت live service داره و مدام دارن به بازی محتویات رایگان جدید اضافه میکنن(الان فقط به Iceborne اضافه میکنن) بازی بدون آپدیت و بازی با آخرین آپدیت خیلی تفاوت داره.

دوستت حرف مفت زده. آخرین Buildی که من داشتم مال 6 ماه قبل از DLCبود که یک Buildـه Heavy bowgun بود که میتونستم باهاش توی 6 دقیقه Arch tempered Kushala Daora و Arch tempered Kirin رو solo فارم کنم. که اینا هر دو elder dragon هستن و arch tempered هم سختترین حالتشون هست. build های خود بازی اصلی برای بازی اصلی خیلی هم قوی هستن(برای Iceborne باید build جدید بسازی چون سختتر میشه)
من یادمه دفعه اولی که Diablos رو زدم کلی طول کشید و بعدش هم تا یک هفته ptsd داشتم!!! بعد که شروع کردم build درست کنم Diablos رو 1 دقیقه ای میزدم!

توی این بازی بعد از 60 ساعت گیمپلی و تمام کردن داستان، تازه بازی واقعی شروع میشه!

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
آپدیت ها خیلی مهمه، نه تنها بازی رو بالانس میکنن، کلی مانستر و تجهیزات جدید هم به بازی اضافه میکنن. این بازی حالت live service داره و مدام دارن به بازی محتویات رایگان جدید اضافه میکنن(الان فقط به Iceborne اضافه میکنن) بازی بدون آپدیت و بازی با آخرین آپدیت خیلی تفاوت داره.

دوستت حرف مفت زده. آخرین Buildی که من داشتم مال 6 ماه قبل از DLCبود که یک Buildـه Heavy bowgun بود که میتونستم باهاش توی 6 دقیقه Arch tempered Kushala Daora و Arch tempered Kirin رو solo فارم کنم. که اینا هر دو elder dragon هستن و arch tempered هم سختترین حالتشون هست. build های خود بازی اصلی برای بازی اصلی خیلی هم قوی هستن(برای Iceborne باید build جدید بسازی چون سختتر میشه)
من یادمه دفعه اولی که Diablos رو زدم کلی طول کشید و بعدش هم تا یک هفته ptsd داشتم!!! بعد که شروع کردم build درست کنم Diablos رو 1 دقیقه ای میزدم!

توی این بازی بعد از 60 ساعت گیمپلی و تمام کردن داستان، تازه بازی واقعی شروع میشه!
نه خوب خود منم بعد از گرفتن آیتم ها خیلی پیشرفت کردم و سریع شدم ولی یه سری چیز میزها اصلا نیست انگار
حالا نمی‌دونم شاید من اشتباه میکنم ولی این اسلینگر ها که به راحتی باهاش میپرن پشت مانستر ها رو تا جایی که من بازی کردم ندیدم . پرسیدم گفتن مال dlc ه

• Like
Reactions: Arashmalkian

mtostar

کاربر سایت
Oct 16, 2013
2
دوستان سلام

عذر می خوام چندتا سوال داشتم

ایا این بازی مشکلی با نت ایران نداره یعنی تحریم نیستیم ؟؟

آیا میشه فرند دعوت کرد داخل بازی؟؟ یا فقط برای هر لیست کار در بازی میشه دعوت کرد ؟

ارزش برای خرید داره ؟

میشه تو این سبک اوپن ورلد چندتا بازی دیگه هم نام ببرید توی استور استیم که قابلیت مولتی یا co-op داشته باشن

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
کسی میتونه بگه چطور میشه تو مثل بقیه در عرض 10 ثانیه monster ها رو بزنم؟
امروز یه sos دادم طرف هنوز وارد مپ نشده بود زد دوتا monster رو کتلت کرد.
رفتم تو اهنگری لول و دمیج شمشیر ها تا یه حد کمی زیاد میشه پس چجوری اون اینقدر سریع زدش؟
چجوری combo بزنم؟ توی زمین آموزشی فقط سه مدل کمبو یاد میده اما یه بار شانسی یه کمبو خفن زدم

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
کسی میتونه بگه چطور میشه تو مثل بقیه در عرض 10 ثانیه monster ها رو بزنم؟
امروز یه sos دادم طرف هنوز وارد مپ نشده بود زد دوتا monster رو کتلت کرد.
رفتم تو اهنگری لول و دمیج شمشیر ها تا یه حد کمی زیاد میشه پس چجوری اون اینقدر سریع زدش؟
چجوری combo بزنم؟ توی زمین آموزشی فقط سه مدل کمبو یاد میده اما یه بار شانسی یه کمبو خفن زدم

اون چیزاهایی که بازی بهت یاد میده فقط آموزش ابتدایی هست. بهترین کمبو ها رو خودت باید کشف کنی برای هر سلاحی که استفاده می کنی(توی یوتوب کلی ویدئو آموزشی هست)

لول سلاح مهم هست اما وسایلت خیلی مهمتر هستن. برای اینکه بهترین نتیجه رو بگیری باید یک Build قوی درست کنی. برای یک Build خوب تک تک وسایلی که استفاده میکنی یا Buff های غذاها مهم هستن. توی یوتوب سرچ کن برای یک Build خوب برای سلاحی که استفاده میکنی.

• Like
Reactions: mac man

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر