Multi Platform Monster Hunter: World

سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
January 26, 2018
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
MHWorld_E3_art1.jpg

Publisher and Developer : Capcom
Genre: Action RPG
Platforms : PS4 - Xbox One - PC
Release Date: January 26 2018

حالا که فقط حدود 20 روز به عرضه مونده، یه تاپیک برای اخبار، هماهنگی و پیدا کردن تیم برای Co-op لازمه. یه سری اطلاعات تایید شده از بازی + اطلاعاتی که خودم از تجربه‌ی بتا بدست آوردم رو در زیر بصورت تیتروار اعلام می‌کنم که اگه احیانا کسی با بازی آشنا نیست یا اینکه از محتویات بازی اطلاعی نداره، برای تجربه‌ی بازی آماده بشه:

- محتوای داستانی بازی حدود 40 تا 50 ساعت طول می‌کشه و طبق معمولِ نسخه‌های قبل، بعدش تازه ماجرای اصلی شروع میشه که اونم مولتی‌پلیر و Co-op هستش که باعث میشه صدها ساعت دیگه، واسه شکار هیولاهای مختلف و چلنج‌های هفتگی و البته ارتقای اسلحه‌ها و زره‌ها صرف بشه!
- برخلاف نسخه‌های قبلی، کمپین داستانی فقط یه بخش تمرینی برای بخش چند نفره نیست و چالش‌های بزرگ رو هم شامل میشه.
- طبق گفته کارگردان، بازی بعد از عرضه، از رویدادهای هفتگی و آپدیت‌های منظم و رایگان زیادی بهره خواهد برد.
- بازی هم بصورت آفلاین و هم بصورت آنلاین قابل بازیه و حتما نیازی نیست همیشه به اینترنت وصل باشید.
- اغلب مراحل و ماموریت‌ها رو میشه بصورت Co-op که تا حداکثر 4 نفر هست، تکمیل کرد.
- [طبق تجربه بتا] تمام 14 اسلحه‌ی بازی کاملا از نظر کنترل، عملکرد و قابلیت‌ها، متفاوت هستند و ماهر شدن در هر کدومشون، دقت و تمرین جداگانه رو لازم داره.
- [طبق تجربه بتا] برخلاف نسخه‌های قبل، هیچ لودینگ و معطلی خاصی، بین مناطق مختلف وجود نداره و مپ‌های بازی کاملا یکپارچه هستند.
- [طبق تجربه بتا] هوش مصنوعی هیولاها پیشرفت عظیمی کرده و کاملا هوشمندانه، وضعیت نبرد رو بررسی می‌کنن و از هر وسیله‌ای (مثل محیط، عقب‌نشینی و هیولاهای دیگه) برای شکست دادنتون استفاده می‌کنن.
- [طبق تجربه بتا] پوشش گیاهی و جانوری و محیط‌ها کاملا پویا هستند و حس یک حیات وحش واقعی رو منتقل می‌کنند.
- [طبق تجربه بتا] پیشرفتی که رفتار و انیمیشن هیولاها نسبت به نسخه‌ی قبل داشتن فوق‌العادست و در حد یک نسل تفاوت رو در اونها میشه حس کرد.
- [طبق تجربه بتا] از محیط میشه حداکثر استفاده رو کرد و با آیتم‌های متنوع و ساختاری که هر محیط داره، خیلی راحت میشه روند مبارزه رو تغییر داد.
- تجربه‌ی مولتی پلیر بازی کاملا توی این نسخه ریحن فری شده و تمام بازیکنان از سرتاسر جهان، می‌تونن به هم وصل بشن و بازی رو با هم تجربه کنن...پس از نظر پیدا کردن پلیر خیالمون باید راحت باشه (مخصوصا با اعتیادی که ژاپنیا به MH دارن :D)
- [طبق تجربه بتا] وضعیت سرورها در بتا بسیار مناسب بود و خیلی راحت در عرض چند ثانیه می‌شد یه Squad تشکیل داد و شروع به شکار کرد.

بازی 6 بهمن برای PS4 و Xbox One و در پاییز 2018 برای PC عرضه میشه. اگه کسی قصد تهیه بازی رو در روزهای ابتدایی داره، همین‌ جا اعلام کنه و id خودشو بزاره که همه بتونن راحت یه گروه تشکیل بدن. منم سعی می‌کنم تو این روزهای پایانی که به عرضه مونده یه سری اطلاعات تکمیلی راجب اسلحه‌ها، هیولاها و روش‌های مبارزه توی تاپیک قرار بدم که همه با آمادگی بریم سراغ بازی <:-P

آخرین ویرایش:

Beorn

کاربر سایت
Sep 15, 2020
549
سلام،
من تا به حال هیچ بازی mmo رو تجربه نکردم؛
چند تا سوال راجع به این بازی داشتم:
۱. بخش آنلاین بازی "داستان" داره؟ و این داستان، کاملا مشابه یک بازی داستانی آفلاین، اما به شکل co-op هست؟
۲. بخش آنلاین بازی "کات سین و دیالوگ" داره و آیا این "کات سین و دیالوگ" ها اهمیتی دارن؟
۳. تمرکز بازی رو بخش داستانی هست و یا بخش آنلاین؟
۴. فرق این بازی به عنوان یک بازی mmo با یک بازی co-op مثل Back 4 Bloodچیه؟
۵. بین این بازی و Black Desert، کدوم رو پیشنهاد میدید؟
سلام
بازی یه بخش داستانی داره که میتونی تنها یا با دوستات یا با افراد رندومی که خودش پیدا میکنه بازی کنی.
بخش داستانیشم طولانیه نسبتا که داستان خفنی نداره یه بهونس که وارد دنیای جذابش بشی.کاتسین داره و کلی باس/مانستر که به مرور باید باهاشون مبارزه کنی.بعد خط داستانی تازه بازی شروع میشه که میتونی آفلاین یا آنلاین بازی کنی اجباری نداره ولی آنلاین لذتش بیشتره.
تمرکز بازی روی مانسترها و بیلدهایی هست که میتونی بسازی.آنلاین و آفلاین اجباری نداره ولی خب اگه آنلاین باشی کلی ایونت و ماموریت اضافی وجود داره.
اون B4B که زامبیه کلا فرق داره.BD هم سبکش فرق داره.
مانستر هانتر n تا مانستر وجود داره که هرکدوم اسلحه و آرمور خودشونو دارن با سبک مبارزه خاص خودشون.کل دشمنای بازی تو این مانسترا خلاصه میشن که باید فارمشون کنی و بیلدهای مختلف از اسلحه و آرمورای مختلف بسازی بسته به سلیقه و نیازت.

• Like
Reactions: reza51

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
کاتسین داره و کلی باس/مانستر که به مرور باید باهاشون مبارزه کنی.بعد خط داستانی تازه بازی شروع میشه که میتونی آفلاین یا آنلاین بازی کنی اجباری نداره ولی آنلاین لذتش بیشتره.
تمرکز بازی روی مانسترها و بیلدهایی هست که میتونی بسازی.آنلاین و آفلاین اجباری نداره ولی خب اگه آنلاین باشی کلی ایونت و ماموریت اضافی وجود داره.
اون B4B که زامبیه کلا فرق داره.BD هم سبکش فرق داره.
مانستر هانتر n تا مانستر وجود داره که هرکدوم اسلحه و آرمور خودشونو دارن با سبک مبارزه خاص خودشون.کل دشمنای بازی تو این مانسترا خلاصه میشن که باید فارمشون کنی و بیلدهای مختلف از اسلحه و آرمورای مختلف بسازی بسته به سلیقه و نیازت.
خیلی خیلی ممنون،
داستان بخش آنلاینش به چه صورت هست؟ چیزی شبیه "ماموریت های کو-آپ و دنیای Red Dead Online که نمیشه گفت داره داستانی رو روایت می‌کنه و صرفا ماموریت های مختلف برای پیشرفت و به دست آوردن آیتم و ..."، هست و یا شبیه به "کو-آپ The Division 2 (با ماموریت ها و امکانات پیشرفت و کسب آیتم و تعامل با محیط بیشتر و گسترده تر) که داره یه داستان رو روایت می کنه و صرفا چند تا ماموریت ساده نیست،" هست؟ [از لحاظ چگونگی داستان]
و اینکه برای بازی چه سطحی از زبان انگلیسی لازمه (بلد باشم)؟

آخرین ویرایش:

Beorn

کاربر سایت
Sep 15, 2020
549
خیلی خیلی ممنون،
داستان بخش آنلاینش به چه صورت هست؟ چیزی شبیه "ماموریت های کو-آپ و دنیای Red Dead Online که نمیشه گفت داره داستانی رو روایت می‌کنه و صرفا ماموریت های مختلف برای پیشرفت و به دست آوردن آیتم و ..."، هست و یا شبیه به "کو-آپ The Division 2 (با ماموریت ها و امکانات پیشرفت و کسب آیتم بیشتر ) که داره یه داستان رو روایت می کنه و صرفا چند تا ماموریت ساده نیست،" هست؟
و اینکه برای بازی چه سطحی از زبان انگلیسی لازمه؟
ببین کلیت بازی اینه که شما وارد محیط میشی باید بگردی اون مانستری که میگه رو پیدا کنی(محیط بازی نسبت به ماموریت میتونه تو محیط باز و Open world طور باشه یا بسته Arena مانند) و یه زمانی هم میده بین ۱ ساعت تا ۳۰ ۴۰ دقیقه بسته به مدل ماموریت که مانسترو پیدا کنی و بکشیش یا کپچرش کنی.
اینجا میتونی تنها بازی کنی یا با ۳ نفر دیگه.کوآپش تا ۴ نفره اگه دقیق یادم باشه.
بعد تو هر ماموریت باید یه مانستری رو بکشی یا کپچر کنی(خودش میگه کدوم) که بازی ده ها مانستر داره متنوع هستن تکراری نمیشه.
هرکدوم هم متریال خودشونو دارن که میتونی برگردی کمپ بازی (مثل اون پایگاه دویژن) آرمور و اسلحه و Charm و اینا بسازی برای خودت.
کلی بانتی و ماموریت و اینا داره که تو اون کمپ میتونی از رو برد برداری یا از NPC ها بگیری.
بازی انتخاب دیالوگ اینا نداره که زبان پیشرفته بخواد منتهی باید آشنا بشی که کدوم مانستر آیتم چی داره و کجا باید بری پیداش کنی و چی بسازی و اینا که میتونی همینجا یا از من بپرسی یا تو گوگل و یوتوب راهنماشو ببینی.
اولش خیلی زیاد و گنگ میتونه باشه ولی دستت میاد به مرور.

mgs4

کاربر سایت
Mar 9, 2007
286
سلام دوستان کامپیوتر کرش کرد فایل سیوم پاک شد از استیم تازه دی ال سی ایس بورن رو تموم کرده بودم ممنون میشم اگر کسی سیو کامل استیم رو برام بزاره

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
سلام دوستان کامپیوتر کرش کرد فایل سیوم پاک شد از استیم تازه دی ال سی ایس بورن رو تموم کرده بودم ممنون میشم اگر کسی سیو کامل استیم رو برام بزاره
Chapter Selective Save Collection

اینجا یه کلکشن سیو داره ببین کدومش به دردت میخوره :D

پ.ن: Steam ID Changer این هم انگار نیازه برای ایمپورت سیو کسه دیگه، من تست نکردم بلد نیستم :D

• Like
Reactions: mgs4

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
اینو واسه یکی از دوستان نوشتم، اینجا هم میذارم شاید در آینده به درد کسی خورد :D

آقا من این World رو اجرا کردم رو سیستم ام
اصن خوب بالا نمیارتش
خیلی تاره. یه ذره هم تنظیمات رو میبرم بالا لپ تاپ شروع می کنه ذوب شدن و افت فریم و اربن اربا

خلاصه خیلی زده شدم
این در کنار این که اول بازی خیلی Handholding ـیه

First Impression ام که نبود. چون قبلا بازی کرده بودم خونه رفقا یکم
ولی برای سیو خودم و اینا اصن شروع خوبی نبود :D
Stracker's Loader

Performance Booster and Plugin Extender

این ماد هارو بریز حتما :D

1656490788697.png

یه نقطه خاص وایستا، بعد با DX12 و DX11 تست کن ببین کدوم حالت فریم بهتر میگیری

بعد که DX رو انتخاب کردی برو بقیه ستینگ

FidelityFX CAS + Upscaling تو همین صفحه، FSR خودمونه ولی ورژن قدیمی، On کنی فریم بیشتر میده ولی چون رزولوشن پایین رندر میگیره شدیدا تار میشه

تو Advanced Graphics Setting:

Image Quality هم پایین بذاری ممکنه تار بشه

Texture Quality بر اساس VRAM باید بذاری، ببین 512 به فریم کمک میکنه یا نه، اگه فرقی نکرد همون Full بذار

Ambient Occlusion رو Low هم ظاهرش خوبه هم خیلی به فریم ضربه نمیزنه

Volume Rendering Quality حتما حتما Off کن(مه و تاری اضافه میکنه که "طبیعی" بشه ولی هم خیلی فریم میاره پایین هم Off باشه خیلی خیلی Clean تره بازی :D)

Shadow Quality رو بذار Medium

Capsule AO تاثیر خاصی تو فریم نداره میتونی On بذاری، یکم سایه های کاراکترت رو بهتر میکنه

Contact Shadows هم همینطور(تو بازی که اصلا حس نمیشه، تو کات-سین شاید :D)

Anti-Aliasing حتما حتما بذار FXAA، حتی OFF اگه میتونی "لبه دار" بودنش رو تحمل کنی :D TAA که مثل چی تار میکنه بدون Reshade و LumaSharpen اصلا قابل استفاده نیست، خود FXAA هم معمولا بد Imlpelent میکنن تاری داره ولی خوب خیلی بهتره

LOD Bias بذار Variable تو تست من از High گذاشتم Variable حدود 10 فریم اضافه شد :D

Max LOD Level بذاری رو -1 یکم همه چی Flat میشه ولی حدود 4 فریم گرفتم من

Foliage Sway هم Off کنی فکر کنم از بار CPU کم کنه، برا تکون خوردن چمن ایناست

Subsurface Scattering بذار Off

Screen Space Reflection خوشجله ولی 3 فریم کم میکنه :D Off کن

Anisotropic Filtering تو 99% مواقع بذار بالاترین موجود(اینجا Highest)، وقتی تو زاویه به تکسچر ها نگاه میکنی این یکم تمیز تر نشونشون میده

Water Reflection بذار Off

Snow Quality فقط تو مپ جدید Iceborne تأثیر داره بذار Mid لازم شد Low هم اوکیه ظاهرش خوبه

SH Diffuse Quality هم از اون چیزاست که باید دقت کنی تا فرقشو ببینی و ارزش 4 فریمی که کم میکنه رو نداره :D بذار Low

Dynamic Range که 32

Motion Blur و DOF(Depth of Field) تو هر بازی دیدی درجا Off کن که عامل تارین :D

Vignette Effect بستگی به خودت داره، با تار کردن حاشیه صفحه کنتراست میبره بالا، من گذاشتم Normal :D

Z-Prepass هم بستگی به CPU داره ولی من هم با CPU قدیمی هم جدید تست کردم رو ON حدود 10 فریم بالاتر میده

تامام :D

• Love
  • Like
Reactions: Vagabond and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
کلی Potion/Mega Potion/Honey ببر، بعد از Nova هم هی "Superman Dive" اسپم بده :D

Cool Drink هم فکر کنم واسه آتیش های ریز اثر کنه

You'll be fine :-"

باو باز اون توستر یه چند ثانیه می رفت بالا بعد منفجر می گرد خودشو :D

این یهو پا میشه میگه It's One Hit Time :>
و کل آرنا رو میسوزونه :| من اصن فرصت نمیشه Unsheathe کنم. چه برسه Superman Dive بزنم :((

حیف بازی اجازه نمیده وگرنه اگه من تن این لوستر رو به خاک میمالوندم عین کریتوس کله شو با دیوار یکی می کردم :D

• Cool
Reactions: NHM

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
@NHM

دستاورد امروزم این بود که جلوی اون کوئست مزخرف لوناسترا حدداقل تونستم Time Out شم :D
زنده موندم :D

آه و البته رکورد توستر زدنمو رسوندم به 11 دقیقه :> (با تو می رفتم 4 دقیقه ای میخورد زمین :)) )

• Like

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
@NHM

دستاورد امروزم این بود که جلوی اون کوئست مزخرف لوناسترا حدداقل تونستم Time Out شم :D
زنده موندم :D

آه و البته رکورد توستر زدنمو رسوندم به 11 دقیقه :> (با تو می رفتم 4 دقیقه ای میخورد زمین :)) )
یه تغییر وپن بده راحت میزنیش :D

کلا IG خیلی جوابه تو این شرایط، تو بیس گیم راحتی هر وپن خواستی تست کنی Defender ـشو بساز هم متریال کم میخواد هم شدیدا قویه

Kinsect ـش هم یه چیزی بساز Speed بالا داشته باشه که راحت Buff هارو Extract کنی، کند باشه جونت در میاد :D

1 ساعت دیگه هستم اگه خواستی

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
یه تغییر وپن بده راحت میزنیش :D

کلا IG خیلی جوابه تو این شرایط، تو بیس گیم راحتی هر وپن خواستی تست کنی Defender ـشو بساز هم متریال کم میخواد هم شدیدا قویه

Kinsect ـش هم یه چیزی بساز Speed بالا داشته باشه که راحت Buff هارو Extract کنی، کند باشه جونت در میاد :D

1 ساعت دیگه هستم اگه خواستی

فکر نکنم امروز بتونم بیام دیگه. ولی اگه شد چک می کنم

و من اصن با IG خوب نیستم :D اگه خوب بودم یه چیزی ولی اصن قلق اش دستم نمیاد

• Sad

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
و من اصن با IG خوب نیستم :D اگه خوب بودم یه چیزی ولی اصن قلق اش دستم نمیاد

قلق خاصی نداره، 2 تا پلی استایل "فان" و "دمیج" داره :D

فان میشه کلا Aerial شدیدا هم Safe ـه، ولی خوب دمیجش نصبتا پایینه(البته با اومدن Clutch Claw تو IB خیلی بهتر شد، یه حرکت جدید هم به وپن دادن خیلی حقه)

دمیج هم میشه کلا رو زمین بودن :D یه کومبو داره فکر کنم 3 تا مثلث 2 تا دایره یه همچین چیزی، اون بیشترین دمیج رو میده

در هر صورت اول باید 3 تا باف رو بگیری بعد شروع کنی به اتک دادن :D

کلا ویدیو های Arekkz رو واسه هر وپن میخوای شروع کنی ببین خیلی عالی توضیح میده(حواست باشه یه ویدیو برای هر وپن بیس گیم داده، یه ویدیو دیگه برای تغییرات/حرکات جدید تو IB)

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
قلق خاصی نداره، 2 تا پلی استایل "فان" و "دمیج" داره :D

فان میشه کلا Aerial شدیدا هم Safe ـه، ولی خوب دمیجش نصبتا پایینه(البته با اومدن Clutch Claw تو IB خیلی بهتر شد، یه حرکت جدید هم به وپن دادن خیلی حقه)

دمیج هم میشه کلا رو زمین بودن :D یه کومبو داره فکر کنم 3 تا مثلث 2 تا دایره یه همچین چیزی، اون بیشترین دمیج رو میده

در هر صورت اول باید 3 تا باف رو بگیری بعد شروع کنی به اتک دادن :D

کلا ویدیو های Arekkz رو واسه هر وپن میخوای شروع کنی ببین خیلی عالی توضیح میده(حواست باشه یه ویدیو برای هر وپن بیس گیم داده، یه ویدیو دیگه برای تغییرات/حرکات جدید تو IB)

یه امتحان می کنم فردا دوباره IG رو پس.

چون من واقعا دو تا امتحان اولم رو جلو کولو یاکولو و راثالوس رفتم و واقعا پاره شدم تا زدمشون

• Smile

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر